ПИД, PGD\PGS - Предимплантационна диагностика на ембриони

  • 79 053
  • 767
  •   1
Отговори
# 510
  • Бургас
  • Мнения: 1 195
Не не съм правила. Тогава не ми казаха че е задължително, а и да беше едва ли бих направила. През годините загубих 4 бебета и едва ли бих рискувала бременността си с инвазивно изследване. Но аз трансферирах ембрион с мозечна монозомия, от него ако не се самоизлекува, не би настъпила развиваща се бременност. Правих консултация с генетици тук в България и на база на тяхното мнение реших да не пускам дори неинвазивен тест. Според тях би било безсмислено при абсолютно безпроблемно протичаща бременност и перфектно развиващо се бебе. Предполагам, че ако на някоя от консултациите изникнеше дори леко съмнение, че нещо не е наред, щях да действам по друг начин.

# 511
  • Мнения: 268
Ирена, моят разговор по този повод беше преди година с проф.Кахраман, заради ембрион с 45% мозаицизъм, който аз мислих, че ще унищожат, а тя каза, че може да му се даде шанс, ако решим.
И аз мисля, че решението е трудно, но въпреки всичко бих дала шанс дори и на ембрион с 45%, както Solace е казала, бременност не може да се развие, ако не се самоизлекува ембриона.
Аз имам трансфер на 100% здрав ембрион след ПИД и настъпи мисед, така че има и голяма доза късмет.
Друг е въпроса вече за финансовата и емоционална гледна точка на ситуацията.
Пожелавам ти каквото и решение да вземеш, да е с щастлив финал 💛

# 512
  • Мнения: 226
Най-вероятно ще направя първо среща с генетик в България,спряла съм се на п-р Кременски и п-р Савов,за да чуя и тяхното становище .На моето ембрионче са частично увеличена хромозома 1р. И частично увеличена хромозома 19р 30% мозайцизъм
Няма монозомия или тризомия,но ще се посъветвам до къде би доввло това❤❤❤

# 513
  • Мнения: 11
И аз бих те посъветвала да говориш с генетик, т.к. смятам ще ти даде куража, който ти липсва да дадеш шанс на този ембрион. Моят случай съм го писала в темата, но с две думи пак става въпрос за небалансиран ембрион, който беше трансфериран и който вече 6ти месец се развива еднакво добре, колкото и балансирания ембрион. На консултацията с генетик по онова време ми каза, че ако е имало проблем няма да се захване, че процентът вероятност за генетично заболявания на това дете не е по-висок от този на "здравия" ембрион. Посъветваме разбира се да си направя инвазивно изследване, за да покрия някакви 5-6% вероятност. След разговор с генетици и специалисти по фетална морфология, аз за себе си реших, че не съм съгласна да се подложа на инвазивни изследвания и да подложа бебетата на дори и минимален риск. Но това решение го взехме след консултация с лекари и с ясното съзнание, че поемаме риск.
Емоционалното ти изтощение мога да го разбера, т.к. и при нас борбата беше дълга и ни костваше 7 опита преди да се случи моето чудо Simple Smile. Аз лично бих се съгласила да го трансферират, да дам шанс, а ако се захване ще си прецениш дали и как ще го изследваш. НО много е важно да го върнеш когато емоционално си спокойна. Вярвам, че огромен процент от шанса да се случат нещата е това да си наистина спокойна и това да не ти е фикс идея.
Пожелавам ти скоро да се похвалиш с положителни резултати!

# 514
  • София
  • Мнения: 59
Здравейте момичета, възможно ли е на ембрион на който е правен PGD и се установи, че е балансиран, в последствие да се развива нормално  за седмицата в която е но без да има пулс.

# 515
  • София
  • Мнения: 7 482
PGD не е гаранция за успешна бременност, за съжаление.
За коя седмица става въпрос?

# 516
  • София
  • Мнения: 59
За 6 г.с + 3 дни

# 517
  • София
  • Мнения: 7 482
Пулс се появява в 7гс.
Прочетете малко за развитието на бебето по седмици да не се притеснявате без причина.

# 518
  • София
  • Мнения: 59
Доста изчетох по темата но доктора който ми прави процедурата и ме следи доста ме наплаши.

# 519
  • София
  • Мнения: 7 482
В 6гс се вижда къде се е имплантирал ембриона, в 7гс трябва да се види пулс.
При всеки ембрион има вариации +- един два дни - и не трябва да се избързва със заключенията.
Единственото, което можете да направите в момента, е да не се притеснявате.

# 520
  • София
  • Мнения: 59
Благодаря за съвета и подкрепата и дано да сте права, че още е рано.

# 521
  • Мнения: X
Пулсациите се появяват малко преди шеста седмица, но се засичат с апаратура към 7 г.с.
Преди шеста на ехото се вижда пръстен ,чийто "камък" ( коронка), трепне.

Последна редакция: чт, 05 дек 2019, 13:28 от Анонимен

# 522
  • София
  • Мнения: 59
В рамките на два дни ходих при двама различни лекаря и ме прегледаха с ехо, доплер и вагинален ехограф и казаха, че не улавят пулсаций. Единствено което установиха добре оформен ембрион и това страшно много ме притесни.

# 523
  • Мнения: X
Споко. Иди пак другата седмица.

# 524
  • София
  • Мнения: 7 482
Значи ти ако си си наумила че нещо не е наред, можеш и сама да си предизвикаш проблем от притеснение.
Казали са ти че имаш ДОБРЕ ОФОРМЕН ЕМБРИОН!
За пулс е РАНО!

И още - това е тема за PGD, а не за проблеми в ранна бременност.
Ето тема, която ще ти е от полза: https://www.bg-mamma.com/?topic=1159471.new#new

Общи условия

Активация на акаунт