ПИД, PGD\PGS - Предимплантационна диагностика на ембриони

  • 78 907
  • 767
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 664
Момичета кои клиники в България предлагат ПИД? Знам за Надежда, Щерев и Адела. Интересувам се за болница “Лозенец”?

# 571
  • София
  • Мнения: 7 467
Също Репробиомед и Малинов.
Лозенец - не. И в Токуда мисля че няма.

# 572
  • Мнения: 53
Момичета, моля за съвет ако някой е преминал през подобно нещо. Става въпрос за ПГД поради риск от таласемия майор. Генетиците препоръчват да се направи хорионбиопсия при евентуална бременност за потвърждаване резултата от ПГД. Незнам какво решение да вземем тъй като хорионбиопсията ссъщо крие своите рискове. Какво е вашето мнение, потвърждавал ли е някой резултат от ПГД с инвазивен тест при настъпила бременност?

# 573
  • Мнения: X
Здравейте мили дами! Нахлувам в тази чудесна тема!
Имам емрионче, което е замразено, но на 7 ден.  На 7 ден е достигнало етап бластоцист, а на 5 -ти ден е било ранен бластоцист. Това ми е единтсвено ембрионче от последната стимулация, което оцеля. Другите дегенерираха. Имам и още едно, от предходна стимулация - 5 дневно бластоцистче, което на Ден 3 е било с 10 клетки - това означава ли, че е избързало и е абнормално. Също така има други дами с трансфер на 7 дневен ембрион?

# 574
  • Мнения: X
В коя клиника е това - ембриолозите какво препоръчват?
Обичайно връщат и двата ембриона.

# 575
  • Мнения: X
Здравей! Клиника " Надежда". Аз повече се притеснявам за ембриончето Ден 7 защото не може да направим ПИД защото има и фрагментации.  Обясниха ми, че се е развивало по-бавно  затова било замразено на Ден7.

quote author=gerda1 link=topic=912484.msg41133311#msg41133311 date=1595879985]
В коя клиника е това - ембриолозите какво препоръчват?
Обичайно връщат и двата ембриона.
[/quote]

# 576
  • Sofia
  • Мнения: 417
Здравей! Клиника " Надежда". Аз повече се притеснявам за ембриончето Ден 7 защото не може да направим ПИД защото има и фрагментации.  Обясниха ми, че се е развивало по-бавно  затова било замразено на Ден7.

quote author=gerda1 link=topic=912484.msg41133311#msg41133311 date=1595879985]
В коя клиника е това - ембриолозите какво препоръчват?
Обичайно връщат и двата ембриона.
[/quote]
Връщат и двата, ака се хванат, на скрининга в 12гс, може да ви накарат да направите амниоцентеза по-късно или някой пренатест. Не го отписвайте 🤗

# 577
  • Мнения: X
Обичайно оцелява единият.

# 578
  • Мнения: X
Ами то е май и Божа работа. На сестра ми и двете ембриончета се имплантираха  а не бяха перфектни ембриони. Сега има прекрасни дечица.

# 579
  • Мнения: X
Попитай ембриолозите, те ще ти кажат най-точно. Тук няма жени с ембрита на 7-ми ден, защото се обсъжда диагностика на ембрито преди траннфер.

# 580
  • Мнения: 166
Някъде по-назад в темата пишеше, че ПИД на място се прави само в Надежда, а в останалите клиники изпращат пробата за изследване в чужбина? Някой знае ли дали е така все още?

При нас се налага, заради генетично заболяване на мъжа ми (моногенно е, с 50% шанс за предаване на поколението),  като аз от своя страна имам ИЯР, на 33 г. съм... търся препоръки къде имат опит с ПГД при подобни условия.
На сайта на Надежда видях, че са изброили няколко моногенни заболявания с успешно проведено ПГД, но уви болестта на мъжа ми не е сред тях...

# 581
  • София
  • Мнения: 7 467
ПИД (NGS - next generation screening) се прави на място в Надежда, Малинов, Репробиомед, Щерев. Адела работят с Репробиомед. Информация от началото на 2019.

За моногенни заболявания е добре да се консултираш с генетиците във всяка от тези клиники.

Последна редакция: пт, 31 юли 2020, 15:28 от delisardeli

# 582
  • Мнения: 1
Здравейте,
Предстои да поема към поредната инвитро процедура. Имам два опита в България и два в Турция. Обмислям следващият да бъде отново в България. Тъй като е налична генетична аномалия, ПИД за мен е неизбежен. Моля да споделите информация къде в България се прави ПИД, както и лични впечатления от  клиниките с опит в трансфери след ПИД. Благодаря предварително.

# 583
  • Мнения: 2 523
Буквално погледни горния коментар за клиники които правят ПИД.

# 584
  • Мнения: 215
Момичета, дайте ми надежда. Забременях на първа инсеминация, но всичко приключи в 9 г. с. Имаме генетични, карио тип, кросмач, имунология, в норми. Още три неуспешни инсеминации. Инвитро опит в Бг, попитах док за ПИД,  той ми се скара направо, каза не мога да изхвърля хубав ембрион в коша. От 6 я.  оплодени, само 1 бластоцист, перфектен на вид. Свеж трансфер, отрицателен. Направих втори опит в Турция, там казаха задължително с ПИД. От 4 я. 4 бл. Биопсирани. На вид перфектни, но и  4те с аномалии негодни за трансфер, пуснаха ми резултатите и забравиха да се обадят за коментар. Стоя в неизвестност объркана. Какво следва от тук нататък?

Общи условия

Активация на акаунт