ПИД, PGD\PGS - Предимплантационна диагностика на ембриони

  • 79 061
  • 767
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 48


Здравейте! Какво е мнението ви за резултата?

Здравей,
аз съм след аборт в 9 гс след спиране на сърдечната дейност . Изследвахме абортивния материал.Оказа се Тризомия 15. Повечето бременности с тризомия 15 завършват с ранни спонтанни аборти.

# 751
  • София
  • Мнения: 39 758
Моля пуснете нова тема.

# 752
  • Мнения: 37
Здравейте,бих искала вашето мнение❤Забременях естествено преди две години за съжаление бебето беше с увреждания несъвместими с живота и трябваше в 22 седмица да се прекрати бременноста.Направихме си генетични изследвания и се оказа,че аз съм със Синдром на Търнър(мозайка) на28г съм с изчерпан яйчников резерв.За 8 пункции на естествен цикъл имаме само един ембрион с тези показатели

# 753
  • Мнения: 1 965
Какъв е въпроса ти?
Аз се чудя защо само на естествен цикъл са били пункциите.

# 754
  • Мнения: 37
Какъв е въпроса ти?
Аз се чудя защо само на естествен цикъл са били пункциите.
Въпросът ми е има ли шанс този ембрион?Имам час при генетик,но…А защо на естествен цикъл може би заради тези резултати

# 755
  • Мнения: 255
Уж казват,че има шанс повреден ген да се оправи в процеса на бременността,но това най-добре ще кажат генетиците,все пак са учили над 10 г.,със сигурност си знаят материята.
И мен отначало от една клиника искаха да пробваме няколко пъти на ест.цикъл,но се отказах,защото просто няма време за експерименти и смених клиниката. Търсете и други мнения и обосновки,защо предлагат едното пред другото. Аз не получих логичен отговор,защо да пробваме няколко месеца на ест.цикъл.

Какъв е въпроса ти?
Аз се чудя защо само на естествен цикъл са били пункциите.
Въпросът ми е има ли шанс този ембрион?Имам час при генетик,но…А защо на естествен цикъл може би заради тези резултати

# 756
  • София
  • Мнения: 39 758
Моля пуснете нова тема.

# 757
  • Мнения: 191
Здравейте, с дългогодишен опит в инвитро процедури, досега не съм правила пид, защото ембрионите никога не достигат стадий за ПИД. При нас има и женски и мъжки фактор, с доста лоша морфология сме, почти на 40 години съм и опитваме за второ дете. Лекарят ми предлага биопсия на полярни телца, за да се разбере дали проблема към днешна дата е качеството на яйцеклетките, което е доста възможно заради възрастта ми, но преди 6 години, когато започвах резултатите бяха идентични. Не виждам много информация за този тип процедура и се чудя дали има смисъл да я правим изобщо?

# 758
  • Мнения: 6 034
Интересно, за първи път чувам за такава биопсия. Потърсих информация в интернет и намерих такава в сайта на Надежда. Все пак не разбрах какво точно ще покаже - дали са качествени яйцеклетките ли? Ако ви е обяснил вашия доктор, може ли да споделите? Вече 6 години борба при мен, ИЯР, висок % фрагментации при моя мъж, мисед, биохимична, кухо яйце и какво ли още не. Досега не можем да разберем дали яйцеклетките ми са некачествени или след излезлите фрагментации на сперматозоидите, проблемът идва от тях. Според мен ако се изясни точно откъде идва проблема, човек по-лесно може да вземе решение как да продължи.

Последна редакция: нд, 16 окт 2022, 20:42 от ❤️Bobby❤️

# 759
  • Мнения: 191
Идеята е наистина това, да покаже качеството на яйцеклетката и съответно ако е негодна, предполагам изобщо няма оплождане. Процедурата не е широко разпространена и смятам, че вероятно няма много смисъл от нея.

# 760
  • София
  • Мнения: 23 164
Преди десетина години правиха такава в Надежда. Мисля че цената беше висока.
Една съфорумка беше правила такова изследване.

# 761
  • Мнения: 6 034
Не го открих в ценоразписа. Може и да е колкото генетичното изследване на ембрион - 600 лв. Но ако няма да има оплождане ако яйцеклетката е некачествена, то резултатът би трябвало да излиза бързо. Или какво, ще замразят яйцеклетката докато излезе резултата? Финансово би било супер неизгодно ако е така. Май наистина няма много смисъл от това изследване.
Victory, а правили ли сте SDI тест? Ние не бяхме и като направихме сега след поредния неуспех, излязоха 46% фрагментации, което е много висок процент. А иначе спермограмите на ММ са добри като концентрация и подвижност. Ето че и от тук изскочи скрит проблем. Нашите ембриони също забавят на 4ти ден, и на 5ти не са бластоцисти все още. В Турция ни препоръчаха Микрочип /доколкото разбрах май така наричат MACS подбора на сперматозоиди/. Мисля следващия път да приложим ИМСИ+MACS.

# 762
  • Мнения: 191
Имаме SDI, изследвания за варикоцеле, хормони заради мъжкия фактор, при мен също всичко е изследвано, резултатите от години не се подобряват, така че явно си е до късмет.

# 763
  • Мнения: 188
Да споделя опит, след като питате... Още от самото начало, при нас в Турция, предложиха ПИД, поради моята възраст - 44-45, тогава... И при двата теста, след 2 стимулации на 7 общо ембриона - 2 се оказаха с ненамерено ДНК /неправилна проба, лош ембрион и т.н/,  другите 5 анеуплодни... И други момичета даваха такива резултати, оказа се едва ли не, че е нормално, да не се намери балансиран така лесно, след определена възраст... На 3 стимулация не правихме ПИД.... Нямахме успех на 2 трансфера без ПИД, но имаше такива двойки, които отказвайки се от ПИД, в следващ опит - успяха, независимо от неуспешните тестове ПИД преди това.... И като че самия др взе да се отказва от този тест, ембрионите казват че се самокоригират понякога...

# 764
  • Мнения: 1



Здравейте! Какво е мнението ви за резултата?
Здравейте,

На нас също ни предстои да правим ПИД, след 3 неуспешни трансфера. Преди последния трансфер на замразен ембрион, направихме ЕРА тест, който е добър и нямаме отклонения. Успяхме да видим  резултат 47.1 на ЧХГ, но за съжаление на следващия тест ЧХГ показа 7.1
Искам да ви попитам за цената на това изследване? Колко се чака за резултата? Как се случват нещата като цяло...

Общи условия

Активация на акаунт