Изключително проблемно хранене на кърмаче

  • 18 461
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте. Аз съм нова във форума и пуснах тази тема вече в раздела за консултация с Ла Лече Лига консултанти. Тъй като обаче там други майки не могат да коментират, реших да я пусна и тук. Благодаря на всички, които ми писаха на лични, наистина оценявам, ако някой е минал през нещо подобно и реши да се включи и да сподели. Ако темата не е на правното място, моля за извинение!
Имам бебе на 4 м и 10 дни. Роди се доносена, 3350 гр., изписана е 3130 гр. Към момента теглото й е 5650 гр. Първи месец наддаде 1 кг, оттам насетне наддава по 400-500 гр на месец максимум. Кърмя я, откакто ми дойде кърмата - 4 ден от раждането. Не съм спазвала определен режим на кърмене, може да се каже на поискване. От самото начало тя беше много нервна, изключително трудно заспива (приспиваме я винаги на ръце) и много плаче. Въпреки това тя сучеше много добре и искаше да прекарва много време на гърдата през първия месец (особено ве чер и през нощта).
От края на първия месец поведението й на гърда започна коренно да се променя. Започа да се извива, плаче когато засуче, започва да суче и после изведнъж прекратява, въпреки че е сукала по-малко от минута. Това беше на някои от кърменията, но постепенно започна да се случва при всички. Опитвала съм хиляди пъти да й давам изцедена кърма или АМ със шише (различни марки шишета, различни АМ), но тя отказва да засуче шишето и започво да плаче - въпреки че не се е хранила часове наред. Опитвали сме да я храним със спринцовка - но тя отказва да преглъща и поради това, започва да плаче и в крайна сметка повръща даденото количество. Единственият начин, по който съм я хранила и я храня вече 3,5 месеца, е като я приспивам и когато заспи махам биберон залъгалка и мушвам гърдата. За съжаление този метод е много труден и тя рядко изсуква големи количества. Като цяло тя дава всички признаци на много гладно бебе - върти главичка, примлясква, яде си ръцете, плаче много - но никога наистина никога не засуква будна. Количествата, които изсуква за денонощие (имам кантар и непрекъснато я тегля) са много малки - 450- макс 600 мл.
От около месец я дохранвам 4 пъти на ден с лъжичка  (като добавям малко ориз. каша в кърмата/АМ) , за да я сгъстя. Това помагаше само временно - тя започна да се изнервя на лъжичката и дори да е много гладна - отказва и лъжицата. Имам и нощни кърмения 2 - когато се храни в просъница по-добре.
Ходили сме по лекари (включ хомеопатия), правили сме всякакви изследвания, лежахме в болница  (наблюдава ни детски гастроентеролог) и никой нищо не открива. От няколко дни започнах да й давам по няколко лъжички пюре от тиква с мляко, но както всяко едно друго хранене и това е насила. Денят ми минава в опити да я нахраня, приспиване преди това, хранене с лъжичка и цедене, за да не ми спре кърмата. Мога още много да напиша, но за да не става прекалено дълго ще спра дотук. Въпросът ми е дали във вашата практика сте се натъквали на подобен случай и дали имате някакъв съвет към мен. Аз и цялото ми семейство сме отчаяни, ужасно е системно и месеци наред да виждаш как бебето ти се мъчи, гладна е, а по никакъв начин не може да бъде нахранена... На няколко пъти изникваше предложението за хранене със сонда от лекарите, но засега ние настояваме с лъжичката, въпросът е, че тя наддава все по-слабо и ако спре да наддава ще се наложи да стигнем и до това... Много благодаря за отделеното време!

# 1
  • Мнения: 851
Здравей, това което ми направи първо впечатление беше, че бебето е било нервно още от началото. Възможно е или да не му е стигала кърмата или просто да си е такова детенце. Вероятно е второто и затова мисля дали би било подходящо да му давате нещо успокояващо. Казваш че сте пробвали хомеопатия, давала ли си Хамомила? Нея я дават за нервност покрай зъбчетата и може да помогне. Втората идея ми е, дали е възможно просто струята да е много силна или да бие някъде в устичката й така че да я дразни? На моя приятелка детето отказваше да суче, защото струята беше силна и то се давеше. Пробвала ли си с протектори за зърната? Може да помогнат, ако има такъв проблем. Само трябва да си вземеш подходящия размер.
И последно да питам пробвала ли си това, което препоръчват при кърмачески стачки -да лежите голи с бебето в спалнята и да се гушкате. Казват, че контакта кожа с кожа ги успокоява и предразполага да сучат. Разбира се, добре е и ти и тя да сте спокойни. Предполагам, че момичетата консултантки по кърмене ще ти обяснят най-добре как се прави.
Дано нещата се оправят, че много си се измъчила. Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 262
Единственото, което ми хрумва е, че е възможно да има скрит рефлукс и да я боли като се храни. Освен да се консултирате и с друг гастроентеролог.

# 3
  • Плевен
  • Мнения: 1 611
Казваш че нощем суче доста по-добре от денем.Защо не опиташ да осигуриш и денем тишина и тъмнина.В банята обикновено е така.В спалнята става единствено ако имате плътни щори.Изключвате телевизора и изпъждате всичко живо дето е в стаята.Носене(разхождане из стаята) и леко люляне докато суче бебето също помага.

# 4
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 405
Здравейте,
Може да потърсите помощ от консултант по кърмене.
Първото, за което се сетих е силна струя. После се замислих за кърмаческа стачка и най-накрая за колики.
 Пробвайте да кърмите легнала на една страна, или дори на някое канапе по гръб, а бебето върху вас, пробвайте различни позиции, стаи, осветление. Като засуче бебето и пусне рязко има ли силна струя? Как са гърдите ви? Като стиснене с пръсти как е струята?
Задължително намерете начин да се успокоите, махнете кантара, запушете ушите си за приказки, негативни по отношение на кърменето. 400 грама на месец не са зле за бебе на кърма.
Плачът може да е от газове и колики. Понякога при колики бебетата изглеждат сякаш са гладни - хапят юмручета, търсят с устичка, нервни са, плачат. Давали ли сте нещо за колики? А пробиотик?
Освен това, срува ми се рано да захранвате.
Като цяло, изглеждате объркана и се опитвате много неща хаотично да предлагате, постоянна смяна на начин на хранене. Бебетата някак не обичат така рязко и изведнъж да се променят навиците им.
Трудно е задочно да се дава подобен съвет, защото вие най-добре си знаете бебенцето, но аз бих направила следното - махам всякакви шишета, лъжици, спринцовки, АМ, пюрета, кантари, намилащи баби, стринки, ученайки, всичко, всичко и се закотвям с бебето. На всяко промрънкване давам гърда, при протест, сменям поза, осветление, ошумение, помещение. Задължително - добро оригване. И много, много гушкане. Simple Smile
Потърсете информация за кърмаческа стачка, може да намерите полезна информация.
Моят човек след първия месец наддава по 300-400 г месечно. Изписаха го 3120, сега е на 11 м и половина и е 8,5 кг. Само първият месец е наддал по таблица, захраних в 6 месец. Изключително подвижен и немирен е, кипи от енергия.
Моля, най-вече да се успокоите. Вашите емоционални неразположения се отразяват и на бебчето. Намирайте начин и време да му се радвате пълноценно, да се гушкате и играете. bouquet Peace
Успех!

# 5
  • Мнения: 166
Здравей Via_,

Това, което ти и семейството ти преживявате може да е стресиращо. Объркана си какво още може да направиш. От самото начало ти си се старала да следваш потребностите на дъщеря си като си я кърмила според нуждите й. Отказът й да суче в будно състояние може да е мъчително изживяване. Ти се стараеш да предложиш алтернативи на хранене, за да може тя да продължи да се развива. Опитвала си много варианти.

Дали си попадала на информация за дохранване с чашка?

Споделяш притеснението си, че дъщеря ти получава недостатъчно кърма за денонощие. Ето някои идеи за това как бебето би могло да получи повече кърма, които може да представляват интерес за теб:
• увеличаване на броя на кърменията:
Добра идея е това, което ти вече правиш - предлагане на гърдата в полусънено състояние. Установила си, че когато дъщеря ти е по-спокойна и сънлива, кърменето се случва по-лесно. Когато тя спи, вариант е да опиташ да следиш за признаци на лека фаза на съня като движение на очите, потрепване на клепачите и да предложиш гърдата тогава. Обичайно бебетата в лека фаза на сън действат повече на база инстинктите си и може да проявят интерес за сукане. Тя може да продължи да спи докато се храни;
• увеличаване на количеството кърма, което получава на едно кърмене:
В случаите, в които засуче, ето някои идеи, които майки в подобна ситуация са споделили за ефективни:
  – компресия на гърдата:
     Компресията би могла да стимулира бебето да суче активно, а така също би могла да му помогне да получи повече кърма на едно хранене. За компресия, гърдата се хваща под формата на буквата "С" в ОСНОВАТА на гърдата (палецът се намира в областта над зърното, а останалите четири пръста - в областта под него от гледна точка на бебето). Гърдата се притиска в ОСНОВАТА между пръстите, както се изтисква паста за зъби. Това засилва струята на кърмата, а така също и спомага повече мляко да достигне до изхода. Гърдата се държи в компресия докато бебето суче активно. Когато престане да суче, компресията се отпуска. Ето линк към клип, ако тази техника представлява интерес за теб: http://vid795.photobucket.com/albums/yy240/nbci/4dayoldaftertong … withcompressi.mp4
  – дохранване със сонда на гърдата:
    Някои майки избират да дохранват със сонда прикрепена на гърдата. Това устройство представлява една тръбичка (размер 5 French), прикрепена към шише или сак, в което се намира добавката от изцедена кърма (или АМ при липса на човешко мляко). Сондата е прикрепена към гърдата и влиза в устата на бебето. Бебето може да получи повече мляко на едно хранене и едновременно с това да стимулира гърдата за производството на още кърма. Такава система за дохранване може да се направи у дома, а има и фабрични такива. Може да обсъдим допълнително, ако проявяваш интерес.

Това, през което минавате е труден етап. Не си сама. Има и други двойки майка и бебе минали през подобни ситуации. Може да е добра идея да опиташ да се успокоиш доколкото е възможно. Когато ти си по-спокойна, може и дъщеря ти да се почувства по-добре. В подобни ситуации, много майки опитват следните идеи, за да се успокоят нещата:
• контакт кожа до кожа:
Много майки в подобна ситуация избират да прекарват, колкото може повече време заедно с бебето гушнати кожа до кожа (бебето голо или само по памперс, а майката с разголени гърди). Може да се завиете с леко одеало, за да се поддържаш ти топла. Твоята телесна температура е достатъчна, за да поддържа дъщеря ти топла. Обичайно контактът кожа в кожа отключва рефлексите на бебето за сукане, а дори и да не се случи така при вас, самото гушкане на голо е много приятно и за двете страни. По този начин също може да стимулираш отделянето на хормона отговорен за отделянето на кърмата.
• предлагане на гърдата за успокоение:
Гърдата може да се предлага за успокоение при всеки случай, когато прецениш, че детето има нужда. Много майки предлагат гърдата като "десерт" след известно количество добавка. Количеството на добавката е толкова, колкото да засити първоначалния глад и да остане желание у бебето да си "досуче". Това е подход, за който мога да ти предоставя повече информация, в случай, че представлява интерес за теб. Основната идея е гърдата да се асоциира у бебето като нещо приятно.
• преустановяване употребата на биберони (залагалки и такива за хранене):
Сукането от биберон е различно от сукането от гърда. Двете опции стимулират различни движения в устата и езика на бебето. За някои бебета това може да доведе до объркване. Много майки са установили, че ако преустановяват употребата на биберони, а предлагат гърдата за утеха, това им помага в подобни ситуации.
• вземане на душ или вана съвместно с бебето.
Може да подейства успокояващо и за двете страни

Споделяш, че в края на първия месец поведението й на гърдата е започнало да се променя. Каква мислиш, че може да е била причината?
Дали би споделила повече информация за ситуацията през първия месец? Това може да помогне за изясняване на случващото се по-добре:
• горе-долу колко кърмения имахте за денонощие?
• дъщеря ти получаваше ли друго освен кърма през първия месец (например АМ, вода, вода с глюкоза, чай, друго);
• използвахте ли биберон-залъгалка през първия месец?
• кога започна да се цедиш и колко често за денонощие?
• кога започва да се дърпа от гърдата – с потичане на млякото, преди това, в края на кърменето?

Преминаването през такъв етап може да е трудно и може да отнеме известно време и търпение. Надявам се предложените идеи да ти се сторят интересни. Ще се радвам да отговориш на въпросите ми и да споделиш как се развиват нещата при вас.

Последна редакция: ср, 23 мар 2016, 23:33 от arvense

# 6
  • Мнения: 1 026
Споделяш, че в края на първия месец поведението й на гърдата е започнало да се променя. Каква мислиш, че може да е била причината?
Според мен трябва да обърнете внимание на този момент. Вероятността проблема да НЕ е физиологичен ми звучи доста реално. Помисли какво се е променило с теб, с бебето, с обстановката, с отношението в семейството.. Знам ли..
Успех ти желая! Вярвам, че заедно ще се справите!

Последна редакция: чт, 24 мар 2016, 00:45 от anelia_888

# 7
  • София
  • Мнения: 478
Описваш 1:1 малкия ми син. В крайна сметка, след много мъки, 3 месеца връщане по 200 гр тегло,  се оказа, че има скрит рефлукс.

Тъй като, докато стигнем до диагноза, вече беше навършил 6 месеца, направих ударно захранване - до 9 месец вкарах всичко без прясно мляко (давах цедена кърма сгъстена с малко оризова каша, кашите , попарите, пюрета и кисели пак с кърма) и детето почна да яде нормално. Неприятното е, че вече е на 4 години, а още не може да навакса изоставането в ръст и кг, в момента е 12 кг с мокри дрехи и ако не говореше толкова много и така правилно, хората биха го бъркали с 2 годишно.
Според мен е задължително да направиш консултация с гастро-ентеролог, и то с няколко различни лекари, защото и те не са единодушни в диагнозите си.
Всички съвети за обстановка и начини на кърмене са много хубави и полезни, при положение, че лекарите категорично са изключили физиологичен проблем, иначе са загуба на ценно време.
Успех и не се шашкай прекалено много - децата са много устойчиви Simple Smile и със спокойна и уверена майка до тях всичко се оправя! Hug

# 8
  • Мнения: 26
Здравейте! Първо много благодаря на всички, които ми отговарят и се извинявам, че аз самата не отговарям бързо - но за мен това са откраднати моменти.

rori4 - може ли да попитам кой лекар постави диагнозата скрит рефлукс на сина ти и какво лечение беше назначено? Какви изследвания бяха назначени, за да се установи? Аз живея в София, досега съм ходила при д-р Куманова (детски гастро) и д-р Елена Лазарова (детски гастро Токуда - която ни прие в болницата). Изследвания за рефлукс не са ни правени, тъй като дъщеря ми изобщо не повръща, разбира се при тихия рефлукс дори няма повръщане, но досега лекарите не са се усъмнили за наличието на такъв. Въпреки това ни е предписан Мотилиум, който аз давам и за който знам, че се дава и на повръщащи деца. Причината е, че препаратът има като ефект по-добро изпразване на стомаха и повишава апетита, така ми беше обяснено. Досега не съм забелязала да има някакъв положителен ефект от него. Може би наистина трябва да търся второ мнение - вероятно трябва да се насоча към института по педиатрия, въпреки че точно там попаднах на много неприятно отношение.

arvense - ще се опитам да отговоря на въпросите ти.
Всички се отнася за първия месец:
• горе-долу колко кърмения имахте за денонощие?  Между 10-12 и повече. През деня на 2- 2,5-3 часа макс, късния следобед и вечерта на 1 - 1,5 часа а понякога прекарваше повече от час на гърдата, тъй като заспиваше много късно и се успокояваше само на гърда. Т.е. късно вечер и през нощта съм имала нещо като свързани кърмения. Винаги съм имала и нощни кърмения.
• дъщеря ти получаваше ли друго освен кърма през първия месец (например АМ, вода, вода с глюкоза, чай, друго); Не, не е получавала нищо, тя отказа още на втората седмица шише напълно, просто дъвче биберона и не го засмуква, освен някое случайно засмукване. Чай никога не съм давала, вода и АМ съм предлагала, но тъй като тя отказваше шише не е приемала, глюкоза не е имало нужда да й давам. Предлагала съм по няколко пъти на ден вода с лъжичка след някои от кърменията, но не съм била особено настоятелна.
• използвахте ли биберон-залъгалка през първия месец? Не, тя не искаше. След като обаче започна да отказва някои от кърменията ставаше все по-неспокойна, не можеше изобщо да спи през деня освен от умора, не приемаше да се успокоява на гърда. Тогава започнахме да предлагаме биберон-залъгалка и тя го прие. Това е от средата на втория месец някъде. В момента през деня така я приспивам, после издърпвам биберона и мушвам гърдата. Също през деня спи с биберон, рядко го изпуска. Вечер преди лягане суче в полусън и накрая заспива на гърдата, т.е. единствено вечер не използвам биберон за приспиване и през нощта не спи с биберон.
• кога започна да се цедиш и колко често за денонощие? Започнах да се цедя по Коледа, оттогава не съм спирала, цедя всеки път и двете гърди след като тя е сукала, цедях и през нощта, веднъж. Но тъй като в момента тя яде 2-3 пъти през нощта за мен става прекалено тежко да цедя и тогава и последно време не го правя, за да имам поне няколко часа сън на денонощие. През деня обаче цедя 5 пъти и двете гърди... Живея в страх да не ми намалее или спре кърмата...
• кога започва да се дърпа от гърдата – с потичане на млякото, преди това, в края на кърменето? Първоначално в края на първия месец, когато възникна проблема, аз я слагам нормално на гърда (тя е будна), тя суче първо на празен ход, точно когато слезе млякото и започне да преглъща няколко пъти изведнъж се извива на дъга и започва да се дърпа. Слагам я на другата гърда, същато, оригвам и опитвам отново, но поведението се повтаря и тя започва да плаче, ако аз настоявам. Това беше втория месец. Постепенно тя напълно отказа да засуче будна. В момента, ако я сложа будна, дори да е напълно спокойно (аз опитвам отвреме навреме), тя изобщо не засуква гърдата. Или се обръща на другата страна, или ме гледа учудено, или стои с гърда в уста, но не суче, нито дори не се залъгва с гърдата, а просто стои така и понякога "говори" и се дърпа. Ако е нервна и плаче при опит да я сложа на гърда се дърпа много и продължава да плаче. Ако й дам биберон-залъгалка се успокоява обаче.

Опитвала съм доста от нещата, препоръчани при кърмаческа стачка. Правила съм и консултации с консултанти по кърмене по тел, препоръчваха ми основно да се консултирам с гастро, за да отхвърля здравословен проблем, като описвах случващото се и колко време продължава така.

Не съм пробвала хранене с чашка или сонда на гърда. Но за храненето с чашка - предполагам е сходен с хранене от лъжичка, когато тя се приближава до устичката и бебето трябва само да пие. Интересното е, че дъщеря ми пие по този начин вода от лъжичка (е говоря за 2-3 лъжички, но с желание), а отказва млякото, или го приема много трудно... Стиска устата често..Може би можете да ми помогнете все пак за техниката за хранене от чаша? Също ме интересува и сондата, но имам чувството, че тя е за по-малки бебета или бебета, при които има опасност да се отбият, за да симулира сукането от гърда.. в нашия случай, когато тя суче само спяща, би ли сработило???
Компресия прилагам винаги когато е на гърда и спре за суче, защото тръгва да заспива.

От отстоянието на времето - тези 3,5 месеца, през които ние живеем ходейки по лекари, болници, аз чета нон-стоп този форум Simple Smile)) и мъките, през които преминаваме, за да осигурим минимални количества на бебето си...понякога се чудя как е минало времето и как сме се справили досега... тя става по-голяма, но това по никакъв начин не подобрява ситуацията, дори напротив. Става все по-трудно да я прилъжа през деня (приспиване, затъмнено място, тихо, бял шум.. всичко опитваме) изобщо да суче. Затова съм принудена да я дохранвам някак си с лъжица и също съм принудена да опитвам бавно да я захранвам с нови вкусове. Ако установя, че нещо й харесва трябва да го използвам в комбинация с кърма, за да може тя някак да се храни. Искам да уточня, че никога не бих захранила бебе на 4 месеца и половина, което се кърми на всичкото отгоре. Имам по-голяма дъщеря на 5 г., която навремето захраних в началото на 7 месец и съм много доволна. Но ситуацията в момента е тотално различна, повярвайте ми, аз трябва някак да нахраня детето си, някак си.....и как да го направя???? Simple Smile)))

Ще добавя само, че давам пробиотик от самото начало на проблема и досега. Давала съм и капки против колики - Инфакол, Еспумизан, Колийф, Био Амика (винаги по предписание на лекар и не заедно естествено). Нищо не е имало ефект. Стомахът й е спокоен, аз не го чувам в интерес на истината, ехографа показва, че перисталтиката е в ред. Има съвсем нормални и редовни изхождания...Пробвала съм много неща, но не я насилвам, ако заплаче веднага прекратявам...

Относно струята - много съм мислила по този въпрос. Но, проблеми със струята (понякога много силна, понякога слаба) съм имала само през първия месец. Тя понякога дори се е задавяла, но след това си продължава да суче. Аз така съм се радвала, че има добър сукателен рефлекс и суче с желание и активно тогава. В момента, а и от доста време лактацията ми е напълно регулирана и не мисля, че й представлява проблем. Естествено, както можете да предположите, аз нямам много мляко, защото тя не суче много и тогава трябва да разчитам само на помпата. Но дори и това, което имам трябва да хвърлям.. т.е. тя не може да го изяде, а да пълня фризера повече просто няма смисъл... в началото замръзявах всичко, сега вече дори няма място. Често притоплям мляко, от което тя изяжда най-много половината (с лъжичка) и после хвърлям. Това ми е най-малкият проблем обаче.

Отчитам като грешка обаче факта, че аз гледам прекалено емоционално на проблема. Много плача, много се тормозя, наистина много, но аз съм такава - чувствителна, особено когато става въпрос за децета ми. Само че, мисля ще ме разберете, това е нещо, което продължава безкрайно дълго и засега светлина в тунела не виждам Simple Smile Да виждаш детето си как системно гладува, плаче, плаче от глад, а в един момент замлъква, примирена че няма да яде и заспива от умора. Да я гледаш тъжна, вместо щастлива и да се опитваш да я утешиш с думи и песни, защото няма как да я нахраниш... мисля, че всеки ще загуби баланс Simple Smile
Пак ви благодаря!

# 9
  • Мнения: 851
А опита ли със силиконови зърна? Щом приема биберона, може така да я залъгваш. Ако и това не действа може би наистина има нещо, което лекарите още не са установили.

# 10
  • Мнения: 26
Да, имам силиконови зърна и опитах и с тях, но тя тотално отхвърли идеята.

# 11
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 405
Ох, миличка  Hug
Намери начин да се успокоиш!
Едно последно нещо, което се сещам аз, е вкусът на кърмата. Казват, че бебчетата харесват вкуса на чесън. Може да пробваш да хапваш чесън редовно, за да видиш дали няма ди й се хареса.

От сърце ви желая да преодолеете този проблем и всичко да се оправи възможно най-скоро! Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 469
Моето момиченце правеше същите стачки всеки месец, но само до 10 дни, след което започваше да се храни нормално. След това отново "стачкуваше" и пр. При нея нещата се оправиха след като се захранихме (на 6м.) и след като и избиха 6 зъба и въведохме и добавка от АМ- вече има някаъв "график" , обичаен обем на порция, нощна пауза и пр. Преди това беше кошмар. Точно по същия начин я чаках да заспи и я дебнех нощем, за да я нахраня със заместване на биберона. Случвало ми се е в рамките на 30 мин. да и предложа 10 пъти да яде, 9 да откаже и на 10-тия засуква. Тогава започвах да се обвинявам, че не винаги съм толкова надтоятелна и пр. Пиша това, за да ви кажа, че светлина в тунела има. Вашето детенце макар и по-трудно си пораства. Имайте кураж, обвинявайте се по-малко. Знам, че е лесно от страни да се каже, докато ти е мъчно на сърцето. Прегръдки.

# 13
  • Мнения: 26
Isa_pisa, това с чесъна е забавно и не го знаех Simple Smile Нищо не ми пречи да опитам, и без това почти не излизам Simple Smile

# 14
  • Мнения: 26
Цветка, да и аз се надявам, че просто ще го израсте и поне не се обвинявам. Знам, че правя каквото мога, дори повече. Само ми е адски мъчно, че е така и се притеснявам много, че теглото й буксува. Ако не наддава, става страшно Sad Благодаря ти!

Общи условия

Активация на акаунт