~Чакаме тук новината голяма - коя ще е първата МАЙска мама?~Тема 9

  • 43 323
  • 743
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 13 929
Карина, аз съм така отдавна като отока изобщо не спада за съжаление. Ходя с маратонки два номера по-големи.
Слагаш ли си още фраксипарин или клексан?

# 91
  • Мнения: 49
Да нормално е,най-вече за 8-9м. На мен освен краката и ръцете ми се подуват.
И аз напредвам с покупките,останаха само дребни принадлежности,  като някоя и друга дрешка и спално комплектче. Иначе, само мисля, как да почистя и да приготвя всичко в перфектен вид, а като се изморя започва да ми се гади. Ноо това е сладка мъка:-), важното е бебчето да е ок Simple Smile

# 92
  • Мнения: 510
Цвети, как си със кръвното? Как са ти изследванията на урината? Доколкото знам тези отоци може да са симптом, че задържаш вода, високо кръвно, прееклампсия...според мен говори с някой от наблюдаващите те АГ-та в момента...

# 93
  • Мнения: 1 256
Амини, вече спрях фраксипарина.
Веси, ще питам в понеделник ЖК. Иначе днес си мерих кръвното, нормално беше. Изследванията ми бяха добри, но преди месец.

# 94
  • Мнения: 13 929
Моите изследвания са добри, с изключение на ниския белтък, който според анестезиолога бил сигнал за сериозни отоци  Rolling Eyes Но пък заради клексана, съм донякъде защитена  Simple Smile

# 95
  • Мнения: 116
Аз отичах много с първата бременност.Много! Дори след раждането продължи. С втората, като че ли по-малко или поне видимо по-малко. И при двете махнах халката, защото ми отичаха и пръстите. При второто раждане другата родилка, в стаята с мен, и тя отичаше след раждането и доктра й каза, че може да продължи до месец след това. Сега ползвам компресионни чорапи и смятам, че доста допринасят против отичане.

# 96
  • Мнения: 1 145
Да се запиша и аз в новата темичка!
Много е хубава, както винаги  smile3525

За дрешките имам всичко от бъдещета кака, изпрала съм до 68-ми размер, остава да изпера и коша на количката. И да купя ютия за поне едно гладене преди раждането, защото старата изгоря. След раждането не мисля да гладя, само някои неща, ако имат нужда. Имаме и легълце, но не сме го сглобили, остава матраче, но съм планирала за тази седмица. Доволна съм, че започнах да подготвям от по-рано по мъничко, защото се изморявам, пък и имам определени кратки часове през деня, когато бъдещата кака ми позвли.
Правя последни покупки за чантата за болницата, останаха някакви дреболии.
И в понеделник отивам за 45-дневния болничен  newsm47

Чистенето не съм го започвала основно, но ще има миене на прозорци и щори този месец (пролетно, великденско и бебешко 3в1 ) другите неща така или иначе си ги правя.

# 97
  • Мнения: 528
Здравейте, прекрасна темичка, както винаги!  bouquet

Аз като ви чета осъзнавам колко съм назад в подготовката, но пък имам цял месец и мисля, че ще ми стигне времето.  Blush Иначе имам конкретен план за действие, количката е харесана и избрана, ще я поръчваме идната седмица. Креватчето също сме го избрали и трябва само да го поръчаме и него. Аз отоци за сега нямам, дано не ми се и появят.  Praynig

# 98
  • Мнения: 1 556
Amini, как така си с нисък белтък и отоци  Shocked
Мен ме диагностицираха веднага с умерена прееклампсия, заради загуба на белтък и повишено кръвно.
Сега ми се подуват ръцете много, контролираме кръвното, но се притеснявам.
Вторник ще говоря с АГ-то за секцио, при това положение не знам дали да рискувам и да чакам да тръгне нормално.  Sad

С подготовката - изпрала съм всичко, имам основни неща, ще видим впоследствие какво ще се наложи да докупувам. Няма да гладя, само комплекта за изписване и каквото не може да се носи неизгладено Grinning

# 99
  • Мнения: 2 532
И аз съм назад с подготовката, но така или иначе бабите и таткото са в бойна готовност. Ако нещо се наложи, те ще действат, докато съм в болницата с бебка Simple Smile Чанта хич не съм почнала да подготвям. Към края на идната седмица пак ме викат на тонове в болницата, където ще раждам, и вече да ми обясни някоя акушерка какво точно ще ми трябва. Засега знам само, че за бебето осигуряват всичко и ще ми трябва само комплект за изписване(който пък още не съм купила, камо ли да съм изпрала и изгладила Mr. Green ). Матрак също не съм избрала още. Ще ползвам старата количка на първо време, но и тя не е изпрана още. То така или иначе, поне 2 седмици няма да го извеждам по разходки Naughty Ще видим кога ще започна по малко на терасата да го изкарвам, за да се климатизира Thinking
Отоци и високо кръвно нямам засега. Не съм имала и с предната бременност newsm78 Ама за високо кръвно си препоръчват секцио обикновено Thinking
За разлика от предния път, сега ми е едно изморено и на моменти тежко. Чувствам се доста тромава Tired Да не говорим, че не ми се прави нищо ooooh! Откакто имам дата за секциото, ми е пък леко притеснено и напрегнато. А нямам и 25дни още....като се познавам, с наближаването лека по лека сигурно ще съм обхваната от паника Crazy

# 100
  • Мнения: 441
За изписването може да си приготвите резервен комплект. При нас първия път стана така, че тъкмо сменяхме памперса и го преобличахме и той напишка всичко, включително дрехите под него и около него.

# 101
  • Мнения: 57
Темичката е страхотна,както винаги  Hug  Heart Eyes
момичета,не ми се искаше да спамя фб, че днес бях особено досадна Simple Smile) но все пак да ви питам за мнение - от няколко дни изпитвам дискомфорт докато пишкам, като дразнене, но не ми се ходи често, нито става по-зле... преди няколко дни се опитахме с ММ да се позаиграем, обаче ми беше доста,доста неприятно и болеше Sad  нямам сухота,даже си имам доста обилно бяло течение (то си е така от години насам)...
чак на 16ти съм на преглед, какво мислите?  newsm78 Embarassed при някоя от вас има ли промяна в усещането последните дни? и ако е цистит, какво мога да пия?
и да добавя, откриха ми гъбички при последните изследвания, доктора ми изписа гинопеварил и кремче за 1 седмица... не знам,дали има отношение  Cry

Последна редакция: пн, 04 апр 2016, 00:11 от diet_mountain_dew

# 102
  • Мнения: 187
Темичката е страхотна,както винаги  Hug  Heart Eyes
момичета,не ми се искаше да спамя фб, че днес бях особено досадна Simple Smile) но все пак да ви питам за мнение - от няколко дни изпитвам дискомфорт докато пишкам, като дразнене, но не ми се ходи често, нито става по-зле... преди няколко дни се опитахме с ММ да се позаиграем, обаче ми беше доста,доста неприятно и болеше Sad  нямам сухота,даже си имам доста обилно бяло течение (то си е така от години насам)...
чак на 16ти съм на преглед, какво мислите?  newsm78 Embarassed при някоя от вас има ли промяна в усещането последните дни? и ако е цистит, какво мога да пия?
и да добавя, откриха ми гъбички при последните изследвания, доктора ми изписа гинопеварил и кремче за 1 седмица... не знам,дали има отношение  Cry


Абсолютно същите оплаквания и при мен. ЕДва ли гъбичките имат отношение, при мен още при предните кръв и урина излезе, че вероятно имам песъчинки, но пък нямах оплаквания. Тези дни и аз усещам дразнене като при цистит и мисля още във вторник, когато съм на преглед, да питам. Принципно предния път ми каза повече вода. Пиене на чай от лайка с или без сода също помага за прочистване. Ако имате някаква уговорка с АГ при проблем да звъниш, по-добре се чуйте според мен.

# 103
  • София
  • Мнения: 109

и да добавя, откриха ми гъбички при последните изследвания, доктора ми изписа гинопеварил и кремче за 1 седмица... не знам,дали има отношение  Cry

тези неприятни усещания вече след гинопеварил?
щото при последните гъбички и аз имах за малко неприятни усещания и парене, но след първия ден със свещички всичко мина.
и недей да чакаш следващата консултация, а направо се обади на АГ, ако трябва ще ти пусне изследвания

# 104
  • Мнения: 57
Добро утро Simple Smile то доктора всеки път пуска изследвания на секрет (на 3-4 седмици) и всеки път на място ми гледа с някакъв тест урината, уж няма нищо в нея, а гъбичките май са следствие пък на един крем-антибиотик, който ми изписа преди време заради скъсена шийка и инфекция.
тази сутрин нямаше нищо, съвсееем леко дразнене,но определено не се изостря...което ме води на мисълта,че не е цистит. от друга страна си мисля, че може да е от гино-певарила и кремчето, че може да пресушавали прекомерно... не знам
може и при мен да са песъчинки или дразнене на уретрата, усещам ръчичките на малката от време на време точно там да се разхождат  #Crazy абе важното е, че засега поне май не е цистит... ако се влоши или не се оправи до 2-3 дни, ще се консултирам с личната Sad

Общи условия

Активация на акаунт