~Чакаме тук новината голяма - коя ще е първата МАЙска мама?~Тема 9

  • 43 308
  • 743
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 116
Karina 31, аз съм като теб, без помпа 😜.

# 181
  • Мнения: 446
Има ли все още такива като мен, които не са си купили помпа?


Да-аз.Изпуснах промоция на Томи Типи и ме е яд...

# 182
  • Мнения: 63
Добро утро. До колкото знам последните 2 месеца на зъболекар не се ходи можело да предизвика преждевременно раждане от страх. Малко сме по добре промиване го с отвара от каранфил. От бременността е не мога да ям нищо освен сладко и прясно мляко и затова приемам витамини и допълнително желязо. До попитам закъснях ли с боядисването на спалнята да не пречи на бебето ако реши да дойде по рано.

# 183
  • Мнения: 187
Здравей те и от мен и ние вече сме в 45 дневния болничен бебето в 35 г.с. е 2400 само аз вместо да наддавам 1 кг.съм отслабнала. Мъчи ме зъб ще търпим още малко

Доколкото знам зъбните инфекции трябва да се оправят възможно най-бързо през бремеността и няма причина да се чака.
Мислех, че имаш предвид, че може да има някакво влияние върху бебето, ако имаш зъбна инфекция - заради самата инфекция. Затова и писах, че по моята информация проблемът може да е по-скоро в недостига на калций, който "удря" първо върху майката под формата на кариеси, тъй като бебето в утробата поема калция с приоритет.


Emel Tahirova Аха, разбрах. Аз съм точно от страхливите или по-скоро от тези, които се напрягат повечко на стола, отколкото трябва. Затова си искам упойка в последно време - поне да не ме боли. Ако при теб притеснението идва повече заради болката, помоли зъболекаря да ти сложи упойка. Ако обаче това няма да те успокои и си като мен - стискаща здраво дръжките на стола - вече ти трябва да си прецениш. Може би няма да е кой знае колко голям проблем, посъветвай се и с наблюдаващия АГ ако искаш.

Последна редакция: пт, 08 апр 2016, 09:25 от _dreamon_

# 184
  • Мнения: 1 109
Добро утро, момичета!
   Аз към четвърти месец отидох да видя как е положението със зъбите ми и ми намери два малки кариеса. Аз, обаче, от няколко години, след като ми ръгнаха живия нерв с инструмента да видят дали е жив или не и подскочих до тавана, се страхувам вече от манипулации без упойка. Стоматолога ми каза, че е противопоказно да слага упойка при бременност и затова го отложих за след бременността. Каза, че дори и да кърмя, няма да е проблем, щяло да успива бебчето малко повече. Но по време на самата бременност - само ако си ОК да те работят без упойка. Това поне бе становището на моя зъболекар, сигурно има и различни.

# 185
  • Мнения: 187
Хм, явно наистина има различни становища. Вероятно в ранните месеци е противопоказно? Или зависи от вида на упойката?

# 186
  • Мнения: 13 929
Така и не отидох на зъболекар... голяма грешка от моя страна  Crossing Arms
Слава богу нищо не ме боли, но имам познати със страшни поражения.
На ваше място ако имах болки бих отишла поне за преглед, да съм наясно. Упойки и рентгенови снимки не могат да се правят то е ясно, но може да се даде лекарство за облекчаване.

# 187
  • Мнения: 18
Упойки могат да се правят, стига да не са с адреналин. На мен ми се наложи в 6-7 месец да ходя близо месец. Понякога е по-добре да се сложат няколко упойки, пред непрекъснатите болки и евентуалното наличие на инфекция в организма. Но всеки сам си преценява според зъболекаря и зора.

Не знам как са повечето мами, които ще раждат в началото на май, но аз упорито не успявам да се накарам поне багажът за родилното да е готов. Дори преди два дни си направих изследването за кръвна група.(леко го бяхме пропуснали с доктора ми)

# 188
  • Мнения: 56
Аз също нямам помпа, но мисля да си я взема чак когато се приберем от болницата. Мисля, че ако кърмя бебето при поискване от негова страна, няма да ми трябва веднага след раждането. Нали трябва да тръгне хубава кърма.

# 189
  • Мнения: 1 727
Аз също нямам помпа, но мисля да си я взема чак когато се приберем от болницата. Мисля, че ако кърмя бебето при поискване от негова страна, няма да ми трябва веднага след раждането. Нали трябва да тръгне хубава кърма.

Принципно е така, аз не можех с нея да изцедя почти нищо в болницата, но като цяло нямах голям успех с нея Simple Smile На Авент беше. Но ако ти тръгне млякото пък и бебето е от мързеливите, може и да ти помогне Simple Smile Като цяло с или без - не е фатално. Мисля, че и в болниците имат, ако се наложи.

# 190
  • Мнения: 187
Моят багаж е готов с изключение на още една нощница, която трябва да си купя, както и лигнин за всеки случай и документите от ЖК, които още не са ми дали (обменна карта, направление..). Но както бях писала, вероятно е да ме приемат по-рано още в началото на май да следят тоновете, защото бебето е с двойно увита пъпна връв в момента.
Помпа си купих - но ръчна, колкото да имам нещо, в случай че не ми тръгне кърмата веднага, а бебето не иска да суче достатъчно, за да ми стимулира кърмата. Взех си най-евтината на Авент, беше с намаление и някакви допълнителни екстри като нощни и дневни подплънки за гърди и още едно шише с капак.

# 191
  • Мнения: 604
В голяма чуденка съм за помпата. Имам една на Авент, но нещо не се спогодихме миналия път с нея. Не ми правеше хубав вакум, а и като цяло хич ме няма в цеденето. Сега се чудя дали да не взема някаква обикновена колкото ако видя зор да я ползвам.

# 192
  • Мнения: 167
     Страха и желанието ми за секцио са,защото имам две операции на белите дробове(пнеумоторакс-лява и дясна страна).С няколко думи-дробовете са ми пришивани за плеврата и при напъването при естествено раждане може и да стане гаф Sad .Заради това ме е страх и го обясних на доктора.Според него няма място за притеснение,но ако искам да се консултирам с хирург.Така и ще  направя другата седмица.Гинеколога ми е много добър лекар-както се казва,всички жени от града ходят при него.За това му вярвам,но страха си остава,защото при евентуална трета операция от пнеумоторакс,ще се побъркам.Първо,защото няма да мога да бъда с бебето през минимум първия месец след раждането му и второ-това е хипер кофти операция с интервенции цял месец.
       Ох,много дълго стана...извинявайте за дългия пост.
Ох милата,сложно е при теб.Щом си се напатила не се чуди,пробвайте със секцио,не че и то не си е операция,но ще си с бебенцето.

# 193
  • Варна/Белгия
  • Мнения: 310
Момичета аз вече имам определена дата за секциото 03.05.Само че сега поради инфекция в бъбреците ми изписаха антибиотик,който трябва да взимам 7 дни и малко ме е страх.

# 194
  • Мнения: 75
Здравейте, Мами Simple Smile
Връщам се от запис на тонове и преглед. Тонове идеални, без контракции. Бебчо го измериха 3 кг. АГ-то каза да устискам и другата седмица и да раждам. Сега съм 37г.с. бъдещия батко го родих в 38г.с. Раждането ще е нормално Simple Smile
Следващият петък съм отново на преглед, тогава ще имам и вагинален преглед за евентуално разкритие.
Багажа за болницата го ствгнах миналата седмица. Имам две помпи - ръчна на Медела и електрическа на Авент. Ръчната е в багажа ми за в болницата. При първото раждане стимулирах производството на кърма, освен с кърмене на поискаване, и с помпата. Доозцеждах се след кърмене около 1 месец и нещо, два. Замръзявах кърмата и след като захраних синчето приготвях с нея пюрета.
Успех на всички майчета с насрочени дати за секцио!
Хубав ден!
 bouquet

Общи условия

Активация на акаунт