~Чакаме тук новината голяма - коя ще е първата МАЙска мама?~Тема 9

  • 43 303
  • 743
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 198
Момичета, дайте лек за запека Sad от два дни се тъпча с овесени ядки и топло мляко с мед, но уви. 
Киви и сушени, или пресни сини сливи препоръчвам, но сутрин на гладно- винаги са ми вършили работа, чаша топла вода с мед пак на гладно, а ако и това не помогне- Дуфалак от аптеката- пила съм с предната бременност, но трябва да се взима два три дни, не е мигновен ефекта.
Относно подуването- ми при мен е сравнително нормално- годежния пръстен започна да ми се отбелязва и малко ми отесняват обувките понякога. И това откакто се затопли, преди това не съм имала подобни неразположения. А в девети месец е хубаво да се махнат пръстените, за да не се събудите някоя сутрин с пръстчета- кебапченца и да се наложи да ги режете.
За излизането с две деца- на мен ще ми е приключение- с разлика 1г.10 м Simple Smile Слава Богу върви доста пеш Simple Smile Дано е послушна само.

# 271
  • Мнения: 10 685
За запека , ако стандартните неща не помогнат (сини сливи, топла вода с мед, киви, на мен ми помагат и сушени смокини) може да се използват свещички Ева Кю, разрешени са за бременни.

# 272
  • Мнения: 1 556
Благодаря ви, ще пробвам и сините сливи  Hug

# 273
  • Мнения: 18
Никога не съм имала проблем със запек...до сега. И тъй като имаше период, в който си спрях пробиотика, тогава получих тази екстра. Затова моята препоръка е сериозна промяна в типа храна(без много тестени, сладки и т.н. запичащи храни) и пробиотик всеки ден. Освен това има ползи и за бебетата, когато майката пие пробиотици по време на бременността. Дори има разработен вид, който се пие от 32 седмица до края, за да предпази бебето от алергиите на мама.

# 274
  • Мнения: 39
  Здравейте мами Simple Smile

От днес и  аз влизам в деветия месец, почна доста често да усещам едно придърпване, което ме кара всеки път да изтръпвам, утре съм на лекар и вече нямам търпение да видим младежа, който се е закотвил от лявата ми страна. И при мен е доста деен, мърда и подритва, дано си кротува още един месец, туй като имаме да пазаруваме още, да не ни изненадва Simple Smile))

Сега трябва да излекувам бактериалната вагиноза, която се оказа, че можела да доведе до преждевременно раждане Simple Smile)

# 275
  • Мнения: 63
Здравейте и от мен
За подеването мога да ви пречоръчам магданоз запарен като чай с лимон или суров на салата . Като ми са подути краката тоза пия и му видях ползата. При нас проблема е че не мога вече да спя цяла нощ се въртим и все не му е удобно и ме рита. А за чистенето таткото два дена смъква пердета и бърса прозорци не ми е приятно да гледам само но не мога да се мръдна много е близо до ребрата ми и пречи да върша работа.

# 276
  • Мнения: 358
Добър ден и от мен Simple Smile
Аз миналата седмица си говорих за подуването с моята АГ. Ако нямате някакви отклонения в изследванията, си било нормално за 8-9м от бременността. Нищо не ми препоръча да пия, само повечко течности и краката да са вдигнати по-височко на мека подложка. Аз си слагам възглавницата за кърмене и на нея си ги вдигам. Помага малко, но ще се наложи да го изтърпим още няколко седмици.

Основното почистване го свършихме с майка ми в началото на месеца. Сега само си поддържам седмичното чистене- бани, прах, подове. Махнах килимите, защото задържат много прахоляк. newsm79 newsm75

Лъжица зехтин също знам,че помага за разхлабване.

# 277
  • Мнения: 2 532
При мен единствено кафето действа май и то в комбинация с мляко и мед. Бях го спряла в първите месеци, че ми ставаше и лошо, но към 5месец се наложи пак да го почна. Даже сега 2 дни не съм пила и естествено работата се е запекла ooooh!

# 278
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Кафе, сини сливи, сок от сини сливи, киви, вода, овесени ядки, царевица от консерва. За разхлбващо при нас препоръчват Лакталус.

# 279
  • Мнения: 1 109
Здравейте, момичета! Simple Smile
Да се отчета и аз. Днес бях на регулярен преглед, 1-ви ден от 37-ма седмица съм. Всичко с бебето е ОК, само малко се разочаровах, че докторът не ми каза размерите на бебето. Каза, че вече не можели да се определят с точност и предпочитал да не ми каже нищо, вместо да ми каже нещо невярно. Вървяло си нормално за седмицата. Важното било, че големината на главичката не била достигнала размера, над който се препоръчва секцио и засега си оставам за нормално раждане. Следващият път щял да ми издаде необходимите документи за раждането. Попитах и какво смята за масажа на перинеума, и дали мисли, че би могъл да навреди по някакъв начин на влагалищната среда- каза ми, че не. Каза, че би могло само да ми е от полза и ако имам желание да го правя. Купих си маслото на Веледа и ще се пробвам днес.
Утре пък имам първа среща с доктора, при който ще раждам. Развълнувано ми е, дано го харесам толкова, колкото са ми го хвалили и колкото четох.

# 280
  • Мнения: 741
Заради това подуване от няколко дни реших да взема преднина и махнах и халка и годежен,че в жегите адски ми се подуваха ръцете и беше ад,та...викам да не стане някоя по-голяма беля.Тази вечер ще пробвам и със студената вода,пък дано има облекчение.

За чая от магданоз малко се притеснявам честно казано,защото съм чела,че се води като маточен стимулант,който предизвиква контракции,които аз и без това си имам.Макар,че това предполагам става дума,ако е в по-големи количества,но все пак...страх-лозе пази.

За чистенето не ми се коментира,защото просто и всеки ден да бърша прах пак ще има.От къде го толкова много това гадно нещо и идея си нямам...такава да е напаст,че просто не е истина. Crossing Arms

whoowhoo знам какъв е голям мерака за мерките на бебето,но в случая си мисля,че твоя доктор е прав.По-добре да чуеш,че си върви нормално за седмиците,отколкото да ти даде някакви ориентировачни мерки,които не са точни и да се шашкаш след това като мен.Ще стискам палци утре за срещата с доктора,дано го харесаш. Peace

# 281
  • Мнения: 2 532
Мен даже не са ме гледали на ехограф от 20ти насам. Все на запис на тонове ме викат. В сряда пак съм наредена. Утре мисля да ходя на кардиолог вече, а след това и на анестезиолог. Да си ги имам вече консултациите, че да ми е по-спокойно.
Тези, които ще раждате секцио, направили ли сте ги вече? На мен с първото секцио кардиолог ми казаха да е в седмицата преди секциото точно, че важало 7дни само. А сега ми казаха, че няма проблем по-рано newsm78

# 282
  • Мнения: 741
При мен първото секцио беше по спешност и съм нямала такива предварителни прегледи.Сега док не ми е казвал за среща с кардиолог,а само за анестизиолог,която всъщност е един ден преди секциото и това е.
Иначе на ехограф последно ме гледа на 31.03 и повече нямаме уговорка да ме гледа.Живи и здрави вече ще се видим на живо с госпоЙцата.

цветна палитра на теб за кога ти е секциото?

# 283
  • Мнения: 2 532
За последната седмица от месеца. Много странно за кардиолога. Сега раждането ще ми е в друга болница. И на двете места искат консултация с кардиолог(кардиограма най-вече май).
rosit@ , вие планувахте ли вече дата?

# 284
  • Мнения: 358
Аз минах консултациите с анестезиолог и кардиолог, въпреки че за сега не се планира ЦС. Не са ми казвали, че важат 1 седмица. Самата консултация с кардиолога е: преглед на кръвни изследвания+ЕКГ. Вероятно заради кръвните резултати биха искали да е 1 седмица по-рано, но каква е гаранцията, че след тази седмица няма да има някакви драстични промени?!
Анестезиологът ме разпита за алергии,прегледа другите заключения, обясни ми за упойките и ме прати на тест за упойки заради алергиите ми.

Общи условия

Активация на акаунт