~Чакаме тук новината голяма - коя ще е първата МАЙска мама?~Тема 9

  • 43 257
  • 743
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 604
Да си кажа честно с каката имах точно 2 инцидента при преобуване в първия месец и ми е направило такова впечатление, че да търся специална подложка. За болките в кръста при навеждане - ми то цялото обличане става за минута. Няма време да те заболи каквото и да е. За хигиената при момиченца нищо повече от измиване с вода при всяко наакване.

# 301
  • Мнения: 741
Аз на спалнята си слагах една най-обикновенна подложка като тази: http://www.peleni.bg/index.php?route=product/product&product_id=245 и отделно върху нея си слагах една обикновенна бархетна пелена.

Хигиената в интимната зона при момиченцата и за мен е тъмна индия и ми се вижда адски сложно нещо.Силно се надявам в болницата поне малко от малко да ми обяснят какво и как трябва да се прави,че иначеее... ooooh!

# 302
  • Мнения: 604
Странно това за хигиената на интимната зона хич не ми е седяло на дневен ред да го мисля, когато бях бременна с кака и като се роди. Никой нищо не ми е обеснявал. Просто се мие с вода за да падне акото, а аз слагах и малко шампоан за дупето. И това е. Нищо сложно.

# 303
  • Мнения: 187
ivka795 Точно днес ядох бадеми - е, не помогна. Даже май стана по-тежко положението. Газираната вода май също не ми действа, макар че в най-тежките моменти не съм имала досега достъп до бутилка. "Лекувам" се с огромно количество чешмяна вода, за моменти облекчава.

# 304
  • Мнения: 2 532
_dreamon_ , пробвай студено прясно мляко Peace При мен то помага понякога. Ако не ми помогне, ползвам Ксанацид или Талцид Tired Ама иначе чак ме разкашлят и на няколко пъти стигам до повръщане ooooh!

# 305
  • Мнения: 116
Dreamon, пробвай да подъвчеш дъвка. При мен действа безотказно. Някой тук го беше вметнал и аз реших да опитам и се радвам, че го направих  Simple Smile

# 306
  • Мнения: 441
При нас е имало доста инциденти, почти независимо от бързината на сменяне. Отваряш памперса и фонтана изригва, или пък започва да ака, ти бършеш, то ака. Тъкмо кажеш готово и следва нова порцийка. Аз без непромокаема подложка покрита с пелени не се наемам да сменям.

Ние имаме маса за преповиване на подходяща височина. Има голяма разлика за болките в кръста и гърба. Ваничка също на висока поставка ще ползваме.

# 307
  • Мнения: 198
И аз не съм ползвала специална подложка- на спалнята, с пелена- инцидент само веднъж съм имала, иначе за момченцата ме предупредиха за фонтаните Simple SmileЕга, обаче и аз мисля да взема поне непромокаема подложка. За мен спалнята е по-добрия вариант- имам повивалник на кошарата, но не ми е удобен.
 Относно хигиената при момиченцата- дупето се бърше отпред назад, мием с вода нааканото и аз всяка сутрин правех тоалет с преварена вода почиствах останалия крем за подсичане от срамните устни. Друго, което се гледа е входа на влагалището да не се затваря- случва се явно доста често.Но това педиатъра би следвало да го следи и дава насоки какво да се прави, ако се появи проблем.  Вана, ще къпя в обикновена и задължително този път без клапа за източване на водата-  като поотрасна дъщеря ни ни наводнява няколко пъти- за секунди отваряше тапата и ми намокряше килима и паркета. Докато не се научи да сяда, ползвах подложка за къпане- хавлиена- беше ми доста удобна, бебето не се пързаля и е на мекичко. Тези пластмасовите анатомични подложки някак ми се струват твърди и неудобни, а и заемат доста място в коритото и ми се струва, че такова корито няма да се използва кой знае колко дълго.

# 308
  • Мнения: 358
Аз заложих на сгъваема ваничка на OK baby. Предстои ни преместване лятото и в момента няма къде да държа нормална ваничка. После пък няма да ми заема излишно пространство. Така или иначе повечето са стандартен размер, ако се наложи, след годинка ще купя голяма вана, в която да се плацика колкото си иска.
Подложката ни е съвсем обикновена,мисля че е на Лорели. Без твърда основа. Става за повивалника на кошарата. Мислех си на спалнята да го преповивам, но ще остана без кръст в един момент и ще използвам повивалника на кошарата с тази подложка.
При нас е имало доста инциденти, почти независимо от бързината на сменяне. Отваряш памперса и фонтана изригва, или пък започва да ака, ти бършеш, то ака. Тъкмо кажеш готово и следва нова порцийка. Аз без непромокаема подложка покрита с пелени не се наемам да сменям.

Ние имаме маса за преповиване на подходяща височина. Има голяма разлика за болките в кръста и гърба. Ваничка също на висока поставка ще ползваме.
  #Crazy #Crazy #Crazy Laughing Laughing Laughing Не знам да се смея ли, да плача ли....

# 309
  • Мнения: 741
Добро утрооо!

Силно се надявам скоро да се включат amini и radi1982 с много хубави новини,че от вчера ги мисля! Praynig Също така и жоцка,която спомена,че в средата на Април ще й бъде секциото. Praynig

# 310
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Добро утро, момичета Simple Smile

Аз с баткото не съм имала инциденти при смяна на пелените, но пак си ползвах повивалник, който слагах на кошарата.
На нас също ни предстои местене за лятото и много се чудя с тези ванички. Аз също се заглеждам по сгъваемите, но се чудя дали ще са удобни, че и цената им е доста добра Simple Smile Natalkus, тази която вие сте взели на каква цена е? Аз гледах ето тази http://www.sladkobebe.com/sanitarni-producti/163-kapane-bebe-beb … -vana-karibu.html .
С баткото ползвах обикновена ваничка на Бертони с поставка и ми беше удобно, но сега с тези местения ще ми е доста трудно с тези вани и поставки, а и няма да има къде да я слагам тази вана. Ще трябва да я държа на терасата и да я почиствам основно преди всяко къпане, ужас  ooooh!
За киселините аз дъвча Гавискон таблетки. На мен рядко ми се появяват, но Гавискона за сега ми помага  Peace, става и за бременни.
Момичета и на мен вече много ми тежи, като някоя баба се чувствам. Едвам ставам и сядам..Седна ли и после не мога да стана, цялата се схващам и всичко ме боли. Много се измарям и задъхвам, дори и при кратки разходки и започва много да ме боли пубисната кост. А не съм качила много кг. някъде около 10-11кг. С първата бременност май не беше така. Бях се оплакала на доктора за болките в пубисната кост и той ми каза, че с всяка следваща бременност боляло повече  ooooh!

# 311
  • Мнения: 13 906
Роси, още съм тук, но ще е скоро, веднага щом мога ще пиша за събитието Simple Smile

Ивка, тази ваничка е хубава, но се обади да питаш дали по принцип я доставят, защото пише, че продукта не е наличен.

И аз съм така със сядането и ставането, ама няма как, още малко ще потърпя Simple Smile

# 312
  • Мнения: 26
Момичета, който си е вкъщи и има желание нека пусне Бтв - темата е за обезболяване по време на раждане Simple Smile

# 313
  • Мнения: 187
Мимозка8888 И аз го гледах. А точно миналата седмица ходих на курс при една от гостенките - Емилия Казълова. Беше на тема за естественото раждане с фокус върху техниките на дишане. Вече всичко ми се изпари от главата, добре че си записвах.  Joy Вече си се представям как си вземам записките с мен в болницата и ги преговарям точно преди да почне екшъна - като преди изпит  Joy Joy Joy
Чудех се дали да не отида на някой от безплатните курсове, които най-често ги има в моловете, но ми се стори, че ще е голяма лудница и ще има повече фокус върху реклама на разни продукти (не че е лошо по принцип де), та си избрах платен курс на удобно място до вкъщи и не съжалявам. Не мога да направя сравнение между съдържанието на нейния курс и това на безплатните, но за живеещите или пътуващите лесно до София ви я препоръчвам, ако сте планирали да заделите някой лев за такова нещо.
http://aztito.com/

# 314
  • Мнения: 336
Аз смятам да заложа на твърда повивалка и този път - беше ми много удобно и с дъщеря ми, и със сина ми, ползвах я предимно върху самата кошара (първия път дървена, втория сгъваема), има си крачета да фиксират срещу евентуално плъзване вътре в кошарата.
Бих споменала нещо важно, според мен, към очакващите момиченца - често се случва да прокървят еднократно някъде около седмицата след раждането (по спомен), в резултат на майчините хормони. Нормално е. Хигиената - отпред назад, старателно измиване от кремчета и т.н. от всички гънки, на мен на мивката ми е било винаги най-удобно.
Комична случка със сина ми, който не пишкаше редовно при преобуване, но се случваше. След като от раждането си имаше сериозен проблем със запушени слъзни канали и нон-стоп секрети, които промивах с лайка по n-на брой пъти, почти се бях отчаяла докъм 3ти, 4-ти месец, когато взе, че се напишка директно в едното око на повивалката и дотам със секретите в това око (бях чувала за уринотерапия в такива случая, но бях скептична) Simple Smile)
За ваничка - и аз съм се насочила към сгъваем вариант поради дефицит на място - някой да е гледал/пробвал тази на Moni? 

Последна редакция: вт, 12 апр 2016, 11:30 от Min3rva

Общи условия

Активация на акаунт