~Чакаме тук новината голяма - коя ще е първата МАЙска мама?~Тема 9

  • 43 317
  • 743
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 1 069
Охоо, второто ти раждане ще е още по-бързо.    Hug

# 511
  • Мнения: 604
А дано. Само трябва да стигна навреме до болницата че имам около 30 км. до там.
 Rolling Eyes

# 512
  • Мнения: 1 069
Ето това наистина е важно.
По-добре иди да полежиш половин ден там, отколкото да започнеш да раждаш по пътя...    Hug

# 513
  • Мнения: 63
Вие ползвате ли болкоуспокояващи когато имате болки ниско под корема. Доктора каза при нужда да пия и ако не отпусне тогава тичаме за болницата. В 37 г.с. сме още малко да изчака че още с чистенето не съм приключила.

# 514
  • Мнения: 2 532
Нищо не пия аз, ама и болките не са нетърпими(аз съм свикнала с доста болезнен цикъл). Ние уж направихме пролетното почистване, ама с бъдещият батко вкъщи никога не е чисто Crazy И днес е наизкарал всичко и е разхвърлял, ама нямам сили да се разправям вече ooooh!

# 515
  • Мнения: 116
Палитра, аз от три месеца, не спирам с това "основно" чистене и заради баткото и бъдещата кака все няма свършване  Grinning Живи и здрави да са!  И аз като теб вече нямам сили да се разправям  Laughing

# 516
  • Мнения: 510
Вие ползвате ли болкоуспокояващи когато имате болки ниско под корема. Доктора каза при нужда да пия и ако не отпусне тогава тичаме за болницата. В 37 г.с. сме още малко да изчака че още с чистенето не съм приключила.

От предното раждане знам от лекаря - пиеш 2 но шпа, и ако контракциите до 2 часа не утихнат - пътя, багажчето, болницата...

# 517
  • Мнения: 441
2 часа чакане за второ дете е доста дълго.

# 518
  • Мнения: 510
2 часа чакане за второ дете е доста дълго.

Ами, аз бях с 2ро раждане, и си изчаках 2та часа, за да видя дали ще ме отпусне Но Шпа -то..После съвсем спокойно си отидох в болницата, не е имало екстремни ситуации по пътя...бях с 4 см разкритие и след още 3 часа от приемането ми - родих....
Сега с третото раждане...ще видим...може да ми скъси препоръката за изчакване Wink

# 519
  • Мнения: 63
За сега с 1 но шпа до половин час  по отива. Багажа ни е стагнат и може би няма да чакам 2 часа да отмине болката. Поне децата ми са големи дъщеря ми -13, а синът ми -11г. и не разхвърлян. За тях съм мама-кенгуру

# 520
  • Мнения: 2 532
Зависи и къде ти е болницата. На 30км разстояние не бих рискувала. Или пък като е запланувано секцио Confused Той и докторът ми каза - хванат ли ме болките, да тичам и да звъня по пътя Naughty

# 521
  • Мнения: 1 069
Както всяка бременност, така и всяко раждане, протичат индивидуално.

Но все пак, второ раждане не може да се сравнява с първо.  Simple Smile

# 522
  • Мнения: 116
Всеки знае най-добре за себе си колко да изчака. С второто раждане бях в БГ и болницата, в която раждах беше на 25км. Изчаках 3 часа и ако не беше майка ми да ме накара да тръгна, сигурно още толкова щях да си чакам. Сега с трето предполагам ще е по-бързо, но пак бих си почакала. Колкото по-малко съм в болницата, толкова по-добре  Simple Smile Само сега проблемът ми са задръстванията. Ако е час пик в задръстване мога да остана и около час и половина -два, та затова ще преценя ситуацията като му дойде времето.

# 523
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз да се похваля обърнало се е нашето бебе, но не се е фиксирало. Единствено било важно при това положение, ако ми изтекат водите да легна и да не се движа. 2  Контракции на 10 мин/15 мин заради разстоянието, което имаме до болницата.
Доволна съм много, че е в правилна позиция. Всички показатели са ок при мен  Simple Smile .

# 524
  • Мнения: 604
То и аз се чудя колко да чакам честно казано. Доктора каза щом контракциите станат на 30 мин. ама не съм сигурна, че ще ги засека точно. От предния път помня два примера с второ раждане - едната жена дойде с 10 см. разкритие и роди за 10 мин. Другата беше лежала с дни, предизвикваха раждане и се мъчи жената с часове. Та всяко раждане - първо, второ, трето, пето е различно.

Общи условия

Активация на акаунт