С каква храна храните котката си?

  • 122 458
  • 1 294
  •   1
Отговори
# 675
  • Пловдив
  • Мнения: 70
Кукумицинка, в момента има Пърфект фит в Емаг и е с 15 % намаление до 15.02. Ние също взехме 20 кг. Смила, но Адулт и нямаме проблеми /миналата седмица/.

# 676
  • Мнения: 10 581
Кукумицинка, имате и малки ли или заради големината на гранулата взимате Смила китен? Пурина китен не си ли пробвала?

# 677
  • Мнения: 18 878
Кукумицинка, в момента има Пърфект фит в Емаг и е с 15 % намаление до 15.02. Ние също взехме 20 кг. Смила, но Адулт и нямаме проблеми /миналата седмица/.

Мерси, видях го сега, но е доста по-скъпа храната от миналия път. Тогава 14 кг храна излизаше 56 лева:
https://imgur.com/5EqTeH7

Сега е 62 лв/7 кг - и да не беше изчерпана, и да можеше да използвам намалението, щеше да излезе 53 лева за 7 кг. Адулт версията е по-евтина, но пак с намалението от 15% идва 47 лв. за 7 кг, и ми е над финансовия лимит за постоянно хранене, а не само за аварийни случаи, иначе съм сигурна, че е хубава храната. Миналия път трябваше да поръчам повече торби, но реших, че толкова голямо намаление е заради скоро изтичащ срок на годност и затова не рискувах.

amy_nka, имахме 9 котки под 1-годишна възраст, едно осиновиха, едно почина от панлевкопения, и сега са 7, а мъжът ми я смята за по-пълноценна храната за малки котета и тъй като ядат от една торба всички, като се отвори, предпочита да не рискува на малките да не задоволи нуждите, а на големите досега не им е пречило, че е китън. Пурина китън не съм сигурна дали сме пробвали, малко не я харесвам Пурина като марка, макар че се е случвало Кет Чоу китън и адулт да взимаме от зоомазина в града, която също е марка на Пурина, и я ядоха.

Май тръгнаха да ядат Смилла адулт, прегладнели изглеждаха, довечера ще стане ясно какво е положението.

# 678
  • Костандово
  • Мнения: 116
Взех на мойте мацки Леонардо ама много не я одобряват,как ще ги откажа от Рояла,искам да сменят малко, ама те не та не ще я меша с роял и ще я изядът,къде ще идат 🙂

# 679
  • Мнения: 34
Някой знае ли къде във Варна мога да купя малка разфасовка или насипно гранули Аплауз?

# 680
  • Мнения: 1 754
Някой знае ли къде във Варна мога да купя малка разфасовка или насипно гранули Аплауз?

Обади се на вносителя и попитай.

02 974 55 16- Галба ООД

# 681
  • Мнения: 207
Знаете ли къде мога да намеря повече инфо за гуметата голд и по-специално пастетите? Колко време след отваряне могат да се хранят котките с тях?

# 682
  • Мнения: 5 508
Както всяка консерва - не повече от три дни, максимум, и то съхранявани в хладилник.

# 683
  • Мнения: 274
Някой знае ли къде във Варна мога да купя малка разфасовка или насипно гранули Аплауз?
Насипни гранули Applaws и Orijen има в един зоомагазин в ЖК "Чайка", бл.181, от страната към "Златни пясъци". Това е до сп. "Делфинариума". От другата страна на същия блок (откъм града) се намира ветеринарна клиника "Оптивет".

Но ако държиш на максимално качествена храна, не ти препоръчвам каквито и да е гранули. Все пак, те са преминали доста обработки, а и насипните се окисляват на въздуха, докато чакат да бъдат продадени. Старият ми котарак първите 9-10 години беше основно на гранули и не доживя до 16, за което сега се обвинявам. Затова съм решил да храня новото коте само с консерви и прясна храна. Купувам 10-15 вида "Shechir", като гледам половината да са с риба, с другата половина - с пиле и ги редувам. Забелязах, че моята калпазана харесва варени на пара зеленчуци, така че като готвя за себе си, заделям и за нея по малко броколи, карфиол, моркови, целина, брюкселско зеле, гъби, чайот, преди да съм посолил моите... След това ги смачквам с лъжица или ги сдъвквам и ги размесвам с консервата и. Давам и също заквасена сметана на "Алфатар" или купена от фермерския пазар. Понякога и варя и яйца от пъдпъдъци, беля ги и ги смесвам с храната и. Лятото мисля да и вземам от време на време прясна риба (акула, цаца) и да и я варя. Но при варене рибата мирише отвратително (аз съм вегетарианец вече 32 години), така че сега, зимата, това не е вариант.

# 684
  • Мнения: 10 581
Егин вегетарианец с котка за похвал. Simple Smile Моите котки получават диария от варена цаца. Акула не съм пробвала...

Кукумицинка, в Емаг отново има промоция на Пърфект Фит. 2 х 7 кг за 73 лв-10% намаление. Около 4 лв килото излиза. Simple Smile

Последна редакция: вт, 26 фев 2019, 18:48 от amy_nka

# 685
  • Мнения: 18 878
Мерси, amy_nka, още веднъж!

Моите харесваха едни замразени дребни сардини в найлонов плик, варени им ги давах.Бяхме им купили веднъж десетина пакета за фризера и от време на време им разнообразявахме сухата храна и консервите с тях или дробчета, фенери и пилешки сърца, затова доста време изкараха. Обаче или нещо се бъркам, че от Лидъл сме ги взимали сардините, а да са били от друг магазин, или вече ги няма, защото не ги виждам, че да им взема пак.

# 686
  • Мнения: 384
Вие добавяте ли рибено масло към храната?

# 687
  • София
  • Мнения: 3 825
Не. Но гранулите й съдържат масло от сьомга и козината е копринена от тях.

# 688
  • София
  • Мнения: 8 348
Взимам сардини от Тмаркет аз.

# 689
  • Мнения: 10 581
По колко сардинки давате на котка? Може аз да съм прекалила с дажбите...? А сурова отмразена риба защо не се препоръчва?

Общи условия

Активация на акаунт