С каква храна храните котката си?

  • 122 489
  • 1 294
  •   1
Отговори
# 870
  • Мнения: 274
@00404
Доста си си поиграла Simple Smile Ако искаш, мога да преработя картинките в PDF с полета за попълване, така че да не се налага да ги отваряш в графичен редактор за нанасяне на всяка оценка. Само че има ли смисъл храните с един и същ състав, но в разфасовки по 200 и по 400 грама, да са с отделни оценки?

Моята Мишел яде каквото и сипя, така че не ми се налага да водя подобни записки. Може би защото непрекъснато редувам както различните консерви от всяка марка, така и различните марки и тя не свиква с нещо определено. Може би единственото, което съм забелязал е, че храните на "Terra Faelis" ги яде с ма-а-алко по-малка охота - примерно като и сипя половин консерва (100 гр), от другите изяжда наведнъж 40-50 гр, а от "Terra Faelis" - 20-30 гр... Но ще продължавам да и ги давам, защото може пък в тях да има нещо полезно, което липсва другаде Simple Smile

# 871
  • Мнения: 87
Здравейте! Бихте ли ми споделили марка  качествена храна на разумна цена?

# 872
  • Мнения: 10 583
Зависи какво разбираш под "разумна цена". Каква цена можеш да си позволиш?

# 873
  • Мнения: 274
Здравейте! Бихте ли ми споделили марка  качествена храна на разумна цена?
Труден въпрос Simple Smile Поне докато не уточниш каква храна търсиш - консерви или суха? И какво разбираш под "разумна цена". Посочи каква цена те устройва (лв/кг или месечен разход за котката общо) и ще получиш съвети.

# 874
  • София
  • Мнения: 318
@00404
Доста си си поиграла Simple Smile Ако искаш, мога да преработя картинките в PDF с полета за попълване, така че да не се налага да ги отваряш в графичен редактор за нанасяне на всяка оценка. Само че има ли смисъл храните с един и същ състав, но в разфасовки по 200 и по 400 грама, да са с отделни оценки?

Моята Мишел яде каквото и сипя, така че не ми се налага да водя подобни записки. Може би защото непрекъснато редувам както различните консерви от всяка марка, така и различните марки и тя не свиква с нещо определено. Може би единственото, което съм забелязал е, че храните на "Terra Faelis" ги яде с ма-а-алко по-малка охота - примерно като и сипя половин консерва (100 гр), от другите изяжда наведнъж 40-50 гр, а от "Terra Faelis" - 20-30 гр... Но ще продължавам да и ги давам, защото може пък в тях да има нещо полезно, което липсва другаде Simple Smile

Мерси, но аз ги принтирах и ги надписах ръчно оценките.
Ми при него има... изобщо не мога да му разбера храненето. 4 години и на понятие си нямам. Преди харесваше пилешко. Пробвах аплаус и разни подобни пилешко - не го и подуши.
От голямо значение е дали има желе в храната, дали има течност (поръчах разни супички сега) и всякакви подобни.. заради това ги разграничавам консервите и паучовете.
От всичко, което поръчах до тук, едно няма, за което да "притреперва", всичко яде сякаш колкото да хапне 'мокра' храна и нищо не дояжда (не, че преди е дояждал нещо де). Претенция малка е:)))
От пробните пакети - рибите дори не ги отварям - директно раздавам на познати, защото резултата ми е ясен какъв ще бъде.. дано с новите храни се намери нещо, което му хареса наистина.
От предните храни на пурина голд гурметата ядеше точно 3 и то пак така - за едно направо си дереше гърлото, за останалите две.. може и с тях, може и без тях. Дано свикне на хубава храна, че не искам да се връщам към онези консерванти.

# 875
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Оххх, мойто диване категорично отказва дори да опита последните партиди Анимонда карни, както и всичките разновидности на Катз... Че тя дори Фрискис склоняваше поне да опита, преди да се врътне, какво ѝ става сега не разбирам... И супа от ДМ купих, рибешка, щото тя си пада по рибата - ами подуши и се врътна. Най-тъпото е, че и котките пред блока ги ядат колкото да не е без хич. От една седмица сме и с втора котка, тя пък хич не си пада по консерви, само души и толкоз, та и на нея не мога да ги пробутам. Какво да ги правя тези консерви?? Аз да ги ям, освен. И което е по-важното какво да ѝ купувам на моята тиква? Само анимонда от квадратните яде, и то една комбинация, ама не знам до кога. Защото и карнито я ядеше досега. Вече даже не ми се рискува да поръчвам от зооплюса по-голямо количество, ако и нея откаже? НАпълних се с консерви, които никой не иска да яде...

# 876
  • София
  • Мнения: 19 221
Мисля ,че им омръзва един и същи вкус, опитай пак след време.

# 877
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Какво ще кажете за Stuzzy:
https://zoomagazin.eu/bg/kategorii/stuzzy-no-grain-27406/stuzzy- … rast-400-gr-50532
От Зооплюс в близките 2 седмици няма как да ми пристигне нещо, а запасите са на привършване... Направо не знам какво да купувам и от къде, във Варна има ли изобщо нормален зоомагазин с по-разнообразни храни, навсякъде където вляза РК, Хилс, Уискас и общо взето това е...

# 878
  • София
  • Мнения: 3 826
Stuzzy е напълно ок откъм състав, купувала съм и суха, и мокра храна на марката. Повечето читави зоомагазини в София поне предлагат N&D като най-висок клас. Иначе може да поръчаш от Емаг, там има марки като Carnilove, Taste of the wild и обикновено идват много бързо.

# 879
  • Варна
  • Мнения: 25 236
N&D точно търсих -ми няма я във Варна! Имало проблем с доставчиците, нам си какво... Имам чувството, че в последната провинция живея. След 2 седмици да съм отидела. Че аз след 2 седмици ще поръчам от зооплюс на много по-добра цена...
п.п. Сега видях, че Стефанов вече имат магазин във Варна, в новооткрития мол.. Еййй, разгеле, сега ще поръчам от там.

Последна редакция: пт, 10 май 2019, 15:59 от Месечинка виторога

# 880
  • Мнения: 18 879
При нас тук в клиниката продават на Stuzzy квадратните кутийки пастет, но нашите котки не го одобряват. Иначе това е по-ниският клас храна на фирмата, която произвежда и Шезир.

# 881
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Ох, много бъркам Шезир и Шеба, звучат ми еднакво. Първата е висок клас, а втората нисък, така ли?
Поръчах по една опаковка Stuzzy за кастрирани и N&D за уринарни проблеми, ще ги видим... Иначе за суха храна съм си харесала Purizon, обаче точно сега колежката, чрез която поръчвам е в отпуска и по-рано от две седмици няма да дойде, а пакетът е на привършване. Отде да знам, че Кетята ще откаже консервите и ще мине само на суха храна. Че и Ленката трябва да храня с нещо качествено, не върви на едната да давам Purizon, а на другата насипна храна от кварталния магазин... Окъсах яко и непредвидено.

# 882
  • Мнения: 1 852
Имате ли впечатления от Genesis или Essential Jaguar?

# 883
  • Мнения: 18 879
Ягуар се приемаше много добре от големия котарак, ама много енергичен ставаше. Сега сме с много котки и не мога да си я позволя финансово, иначе е с добър състав.

# 884
  • Мнения: 274
Разгледах описанието на Stuzzy и ми прави впечатление, че никъде не се посочва точното количество на месото в нея. А и това "свинско/шунка", посочено в състава, ни най-малко не ми вдъхва доверие. Всички знаем, че поради високото си съдържание на сол свинското е напълно противопоказно за котки.

Essential Jaguar определено изглежда доста по-добре:
Цитат
Прясно и сушено пилешко и патешко месо, сьомга, пъстърва и пресни цели яйца, 80.0 %,
от тях пресни продукти 45.0 % от целия състав на храната (не от % месо).

Притеснява ме единствено големият обем на опаковката - 3 кг. Месечинка виторога, след време, когато започна да давам на Мишел и суха храна, за да си почиства зъбите от налепи, можем да се комбинираме - купуваме един пакет и си го разделяме, за да не се застоява дълго и да не влошава качеството си. Гледам, че в този магазин има и една от най-добрите произвеждани изобщо сухи храни за котки - Orijen Six Fish Cat. Само не мога да разбера защо не внасят и малките разфасовки - пакети по 300 грама?!? С тези 5.4 кг чувалчета човек трябва да има поне 10 котки, за да не стои отворена храната с месеци и да не се окислява...

Edit: Сега видях, че ти си с две котки, при това само на суха храна. Вземай Ягуара и не му мисли! Simple Smile

Ох, много бъркам Шезир и Шеба, звучат ми еднакво. Първата е висок клас, а втората нисък, така ли?
Шеба е много, много нисък клас. Ето състава на някои техни консерви:
Цитат
Delikatesse в желе с пиле:
месо и животински субпродукти (40%, от тях 4% пиле), минерални вещества, захар.

Classics in Pastete със сьомга:
месо и животински субпродукти (62%, включително 4% сьомга), минерални вещества, захар.
Т.е. пиле или сьомга само за аромат, останалото - пера, крака, човки и перки... И на всичкото отгоре съдържа захар!

Последна редакция: сб, 11 май 2019, 02:34 от V12

Общи условия

Активация на акаунт