С каква храна храните котката си?

  • 122 471
  • 1 294
  •   2
Отговори
# 225
  • Мнения: 239
desivalko_ 1кг котешка храна на мен ми е 8лв.Тя ми стига за месец горе долу в зависимост дали котето е яло домашна храна и съм заменила храненията.Пауч давам веднъж на седмица.Понеже друго не яде освен Феликс той ми е по 80ст сметни ги 4-5 бр пауч по 80ст колко е.
Котешка тоалетна не купувам - котето е приучено да се качва на тоалетната чиния и да си върши работата.След него само минавам и пускам водата.
Витамини по 30ст на бройка аз взимам 15 защото му давам през ден.16,5лв ми излиза на месец.

# 226
  • Мнения: 18 879
И моите не се побират в 8 лв. месечно на котка за храна. Като бяхме с една котка действително към 50 лева месечно отиваха за храна (суха храна, паучове, консерви, месо, карантия) и тоалетна. Сега с повече котки малко пада цената на котка заради по-големите опаковки, които излизат по-евтино.

# 227
  • Мнения: 239
Е по колко кг  храна давате на тия котки на месец да изяждат ?

# 228
  • София
  • Мнения: 6 219
Моята яде около 100 гр. мокра и около 30 гр. Суха на ден. Около 3,200-3,500 кг. е. Слабичка, мускулеста и активна.

# 229
  • гр.София
  • Мнения: 2 757
По 60гр. На ден Simple Smile и половин пауч

# 230
  • Мнения: 18 879
Суха храна изяждат малко над килограм, до 1.5 кг на котка за месец. Дояждат си с паучове или консерви напоследък, защото нямам възможност да им купувам често месо, няма наблизо магазин за месо, така че 1 път седмично им взимам, обмислям замразено да им взимам в по-големи количества, но за целта трябва да си вземем хладилник с по-голяма камера или фризер.

# 231
  • Шумен
  • Мнения: 1 455
Е по колко кг  храна давате на тия котки на месец да изяждат ?

На всяка храна си пише колко е дневната дажба за деня. Сходни са повечето марки. Нашият котарак, който е 5.5 кг и си е едър като порода изяжда 60-70 гр. гранули на ден, разделени на два приема. Достатъчни са му. В събота получава  и пауч или консерва Шезир. Колкото е по-скапана храната, толкова по-малко ги засища.

# 232
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Нашият е 5 кг животно, само мускул и кости, никакви тлъстини - слагам му 60 г. на ден, той си ги разпределя на малки порцийки през деня, други работи изобщо не яде и не иска.

# 233
  • София
  • Мнения: 8 348
моите двете идея си нямам колко ядат
купата им е винаги пълна и те си ходят когато искат
не са дебели, затова не ги следя
сипвам, като намалее и така
не си смятам и месечните разходи, че да не получа нервна криза

тоалетна котешка върви бая, големи пикли са
да не говорим, че само чакат да изчистя, за да минат и да пуснат по две капки, ей така за гадория
като беше жив пенсионера задължително отиваха и по три пауча на ден, щото момчето не го биваше много да дъвче и си му трябваше мокричко, пък не може само на него да давам, нали...

кучето няма да коментирам, там засега е стршно


# 234
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
И аз гледам да не мисля кучето, че удар ще получа ако се замисля. Котката да ми е проблема с неговото нюню хапване. Обаче и в двата случая не мога да си позволя да ги храня с боклучава храна, просто нямам време и финанси да се занимавам с болни животни. А качествената храна е фундаментална за здравето им.

# 235
  • Мнения: 5 508
За 8 месеца храната толкова би изветряла и изсъхнала (откъм аромати и мазнини), че малко котки биха я яли. Пури на третия месец отказваше да яде от така отворената опаковка. Нищо, че пресипвах в пликчета с цип или буркани, пак явно не се съхранява така, както в неотворен пакет. Аз съм за разфасовки, които котката (котките) би изяла в рамките на 3 месеца след отварянето.
За това се купуват малки разфасовки. Ето, сега взех 24х400гр. пакета + 12х200гр. консерви. Е, очевидно няма как да изветрее и пак ще има за три месеца, че и повече с две котки ако проявят желание и за нещо странично за ядене Simple Smile

# 236
  • Мнения: 239
Вчера започнах с Брит - сутринта му сипах на писи и омете всичко за няма и минута.Реших да си направя експеримент - на обяд му сложих от нискокачествената храна същата порция - хапна и даже му остана за вечерта и не се налагаше да му слагам.Чак тази сутрин.Не трябва ли да е обратната ?

# 237
  • Мнения: 5 508
Експеримента не е особено валиден щом преди това е ял. Нормално е втората порция да не се изяде.
Преди време, когато не бяхме наясно с храната, сме давали няколко пъти от нискокачествените и също не се изяждаше, макар и двете да оставаха гладни.

# 238
  • Мнения: 18 879
За това се купуват малки разфасовки. Ето, сега взех 24х400гр. пакета + 12х200гр. консерви. Е, очевидно няма как да изветрее и пак ще има за три месеца, че и повече с две котки ако проявят желание и за нещо странично за ядене Simple Smile


Понеже се коментираше, че за 80 лева щяло да се купи качествена храна за 8 ли, за 10 месеца ли беше, ако е по килограм на месец, на това описание като цена и килограми отговаря само Аплауз май в големите разфасовки от по 7.5 кг. Малките не излизат на тази цена, по-скъпо е. Пробвах го веднъж този номер, тогава още бяхме само с една котка, и излезе, че за 2 месеца изхарчих близо 80 лева, защото след втория месец се наложи уличните котки да довършват пакета, вместо да дам около 30 лева за 2-килограмов пакет, който щеше да изяде изцяло. Сега с повече котки е съвсем друго, изяждат голям пакет за месец и малко. Затова и не съм купувала от зооплюс все още. Предлагат ги големите пакети Аплауз на цени, по-високи, отколкото в някои български онлайн магазини, а трябва и да ги чакаш повече време да доставят.

# 239
  • Мнения: 5 508
Тези, които изброих са за 83лв. с намалението, а без него 87. 8,800кг суха храна в разфасовки от по 400гр. (Т.е. 22 пакета, горе по погрешка съм написала 24) + 2,400кг. консерви Simple Smile Това като храната е 7 различни вида, защото не знам кое ще им се хареса. Гранули Applaws и Purizon по един вид, Concept for Life пет вида по 4 пакета като са намалени два на цената на един, а консервите са Carny.
Против изветряването и изсушаването, ако разфасовката е голяма, ползвам буркани с винт. Не мръдват ако са добре напълнени за да не остава въздух. Вакуумни пликове също вършат работа, хихи Simple Smile
Отделно често се пускат доста изгодни оферти из сайтовете за храна, пък ако се появи и приятел с котка разхода пада значително.
Разбира се всичко е въпрос на желание и малко ровене в нета.

Общи условия

Активация на акаунт