С каква храна храните котката си?

  • 122 665
  • 1 294
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 5 508
Е, повече от ясно е, че промоциите са за разчистване на застоялата стока.
В някои сайтове има промоции и на малки пакети. Е, цената ще е по-различна, но все пак Simple Smile Друг вариант е откриването на приятел, искащ същата храна. Взимаш голям чувал, разделяш и храната стига за два месеца горе-долу Simple Smile

# 331
  • София
  • Мнения: 6 219
Аз винаги купувам от промоциите на зооплюс и не мога да се съглася, че винаги са за разчистване на складовете от застояла храна. Не съм получавала пакети с изтичащ срок.

Личната ми препоръка е да внимавате с ягуар. Води се най-доброто на пазара (според всички зоомагазини, с които съм се консултирала), наистина ухае невероятно добре, дори и на мен ми се иска да я захрупам. според котката ми също е най-хубавата храна. Веднъж сме я купували и давали няколко дни по някакви грамове - после едвам прояде друго. Сега по-скоро бих и дала за почерпка. Доста скъпичка идва.

Иначе аплауза при нас се приема много добре, но трябва време според мен при такава рязка смяна.

Иначе аз от беззърнените купувам Феринга от зооплюс и Ангелина си я яде. Преди време предпочиташе нея пред аплауз. Сега обратното. На някакви настроения е.

С мократа храна също е на настроения.

# 332
  • София
  • Мнения: 8 348
взимате си още една котка и се нагаждат нещата. Аз купувам чували по 7 кг. и не са ми големи.
Не съм засичала за колко време стигат, знам докъде на кутията като остане, трябва да поръчвам нова и това ми е мярката.
Не съм попадала на изтичащ срок на годност, а купувам редовно, включително и на намаления.
Срещала съм ТОУ и на двукилограмови разфасовки, но са ми малки и затова не съм обръщала внимание къде, май в емаг.

В кучешката тема някой беше получил чувал с изтичащ срок нагодност, бяха му го сменили. Не мога да кажа в Зооплюсили Зоомагазин Стефанов, но го бяха сменили.

# 333
  • Мнения: 18 979
Само онлайн поръчваме, тъй като излиза по-евтино. Може да се откаже пратката или да се върне, ако срокът на годност е изтекъл или наближава. Може и преди да поръчаш, да попиташ или да пишеш в полето за подробности към поръчката да се свържат с теб, ако срокът изтича скоро. Оглеждай задължително срока, още докато куриерът е там, ако е с наложен платеж. Смяташ си за колко време котката би изяла храната и гледаш срокът на годност да е поне толкова.

На промоция съм получавала от Емаг храна с изтичащ срок, наистина беше много намалена. В Стефанов също правят промоция на изтичащите, в зооплюс не съм попадала на връзка между промоция и срок. В петмол бяха пуснали Аплауз на много добра цена, по-евтино от зооплюс, а срокът изтичаше 1-2 години след датата на поръчката.

Последна редакция: пн, 27 авг 2018, 09:20 от кукумицинка

# 334
  • Мнения: 5 508
В ЗооПлюс и няма как да се засече такъв пакет. Пускат промоция, която е за всеки страни, а изтичащите биха били малко бройки.
Е, пак зависи и кой какво разбира под 'изтичащ срок' Simple Smile

# 335
  • Мнения: 18 979
Изтичащ срок за мен е, когато остават по-малко от 2 месеца до края на срока на годност - да може да се изяде опаковката, преди да изтече съвсем срокът. Не че нашите не изяждат една 10-килограмова торба за седмица, ама принципно около 2 месеца да има. Иначе сухата храна поне 2-3 години има годност - 2017 г. съм купувала храна, годна до 2019 г., сега се случва и до 2020 г. да виждам.

# 336
  • София
  • Мнения: 8 348
у нас всичко толкова бързо се оконсумирва, че даже не се налага да гледам срок на годност.

# 337
  • Мнения: 11
Ваня,именно защото всички споделят в и-нет,че котките откачат по Ягуар,се двоумях с дни.....Това наистина е признак за овкусена храна.Но пък поне ще свикне с беззърнения вкус на новата гранула.Иначе миналия ден направих експеримент и на излизане сутрин за работа не й оставих на писаната гранули.В късния следобед като се прибрах,сипах Аплоуз и тя буквално й се нахвърли Simple Smile
За протокола:вчера пристигна нашата Ягуар-.Наистина започна да я яде веднага Simple Smile
Някой има ли поглед върху серията храни на Virbac? Продават се само във ветеринарни кабинети и клиники, понеже идеята на фирмата е да се продават от вещи лица, и имат доста стегната гама от храни.Разполагат и с медицински храни за всякакви проблеми.Следващия път ще купя от тези,пък да видим.Иначе вчера купих телешко контрафиле и днес сварих на глезлата.Продавачката в магазина ме изгледа с кръвнишки поглед, като разбра за кого е предназначена мръвката,която с толкова желание ми предлагаше Grinning
Хора,или аз полудявам,или ветеринарите са странни.Вчера взеха посявка за кожна проба на котето и я гледаха под микроскоп.Уж нямало нито гъбички,нито дерматит.А какви са тия сърбежи и подувания около очите, както и окачването на козината около ушите,не стана ясно.Предполагат,че е хранителна непоносимост към нещо.Дори ме посъветваха да спра гранулираната храна за период от време.Днес май ще търся второ мнение.....

# 338
  • София
  • Мнения: 6 219
Ягуар мирише на истинска храна за разлика от другите - обърни внимание на пакета какви чудеса има в нея.

Не е проблем, когато една котка разполага постоянно с храна и на моменти не яде.

Възможно е да е реакция от храна това, за което пишеш.

# 339
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Някой има ли поглед върху серията храни на Virbac? Продават се само във ветеринарни кабинети и клиники, понеже идеята на фирмата е да се продават от вещи лица, и имат доста стегната гама от храни.Разполагат и с медицински храни за всякакви проблеми.Следващия път ще купя от тези,пък да видим.Иначе вчера купих телешко контрафиле и днес сварих на глезлата.Продавачката в магазина ме изгледа с кръвнишки поглед, като разбра за кого е предназначена мръвката,която с толкова желание ми предлагаше Grinning
Хора,или аз полудявам,или ветеринарите са странни.Вчера взеха посявка за кожна проба на котето и я гледаха под микроскоп.Уж нямало нито гъбички,нито дерматит.А какви са тия сърбежи и подувания около очите, както и окачването на козината около ушите,не стана ясно.Предполагат,че е хранителна непоносимост към нещо.Дори ме посъветваха да спра гранулираната храна за период от време.Днес май ще търся второ мнение.....

Общо взето, склонявам към мнението, че повечето котешки храни, съдържат някакви неща, които вредят, някои животни са по-чувствителни и при тях има реакция - или кожна, или стомашна. Като четеш специалните медицински храни за алергични котки, очевидно това са реакциите.
Котаракът ми има разстройство, което изследвах, ходихме по доктори, и казаха че е от "някоя храна или нещо в храната". Да давам специална храна и да опитам да давам консерви с един вид месо. Опитах, голяма мъка е, и не се повлия. То не бяха консерви от кенгурута, коне, телета, нищо накрая. Сухата уж е специална, медицинска, гастроинтестинал на РК, другата ми котка, горката е все със запек, а котаракът, ако изкара оформено аки веднъж в седмицата, съм доволна. Иначе си го кара рядко почти постоянно. Горките ми животни, не знам какво да правя, да купувам, режа, варя меса постоянно не мога, аз съм веган, а и нямам време.  Но вероятно това е по-добър вариант от готовите храни.
Това е както при хората, с фастфудовете и пакетираните храни с дълги списъци от съставки, които с времето ти докарват здравословни проблеми. Така са и котешките храни. Тези за алергичните котки станаха отделна индустрия. Хем ги тровят с непонятни съставки, а после ги лекуват.
Може би и факта, че всичката храна, която ядат котките, е консервирана - суха или мокра. Хората не ядем само консерви, вероятно и за котките не е добре.
С човешките храни, вече съм се ориентирала - ям само храни, които имат истински съставки вътре. За котешките съм в пълно неведение. Такива километрични списъци от съставки са, много странно звучат, и уж все работи, които са добри за котките. Ама дали е така?
Лошото е, че котките, като свикнат с овкусената храна, не ядат друга. Моите са така, и ми е трудно да ги мъча и с храни, които имат само месни съставки, защото те не им харесват.
Вирбак съм ползвала доста време, също специална, но нямаше особен ефект. Повечето такива храни дават ефект в началото, после като че ли стомахът свиква, и проблема си продължава. Опитайте. В момента съм на РК Гастро-интестинал, но като че ли вече не действа. Пробвах други, аплауз, още някакви, без зърно, но котаракът продължава да има проблеми, даже като че ли става по-зле. Пробвах сухи без пилешко, почти няма такива, мислех дали не е от пилешкото, което е пълно с хормони и антибиотици, само с рибни, дивечови, нямаше ефект.
Изобщо, животинките си плащат за това, че сме им осигурили "цивилизован живот". С всичките му последствия. Добрите и лошите.
Интересно какво ще кажат докторите за кожния проблем на котето - щом няма гъбички, значи може би е наистина от храната. И започва ходенето по мъките, защото никой не може да ти каже от какво точно може да е, и с какво да го храниш. Моят котарак продължава да си дриска, сменям много често силиконовата тоалетна, но това е. Вероятно трябва да въведат някакви пакетни тестове за алергии за котки, като при хората.

# 340
  • Мнения: 18 979
Гликоза, може да си писала, но не помня - изследвали ли са фекална проба на котката, за да отхвърлят наличието на бактерии?

Също така, имам спомен, че лечебните храни на РК не са за постоянно хранене. Пробвай наистина само с месо да го храниш известно време. Ще го прояде, ако няма друго.

# 341
  • Мнения: 11
Ох,писах,писах и ненадейно стан нещо със сайта и всичко изчезна:cold_sweat:
Glikoza,както вече ти казаха,лечебните храни наистина не са за постоянна консумация.Трябва да са ти казали какъв  е периода на лечебния процес и какъв-на паузата.Всички хранителни добавки са на принципа поемаш-почиваш.Иначе в един момент спират да действат.
Аз също съм ЗА естествената,натурална храна.Имам съседка,която до преди 3 години гледаше две улични котки,които умряха от естествена смърт съответно на по 17 и 18-год. възраст!!!Попитайте който и да е ветеринар и той веднага ще каже,че котките не живеят толкова.Може би живеят все пак,но зависи с какво се хранят.Тази жена по принцип е върл природозащитник и привърженик на природосъобразния начин на живот.Не е нито веган,нито вегетарианец ,но се храни колкото се може повече с продукти  от естествен произход.Имат с мъжа си една вила,където отглеждат на двора всякакви неща.Тя ми е казвала,че котките й не познават вкуса на гранулираната храна.Винаги ги е хранила с варени субпродукти и им е оставяла в някакъв съд прясна хвощ/известна е с лечебните си свойства на уринарния тракт/-те буквално са си пасяли от нея,когато им се прииска.Познавам ветеринаря,при който си водеше тази жена котките на преглед и той ми казваше,че не е за вярване как на 17-год.взраст котките са в много добро състояние,с добре изглеждащи и здрави зъби и венци.Апропо,котките бяха кастрирани,когато едната беше на 15,а другата на 16 години!!!Един ден попитах жената преди време как са писаните,а тя ми каза,че едната просто в даден момент е спряла да се храни и се залежавали.Един ден просто легнало животинчето под масата и под леглото и предали Богу дух.Не са боледували от нищо сериозно и живееха в апартамент.
Та,мога много да пиша,но наистина,всичките тези агонии в търсене на здравословна суха или консервирана храна за излишни.Животните са като нас-ядат ли готови храни,естествено е да боледуват и страдат.

# 342
  • София
  • Мнения: 8 348
Стария ми котарак живя 20 години, хранен цял живот с Уискас, накрая и с евтини паучове, защото само тях ядеше. Нямаше никакви болести  проблеми, да се удиви човек.
Сега отглеждам две госпожици, храня ги с качествена гранулирана храна и добавям сурово месо, вместо паучове. Не мога да кажа дали е добре или зле подхода ми, тъй като са още млади и нямам база за сравнение.

# 343
  • в обкръжаващия ме хаос
  • Мнения: 346
......
Не съм попадала на изтичащ срок на годност, а купувам редовно, включително и на намаления.
Срещала съм ТОУ и на двукилограмови разфасовки, но са ми малки и затова не съм обръщала внимание къде, май в емаг.
......

Possessed, може ли линк към тази храна ТОУ? 

# 344
  • Мнения: 5 508
TOY е съкратено от Taste of the wild Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт