С каква храна храните котката си?

  • 122 438
  • 1 294
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 853
Това за тоалетните от силикон не съм го чувала, къде го пише?


о аз го чувам вече в няколко зоомагазина... И от две места, където взимам храна и тоалетна за котката, силиконовите тоалетни са станали почти двойно по-скъпи и от 5-6 вида има само един... Чат пат има и насипна, която пак е скъпа, в сравнение с преди една година. Вече не се внасяли силиконови тоалетни и цените са скочили, а като се изчерпят и последните количества, вече нямало да има. Някаква забрана за ЕС.  Аз  в началото на лятото успях да хвана последната партида в Т-Маркет на едни силиконови KLUMPE Crystal Clear за цена 6.29 лв,, купих 5-6 пакета, колкото можех да нося.  В Royal Canın най-евтината силиконова сега е 9 лв и е само един вид.  Аз съм свикнал силикон да купувам, защото не мирише като пясъчната или там едни други, дето се циментират


От 2м нямаха внос и се бях видяла в чудо, всяка прашинка кътах. Преди купувах на чувал, вече няма, а ако се намери цената е апсурдна. Сега сме на Саникат 15л много съм доволна, не мирише, някак по-трудно се зацапва и е много икономична. За да не е реклама, ако някой се интересува на лично мога да кажа от къде я вземам засега на 30лв. Като я спрат .... ще е трудно. Нашето коте друго освен силикон не е виждала и предвид колко е капризна.....

# 391
  • Мнения: 2 998
Аз искам да сменя с Purizon и Feringa, защото от въпросните марки има по-малки разфасовки. Иначе купувам все по 5кг (преди бяха даже по 6кг) и на третият месец котката я яде с голямо нежелание. Просто и омръзва, а аз не мога да взема по няколко чувала за разнообразие.

# 392
  • Мнения: 1 849
Какви паучове/консерви за бебета бихте препоръчали? Цената е без значение. Другият месец вече ще може да си взема котето от развъдника и искам да го храня с качествена мокра храна. За момента имам холистични паучове, но са купени от чужбина и трябва да мисля за резервен вариант, когато свършат или ако котето не ги хареса. Благодаря!

# 393
  • Мнения: 18 875
Какви паучове/консерви за бебета бихте препоръчали? Цената е без значение. Другият месец вече ще може да си взема котето от развъдника и искам да го храня с качествена мокра храна. За момента имам холистични паучове, но са купени от чужбина и трябва да мисля за резервен вариант, когато свършат или ако котето не ги хареса. Благодаря!

На Шезир консервите. Не съм видяла котка, която да не ги харесва.

# 394
  • София
  • Мнения: 853
Ще си повторя, въпроса Simple Smile
Какво давате за космите, които попадат в коремчетата на котките? Аз давам малцова паста, но на сила се случва, котката ми не обича паста-та. Има ли алтернативи на пастата?

# 395
  • София
  • Мнения: 8 348
Има гранули с малцово нещо си.

# 396
  • Мнения: 18 875
Ще си повторя, въпроса Simple Smile
Какво давате за космите, които попадат в коремчетата на котките? Аз давам малцова паста, но на сила се случва, котката ми не обича паста-та. Има ли алтернативи на пастата?

Има разни хапки с малцова паста, с котешка трева, а може направо да посееш в една саксия котешка трева, да си пасе котката. Аз установих, че котешката трева, която продават, е всъщност ечемик/жито, така че може и нещо такова да се посее.

# 397
  • София
  • Мнения: 853
Пробвах с посаждането - тя реши, че е поредното цвете и само заобикаля Grinning Ще пробвам с паучове Simple Smile

# 398
  • Мнения: 5 508
Храната няма са се развали ако няма досег с въздух. Тя и да има за 3-4м не се разваля - само изсъхва. Добре затворен пакет няма да мръдне.

За космите - трева, малц (паста, хапки и т.н.), гранули за целта ... Аз давам паста като се сетя Simple Smile

# 399
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 793
Има разни хапки с малцова паста, с котешка трева, а може направо да посееш в една саксия котешка трева, да си пасе котката. Аз установих, че котешката трева, която продават, е всъщност ечемик/жито, така че може и нещо такова да се посее.
В последно време ми отказват готовата трева,пробвах различни марки, отглеждам я 5-6 по правилата, и никакъв интерес. Започнах да им откопавам от чисти места чимчета остра трева, с корена, после я слагам в саксия с пръст. Пасат я с голям апетит. Това е най-сигурното против топките косми, моите отказват малца. Безплатно и био. Satisfied
Относно силикона, Зооплюс все още го предлагат. Аз купувах Клъмпе от Женския пазар, беше най-евтин, но и там поскъпна, и сега минах на Тигерино от Зооплюс. Купувам 5 броя с максимална отстъпка, носят ми го в къщи, и излиза горе-долу толкова. И не вдига толкова прах, Клъмпето е доста прашна.
Не знам дали да го мъча котарака с глад, за да прояде истинска храна. Проблема е, че имам и котка, тя си яде нормално и няма никакви стомашни проблеми.  Трябва и нея да я наказвам с глад, и става сложно. Ще събера сили и ще опитам.

# 400
  • Мнения: 10 924
Аз купувах Клъмпе от Женския пазар, беше най-евтин, но и там поскъпна,

Хмм, къде на женския пазар? Това Klumpe го имаше допреди месец в Т-Маркет (6.29 лв/3.8 л), имаше го и в Royal Canin магазините, макар и по-скъп, но сега го няма никъде Grinning   
Да се чуди човек как сме си гледали котките преди години, когато нямаше котешка храна по магазините и котешки тоалетни Grinning  Векове и хилядолетия... как са оцелявали тия котки по света без Gourme, направо не знам Grinning

# 401
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 793

Хмм, къде на женския пазар? Това Klumpe го имаше допреди месец в Т-Маркет (6.29 лв/3.8 л), имаше го и в Royal Canin магазините, макар и по-скъп, но сега го няма никъде Grinning   
Да се чуди човек как сме си гледали котките преди години, когато нямаше котешка храна по магазините и котешки тоалетни Grinning  Векове и хилядолетия... как са оцелявали тия котки по света без Gourme, направо не знам Grinning
Това е към края на пазара, там където излиза на Сливница, от дясната страна посока Сливница, едно малко магазинче. Последно купувах към 10.50 за 7 литра. Изгодно е в Метро, в промоциите 2 за цената на 1, казва се Актив Кет, 3,8 литра, излиза към 8 лева. Но Тигериното е по-качествена, и ми спестява хамалогията.
Имала съм котки преди да почнем да ги храним с котешки джънк фуд, който ги разболява, тогава хранех си котките с варена цаца, саламче, кремвирши, месце от манджата, изобщо разнообразие и вероятно доста по-истински неща. За тоалетна в къщи - вестници, накъсани на парчета, нямаше никакъв проблем, а на балкона - пясък от някой строеж, трябваше да се мени често обаче. Ама пусти мързел, колко е по-лесно от пакета сипваш силикон и да даваш готовата храна.

# 402
  • София
  • Мнения: 8 348
С месо.

Аз имах котарак 20 години, все си имаше гранули. Никога не е ял друго, не искаше. Почина преди година точно.

Има много хубави, обезпрашени, несиликонови тоалетни.

# 403
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 793
С месо.

Аз имах котарак 20 години, все си имаше гранули. Никога не е ял друго, не искаше. Почина преди година точно.

Има много хубави, обезпрашени, несиликонови тоалетни.


Не на всички им влияят лошо готовите храни, но факт е че се множат лечебните гранули и храни, което означава че доста котки имат проблеми с храносмилането. Моят котарак е от тях, а котката няма никакви проблеми.
Кои видове несиликонови? По-рано купувах бетонит, но котарака продължава да рови и разпръсква втвърденото, явно му мирише и се опитва да го зарови, а аз после не мога да го отделя напълно и остава миризма. Купих и някаква Еко, от Фантастико, имаше странен вид, много едри лъскави продълговати гранули, и не я харесаха.

# 404
  • София
  • Мнения: 8 348
Ще кача двата вида, които харесвам утре, че сега съм на телефона и трудно пускам линкове.
И моите ровят, ползвам тоалетна с горна дупка, помага. А топките си остават цели, не се раздробяват. Като имаш предвид, че имам две и двете ползват една тоалетна, си е добре.

Общи условия

Активация на акаунт