С каква храна храните котката си?

  • 122 455
  • 1 294
  •   1
Отговори
# 405
  • гр. Бургас
  • Мнения: 522
[video][/video] Във фирмата си осиновите коте, вече е на пет години, купуваме му пилешки бутчета, крила, маншони и варим. Понякога му даваме и суха храна, но мн.рядко на 3-4 месеца веднъж.

# 406
  • в обкръжаващия ме хаос
  • Мнения: 346
Ще кача двата вида, които харесвам утре, че сега съм на телефона и трудно пускам линкове.
И моите ровят, ползвам тоалетна с горна дупка, помага. А топките си остават цели, не се раздробяват. Като имаш предвид, че имам две и двете ползват една тоалетна, си е добре.

И аз проявявам интерес към несиликоновите обезпрашени тоалетни.

Консервите на Animonda Carny са добър вариант, нали?  В зооплюс са на добра цена. Моят мацко пощурява за тях.

# 407
  • Мнения: 2 998
Поръчах и от двете. Ще видим дали ще се харесат след Orijen и Acana.


Ние сменихме нашата силиконова с тази https://www.dm.de/dein-bestes-katzenstreu-ultra-klumpstreu-natur … 010355220851.html Не виждам да се разпрашава и много рядко намирам камъчета извън тоалетната.

Последна редакция: вт, 18 сеп 2018, 19:56 от bubbata

# 408
  • София
  • Мнения: 8 348
https://www.zooplus.bg/shop/kotki/postelki_za_koteshki_toaletni/ … i_postelki/351899 - колугата ползва това, аз взех малко за проба, супер е.

но по принцип купувам от тази https://zoomagazin.eu/bg/kategorii/bentonitovi-i-naturalni-poste … na-10-litra-38173, много съм доволна, последно съм купила 3 бр. на 3 юли и имам още една неотворена. Това за две котки. Прави стегнати топки и не се разронват, та не се налага да се сменя изцяло често.

# 409
  • Мнения: 5 508
Момичета, има тема за котки, където да обсъждаме тоалетни. Тази тема е за храненето все пак.

# 410
  • Мнения: 187
Осиновихме първата котка, Мю, през ноември 2017. Днес тя е на година и 2 месеца.

С втората, Лилу (сега на 8 месеца) се намерихме този април.

И двете са от приют и са кастрирани.

Пробвахме 4 от най-утвърдените марки и формули веган котешки храни, от които гранулите Evolution Gourmet Maximum Life най-много се харесват и се отразяват най-добре на Лилу и Мю.

Пропуснах да кажа, че им давам постоянен достъп до храната.

Последна редакция: пт, 21 сеп 2018, 15:32 от Вяра В. Добротина

# 411
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 793
Пробвахме 4 от най-утвърдените марки и формули веган котешки храни, от които гранулите Evolution Gourmet Maximum Life най-много се харесват и се отразяват най-добре на Лилу и Мю.

Пропуснах да кажа, че им давам постоянен достъп до храната.
А къде ги купувате? В Зооплюс не съм ги срещала.

# 412
  • Мнения: 18 878
Осиновихме първата котка, Мю, през ноември 2017. Днес тя е на година и 2 месеца.

С втората, Лилу (сега на 8 месеца) се намерихме този април.

И двете са от приют и са кастрирани.

Пробвахме 4 от най-утвърдените марки и формули веган котешки храни, от които гранулите Evolution Gourmet Maximum Life най-много се харесват и се отразяват най-добре на Лилу и Мю.

Пропуснах да кажа, че им давам постоянен достъп до храната.

Дай им постоянен достъп до храна без зърно и с високо съдържание на месо и до въглехидратната веганска храна и да видим коя от двете ще изберат.

# 413
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 793

Пробвахме 4 от най-утвърдените марки и формули веган котешки храни, от които гранулите Evolution Gourmet Maximum Life най-много се харесват и се отразяват най-добре на Лилу и Мю.

Пропуснах да кажа, че им давам постоянен достъп до храната.

Дай им постоянен достъп до храна без зърно и с високо съдържание на месо и до въглехидратната веганска храна и да видим коя от двете ще изберат.
Не винаги изборът на храната, която ни харесва, е правилен.

# 414
  • София
  • Мнения: 6 219
Ама как ще храните котката с веган храна?!?!? Да не е крава, че да яде трева...

# 415
  • Мнения: 5 508
Котките и талашит биха яли в опит да оцелеят.
Горките! Жалко, че няма адекватно поведение към оодобни стопани ... Да си веган е личен избор и право на всеки, но да мъчиш животни заради своите си възгледи, които уж са свързани със защитата им, е извратено и ненормално ... без извинение!

# 416
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 793
В обикновената храна за котки месото е към 4%. Другото са някакви странни съставки и отпадъци от месо. Не съм сигурна дали е толкова страшно да се хранят с друго, което не е месо, но е качествено. Да, хищници са. Но храната, която им харесва на моите, понеже са свикнали с нея, има някакви овкусители вероятно, не е месна, а някаква сложна смеска. Явно вреди на котарака, който дриска от години, но не мога да го отуча.  Месо не иска, това е. Значи, не е толкова важно да е месо.

# 417
  • Мнения: 187
Ама как ще храните котката с веган храна?!?!? Да не е крава, че да яде трева...
Много правилно, котката не е крава. Затова Лилу и Мю ядат специализирана веган котешка храна.

Котките и талашит биха яли в опит да оцелеят.
Горките! Жалко, че няма адекватно поведение към оодобни стопани ... Да си веган е личен избор и право на всеки, но да мъчиш животни заради своите си възгледи, които уж са свързани със защитата им, е извратено и ненормално ... без извинение!
Загрижеността ти е разбираема, но неоправдана в случая. Котките са здрави (според невеган ветеринаря, която знае на каква храна са), имат апетит и чудесен тонус, получават всичките им необходими хранителни вещества.

Що се отнася до това каква храна даваме на домашните животни, с които съжителстваме, всеки един от нас предоставя това, което смята за правилно. В 99% от случаите (1% се пада на зайчета, папагали, влечуги и паякообразни) тази храна е неестествена за ядящия я.

# 418
  • Мнения: 5 508
Glikoza, за това в темата постоянно се обяснява вредата от ниския клас храни, в които има такова количество месо.

Вяра В. Добротина, това с единия процент в нелепо. Меко казано. Но пък ти си от онзи краен вид вегани явно, та няма смисъл да губя време в доказване на нелепото. Успех на животните ти!

# 419
  • София
  • Мнения: 853
Всеки има право, да отглежда любимеца си както намери за добре, но не мога да се съглася, че ако животното пожелае да опита, нещо "забранено" трябва да се откаже. Има хора, които хранят животните си с това, което те сами ядът, такива с веган храни, трети с храни от 5лв за чувал, други с висок клас, това е техен избор, но да не забравяме, че животните ни направляват с личните си предпочитания. Аз например почти нищо не давам от нашата храна, не обичам агнешко, но котката обожава, е прежалвам се и и давам понякога да хапне.

Общи условия

Активация на акаунт