С каква храна храните котката си?

  • 122 492
  • 1 294
  •   1
Отговори
# 450
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 793
Да се похваля, моят котак Васко вече няма дрисък - спрях им Гурмето Перла, давах им Бозита - храната е само говеждо, месо и вътрешности, със сосче, облизват парченцата, самите парченца ги оставят общо взето, повечето, но нещо изяждат. Очевидно разстройството на Васко е от състава на Гурмето Перла, и другите подобни храни. Все пак, другага ми котка няма никакви проблеми с тази храна, индивидуалнно е.

# 451
  • Мнения: 239
Някой може ли да ме насочи към съществуваща вече тема за котките и общото им отглеждане ? Имам въпрос който ме притеснява свързан с нашият котарак,но не се касае за тази тема,а не знам къде да попитам.Благодаря предварително

# 452
  • София
  • Мнения: 1 210
Някой може ли да ме насочи към съществуваща вече тема за котките и общото им отглеждане ? Имам въпрос който ме притеснява свързан с нашият котарак,но не се касае за тази тема,а не знам къде да попитам.Благодаря предварително
http://www.bg-mamma.com/?topic=1066633

# 453
  • Мнения: 239
RумиК Благодаря Simple Smile

# 454
  • София
  • Мнения: 3 285
Да се похваля, моят котак Васко вече няма дрисък - спрях им Гурмето Перла, давах им Бозита - храната е само говеждо, месо и вътрешности, със сосче, облизват парченцата, самите парченца ги оставят общо взето, повечето, но нещо изяждат. Очевидно разстройството на Васко е от състава на Гурмето Перла, и другите подобни храни. Все пак, другага ми котка няма никакви проблеми с тази храна, индивидуалнно е.

Само някои гурмета докарват до това. Има и читави. Аз избягвам да купувам тия в промоция.

# 455
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 793
Само някои гурмета докарват до това. Има и читави. Аз избягвам да купувам тия в промоция.
По-скоро е свръхчувствителност към някоя от съставките. Аз съм пробвала много различни видове, от зооплюс, където асортимента е огромен.  Другата котка определено няма никакъв проблем със същите храни. Преди съм им давала Фрискис, Уискас, Феликс, от всички котаракът ходи рядко. Водих го на ветеринар, дадоха му специални храни в пакетчета, нищо не се промени, а и въобще не му харесаха. Изследваха му фекалиите, нищо. От Бозита очевидно е по-добре, не му харесва особено. Дадох му и Карни, но тя е като пастет, предпочитат със сос.

# 456
  • Мнения: 5 508
Най-честата непоносимост е или към пилешко месо, или към зърнени.
В Карни и Бозита зърнени няма Simple Smile

# 457
  • София
  • Мнения: 8 348
Фрискак, Уискас и Феликс не са хубави, нормално е да дриска.

Не е фатално, че не му харесва, като види че няма друго, ще яде. Просто си трябва упоритост.

# 458
  • Мнения: 1
Здравейте, можете ли да ми кажете мнение за сухата храна на Brit. Хубава ли е? Нямах възможност да прочета всички страници и попаднах на мнения други марки, но вече поръчах такава. 😅

# 459
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 793
Най-честата непоносимост е или към пилешко месо, или към зърнени.
В Карни и Бозита зърнени няма Simple Smile
Зизу, а дали има сухи храни без пилешко? Аз се порових доста из храните в зооплюс, но не видях някоя да има без пилешко.  РК дижестив, която им давам, защото е специална, за котки със стомашни проблеми, има също пилешко, и като му я включих наред с Бозитата, котаракът започна пак да дриска. Сега я спрях, давам само Бозита, и е по-добре. Но трябва да им давам и някаква суха храна,  искам да пробвам без пилешко.

# 460
  • София
  • Мнения: 8 348
Здравейте, можете ли да ми кажете мнение за сухата храна на Brit. Хубава ли е? Нямах възможност да прочета всички страници и попаднах на мнения други марки, но вече поръчах такава. 😅
Брит от синята версия не е хубава.
 Брит кеър, бялата,  и аз поръчвам понякога, на моите им се отразява добре.

# 461
  • София
  • Мнения: 3 826
Синята версия е с ориз, а той не е много полезен за котките. Grain free версия ако има, бих пробвала, защото паучовете на Брит хич не са лоши за цената си.
Има сухи храни без пилешко, разбира се - Farmina N&D е много качествена, например тази с херинга.

# 462
  • Мнения: 5 508
Гликоза, Н&Д и Оази са с един протеин, но втората я няма в ЗооПлюс (Едит: Всъщност не съм сигурна как бяха котешките гранули при нея, т.е. дали пак бяха само с един протеин, нямаме от тях в магазина).
Феринга имат вариант с патешко и пуешко, а и цената му е добра.
Вероятно има и други, но в ЗооПлюс не съм разглеждала отдавна и не ги помня вече.
Щом кот е мъжки избягвай храните с риба, още повече тези с единствен протеин риба Simple Smile

# 463
  • София
  • Мнения: 19 221
Въпрос - имам котарак на 13 години, яде предимно РК, защото го има насипно навсякъде и мъжът ми го зариби. Преди 7-8 години с малко дете нямах време да чета и не обръщах внимание, сега ми се иска да сменим с нещо по-здравословно, обаче май вече няма как да го отучим от тоя джънк фууд.
В момента яде РК 12+ с джоб, но понякога му омръзват. Доста време ядеше Фит 32
Скрит текст:
В "д-р Стефанов" бях изненадана, когато продавачката ме разубеди от РК и ми препоръча една дори по-евтина "Прима кет", обаче гадината не го иска, яде по малко с крайно нежелание и само когато е особено гладен, като преди това ни скъсва нервите. Гранулите са прекалено ситни, имам чувството, че не може да ги захване и да сдъвче.
От мокрите храни яде Шеба, но чат-пат, докато е прясно отворена и по малко, реално половината я изхвърляме, след като изсъхне в паничката. Купувала съм и други, но само подушва и заминава.
Да опитам ли със Шезир в пликче, някой пишеше, че били неустоими?

И по-важното - да опитвам ли с друга марка сухи или вече няма как да му променя вкуса и по-добре да остане РК, но да са от специализираните, напр. Royal Canin Senior Consult Stage 2
От нашите храни не яде почти нищо, вкл. и прясно сурово месо. Обича - не се смейте - една пилешка шунка на Джиев в голям калъп, която намирисва на чесън, обаче....яде

# 464
  • София
  • Мнения: 8 348
Ти беше из Дружба, от другата страна на моста, май, а?
Мога да ти предложа два вида храна, с която разполагам в момента, да пробвате. По принцип се продава на по-големшки опаковки, а едната не съм я срещала насипна.

винаги има шанс да си хареса някоя друга суха, просто трябват опити. С паучовете и мократа е по-сложно, там и аз нямам голям успех.
Като се чудех какво по-здравословно да дам на Пенсионера, взимах кучешки консерви на Брит - гурме. Вижда се, че месото екарантия, тоест поне не са рога и копита.

Общи условия

Активация на акаунт