С каква храна храните котката си?

  • 122 662
  • 1 294
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 453
Всяка суха храна без зърно е по-добра от РК. На моите купувам главна Applawse и Taste of the Wild, защото предпочитат повече суха, което на мен хич не ми се нрави, но не мога да ги карам насила да консумират по мой вкус. От консервите им купувам също винаги без зърно - Carny, Nuevo и нова любима Piper.

# 466
  • София
  • Мнения: 19 249
Ти беше из Дружба, от другата страна на моста, май, а?
Мога да ти предложа два вида храна, с която разполагам в момента, да пробвате. По принцип се продава на по-големшки опаковки, а едната не съм я срещала насипна.
Това ще е най-големия майтап - да прояде кучешка храна. Ще ти пиша на ЛС

Овна, Аплос има ли някъде насипно или да прежаля 10 лв. за пакет 400 г с ясното съзнание, че може да храня с нея улични котки.

# 467
  • Шумен
  • Мнения: 1 456
 Piper - а и моят котарак ги харесва, на прилична цена са и са по 100 гр.пауча. Shesir - пликче? Ако говориш за суха храна, аз купувам такава, както и консервите и паучовете им. И мократа, и сухата според мен са много добри.

# 468
  • Мнения: 453
Ти беше из Дружба, от другата страна на моста, май, а?
Мога да ти предложа два вида храна, с която разполагам в момента, да пробвате. По принцип се продава на по-големшки опаковки, а едната не съм я срещала насипна.
Това ще е най-големия майтап - да прояде кучешка храна. Ще ти пиша на ЛС

Овна, Аплос има ли някъде насипно или да прежаля 10 лв. за пакет 400 г с ясното съзнание, че може да храня с нея улични котки.

Да, купувам я насипно от едно магазинче на Раковска, близо до Сливница (16 лв/кг). Сега гледам, че zooplus имат промоция 2х400 гр. за 11,50.

# 469
  • Мнения: X
Да ви питам - какво ви е мнението за консервите на Mac's и сухата храна на Nutram?

 В момента храня (котарак, на 5 м.) с консерви на Carny и суха храна на Applaws, но понякога му омръзват. Последния път, като поръчвах суха храна, ми донесоха мостра на Nutram; според човека била по-добра от Applaws по някои показатели.

# 470
  • Мнения: 18 978
Да ви питам - какво ви е мнението за консервите на Mac's и сухата храна на Nutram?

 В момента храня (котарак, на 5 м.) с консерви на Carny и суха храна на Applaws, но понякога му омръзват. Последния път, като поръчвах суха храна, ми донесоха мостра на Nutram; според човека била по-добра от Applaws по някои показатели.

На Мак'с консервите са добри - с по-високо месно съдържание от тези на Карни, но и малко по-скъпи. На Нутрам сухата храна видях, че е скъпа, че има без зърно, с подбрани съставки, без хормони и т.н., но не видях процентно съдържание на съставките, само изброени. Сигурно е хубава, предвид цената, но аз лично бих искала и това да видя. В България не знам къде я продават, нито в най-популярните онлайн-магазини, доставящи в България, я имаше.

# 471
  • Мнения: 187
Вяра, прочетох статията. Общо взето, бръснала си повърхността на проблема...
И дали месото е от крава или от кокошка отново е без съществено значение, по-важното е, че е естествен месен протеин.
Не разбирам и не одобрявам натрапването на нашите вярвания върху беззащитни същества, чието здраве е наша отговорност.
Статията няма претенции да е научен труд. Повече специализирана информация и насоки могат да бъдат получени от ветеринари, които препоръчват веган хранене за домашни кучета и котки.
Месото от пуйка, крава, кокошка или прасе няма малко общо с “естествен месен протеин”, защото не спада в графата “естествена плячка” за домашната котка и не е взето от животно, което се е хранило с това, което би яло в естествени условия.
Колкото и да се различава усвояването на белтъчини от животински и растителен произход, факт е, че Мю и Лилу (както хиляди други котки на специализиран веган режим) са в състояние да извличат всичко, което им е нужно.
Разбира се, че здравето им е моя отговорност. И съм взела избор за това с какво да ги храня така, както всяка една от вас е направила спрямо повереното на грижите ѝ животинче.
При положение, че Лилу и Мю ядат веган храната си с удоволствие, растат, развиват се нормално и са здрави (не само на вид, но и според следящия ги ветеринар, който знае, че те са на веган храна), къде виждате конфликт?

Вяра, работата ми е да консултирам хора с животни, да им продавам най-качественото, а за моите котки само веднъж съм правила компромис и то заради липса на финанси.

И само да вметна - и как сьомгата и кравата не са естествена храна пък твоя фураж е? Домашната котка яде такива неща, защото от стотици години е опитомена и хора се грижат за нейния вид. То не е трудно да се сетиш ама все пак се иска малко трезва мисъл ... Да се чуди човек, защо някога са им давали месо, а не зарзават ...
Твърдението ми е, че сухата гранулирана веган котешка храна е точно толкова неестествена за домашната котка, колкото сухата гранулирана невеган котешка храна. И двете съдържат хранителни добавки; и двете са направени от продукти, които домашната котка не би предпочела при нормални условия; и двете са във форма, която не се среща в естествена среда.

Това с какво са хранени домашните котки през вековете е много нестабилен аргумент. В повечето случаи домашните котки са ловили сами плячката си (ако имах възможност да пускам Мю и Лилу навън, те да са в безопасност и сами да си хващат храната, щях да го правя), а когато им е било сипвано в паничка, им е била давана помия. За обикновения човек месото е било твърде луксозна храна. Днес е по-достъпно заради субсидирането на животновъдството и фабричното отглеждане на селскостопански животни.

Последна редакция: вт, 16 окт 2018, 20:50 от Вяра В. Добротина

# 472
  • Мнения: 18 978
Защо смяташ, че е факт, че могат да извличат всичко необходимо?Аз знам котки, хранени само с помия от остатъците на човешки манджи и хляб, и са видимо живи и здрави, или поне не са видимо болни, ама това значи ли, че се хранят пълноценно? Хиляди котки вегани... Посмали малко....

# 473
  • Мнения: X
Скрит текст:
Да ви питам - какво ви е мнението за консервите на Mac's и сухата храна на Nutram?

 В момента храня (котарак, на 5 м.) с консерви на Carny и суха храна на Applaws, но понякога му омръзват. Последния път, като поръчвах суха храна, ми донесоха мостра на Nutram; според човека била по-добра от Applaws по някои показатели.
На Мак'с консервите са добри - с по-високо месно съдържание от тези на Карни, но и малко по-скъпи. На Нутрам сухата храна видях, че е скъпа, че има без зърно, с подбрани съставки, без хормони и т.н., но не видях процентно съдържание на съставките, само изброени. Сигурно е хубава, предвид цената, но аз лично бих искала и това да видя. В България не знам къде я продават, нито в най-популярните онлайн-магазини, доставящи в България, я имаше.
Ето това е магазинът, от който бях поръчала през Е-маг. Имали физически магазин в Младост 4, бл. 482. Човекът каза, че имат Nutram насипна.

# 474
  • Мнения: 187
Защо смяташ, че е факт, че могат да извличат всичко необходимо?
...
Хиляди котки вегани... Посмали малко....

Когато правя твърдения относно здравето на Лилу и Мю, се позовавам на ветеринаря.

Пазарна икономика. Има няколко фирми, които произвеждат веган котешка храна: Evoluition, Benevo, Ami, VeganPet, Compassoin Circle, Wysong. Броят им не само нараства, но се увеличава и разнообразието от продукти, които се предлагат. Щом има толкова предлагане, значи има толкова търсене.

Ако ти е интересно да надникнеш, във ФБ има и група, в която пишат осиновители на котки на специализирана веган храна. Някои от тях са на преклонна възраст (16-18 годишни).

# 475
  • Мнения: 18 978

Ето това е магазинът, от който бях поръчала през Е-маг. Имали физически магазин в Младост 4, бл. 482. Човекът каза, че имат Nutram насипна.


Видях само аналитичен състав, даден в проценти. За съжаление, не са дали процентното съдържание на месо и останалите съставки, но като аналитичен състав Аплауз е по-високо съдържание на протеин, вероятно съдържа повече месо. Нутрам е малко по-евтина от Аплауз.

Цитат
във ФБ има и група, в която пишат осиновители на котки на специализирана веган храна. Някои от тях са на преклонна възраст (16-18 годишни)
 - котките просто са на 16-18 години, или са хранени 16-18 години като вегани? Те хората не издържат да веганстват толкова години, камоли котките си да мъчат. Ако ти е интересно, в интернет има десетки популярни вегани - всеядни по рождение и с организъм, устроен да усвоява и растителна храна, които, след години веганизъм, се връщат към месото и животинските продукти, защото им се е отразил негативно на здравето.

И щом тепърва се увеличава асортиментът на производителите на веганска храна за котки, значи интересът към такива храни не е от години и няма хранени с десетилетия хиляди котки с такива продукти.

Последна редакция: вт, 16 окт 2018, 21:13 от кукумицинка

# 476
  • София
  • Мнения: 8 348
То и алкохол и безалкохолни се произвеждат, интензивно, а това не ги прави полезни.
Не мисля, че ветеринарите задължително са запознати с правилното хранене на животните.

А за харесване, аз кремвирши харесвам. Ама не ям, щото са гадни като съдържание.

# 477
  • София
  • Мнения: 19 249
Овна, Аплос има ли някъде насипно или да прежаля 10 лв. за пакет 400 г с ясното съзнание, че може да храня с нея улични котки.
Да, купувам я насипно от едно магазинче на Раковска, близо до Сливница (16 лв/кг). Сега гледам, че zooplus имат промоция 2х400 гр. за 11,50.
Да не е това? https://www.google.bg/maps/uv?hl=bg&pb=!1s0x40aa856463bec01d … tQefXX2Ie8ATA9T6g

# 478
  • Мнения: 453
Овна, Аплос има ли някъде насипно или да прежаля 10 лв. за пакет 400 г с ясното съзнание, че може да храня с нея улични котки.
Да, купувам я насипно от едно магазинче на Раковска, близо до Сливница (16 лв/кг). Сега гледам, че zooplus имат промоция 2х400 гр. за 11,50.
Да не е това? https://www.google.bg/maps/uv?hl=bg&pb=!1s0x40aa856463bec01d … tQefXX2Ie8ATA9T6g
Точно Simple Smile

# 479
  • София
  • Мнения: 19 249
Мерси, отивам в обедната почивка, много удобно ми е откъм ГТ

Общи условия

Активация на акаунт