С каква храна храните котката си?

  • 122 566
  • 1 294
  •   1
Отговори
# 480
  • в обкръжаващия ме хаос
  • Мнения: 346
Здравейте, момичета! Храната Taste of the wild подходяща ли е за мъжки котки? По-напред в темата четох, че за мъжките не са подходящи храните с риба. Моят котанчо е почти на 6 месеца. Първите месеци беше много лаком, все не му стигаше храната и му давахме повече от това, което му се полага. От около месец не яде така настървено, даже понякога не си изяжда цялата дажба.  Предполагам, че е нормално да имат такива моменти. От сухата му взимаме Ягуар, а консервите са на Карни. То като се замисля откакто му даваме консерви започна да не яде с охота гранулите. По колко пъти в седмицата давате мокра храна?

# 481
  • Шумен
  • Мнения: 1 455
Taste of the wild имат и  вариант, който не е с риба. Аз давам мокра храна на котарака само през уикенда. Иначе ще кара само на мокра, ако може...

# 482
  • София
  • Мнения: 19 235
Ох, не се сдържах да копна видяното във ФБ. Сори за нецензурното съдържание
Това си казвам, след като изчистя неизядената изсъхнала храна от въпросната марка.

# 483
  • Шумен
  • Мнения: 1 455
Грешката е моя - Taste of the wild нямат храна без риба всъщност, но  едната е комбинирана месо-риба. Отдавна не съм давала от нея и съм забравила. Не че не може да се дава храна с риба, но  да не  е постоянно на такава. Аз давам само мокра с риба - на Шезир най-често, защото наистина виждаш какво даваш:)

# 484
  • в обкръжаващия ме хаос
  • Мнения: 346
Грешката е моя - Taste of the wild нямат храна без риба всъщност, но  едната е комбинирана месо-риба. Отдавна не съм давала от нея и съм забравила. Не че не може да се дава храна с риба, но  да не  е постоянно на такава. Аз давам само мокра с риба - на Шезир най-често, защото наистина виждаш какво даваш:)
Питах за Taste of the wild, защото мислех да минем на нея след време, като по-евтин вариант в сравнение с Jaguar.

# 485
  • Мнения: 1 708
А за консервите Nuevo какво е мнението ви за съдържанието им?
Иска ми се да давам по-качествена мокра храна. От гранулите взимам на Аплаус, харесват се.
С две котки сме. Едната преди година не искаше да погледне истинска храна - месо, все за пауч чакаше. Но сега, когато приготвям месо за нас, идва и си иска, което много ме зарадва. Другото коте си има апетит за всичко - и за месо, и за гранули, и за пауч.
Искам да сменя тези на Феликс, които не са читави. Снощи видях, че в нашата ветеринарна клиника са започнали да предлагат Nuevo и се сетих, че е коментирана тази храна тук или в котешката тема. Взех малка опаковка и всичко се изяде.
Четох съставките и ми се сториха добре, вие как мислите? Не знам дали това е пълният състав обаче, май трябваше да го препиша от опаковката...

Cъcтaв: мeco и мecни пpoдyĸти 71% (пилeшĸo 30%, 10% cĸapиди), мeceн бyльoн 28%, минepaли 1%

Aнaлитичнo cъдъpжaниe: пpoтeин 11%, мaзнини 5,1%, пeпeл 2

# 486
  • София
  • Мнения: 19 235
Овна, публично ти благодаря за магазина.
Взех Аплауз, котьо засега се назландисва, но яде, макар и по-ограничено количество.

# 487
  • София
  • Мнения: 8 348
Няма лошо, тя храната е качествена и с по-малко количество също става.
Няма да се остави да умре от глад.
Моите Аплауз ядат като разпрани,затова няма да го взимам скоро пак, станаха като тулумбички кръгли и двете.

# 488
  • Мнения: 453
Овна, публично ти благодаря за магазина.
Взех Аплауз, котьо засега се назландисва, но яде, макар и по-ограничено количество.

Хехе, Cuckoo, радвам се, че бях полезна. Моите също харесват Аплауз, но предимно този с пиле и патица и леко се чумерят на пиле и сьомга (мисля, че беше другия вид). От мократа Piper е фаворит в момента.

# 489
  • София
  • Мнения: 3 833
Nuevo е с добър състав, но Елизка не я яде. Обича качествени гранули, но не и качествени паучове. Ще взема няколко Piper за проба. Иначе в момента е на Sheba и си ги изяжда.

# 490
  • София
  • Мнения: 19 235
Моите Аплауз ядат като разпрани,затова няма да го взимам скоро пак, станаха като тулумбички кръгли и двете.
Може да ти подаря Тейст....,въобще не поиска да я опита, но аз го пробвах набързо от пликчето, но искам да изчакам уикенда, когато имам време, и пак да му сипя. Ако не - печелите

# 491
  • Шумен
  • Мнения: 1 455
Да, Nuevo са добри консерви. Sheba-та са без коментар, ама като си я харесва...Piper също не са зле и се харесват.

# 492
  • София
  • Мнения: 3 833
Vitakraft са хубави също и ги харесва. Давам и на Brit care, Monge Gemon, Royal Canin за козина, Gourmet gold, въртя различни, защото й омръзват едни и същи. Life natural с риба тон харесва също, но те са абсурдно малки консервички. Carny ядеше докато живееше навън и беше още бездомниче, сега е вътре и капризничи.

# 493
  • София
  • Мнения: 3 289
Да, Nuevo са добри консерви. Sheba-та са без коментар, ама като си я харесва...Piper също не са зле и се харесват.
Защо без коментар? В смисъл са хубави или изобщо не са?

# 494
  • Шумен
  • Мнения: 1 455
Не, sheba не са добри, поне за мен. Изобщо мокра храна, предлагана в магазин, различен от зоо или ветеринарна лечебница, не става. Гаранция е само четене в интернет и събиране на предварителна информация.

Общи условия

Активация на акаунт