С каква храна храните котката си?

  • 122 575
  • 1 294
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 10 596
Какви са ви впечатленията за Perfect Fit? Току-що получих пакета за джуниър. Ето този: https://m.emag.bg/hrana-za-kotki-perfect-fit-junior-750-gr-40084 … 513/pd/DPNR00BBM/

Гранулата наистина изглежда и мирише страхотно. Малкото я нападна веднага и сега ме интересува дали някой е давал Сензитив варианта https://m.emag.bg/hrana-za-kotki-perfect-fit-sensitive-7-kg-4008 … DJSVXFBBM/#7%20Kg - в момента е на супер промоция (-40%) в Емаг и се чудя дали да не поръчам направо два чувала по 7 кг. Имате ли мнения за тази храна?

# 616
  • Мнения: 1 429
Момичета, моля помагайте! Купих на моя хубавец Аплаус пиле и сьомга, и то цели 7.5 кг. Котаракът вече 3-ти ден само я помирисва и надменно й обръща гръб! Помощ, кажете ми, моля, как да го накарам да яде по-качествена храна - досега беше все на Роял Канин и много я обича. На 7 год. е, не е кастриран, персиец (ако има някакво значение).  ooooh!

# 617
  • Шумен
  • Мнения: 1 455
Смесвай старата с новата, докато изместиш старата. Не е трябвало да купуваш нова храна в такова количество. Ще смениш Рояла, но може и да не е точно с тази, която си избрала. Привикват към джънка иии... трудна работа.

# 618
  • Мнения: 10 596
Мамчета, предлагам пробни порции за размяна:
Perfect Fit Sensitive 1+ (пуйка) или
Perfect Fit Adult 1+ (пиле) или
Perfect Fit Junior <1 (пиле), както и/или
Purina Cat Chow Junior (пиле)
Primordial за кастрирани (grain-free, пуешко и херинга)

3,60 лв е доставка до офис Еконт. С цел да тестваме за одобрение от мацоните.

Тъй.... Мнооого храна поръчах. Емаг ще ме уморят (разорят) вече... Grinning

# 619
  • Мнения: 18 955
Смесвай старата с новата, докато изместиш старата. Не е трябвало да купуваш нова храна в такова количество. Ще смениш Рояла, но може и да не е точно с тази, която си избрала. Привикват към джънка иии... трудна работа.

Да, започни с 1/4 нова и 3/4 стара храна, дай му 2-3 дни да свикне така, после 1/2 нова и 1/2 стара, после 1/4 стара и 3/4 нова и като видиш, че няма проблеми да я яде така храната, слагаш само нова. И още отсега прибери в буркани с херметическо затваряне поне 5 кг от храната, че да не изветрее. 7,5 кг е храна минимум за 3 месеца, ако е малко коте, може и половин година да изкара с толкова храна.

# 620
  • София
  • Мнения: 3 833
И аз се отказах да поръчвам големи пликове по 6-7 кг, защото тя яде и мокра храна и един такъв плик го яде по цяла година. 2-3 кг ме устройва. И аз предпочитам да поръчвам от Емаг, имат добри цени и много различни марки. Тази Primordial звучи добре, но пак са някакви големи количества.

# 621
  • Мнения: 1 429
Благодаря на всички за ценните съвети!  😉

# 622
  • София
  • Мнения: 19 242
Момичета, моля помагайте! Купих на моя хубавец Аплаус пиле и сьомга, и то цели 7.5 кг. Котаракът вече 3-ти ден само я помирисва и надменно й обръща гръб! Помощ, кажете ми, моля, как да го накарам да яде по-качествена храна - досега беше все на Роял Канин и много я обича. На 7 год. е, не е кастриран, персиец (ако има някакво значение).  ooooh!
Същата работа при нас, но аз предвидливо бях взела само стотина грама Аплос. Явно е пристрастяваща.
Дано смесването свърши работа.

# 623
  • Мнения: 1 429
Привет, момичета! Искам да се похваля, че вашите съвети наистина дадоха резултат, смесих от старата и нова храна, вече втори ден започна да хапва, макар и не много уверено все още. Определено го считам за голям напредък, благодаря отново! Hug

# 624
  • Мнения: 84
Привет,
някой да храни котката си по barf, с купешки менюта? Тези в частност https://www.heartyapetite.com/bg-bg/?
Инфо доколко може да им се вярва? Бактерии, болести и прочие?
Засега яде прилична - от РК нагоре му се купува, предимно гранулки, но включвам и паучове. Четох обаче, че преминаването на barf може да намали количеството котешки пърхут, който е алерген, пък ММ е силно алергичен... Sad Disappointed Relieved направо е на път да ни разведе тая алергия, ама това в една друга тема.

# 625
  • Мнения: 18 955
На РК само лечебните храни, които се дават за кратко, ми се струват приемливи.

Това барф изглежда хубаво, ама е много скъпо за хора с повече домашни любимци.

За предпазване от бактерии и болести трябват ваксинации, редовно обезпаразитяване и добра хигиена. Пърхотът може да е от непълноценна хранене, наистина, смени РК с някоя беззърнена храна и давай рибено масло. Може да пробваш и купешките менюта, едва ли ще му стане нещо кой знае какво, освен че може да прояви капризи към нетолкова елитна храна. Те в природата птички и гризачи ядат, пък от този барф ще се заразят.

Нали си даваш сметка, че това са цени за мокра храна и 300 гр месо с нещо спокойно ще ги изяжда за 1 ден и може да пита и за още, не е като сухата храна.

# 626
  • София
  • Мнения: 6 219
На мен ми прилича на рекламен трик за хора, залитнали по био-модата. Нещо като био-краставиците, които понеже са много био и много еко са опаковани в пликче...

# 627
  • София
  • Мнения: 1 210
За суровата храна е много важно замразяване и т.н и хич нямам доверие на друг за това. Не бих пробвала.

# 628
  • София
  • Мнения: 8 348
Аз БАРФ го одобрявам, но моите капризи не. Едната яде свинско, телешко и понякога карантия, а това не е достатъчно за пълноценно хранене.
Давам по стотина грама месо и карантия дневно на Сиси, защото и без това храня кучето така. Пробвала съм с пълноценна БАРФ храна, но капризничи.
Другата ми котка хапва по няколко парченца месо ей така, да не е капо и се отказва.

Та да, харесвам като вид хранене, но не е сигурно че ще го одобри котката.
А моите дори не са капризни на суха храна.

# 629
  • Шумен
  • Мнения: 1 455
Моят котарак беше получил пърхот точно от Роял. Смени храната с друга, най-добре без зърно, както са казали  и преди мен и виж как ще се отрази смяната.

Общи условия

Активация на акаунт