С каква храна храните котката си?

  • 122 615
  • 1 294
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 82
Благодаря, със сигурност Уискас не е вариант. Кои марки бихте препоръчали?... Да са достатъчно качествени, но да не са от най-скъпите.

# 646
  • Мнения: 82
Относно zooplus, защото и аз много загледах сайта... Имам следния въпрос: задължително ли е минималната поръчка да е на стойност 59,00 лева?

# 647
  • Мнения: 1 708
Да, сайтът не доставя поръчки под този минимум.
Такива са условията им.

# 648
  • Мнения: 82
Благодаря =) Спрях се на сухата храна на Applaws. Купих един пробен пакет от 400гр от близкия зоомагазин. Ако се хареса, ще купя повечко от zooplus.

# 649
  • Мнения: 1 757
Линкси, какви са тези животинчета на аватара ти?

# 650
  • Мнения: 84
Фенек. Simple Smile
Линкси, какви са тези животинчета на аватара ти?

# 651
  • Мнения: 82
Да, фенек - пустинна лисица... Аз като цяло много харесвам всички лисици Simple Smile

# 652
  • Мнения: 187
Овна, в списъка на храните-алергени за котки и кучета преобладават животинските: всякакви меса (от едър и дребен рогат добитък, птици, водни обитатели, прасета, зайци), мляко/млечни и яйца. Растителните продукти като царевица, соя и глутен обикновено заемат последните места. Ако не вярваш, пусни в която и да е търсачка top food allergens in dogs and cats.

Съжалявам, задето малката душица страда така... Дано скоро намерите решение!

# 653
  • София
  • Мнения: 8 348
Значиииии, това еволюцията много тъпа идва, щом овреме не ги е пренасочила да хрупат царевица.

# 654
  • Мнения: 187
Значиииии, това еволюцията много тъпа идва, щом овреме не ги е пренасочила да хрупат царевица.
Не е нужно да се заяждаш.

Факт е, че в списъка с естествената за домашната котка плячка не спада нито един от животинските видове, чиито останки днес смиламе и превръщаме в храна за “домашни любимци”. Това важи с пълна сила и за BARF продуктите.

# 655
  • София
  • Мнения: 8 348
Като изключим, че останки не смилам, тоя разговор вече сме го водили, аз и ти.

Вкратце.
Може нито едно от месата да не е естествено за котката, но поне е близко до начина на хранене на биологичния вид. Царевицата не е по-близка или естествена. Ни на зрънце по-близка.

# 656
  • Мнения: 5 508
Точно пилешко, соя и царевица са най-честите алергени.
Вяра е веган, с котки вегани и е нормално да плюе по месата.
Аз работя в зоомагазин и нямам нито един клиент с котка или куче, алергични към нещо различно от пилешко или зърнени култури.
Смея да твърдя, че това е полазателно, без значение, че вегани са писали статийки някъде за ползите от фуража за кравите.
Та, за котки с алергия - махате пилешкото, после залагате набпо-качествена храна без зърнени и бързо ще се разбере къде е проблема.

# 657
  • Мнения: 187
Точно пилешко, соя и царевица са най-честите алергени.
Вяра е веган, с котки вегани и е нормално да плюе по месата.
Аз работя в зоомагазин и нямам нито един клиент с котка или куче, алергични към нещо различно от пилешко или зърнени култури.
Смея да твърдя, че това е полазателно, без значение, че вегани са писали статийки някъде за ползите от фуража за кравите.
Пробва ли да направиш това, което препоръчах -- да пуснеш в която и да е търсачка top food allergens in dogs and cats? Предполагам, че не си. Иначе публикацията ти щеше да има коренно различно съдържание и тон.

Това е първият линк, който излезе при мен (ползвах Гугъл). Сайтът е невеган, за ветеринарна медицина, статията е писана от ветеринарен лекар (а не от работещ в зоомагазин). А това е цитат от втория абзац на статията (удебеляването е от мен):

Цитат
The most common allergens in dogs (beef, chicken, chicken egg, cow milk, wheat, soy, corn) and cats (chicken, fish, dairy) are also common ingredients in many commercial dog and cat foods.

И не "плюя по месата". Давам фактологически вярна информация.

А Мю и Лилу, които са на хранително пълноценна специализирана веган котешка храна, са напълно здрави.

# 658
  • Мнения: 18 969
То и аз не съм алергична към фуражна детелина. Това какво доказва, освен че принципно живите организми не са алергични към неща, които не консумират.

# 659
  • Мнения: 187
То и аз не съм алергична към фуражна детелина. Това какво доказва, освен че принципно живите организми не са алергични към неща, които не консумират.
Доказва това, че тези животински продукти са толкова "естествени" за домашните кучета и котки, колкото и растителните от списъка.

Все още не разбирам защо спорите с мен. Предложих фактологически вярна информация на Овна с надеждата, че по-скоро ще бъде открит алергенът и че проблемът ще бъде решен. Котката очевидно страда, а това не е добре.

Общи условия

Активация на акаунт