С каква храна храните котката си?

  • 119 906
  • 1 294
  •   2
Отговори
# 1 020
  • Мнения: 1 807
Звучи страхотно. Тук има само три разновидности - cat&kitten, six fish и regional red (117 лв предполагам заради червеното месо). Ако не се лъжа, Ориджен е годна и за човешка консумация. В България е в топ 5 на най-купуваните храни (без зърно). Аз обаче се страхувам да давам храна с толкова високо съдържание на протеин. Другата марка суха храна (освен N&D), която ме впечатли и набелязах след проучването ми, е Genesis.

# 1 021
  • Мнения: 5 321
Мен не ме е страх да давам Orijen. По метода на проба-грешка съм установила, че тази храна най-добре им се отразява от изпробваните до момента от мен. Сега взех Acana Grasslands и като ѝ дойде времето, ще им я дам. А защо в България взеха да предлагат двете марки все по-рядко и то само в един грамаж? Ако са в топ 5 на най-продаваните храни за котки без зърно у нас, защо не пуснат и другите им два вида и не ги предлагат в пробни опаковки от 340 грама?

# 1 022
  • Мнения: 1 807
Параноята ми е главно заради това, че гледам котарак. Акана е малко по-лека от Ориджен, но също толкова добра марка. Grassland беше с агнешко май? Тя се води и по-щадяща за стомаха заради ниското съдържание на месо. Препоръчвам Ви и Nutram, която е подходяща и за капризни котета. Канадска е и е дъщерна на Ориджен. А давате ли мокра храна и каква? При вас може би има голям избор.

# 1 023
  • Мнения: 5 321
Разбира се, че давам. Взела съм Animonda von Feinsten за кастрирани котки за проба (вече се "похвалих" как Ема отмъкна парчето на Пепълс Twisted Evil ), имам пауч от екзотичната серия на Анимонда Карни с щраус, една консерва catz finefood, както и непредлагащите се в България марки като REAL NATURE, Globus Gold и Food Print. За мъжките котки не знаех, че високият процент протеин е толкова проблемен. Мислех, че рибата и нискокачествената гранулирана храна ги разболява. Acana Grasslands е с агнешко, да.

# 1 024
  • Мнения: 274
За котараците натоварващ е не толкова високият процент на протеин, колкото сухата храна като цяло. По-добре е да бъдат хранени основно с висококачествени с консерви, а суха храна - за разнообразие и за почистване на зъбния камък от време на време. Рибата, ако е основна съставка в менюто им, също може да бъде проблем. Но ако е от порядъка на 50% или по-малко - няма повод за тревоги.

А защо в България взеха да предлагат двете марки все по-рядко и то само в един грамаж? Ако са в топ 5 на най-продаваните храни за котки без зърно у нас, защо не пуснат и другите им два вида и не ги предлагат в пробни опаковки от 340 грама?
Защото в Територията (езика ми не се обръща да нарека Чалгаристан "държава") останаха основно индивиди, за които 7-8 лв/кг е максималната цена, която биха дали за храна на котка... Имам приятел, системен администратор, който взема над 2000 лева месечно чисто. Есента се сдоби с котка и едва успявам да го убедя да и купи 800-грамови консерви Animonda Carny, и то само когато са на промоция. Последно и купил 10-килограмов чувал суха храна "Смила"! Rage

# 1 025
  • Мнения: 5 508
Брей, аз като работеща в зоомагазин, в беден район ... мога да кажа, че от нас масово се купуват храни над 8лв/кг, където от сайтове като зооплюс същата храна е двойно по-евтина. Това при заплата около 700лв.
Смила е в пъти по-добре от масовката.

Последна редакция: вт, 18 юни 2019, 07:47 от _Зизy_

# 1 026
  • София
  • Мнения: 8 348
Отглеждането на куче или котка е различно, според хората. За едни е само животно, за дрги е член на семейството. Съответно и подхода е различен.
Приятелка има дрбно куче. Ледовно се разправяме за разходки и обръщане напвнимание. Тя казва, детето ми е по-важно. Аз казвам, че и двете са и деца. Може пък азпда съм луда, звам ли.

Зизу, да ама купуват по малко. Някакси им се струва кощунство да дадът 100 лв накуп.
 Аз, като тръгна да поръчвам, мижа малко на частта със сумата за плащане, че иначе ми прилошава лекичко. То са кучета, котки, ... мани.

# 1 027
  • Мнения: 11
Нашите, котки ги храним с carny( консервирана храна), има всичко необходимо за тях и съдържа всичко, което е написано на етиката( истинско месо), много им харесва, омайват я за секунди 😁 .Дълго проучвах и накрая избрах нея, защото е най-добрата като съотношението цена - качество, когато се поръчва от интернет   

# 1 028
  • Мнения: 274
Смила е в пъти по-добре от масовката.
Ама моля ти се, направо е супер лукс! Състав:

Цитат
22 % брашно от птиче месо, 13 % пръжки, оризово брашно, царевица, царевично брашно, ечемик, птича мазнина, говежда мазнина, пулп от захарно цвекло, черен дроб (хидролизиран), ябълкови джибри, черен дроб (сушен), ленено семе, натриев хлорид, дрожди (сухи), 0,05% юка (сушена).
Процент на животинските протеини от общите протеини: 83,5 %

1/5 брашно от птиче месо, 13% пръжки, останалото - семена, цвекло и отпадъчна птича мазнина от производството на човешка храна. Че и над 15% соев протеин! Предпочитам по една седмица в месеца аз нищо да не ям (и ми се случва понякога) и с икономисаните средства да купя качествени котешки консерви, отколкото да тровя любимото си същество с подобна "храна"!

# 1 029
  • Мнения: 18 688
Нашите ги храним със Смила и тук-таме по-скъпа храна, ако закъснее доставката. Изяждат около 30 кг суха храна на месец плюс 30 консерви по 800 гр/60 тетрапака или към-200 пауча, сега в жегите малко по-малко ядат, та правим и ние икономии, макар че и една седмица да не ям, няма да спестя кой знае колко за по-хубава храна. Сега нови 2 попълнения имаме покрай новия размножителен сезон. Малко преди да родя, няколко месеца се занимавахме с осиновяването на една (!) котка в Германия. Тук няма желаещи за котки на повече от 2-3 месеца. Надявах се още някоя да харесат, но засега не са.

# 1 030
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Ами и аз не мога да си представя да дам на куп 100 лева за котешка храна. Съжалявам, ама това е положението. Все си мисля, че все пак котките ми са по-щастливи вкъщи, отколкото ако бяха останали на улицата, всъщност съм сигурна, че нямаше да са живи вече, ако не ги бяхме взели.

# 1 031
  • София
  • Мнения: 8 348
еми аз нали накрая пак ги давам същите пари, даже и повече сумарно. Просто в един момент се пренастроих и започнах да взимам големи разфасовки. Като свикнеш и си си предвидил бюджета не е голяма драма.

# 1 032
  • Мнения: 5 508
Ами не мога да се съглася, че Смилата е по-зле от КитеКат, Фриакис и т.н. Не ми се спори де.

Аз от както давам по 100+ лева на един път съм намалила разходите за месец с много. Феринга 2*6,5 ще ме изкарват поне 6м с две котки. Единствено ще трябвада им поръчам мокра храна, защото ми е на привършване.
За справка преди давахме само за суха храна не по-малко от 60лв на месец. Сега сухата ми излиза под 20лв/месец.
По-добре веднъж и да се вземе по-хубава и по-изгодна храна, пред това същите пари, че и повече, да се разпределят из целия месец за по-нисък клас.

# 1 033
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Ами не, не ми е едно и също, защото котките ми си менят вкусовете и абсурд да рискувам да поръчам големи опаковки. Ще си я блъскам в главата после тая храна. Още ми седят консервите вкъщи, уж ги ядеше едната, на последната поръчка ги отказа. 10 консерви имам останали, бяха 3*6 различни, всичките ги отказа, останалите ги дадох на кварталните котки, тези изчаквам дали пък няма да ги прояде в някакъв момент, ако не и те отиват долу. Добре, че поръчвам в опаковки по 6, ако бях купила наведнъж по 20-30 и нагоре кво правим? Не ми се рискува просто.

# 1 034
  • Мнения: 1 807
А някой от вас купува ли суха храна в разфасовка от 3 или 5 кг. за една котка? Въпросът ми е как я съхранявате и не "изветрява" ли по-бързо, ако постоянно се отваря и затваря такова голямо количество? Определено ще ми е по-изгодно да взема повече от 1.5 кг, както правя сега, но ме притеснява, че котката ще капризничи, ако в един момент се промени ароматът на гранулата.

Общи условия

Активация на акаунт