Хранене през 5-6 месец

  • 35 464
  • 78
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 117
Афродита,
напразно иронизираш.. Много силна и бърза реакция особено при отсъствие на медицинска помощ може наистина да доведе до смърт. Разбира се такава реакция се среща изключително рядко, но би било грешка да се каже че е невъзможно.  

За токсините.. ако четеш  руски, можеш да погледнеш например това
http://www.medvestnik.ru/Gazeta/2002/18/p13.html

http://bio.1september.ru/article.php?ID=200300903

но мисля, че ако потърсиш, ще намериш информация и на български..

# 31
Цитат на: AFRODDITA
Аз започнах захранване първо с плодово пюре от 2 1/2 и до началото 3-тия месец, вече изяждаше по 120-130 гр. Същото беше със зеленчуковото, от 3 1/2 и до 4-тия, вече бяхме заместили едно млечно, както и с кашата от 4 1/2 и до 5-тия, заместихме още едно млечно хранене. Сега се храни четири пъти: 6/8 часа   - мляко
           10 часа   - плодово пюре, ако е пил мляко в 6 сутринта
           12 часа   - зеленчуково пюре
           14,30       - плодово пюре, ако е пил мляко в 8 сутринта
           16/16,30  - каша
           19/19,30  - плодов сок
            20/20,30 - мляко
Часовете на плодовото пюре варират, може да го дам след кашата или малко преди вечерното мляко, зависи.
Много майки, с които съм споделяла нашето захранване, твърдят, че сме започнали много рано. Не му се е отразило зле.
А, според мен детето най-добре си показва, по колко пъти да се храни на ден. Когато Цецо беше на два месеца, нашата педиатърка, каза да премахнем вечерното хранене, но не се получи. Той сам спря да се събужда. И сега много добре се храни, пу, пу, пу Wink
Но, за кашите които говориш, оризови и овесени, готовите ли имаш предвид Confused:



Моля те ми кажи защо даваш сока вечерно време?
Сок се дава сутрин около 10 часа, и  може евентуално около 14.Но да даваш сок вечерно време е меко казано неправилно.
Това не може да ти е го е казал лекар.

# 32
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Anna_D
Афродита,
напразно иронизираш.. Много силна и бърза реакция особено при отсъствие на медицинска помощ може наистина да доведе до смърт. Разбира се такава реакция се среща изключително рядко, но би било грешка да се каже че е невъзможно.  

За токсините.. ако четеш  руски, можеш да погледнеш например това
http://www.medvestnik.ru/Gazeta/2002/18/p13.html

http://bio.1september.ru/article.php?ID=200300903

но мисля, че ако потърсиш, ще намериш информация и на български..


Не иронизирам, просто малко се пошегувах, надявах се да си ме разбрала Cry  Sign Exclamation
Ще прочета, обещавам Sign Exclamation
Не ми се сърди, отново Grinning

# 33
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Кармелита
Цитат на: AFRODDITA
Аз започнах захранване първо с плодово пюре от 2 1/2 и до началото 3-тия месец, вече изяждаше по 120-130 гр. Същото беше със зеленчуковото, от 3 1/2 и до 4-тия, вече бяхме заместили едно млечно, както и с кашата от 4 1/2 и до 5-тия, заместихме още едно млечно хранене. Сега се храни четири пъти: 6/8 часа   - мляко
           10 часа   - плодово пюре, ако е пил мляко в 6 сутринта
           12 часа   - зеленчуково пюре
           14,30       - плодово пюре, ако е пил мляко в 8 сутринта
           16/16,30  - каша
           19/19,30  - плодов сок
            20/20,30 - мляко
Часовете на плодовото пюре варират, може да го дам след кашата или малко преди вечерното мляко, зависи.
Много майки, с които съм споделяла нашето захранване, твърдят, че сме започнали много рано. Не му се е отразило зле.
А, според мен детето най-добре си показва, по колко пъти да се храни на ден. Когато Цецо беше на два месеца, нашата педиатърка, каза да премахнем вечерното хранене, но не се получи. Той сам спря да се събужда. И сега много добре се храни, пу, пу, пу Wink
Но, за кашите които говориш, оризови и овесени, готовите ли имаш предвид Confused:



Моля те ми кажи защо даваш сока вечерно време?
Сок се дава сутрин около 10 часа, и  може евентуално около 14.Но да даваш сок вечерно време е меко казано неправилно.
Това не може да ти е го е казал лекар.


Както съм написала, часовете на плодовото пюре и плодовия сок варират, понякога го давам към 19 часа, а понякога следобед. А, детето ми около 10 часа спи. И понеже си спи доста добре, намирам начин да дам всичко, което трябва. Не смятам, че 80-90 грама плодов сок ще му навредят, особено ако заспива към 22/22,30 часа.

# 34
  • Мнения: 364
Честно казано не разбирам какъв е проблема сока да се дава в 19-19.30ч. Често  съм давала на сина ми именно по това време, защото следобед обикновенно спеше около 14ч. Казах на педиатъра и той ми каза,че няма проблеми кога го давам , стига да не е преди ядене!

# 35
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Цитат на: Мирка
Едно бебе на 6 месеца трябва да се храни 4 пъти. Как е възможно 6 пъти? Това е страшно много. Това дете ще бъде с наднормено тегло и един ден ще страда много. И каша се дава през ден по веднъж като се редува с кисел за да не напълнее детето. Обмяната на веществата се определят от бебе на детето. Но искам да ви попитам, нали всички имаме педиатри около нас точно за това за да ни казват какво да правим.

това си мое мнение, имам дете на 2 години и половина, което се развива нормално на кг, само защото много строго следях схемата на захранване. Разбирам, че децата са ви още бебета и нямате почтии никакъв опит, който се придобива с времемто, но педиатрите са за това.

Успех в отглеждането на бебета ви.
мама Мирка



Не съм съгласна ,че броя на храненията трябва да е 4. И чесно казано това не съм го срещала никъде.  Моят син сега е на 10 1/2 месеца и си е на 5 хранения, а е доста далеко от наднорменото тегло.  Следят го двама педиатри и нито единият не споменавал за 4 кратно хранене!!  Преминаването на 4 хранения става някъде около 11- 12 месеца и то детенцето си показва.

# 36
  • Мнения: 5 500
Е, да де, именно детето ми си показа само, колко пъти трябва да го храня Laughing  Sign Exclamation

# 37
Цитат на: boo
На всякъде препоръчват да се дава мляко до 6 месеца - и само мляко.


На мен американски педиатър ме посъветва да захраня детето си на 4 месеца с оризова каша. Още кърмех.  Така че недей да обощаваш навсякъде по света  Simple Smile

# 38
Това е към Милена - има деца, които преминават на 4 хранения доста по-рано. Дъщеря ми на 7 месеца се хранеше само 4 пъти. на 10 1/2 вече тичаше и въобще не й оставаше време да се храни Simple Smile
Та накратко -всичко е строго индивидуално - няма шаблони, така че я оставете Афродита на мира. Тя най-добре познава детето си и може да прецени кое е най-доброто за него.

# 39
Цитат на: Shanya
Това е към Милена - има деца, които преминават на 4 хранения доста по-рано. Дъщеря ми на 7 месеца се хранеше само 4 пъти. на 10 1/2 вече тичаше и въобще не й оставаше време да се храни Simple Smile
Та накратко -всичко е строго индивидуално - няма шаблони, така че я оставете Афродита на мира. Тя най-добре познава детето си и може да прецени кое е най-доброто за него.

Изобщо не съм отправяла отговора си към Афродита. Дори не съм прочела как тя си храни детето. Отговорила съм на изказването  на Мирка ,че ако си храня 6 месечното бебе повече от 4 пъти то задължително трябва да е с наднормено тегло ! Това меко казано ме учуди.  Това което исках да кажа  е че по принцип на тази възраст има 6 хранения ,естествено че винаги има изключения.

# 40
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Това е мое мнение,пропуснала съм да се логна.

# 41
ok sorry, спала съм явно нещо Embarassed

# 42
  • Мнения: 3 042
Момичета,
изчетох цялата тема с интерес, сега да ви кажа как е при нас.
Днес ходихме на консултация, бебо е наддал 900гр и 2 см- сега е на 4 мес без десетина дни. Досега е наддал с 3900кг и 14 см от раждането си.
Сега конкретно на ситуацията - понеже се сяпкал ми дадоха рецепта за калций и витамин С, увеличиха и капките Вигантол на 4, увериха ме, че няма рахит. Просто кърмата ми се поизчерпвала от калция и др. полезни работи Shocked , та нищо че съм имала- да съм давала на обяд зеленчуково пюре с адаптирано мляко. "Такива хубави млека има на пазара, давай му от тях" е това беше!  Cry Естествено попитах не може ли да се изчака с пюретата - да се кърмим още месец-два. Отговорът беше -ами може ама до месец да си заместила едно ядене със зеленчуково пюре.
Е сега се чудя какво да правя Confused

# 43
  • Мнения: 3 146
6 хранения и на мен ми се виждат много.Ние сме на 5 и половина месеца и  ядем 4 пъти
8 часа 180 гр адапт.мляко
10 часа сок(50 - 80 гр.)
12(12,30) - 190 гр. зеленчуково пюре с един сварен жълтък(през ден месно пюре без жълтък)
16 -16,30 плодово пюре  - 90 гр +90 гр.Фризолак
18 -18,30 сок (50 - 80 гр.
20 - 20,30 180 г адаптирано мляко (фризолак с една лъжица
фризовом)
И това е - през нощта ако се събуди - вода (почти не се буди)
Схемата не съм я измислила аз естествено , а следвам съветите на педиатър.
Меденката на 5 м и половина тежи 7 кг и е висока 66 см.

# 44
  • София
  • Мнения: 3 894
Павлина,

Няма основателна причина да лишиш бебето от естествената му храна - кърмата, преди да навърши 6 месеца. Все едно, да те лишат от обяда и да ти предложат хубава порция сено. Хич няма да си доволна.

За захранването прочети в този форум " Педагогическо захранване II" и на адрес :

http://karmene.greatnow.com/

За добавките - витамин С и калция немога да ти помогна. На мене също ми е интересно, какво ще кажат патилите мами.

Общи условия

Активация на акаунт