Покупка на гризачи

  • 3 936
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте!  Hug
Тъй като много обичам животинките особено гризачите реших да си взема нещичко пък тъкмо да прави компания като съм сама с детето. Първо се спрях на мишките панди (китайска мишка) те са изключително дребни с окраска бяло и черно не изискват много грижи. Вие какво мислите относно това?  newsm03

# 1
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 235
Ако детето ти е малко не му вземай гризачи.
Мишките са много малки и пъргави та може неволно да ги изтървете и после да стане някой сакатлък.
И аз много обичам гризачите; до миналата година имахме декоративно плъхче - знаменита шушка беше. Но живеят кратко, често заболяват от тумори, не си струва да се разстройвате.
Може би морско прасенце е по-добрият вариант, нямат грешка, толкова са сладки и умни. В подфорум Хоби има тема само за тях.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Имам две морски свинчета,много са милички и много ги обичаме.Виж ако искаш темата за морски свинчета.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 573
Мишлетата са много крехки. Помня като малка как сестра ми уби без да иска един хамстер, само от желание да си поиграе с него. Помня и колко плакахме след това. Не са подходящи за малки деца. По-добре морско свинче.

# 4
  • Мнения: 4 711
Зайче? И живеят по-дълго.

# 5
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 235
И зайчето не е много подходящо за малко дете. Освен това рядко дават да ги гушкаш.

# 6
  • Мнения: 25 586
Морските свинчета също не са подходяща играчка за малки деца – много са им крехки костите и обикновено загиват при по-непремерени детски ласки.
За малко дете е подходящо по-голямо животно - от котка нагоре.

# 7
  • София
  • Мнения: 73
Това, че искате да си вземете гризач е супер, но за колко голямо дете става въпрос?
Аз също съм имала гризачи, така че ще мога да дам 1-2 съвета, относно това.   Peace
Ако вече сте го решили ще трябва да си осигурите аквариум/ клетка със дебел слой талаш. (мишките са нощни животни и доста шумят през нощта, така че не препоръчвам да са поставени във спалня).
Енергични са, така че ще трябва да се снабдите и със занимавки. Рулото от тоалетна хартия е добър вариант, можете да сложите и въртележка.  
Хранят се със обикновена храна за гризачи, похапват и различни плодове и семена.
Всички гризачи са изключително крехки и трябва да се внимава при отглеждането им.
П.С. Ако детето е малко, по-подходящ е по-голям животински вид - например куче, много социални породи, разбиращи се с деца, но там отговорността става много по-голяма и ще трябва да избирате породата, според възможностите и размерът на жилището.
Късмет със избора, ще следя темата.  Simple Smile
 

Последна редакция: вт, 05 апр 2016, 15:01 от Дaрия

# 8
  • Мнения: 4 711
Ами то тогава никое не е подходящо за дете  Mr. Green
Забравихте чинчилата. Аз не съм гледала, понеже прочетох много по въпроса и са много чувствителни. И катеричка не става.

А по отношение на гушкането на зайчето, ами гушкайте хамстер  Mr. Green. Аз съм тренирана вече след монголски джербили, всичко друго вече ми се вижда бавно  hahaha

# 9
  • София
  • Мнения: 73
Стаси - Чинчилите не хапят ли?  newsm78

# 10
  • Мнения: 4 711
Дария, четох, че са изключително чувствителни към силен шум и т.н. Не помня хапят ли, но останах с впечатление, че са много трудни за гледане и трябва едва ли не да се ходи на пръсти около тях. Почетох доста, понеже моя приятелка искаше и ме питаше.

Добре е, че вече съм на повече години и първо чета, после купувам. Много се излъгах с монголските джербили, от тогава първо чета  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 410
Аз много харесвам гризачите , имала съм 2 хамстера и бях дете.Единственото което не ми харесва в тях е , че живеят много кратко . Много си привързваш ,защото са добри животинки , но не се преживяват лесно.
Помисли за това , иначе са супер и са много мили  Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 73
Дария, четох, че са изключително чувствителни към силен шум и т.н.

Това и аз го четох и си е доста вярно, то и дек. зайчета (мини) също не понасят високият шум, морските свинчета, като че ли най НЕкапризни  Peace

# 13
  • Мнения: 454
Лично аз имам един господинчо  Heart Eyes (морско свинче) и го обожавам... ако искате нещо по-екзотично, например чинчила?   newsm78

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Аз избрах морско свинче,защото четох,че не хапят.Първо много ме беше страх,защото имат доста големи зъбки,но първото така и не посегна да хапе,а сега толкова свикна,че го гушкаме и стои.Много е кротичко.Второто също не хапе,но е голям дивак и постоянно тича.Големи са сладури.

Общи условия

Активация на акаунт