Национални туристически обекти - 5-та тема

  • 107 298
  • 842
  •   1
Отговори
# 810
  • при късмета
  • Мнения: 23 998
Не подценявайте лабиринта от скали и пътеки до Белоградчик. Имаме приятели там, ходили сме няколко пъти. През годините има страшно много хора, които влизат сами и с дни се въртят вътре, не можейки нито да излязат, нито да се ориентират. Чат пат и в Сърбия излизат. Има смъртни случаи от измръзване и глад до колкото са ни разказвали. Там не е урбанизирано и поддържано и е лесно да се изгубиш. Важно е да познаваш мястото. Не се наемам да преценявам скъпо или евтино е обявената цена, само споделям собствена информация. В случая плащаш не само за знанията на човека и опита му, а и горивото на превозното средство. А там икономична кола не може да мине.
Лично по пътеките не сме ходили, всеки път няма време, защото минаваме от там или пък има и друго по маршрута и все за следващото идване оставяме, та пак подчертавам информацията ми е от местни, но е само информация.

# 811
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
О, аз изобщо не исках да влизам в полемика. Ни най-малко.
Но както сама казва ти: различни хора, различни мнения.
От това да ме возят в лодка за 10лв/човек и от това АЗ да си карам АТВ, предпочитам второто. Нищо, че цената е 24 лв (сравено с 10-те лв за лодката).

# 812
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Ели.ако имате време разходете се до Чипровци-има музей,а и Чипровският манастир е близо.В района е и Лопушанският манастир.но ако нямате време вижте поне Клисурският манастир.

# 813
  • Русе
  • Мнения: 7 793
Светла, писани са в програмата. Уж прегледах където каквото можах, за да не пропусна нещо. От друга страна няма как за 5 дена да обхванем толкова голям район и да не пропуснем нещо. Преди 2-3 години бяхме 8 дена в Югозападните Родопи. Скъсахме си задниците от ходене, успяхме да покрием всички обекти от 100-те + още няколко, но колко още извън тях останаха. ММ все мрънка, че половината дори не сме успели да видим. И на мен ми се ходи, ама няма толкова отпуска Sad

# 814
  • Мнения: 1 029
Намерих места в х-л Контеса.
Благодаря!
Ще ви чета пак за местата и забележителностите като наближи датата Simple Smile

Много добър избор-непретенциозен, но мн чист. Ресторантът на хотела също е мн добър. Има си и външна градина. Пицария Отто, препоръчана по-горе е също отлична.
При посещението на Преслав /музей и старини/, пробвайте и някой тамошните хитове като заведения-Омуртагов мост или Панорама.
При посещението си в Плиска на пропускайте Двор на кирилицата-частен комплекс, но много интересен http://xn--80aaafj0aaapmrl0ae8a3d.bg/

Останалите неща са споменати по-горе

# 815
  • Пловдив
  • Мнения: 40 726
Благодаря много!

# 816
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Ели,ние си живеем района /Монтана/  -един единствен път сме правили маршрута Белоградчик-Магурата и крепостта във Видин за един ден-бяхме като пребити-даже се чудя от какъв зор всичко наведнъж като сме си ги посещавали и преди,а и са ни близо...

# 817
  • при късмета
  • Мнения: 23 998
Наредихме печатите и от Димитровград, Хасково - Монумента на Св. богородица, не сме ходили до Алексанрово, Перперикон, музея в Кърджали. Печати имат и Дяволския мост и Светилището на Орфей, но не и обозначени места, сложиха ни ги на свободните на края. И през зеолитните гъби минахме в с. Бели пласт.
Да се оплача от Димитровград. Преди да тръгнем съм прозвъняла всички обекти, които бях набелязала, за да знам работят ли. В Димитровград от обсерваторията ми казаха, че не работят, защото са в ремонт, сменят като в Смолян прожекционната техника на планетариума, но ми казаха, че другото си работи. В неделя стигаме пред историческия музей, около 12.50ч. Има залепена табелка, допълнително разпечетана, че ще почиват само в понеделник, на табелата с работното време обявена обедна почивка няма. В интернет пишеше "ще отвори в 13.30ч.", решаваме, че са обедна почивка и седнахме да обядваме. Да, ама в 14ч. още не беше отворено, макар в интернет да беше обявено друго, разпечатания лист на врата още си стоеше. Разбира се и телефона никой не вдига, защото е обявен само стационарен телефон в музея. Тръгнахме към другия, на Пеньо Пенев, там пък абсолютно никаква информация. Има само указания каква комбинация да натиснеш на звънеца и нищо друго. И той не работеше. На връщане си взехме печата от там днес, но при положение, че съм звъняла можеше да ни спестят пътя. Много се ядосвам на такава организация на обекти. И самия музей спокойно може да се пропусне, само 2 зали, едната е бригадирското движение в България, другата историята на самия Димитровград, а той е създаден едва 1947г. Имаше гостуваща експозиция на пловдивски музей, вярвания, легенди и метеорология, преди модерните технологии. Беше интересно, но не знам до кога ще е.

# 818
  • Пловдив
  • Мнения: 40 726
Жалко, да...напиши гневен мейл до кмета и копие до други унституции. Как може?

# 819
  • Мнения: 1 612
Аз влизам да се похваля с печат от хижата в Триград / моята книжка е от старите/.Много любезно отношение !!

# 820
  • при късмета
  • Мнения: 23 998
Точно така си помислих да направя. Обаче днес като отидохме, една много мила и любезна жена ни посрещна и разказваше, а мъжа ми вика "ами може и лошо да ѝ станало на жената или да се е наложило друго спешно, не знаем какъв е случая. Гледам, че е сама, не като в музея в Кърджали, където бяха 5-6 човека" и те така се размина

# 821
  • Пловдив
  • Мнения: 1 379
 Аз също прозвънявам, за да сверя работното време и почивните дни, преди да тръгнем да обикаляме. Много е неприятно така със затворените обекти. Но щом пък после си срещнала добро отношение и внимание, май наистина е по-добре да подминеш, може наистина да се е случило нещо непредвидено.
Пожелавам на всички от темата много пътешествия, много посетени обекти, много печати и прекрасни емоции!

# 822
  • Пловдив
  • Мнения: 40 726
М да...
А около Шумен някой да е бул наскоро?

# 823
  • Русе
  • Мнения: 7 793
Мистик, аз, но предната година.

Пу-пу, засега късметът е на наша страна и успяхме да покрием: Благоевград, Сандански, Мелник, Рупите, Самуиловата крепост и Берковица. Влюбих се в Клисурският манастир.
Утре ще атакуваме Магурата и Белоградчик. Определено 5 дена няма да ни стигнат Sad   

Никъде не съм звъняла да питам за работно време и за всичките 70-80 обекта само един не беше отворен, но взехме печата от друг обект.

# 824
  • у дома
  • Мнения: 7 140


Влюбих се в Клисурският манастир.




Знаех си ❤️❤️❤️- на нас ни е в района и го посещаваме поне един път в месеца.Мен специално тишината и спокойствието на това място ми действат лечебно и ме зареждат с енергия..

Общи условия

Активация на акаунт