Забавни въпроси за бременността

  • 1 377 141
  • 18 320
  •   1
Отговори
# 15 270
  • Мнения: 1 406
Просто майка, заболя ме корема от смях с коментара на щерка ти.
Да е жива и здрава.

# 15 271
  • София
  • Мнения: 10 642
🤐🤐🤐

При четири деца, за първи път ми се налага да си пускам ЧХГ и го намирам за супер стресиращо. С последното дете разбрах, че съм бременна около 10г.с.! Имах си между временно достатъчно нормален цикъл, та да не се усъмня.
Сега обаче косите ми побеляха за по-малко от седмица.
Последен м.ц имах на 21.06 само с един опит на 11.07. Предишният ми цикъл беше на 22.05. Тогава бяхме по-активни около предполагаемата овулация. Цикълът ми през юни закъсня с 3 дни и беше доста обилен. Щом приключи обаче ми зацапа за няколко дни. Отидох на преглед и док каза, че всичко изглежда наред, най-вероятно съм направила бактериална инфекция, предписа ми свещичи и по живо, по здраво. Чудесно, ама 10 дни по-късно пак започна леко зацапване. Записах си час при друг лекар, но докато чакам на шега си направих един тест за бременност, който се оказа положителен (три дни след единственият ни полов акт този месец). Голяма радост! Докато три дни по-късно не отидох на преглед за това зацапване. Тогава ме изненадаха с варианта "извънматочна бременност". Пуснаха ми  ЧХГ - 122. При повторен преглед от УС-специалист нищо конкретно не се видя по тръбите. Три дни по-късно ЧХГ е 139. Все още нямам категорично потвърждение, че е извънматочно. Маточната лигавица е 17-18мм, което кара докторите да не са категорични и да ми вкарат надеждата, че някой все пак се крие там. Казаха ми обаче да се подготвя психически, че бременността не е както трябва и да си чакам или да ме свие корема или да изкървя. Имам лееееко зацапване. Никакви болки. Записан час за след два дни за нов ехограф и ЧХГ. Това чакане ще ме умори! И си човъркам из нета, и гледам разни таблици .... и си мисля,  че ако съм забременяла от този един - единствен път този месец съм едва в края на 3г.с. и ЧХГто е в норма, ама пък за три дни хич не е нарастнало. И всъщност домашен тест не може да хване бременност три дни след като се е случила. Следователно трябва да съм забременяла с дата на прм 22.05, което си е вече 8 седмици, ама пък имах хубав, обилен цикъл ....
Чудя се, дали  е възможно да съм направила спонтанен аборт с цикъла от 21.06, поради което ЧХГ все още да пази някакви стойности, които да са прихванати от домашния тест, а междувременно да съм забременяла отново, за това и лигавицата да е дебела и МЦ да закъснява вече 4ти ден.

Ох, дълго стана, извинявам се, ама така е като всички у дома спят, а аз не мога да мигна! Имах нужда да споделя с някой терзанията си. Благодаря!

# 15 272
  • Мнения: 4 518
Имам тъп въпрос и понеже така или иначе ще се премести тук, реших направо тук да питам...
Пия противозачатъчни линдинет 30 от 13 дни. Още на 3-4 ден започнаха менструални болки, гадене, чувствителни гърди и всеки път като си мия зъбите тръгвам да повръщам (получавам спазъма, който го има при повръщане, но не повръщам). Цялото това от противозачатъчните ли е? И преди съм пила, но друга марка и нямаше подобни екстри. Не съм чела листовката, защото така или иначе ще ги допия, а ако я прочета ще започна да си втълпявам някакви неща...
Съжалявам за подробностите и тъпия въпрос. Компенсирам, че съм спестила на някого копи пейста.

# 15 273
  • София
  • Мнения: 10 642
Да, тези неразположения може да са от Линдинет.

# 15 274
  • Мнения: 14 242
Да, случвало ми се е и на мен. Не помня от кои, но като смених вида всичко си беше наред.  С първите повръщах и се чувствах зле.

# 15 275
  • Мнения: 28 874
Вероятно не ти понасят. Консултирай се с лекар. Peace

# 15 276
  • Мнения: 4 518
Благодаря за отговорите. Пия ги преди инвитро, така че е временно и ще ги изтърпя още малко.

# 15 277
  • Мнения: 7 690
Линдинет съм пила години наред без каквито и да е неразположения, но вероятно на твоя организъм не му понасят. Консултира ли се с лекар за начина, по който се чувстваш?

Успех с инвитро-то!

# 15 278
  • Мнения: 4 518
Линдинет съм пила години наред без каквито и да е неразположения, но вероятно на твоя организъм не му понасят. Консултира ли се с лекар за начина, по който се чувстваш?

Успех с инвитро-то!
Да, казаха, че не е от него, много странно. Ще видим след седмица като го спра дали ще се подобри положението. Въпреки че от утре започвам други неща да приемам и кой знае те как ще ми въздействат. По принцип не съм много чувствителна за такива неща, но явно не е точно така.

# 15 279
  • Мнения: 7 690
Не подценявай психическата настройка и стреса. От пренавиване и втълпяване е напълно възможно да си докарваш неразположения.

# 15 280
  • Мнения: 4 518
Не подценявай психическата настройка и стреса. От пренавиване и втълпяване е напълно възможно да си докарваш неразположения.
Да, това е по-вероятно при мен. Затова и не исках да чета листовката.

# 15 281
  • София
  • Мнения: 10 642
Някои лекари забравят освен тръбите да проверят яйчниците,шийката на матката и стомашната кухина, тъй като плодът може да е и там. Преживях го миналата година.Имах си плоден сак в матката,който си растеше и перфектно ЧХГ,и мен нищо не ме болеше до 8ма седмица,когато отидох с ужасни болки.Последва лапароскопия. Всичко ще бъде наред.❣

# 15 282
  • Мнения: 28 874
Ко речииии?!?
Скрит текст:
Да не е от филма за пришълеца...?!? Сори за черния хумор.

# 15 283
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 687
Eeeee, стига де!!!! Още малко и ще го из@кат....

# 15 284
  • София
  • Мнения: 11 408
Гледам, че доста често напоследък плодът все в стомашната кухина се намира. Еволюираме Joy

Общи условия

Активация на акаунт