Забавни въпроси за бременността

  • 1 377 861
  • 18 320
  •   1
Отговори
# 1 230
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 014
Цитат
Здравейте, днес ми е 10-11 ден след О, миналата седмица два три дни след евентуалното оплождане ми почнаха симптоми ...........  - подуване на корема, безсъние, слюноотделяне, гадене.

 Joy Joy Joy тая е закъсняла.
с цели 2-3 дена  Whistling

# 1 231
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
 hahaha
Досега не съм влизала в тези теми, но ще се поправя. Страшни бисери има.

# 1 232
  • София
  • Мнения: 30 107
Значи аз започвам да си мисля, че прекомерното желание за бебе вреди сериозно на акъла на майката. Rolling Eyes

Това не е нормално. 2-3 дена след оплождането да си вече със симптоми. ooooh!

То, бива, то може, ама това е във всеки втори пост.

И тук не говорим за жени със сериозни проблеми, а за жени, които си навиват на пръста, че ще имат бебе, не става 1-2 пъти и се започват драмите (мерене на Т, авулации, секс по график, стресове, тръшкане, вманиачаване и т.н. ..... ).

# 1 233
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 665
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=876731;topicrefid=5

Като попрочетох теми като тази, не съм сигурна до колко са полезни всички приготовления покрай "планираната" бременност. Да - съгласна съм, че е хубаво да има някакъв мониторинг на здравословното състояние, но не мога да преценя къде е границата м/у нормата и изкукването... newsm78
Да спреш цигари и да се храниш здравословно кога спря да е достатъчно?!?

Наистина незнам... newsm78

# 1 234
  • София
  • Мнения: 4 328
не е достатъчно, когато стартираш опити на 30.
има елементарен набор от неща, които би следвало да се направят Wink

# 1 235
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Може да съм "върла късметлиика", но аз стартирах опити на 33 години планирано да забременея. Никога не съм пушила, но за сметка на това не се храня здравословно. Не направих нищо /никакъв набор от мерки/ за забременяване. Първия месец не стана, на втория ми щукна да започна да пия фолиева киселина, че било добре да се пие и преди да забременее жената, за да има в организма ѝ известен запас /може би не се изразявам точно/, когато започне да се развива плода. На втория месец след началото на плана /в който нямаше никакви действия освен меден месец и след сватбен секс/ нямах цикъл и съответно имах положителен тест.

# 1 236
  • София
  • Мнения: 11 470
Хубаво е човек да знае кога точно е имплантацията. А тук имаме много много закъснели симптоми:

Цитат
При първата ми бременност тестът отчете 10 дни след закъснението, а симптомите ми се появиха 2 дни след имплантацията - болезнени зърна, придърпвания и болка в кръста

# 1 237
  • София
  • Мнения: 4 328
poohito, това, че има късметлии, не означава да пренебрегнем факта, че има едни 270 000, които не са.
има отговорно отношение, което хората, решили да стават родители, би следвало да проявят.

# 1 238
  • София
  • Мнения: 30 107
Хубаво е човек да знае кога точно е имплантацията. А тук имаме много много закъснели симптоми:

Цитат
При първата ми бременност тестът отчете 10 дни след закъснението, а симптомите ми се появиха 2 дни след имплантацията - болезнени зърна, придърпвания и болка в кръста

Изобщо това имплантация, овулация ..... всичко е мъгла. Tired

# 1 239
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 815
Божкеее, добре, че съм стара и неинформирана, че не знам по мое време как щях да забременея и родя. Тогава, като бяхме без нет, само секс правихме, без изчисления, бебеправене и графици... Сигур съм ударила джакпота, че успях да родя децата си. И ни пренатални витамини, ни фолиева киселина ни даваха докторите  Joy. Ама то това щото нямахме такива светила като днешните, дето още във 2-ра г. с. виждат всичко.

Ама нищо, де, добре, че е темата - сега се дообразовам на дърти години. Зер, внуци вече ще чакам... да съм грамотна баба, като дойде времето  Mr. Green.

# 1 240
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Не са толкова прости нещата. (Почти) всички са почнали опитите като забавление, тези изчисления, следения и графици не идват от добро, бъдете сигурни. Радвайте се, че не ви се е налагало да го правите.

# 1 241
  • София
  • Мнения: 11 470
Да, наистина понякога нещата не са толкова прости.
Лично на мен са ми смешни симптомите 2 - 3 дни след оплождане или имплантация, сърбежи в лявото зАрно, често оригване, потреперване на дясното око, газове и подобни  Laughing

# 1 242
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 014
Не са толкова прости нещата. (Почти) всички са почнали опитите като забавление, тези изчисления, следения и графици не идват от добро, бъдете сигурни. Радвайте се, че не ви се е налагало да го правите.

не всички, месечинке. не всички  Peace

разбирам и съчувствам на тези, които са трябва да го правят, но има и от другия вид и не са никак малко  Peace

# 1 243
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 815
Нямам предвид, когато става въпрос за репродуктивни проблеми. А за такива, които след първия месец "бебеправене" (ох, как не харесвам тая дума), почват да се вторачват, да следят, да изчисляват - та дати, та храни, та разни таблици.
Братовчедка на мъжа ми направи точно това -  месец, след като решиха да имат деца, обяви, че е бездетна, защото не е забременяла през тези 30 дни.
А и темата е точно заради подобни "бисери", в никакъв случай не е за подигравки с проблемите от този тип.

# 1 244
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Имам същото предвид. Аз в информираността си бях стигнала до там, че да вярвам, че минимум една година безплодни опити ще бъдат реална причина за притеснение, за това и заложих в началото на "бебеправене" без график. Според мен към график се минава, когато е доказано, че без график не се получава и графиците от втори месец неуспех не ги разбирам.

Общи условия

Активация на акаунт