Нашите ЮЛЧЕТА малки вече се катерят по пързалки ~ Тема 8

  • 51 326
  • 343
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 853
О, моята се е усетила Laughing От сутринта се започва - това да, онова - не. По принцип и угаждам, все ми е едно, но преди няколко дни в жегата ходи с гумени ботуши. Просто не ми се слушаха крясъци. Сега е решила, че иска пижами с дълъг ръкав и панталон, а само една от миналата година и става и за това питах. Бяха ни е подарили. Другите ни са цели и съответно малки. Иначе на мен ми се струва още рано за тях. Пускам вечер климатика, да не вземе да се поти с дългите пижамки. За дрехите - имаме купища рокли, но наистина са непрактични за игра. Бях купила две, две и ставаха от миналата година и около 5-6 ни подариха за рождения ден. Слагам ги и аз повече за разходки. Иначе къси гащи, клинчета, тениски. Сега не устоях и и купих едно палто за зимата, но как ще го носим...Зная, че е непрактично, но беше толкова сладичко...Поне по празниците ще свърши работа.

# 151
  • Мнения: 500
Имам нужда да ви се оплача 😕
Владислав и привързан към мен до полудяване,не признава нищо и никой,баба,дядовци и подобни всички са за малко (10-15 мин)след това се почва истерично реване МАМАААА,захласва се ,трепери. Вратата на тоалетната не мога да си е затворя,пищи и реве.Освен мен всички други ги приема за фон . Няма страх от нищо,само аз като кресна. За ината да не говоря че науми ли си нещо дори да му отнемеш вниманието при първия удобен случи я се връща към започнатото. Всички ме обвиняват че много съм го разглезила и му позволявам всичко (давам му да реже с мен,да бели,да полива и мн.други)да ми е жив и здрав ама и е много палав,от пакост на пакост този,катери се по стълби и столове за да достига до чукове,тесли (сега те са му любими),за него НЕ не съществува,все едно нишо не съм казала и трябва да повтарям,и още колко други неща върши ама да не ви обеснявам. Имам чувството че само мойто дете е най непокорно 😢

# 152
  • Варна
  • Мнения: 483
Аа, Юлианка. Моята мома е абсолютно същата. Само че моментът с привързването към мен е само като ходи на ясла. Тогава настава кошмар. Сега е болна и си е вкъщи и пак си играе с баща си, но иначе не му даваше да я пипне даже.

# 153
  • Мнения: 3 404
Моя влиза и във wc ,направо откачам.Влиза и когато се къпя,днес два пъти го вадих  Whistling  от банята къпейки се,брей,а вратата е отворена и ме вижда.На вън същата лепка,ония ден едва издържа с баща си на вън,ама пък го отдавам на това,че 3м бяхме разделени и го е виждал 6 пъти.Уж решихме така да ги изпращам при сутришната разходка.

# 154
  • Мнения: 322
Привет, привет, дано успявате да се насладите на четирите дни, то за нас след две годишна отпуска не ги отчитам много, но друго си е, когато има още две ръце за помощ  вкъщи Peace
Юлианка, каквото и да си учила, си го учила на теория и ако имаше точна рецепта за справяне всички щяхме да сме просто съвършени  Mr. Green. Много са привързани в тези две годинки, при всяко дете е в различна степен, но като ви чета е по еднакъв начин, не признават баня, тоалетна, кухня, пазар, разбират повече и усещането за изоставяне ги плаши. Прегръщане, говорене, по-спокойни да сме, ще попремине. Както казва един виден професор по психология тук в БГ, майката за детето е ВСИЧКО, ВСИЧКО. Така че, не сте единствената "сраснала се" любов  Hug. Моето дете не е от кротките също, има характер, има искания и предпочитания, не мога да кажа, че е трудно, просто е по-енергично, всеки ден говори все повече, прави повече неща. И те си имат някакви страхове. Яслата може и да помогне, а може и да не. Ще дойде време да проверим  Hug

# 155
  • Мнения: 12
Здравейте нямам време все да пиша тук но ще ви почета за сверяване на часовника.може ли някои да ме добави във фейсбук групата или я няма вече.поздрави Simple Smile

# 156
  • Мнения: 3 404
Че драснете ме и мен в групата,ако е удобно  Wink

# 157
  • Мнения: 10 874
Дано някой от пишещите тук може да ви добави, момичета! Hug
Аз не съм част от групата вече повече от година...

# 158
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Моята се опитва да не спи на обяд.Ужас.Изкарва си без проблем без сън до 20.00 часа.Много кофти,ако толкова рано откаже обедния сън.Други неспящи юлчета?

# 159
  • Мнения: 1 853
И ние сме така  Twisted Evil ... от три дни. Вечер дори заспива към 21ч, а сутрин става рано. Лошото е, че на обяд и се доспива и е кисела, но не ляга. Точно чета шуслеровите соли за деца и се чудя дали да не дам нещо за успокоение или сън

# 160
  • Мнения: 10 874
Моята се опитва да не спи на обяд.Ужас.Изкарва си без проблем без сън до 20.00 часа.Много кофти,ако толкова рано откаже обедния сън.Други неспящи юлчета?
Има и такива дни, но пък тогава заспива рано вечерта - към 8, а иначе си ляга в 10. Но като цяло все още обича да спи следобед и рядко се случва да пропусне. Ще видим докога... Whistling

# 161
  • Варна
  • Мнения: 913
Точно чета шуслеровите соли за деца и се чудя дали да не дам нещо за успокоение или сън

Не знам за шуслеровите соли, ама приятелка наскоро похвали капки на Бах - http://www.rescue.bg/%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%BA%D1%8E-%D0%BA%D0%B0 … 0%BF%D0%BA%D0%B8/ . Всъщност тя инцидентно ги пробва и каза, че не знае дали от тях или случайност. Но пък проучи ги, ако искаш.

Моето момиче спи на обед - майка и лоша. Един единствен пропуск има и то вчера в яслата. Явно след 4те почивни дни и е било по-трудно. Макар че само е мрънкала за мен, не е имало драми. Иначе откакто почна ясла и като я вземах на обед, трудно заспиваше, но го отдавах на това, че се превъзбужда като ме види.  Mr. Green Пак от там явно страничен ефект постоянно казва пиш и иска сама да сваля гащите и сяда на гърне, в повечето случаи няма нищо и става и иска сама да си вдига гащите.  #Crazy Много са ми сладки като почнат с това тяхното "аш"(аз) или "ама"(сама).  Heart Eyes

# 162
  • Мнения: 322
Аууу, това с неспането следобяд е  #Crazy. На нас се случва неспане нощем до час и половина, почти всяка нощ, ставане съответно много късно, лягане следобяд пак късно и така омагьосан кръг. Решение за тези неща поне при нас е будене сутрин по-рано и така оправяме работата. Нали сме на домашен режим още.
Елфита, кога става сутрин, ако не се буди нощем вероятно си взима достатъчно сън? Ние ако легнем в осем вечер вероятно в един-два през нощта ще е вече кукуряк, много бързо се наспива.

# 163
  • Мнения: 3 404
Мойто ако го подхвснат зъбите няма значение в колко си е легнал.Принципно става към 8-9ч към 14ч ляга за около 2-3часа,и вечерта около 11ч понякога е зор заспиването  Rolling Eyes .
Как са ходещите на ясла?

# 164
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Блускай,няма промяна в ставането сутрин и в буденето вечер.Аз и затова се учудих.Тя винаги си е спала цяла нощ,става в нормално време /8 часа,рядко в 9 часа/,ляга в нормално време-21 часа.Всичко си е както е било винаги,освен не искането да спи.Иначе ако я подрусам с колата,веднага заспива дълбоко и си спи.Но да си легне с кеф като преди-не.Та тези дни смених режима и аз и ми е доста добре.Първото ни излизане е в 12 ч на обяд.Сутрин не бързам.Спокойно ми е.И без това е хладно сутринта.Имам време нещо по себе си да погледна-нокти,епилатор,косата.Наготвям си,пооправям и излизаме.Минаваме през училището на каката.Виждаме я в обедната почивка.После хоп,в парка отсреща.Тъкмо многото деца са си отишли.Остават 4-5 и идеално се разбират.Няма бутане по пързалките.Обядва към 13 ч навън.После пак игра и в 15 ч се прибираме.Тя вече едва зима,дава.Гушкам я на дивана заспива за секунди,премествам я на другия диван.Аз се мотам и към 16 ч я разбуждам.Днес бяхме на далечна разходка с колата.В 15 ч тръгнах към къщи и веднага заспа.Качих я горе спяща и си дремна до 16 ч.В 17 ч излизаме да вземем каката от училище.Та така май ще го караме.На мен ми пасна.После ще видим.Зимата ще е тегаво,ама ще го мислим

Общи условия

Активация на акаунт