Ноемврийчe малко хапва вече от лъжичка (тема 2)

  • 52 994
  • 740
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 206
По същия начин се пробиват, както и на голям човек. Не боли въобще, безкръвна процедура е. Единствено се стряска от щракането на пистолета. Много майки ме посъветваха да го направя по-рано, защото като са големи разбират какво се случва и си дърпат ушичките.

# 301
  • Мнения: 1 308
И на нас ми казаха до 6 месеца с френски документи може да напусне франция, купихме си билети учредихме всичко и си викам един ден в да звънна аз да да е сигурно и консулската ми вика аз такива нещо не съм казвала та бях откачила...
То от тях каква ли достоверна информация може да получи човек. Всеки служител дава различна информация Stop Засега оставих нещата така, като решим да тръгнем към България, тогава ще се задействам.
На толкова малко бебе не бих пробила ушите, но всеки знае кое е най-добро за детето му.
Момичета, вашите бебета ръмжат ли? От известно време малката все ръмжи, пъшка и бръчка вежди като й се спи, като й е криво, като се ядосва за някоя играчка. Не знам дали е проява на инат или характер, но ме побъркват тези звуци ooooh!

# 302
  • Мнения: 919
Ти си знаеш, Еми. Мен лично ме е страх. И то най-вече защото на ушите има точки, които отговарят за различни органи в тялото. Ами ако не си разбира от работата този, който пробива ушите и нацели нещо, което не трябва? Това е моето мнение и не задължавам никого с него.

Момичета, вие ползвате ли и можете ли да препоръчате нещо хомеопатшчно, което да дава тонус и енергия?  Защото вече чувствам хронична умора, изнервеност и на моминти направо полудавам. Много ми идва явно половин година безсънии, ставане в 5-6сутршнта, а и рядко някой ми помага. А всъщност изобщо не смогвам да свърша всичката домакинска работа. Сигурно и вие сте така и някоя ще даде полезин съвет.

# 303
  • Мнения: 1 308
Бебоче, и аз съм така. Домакинската работа я върша на порции - вечер подготвям някои неща, за да сготвя на следващия ден, пера и простирам, докато малката спи. Мъжът ми помага също, когато има време. Обаче нощното ставане по 2-3 пъти много ме изтощава. През деня почти е невъзможно да поспя, защото все има какво да се свърше. През деня спи кратко, не й харесват разходките в количката, та си играем у дома или излизаме на двора за кратко. Честото събуждане през нощта и целодневното припкане с нея доста ме изморяват Tired

# 304
  • Мнения: X
Аз също не спя много, но се наспивам в сутрешните часове. Не ми се отразява засега умората. Аз като работех ставах в 4:30, тааа съм свикнала и не ми прави впечатление.

# 305
  • Мнения: 206
Ти си знаеш, Еми. Мен лично ме е страх. И то най-вече защото на ушите има точки, които отговарят за различни органи в тялото. Ами ако не си разбира от работата този, който пробива ушите и нацели нещо, което не трябва? Това е моето мнение и не задължавам никого с него. 
Затова се ходи при специалист...

# 306
  • Мнения: 110
Аз слагам масло в пюретата , но си купувам домашно от сигурни хора. Масло, сирене, прясно, кисело мляко, кашкавал всичко ми е домашно.Имам роднини на село от тях си вземам и за нас и за малчо. Немско, българско щом е от магазин нямам доверие. Бих купила от магазина, но не и за детенце.
Особено след последните репортажи за фалшивото сирене по тв се уверих, че нищо истинско няма. За сега само зеленчуци и плодове купувам от лидл до като станат на село. До тогава ще давам купешки пюрета на хипп, защото нямам друг избор или сама да си ги правя, но с закупени продукти пак от магазин  ooooh!

Последна редакция: ср, 18 май 2016, 12:40 от Еми ☺♥

# 307
  • Мнения: 919
Нимфея, моята беба не ръмжи, но издава недоволни звуци и е много крива като й се спи. Прави нещо подобно на ръмжене като не хареса някоя храна. Нормално, и те малки човеци и проявяват характер.

Еми, блазе ти за домашната продукция!

# 308
  • Мнения: 65
Аз масло не слагам мисля към 7ни месец да започна да въвеждам, сега кисело мляко ще дам, моята беба и тя ръмжи Grinning крещи докъто не стане нейното. Разбрала е как да се налага и проявява характер на истински скорпион Grinning аз само слушам и изпълнявам ха ха ... обеци мисля към годинка да сложим но ще видя защото аз имам алергия към метали и ми се възпаляват ушите, странното е че само на ушите правя реакция защото имам на пъпа и на езика и там е ок. Затова малко ме е страх за малката. Умората и мен яко ме налага защото и аз сама я гледам таткото в на работа цял ден и още нямам решение, пия кафета ама те като че ли не ми действат.

# 309
  • Мнения: X
Аз слагам чист зехтин в пюретата и кашите. По половин лъжичка бебешка.

# 310
  • Мнения: 374
Научете децата да се занимават сами. Те са способни на това и е в техен интерес. Аз снощи забърках един кекс, докато бебето си седеше на столчето с играчките. Така ще шетате те докато играят и като заспят ще опъвате снагата. Най-голямата ми грешка с баткото е че все бях отгоре му. Доста късно се научи да се занимава сам. А това е ключов фактор за развитие на креативността.
За домакинстването, не са за подценяване и всякаквите улеснения на пазара. Аз последно си купих мулти кукър, който ми спестява много време, както и любимите ми миална и сушилня и хлебопекарна.
Хроничната преумора и стрес не са за подценяване. На мен ми отключиха две автоимунни заболявания. Затова сега търся пътя с най-малкото съпротивление 😉

# 311
  • София
  • Мнения: 464
Здравейте!
Захранването при нас не се получава никак, явно не е готова. Десети ден никакъв напредък, не преглъща, плюе, има позиви за повръщане. Педи каза да изчакам. За маслото аз й слагам пречистено гхи.
Коша на количката го смених, когато стана на 6 месеца, но тя вече можеше да сяда сама, а в другия не искаше да стои и секунда и само се надигаше. Сега разглежда света и е по-доволна. Вчера вече се научи да пълзи истински. Много я мъчат зъбите.
Никога не е спала вечер повече от два часа и от недоспиване ще откача, а денем много трудно спи.
Много трудна работа е научаването да се занимава сама.
Малката също ръмжи и кряска силно.

Последна редакция: чт, 19 май 2016, 09:28 от princessd

# 312
  • Мнения: 1 090
Научете децата да се занимават сами. Те са способни на това и е в техен интерес. Аз снощи забърках един кекс, докато бебето си седеше на столчето с играчките. Така ще шетате те докато играят и като заспят ще опъвате снагата. Най-голямата ми грешка с баткото е че все бях отгоре му. Доста късно се научи да се занимава сам. А това е ключов фактор за развитие на креативността.
Кажи как да го науча да се занимава сам?  По корем вече стои от месец и половина, пълзи към играчки от 2-3 седмици и пак иска да съм до него на земята. Играе си сам, но като излезна от стаята у веднага започва да мрънка. Оставям го да мрънка, за да свърша и аз нещо, но дори и след време не се отказва и започва рев. Като седна на табуретката и пълзи към мен, забива глава в краката ми като куче и почва да мрънка и реве. Равносметката - 20 секунди ме няма, 5-10 минути го успокоявам...
Спането е трудно и кратко. Навън също спи малко и вече все повече се изнернвя от количката, та си я бутам празна понякога. Чакам да се позатопли и да слагам в другата, че да си любопитства на спокойствие.

# 313
  • Мнения: X
Моята щерка се забавлява сама в кошарата. Понеже няма къде да я слагам по земята като не съм в стаята стои в кошарата, а като съм там я слагам на спалнята и тогава вече аз съм интересната, освен ако не мрънка много и не й пусна едни анимации на руски 😃

# 314
  • Мнения: 919
И моята дъщеря се занимава и сама , но за малко, но дори и тогава иска да съм при нея. Както изляза и се е размрънкала като бързо пререства в рев.

Общи условия

Активация на акаунт