Математически турнири - 38

  • 159 925
  • 754
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 17 591
Нашия днес ходи на "Ив.Салабашев", а не на великденското в МГ..защо са ги направили по едно и също време Rolling Eyes

Ама то това беше пролетта...

# 16
  • Мнения: 21 436
И според щерката (2-ри клас) са били лесни.

Според моята пък, не били лесни Confused (също 2-ри клас).
От четирите протокола, които видях, към момента най-високият резултат за втори клас е 72 точки, а резултатите тепърва ще излизат. Вероятно в големите градове, ще има доста високи ( а най-вероятно и максимални) резултати в тази група.
Скрит текст:
Кати, ако беше чела и нататък, щеше да видиш, че сме уточнили кое е състезанието.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 322
Дидева, тя моята е от клуба "Вечно ще намери да се начумери", така че никакъв показател не са нейните изказвания  Laughing И на мен не ми се сториха кой знае колко тежки тези задачи, по-скоро ме е яд на партизанското й мълчание и като знам, че при нас резултатите обикновено излизат от последните...
Видях, че вече има публикувани класирания в Плевен!  Shocked Браво за добрата организация!

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 3 559
Не са били никак лесни според мен за втори клас...

# 19
  • Мнения: 5 986
Здравейте!

Знам, че ВМС е днешната тема, но искам да си доизясня ситуацията с Математическите звезди. ѝразбрах, че над 50% рейтинг дава право да се подаде заявка за участие и се чака одобрение/покана. Обаче не разбрах тази заявка свободен текст ли е или има качен някъде формуляр и на какъв ел адрес се изпраща.

Всеки път уж всичко е решено, а като излязат резултатите - изненадка  Wink. Даже проверката в къщи показва, че дадена задача действително е решена и получен верен отговор, но когато е нанасян отговора някакво дяволче се е намесило и е посочен друг отговор като донесен от комета - напълно необясним  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 21 436
Обаче не разбрах тази заявка свободен текст ли е или има качен някъде формуляр и на какъв ел адрес се изпраща.
Бях копирала пълния текст в старата тема, ама е " отплувал" заедно с нея. Grinning
Скрит текст:
ПОКАНА ЗА УЧАСТИЕ ВЪВ ФИНАЛЕН КРЪГ "МАТЕМАТИЧЕСКИ ЗВЕЗДИ" ЗА УЧЕНИЦИ 2 -6 КЛАС В ПЛОВДИВ НА 11 И 2 ЮНИ!
 РЕЙТИНГ - ПЛОВДИВ, СОФИЯ И БЪЛГАРИЯ - ВЕЧЕ Е КАЧЕН В НАШИЯ САЙТ! http://www.academy21century.com/competitions-…/…/ratings.php
 ***
 РЕЙТИНГЪТ Е ОТВОРЕН! АКО СМЯТАТЕ, ЧЕ ДЕТЕТО ВИ ИМА НАД 50% РЕЙТИНГ ВЪВ ВЕРИГАТА ОТ СЪСТЕЗАНИЯ - ПИШЕТЕ!
 В САЙТА Е СЛОЖЕНА ФОРМУЛА ЗА ИЗЧИСЛЯВАНЕ НА РЕЙТИНГ!
 ЗАЯВКИ ЗА УЧАСТИЕ В СЪСТЕЗАНИЕТО ИЗПРАЩАЙТЕ ДО 10 МАЙ НА НАШАТА ЕЛ. ПОЩА - acad21vek@abv.bg
Не виждам някакви специални изисквания към съдържанието на заявката. Аз бих включила трите имена на детето, клас и училище, както и точките от включените състезания.
Коригирам се. Видях в едно от мненията под публикацията.

ЗАЯВКА ЗА УЧАСТИЕ ВЪВ ФИНАЛЕН КРЪГ "МАТЕМАТИЧЕСКИ ЗВЕЗДИ, 2016"
Моля заявката за участие в състезанието - на нашата електронна поща acad21vek@abv.bg - да съдържа следната информация:
1. Трите имена на състезателя
2. Училище, клас, град
3. Телефон за връзка
4. ЖЕЛАЯ/ НЕ ЖЕЛАЯ ДА СЕ ВКЛЮЧА В ОТБОРНО СЪСТЕЗАНИЕ

# 21
  • Мнения: 6 918
Здравейте!

Знам, че ВМС е днешната тема, но искам да си доизясня ситуацията с Математическите звезди. ѝразбрах, че над 50% рейтинг дава право да се подаде заявка за участие и се чака одобрение/покана. Обаче не разбрах тази заявка свободен текст ли е или има качен някъде формуляр и на какъв ел адрес се изпраща.

Информацията ми е от фейсбук:
ЗАЯВКА ЗА УЧАСТИЕ ВЪВ ФИНАЛЕН КРЪГ "МАТЕМАТИЧЕСКИ ЗВЕЗДИ, 2016"
Моля заявката за участие в състезанието - на нашата електронна поща acad21vek@abv.bg - да съдържа следната информация:
1. Трите имена на състезателя
2. Училище, клас, град
3. Телефон за връзка
4. ЖЕЛАЯ/ НЕ ЖЕЛАЯ ДА СЕ ВКЛЮЧА В ОТБОРНО СЪСТЕЗАНИЕ

Като т.4 не фигурираше, когато стана готов рейтингът за София. Аз си пуснах заявката без нея, но предполагам, че винаги може да се добави допълнително тази информация.
Квотите за 2-4 клас са 40 деца от Пловдив и по 25 от София и страната. А за 5ти и 6ти клас - по 30 деца от Пловдив, София и страната.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 340
Браво на Плевен!
На сина ми /във Варна/ са му казали да гледаме за резултати след Великден. Дано не се окаже вярно...  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 5 986
Благодаря за отговорите във връзка с Математически звезди. Питах за броя на триъгълниците на 6 зад. във втори клас и понеже получих верния отговор реших да се коригирам, но вече сте отговорили.
При третото преброяване осъзнах, че един от сборните триъгълници упорито го броя втори път  Mr. Green

Последна редакция: сб, 23 апр 2016, 18:40 от Рори72

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 322
На 6. задача си ги броих 15 аз... 6 единични, 6 от по два, 2 от по три и 1 от четири. Но може да пропускам нещо.

# 25
  • Мнения: 6 918
Благодаря за отговорите във връзка с Математически звезди.
Сега да питам за ВМС - 2 клас. Разглеждам задачите и на 6 задача броя триъгълниците вече втори път и пак ги изкарах 16, а е посочен отговор 15. Аз ли съм в грешка или организаторите. Вие колко триъгълници преброихте?
Аз ги броя 15, но може и да бъркам. Не виждам как ще са четен брой.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 673
От четирите протокола, които видях, към момента най-високият резултат за втори клас е 72 точки, а резултатите тепърва ще излизат. Вероятно в големите градове, ще има доста високи ( а най-вероятно и максимални) резултати в тази група.
Аз мернах протоколи от Плевен и Велико Търново. Кои са другите два?

# 27
  • Мнения: 2 133
В Плевен резултатите излязоха още към 16,30. Дъщеря ми е с 80 точки, трето място.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 2 576
В отговорите на 4ти клас има объркване.

# 29
  • Мнения: 58
Здравейте! Имам въпрос за задача 13 за трети клас от днешното състезание. Моят син е посочил друг отговор Г - 15 и 11, а според организаторите верният отговор е В 15. Чудя се дали 11 също може да се приеме за верен отговор като А=5, B=0 и C=6? Също така според мен задача 2 е най-малкото с грешен чертеж.

Общи условия

Активация на акаунт