Живот с изкуствена тазобедрена става.

  • 37 318
  • 78
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 100
За какво ти е Турция като и тук има много добри специалисти за стави?

# 61
  • Мнения: 2
Кои са, че аз не попадам на такива?

# 62
  • Мнения: 33
Що се отнася до добавките - не се препоръчват много ,по - скоро всички храни които съдържат калций и вит д ...

# 63
  • Мнения: 160
Здравейте!
Със сменена става съм от 15 дни.
Всичко мина добре, вече имам карт бланш от доктора да ходя с една патерица.И тук ми е чуденката - дали да я държа от страната на оперирания или на здравия крак.Докторът казва от страната на оперирания,което много ме затруднява и правя едва няколко крачки.Когато е от страната на здравия ходя уверено и без проблем.Изгледах и много клипове в нета,при всички патерицата е от страната на здравия крак.
Моля тези ,които са минали през това,да споделят как беше при тях!

# 64
  • София
  • Мнения: 310
Аз ползвах канадка и я държах от страната на неоперирания крак.  Peace

# 65
  • Мнения: 160
Благодаря много.
Така ще действам и аз.

# 66
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Рехабилитатор имаш ли? Него слушай, той ще ти даде най-добрия съвет.

Докторът е концентриран върху операционния и постоперационния процес. И е възможно да ти е отговорил по инерция.

Иначе аз съм с луксация на тазобедрената, а и преди две години ме тръшна инсулт, и баш на десния крак, дето е луксацията. Проходих с канадка откъм неоперирания/непострадалия крак, по съвет на рехабилитатора.

# 67
  • Мнения: 160
След този в болницата,нямам рехабилитатор.Според лекаря ми няма нужда.Правя упражненията,които знам и ходя из къщи,от два дни вече с една канадка,след като той ме видя как ходя и прецени,че мога да махна едната патерица.

# 68
  • Мнения: 82
След този в болницата,нямам рехабилитатор.Според лекаря ми няма нужда.Правя упражненията,които знам и ходя из къщи,от два дни вече с една канадка,след като той ме видя как ходя и прецени,че мога да махна едната патерица.

Много е странно, че са ти казали такова нещо ... рехабилитацията е най- важната част от възстановяването. Казвам го с абсолютна отговорност, с една сменена става преди година, и още една преди 18 дни.

# 69
  • пак там
  • Мнения: 2 885
На всяка цена си потърси рехабилитатор - изобщо не са излишни пари, поне в началото. И търси такъв, който е работил с подобни операции.

# 70
  • Мнения: 160
Благодаря ви.
Ще помисля по въпроса.

# 71
  • Мнения: 1
Привет на всички! На 29 години съм.
Преди 3 седмици ми беше сменена таз. става- безциментна(механична). Да чукна на дърво, мисля че всичко мина много добре.
От една седмица съм вкъщи. Разхождам се из апартамента, но започнах да се питам дали трябва да правя някакви специални упражнения?!?
Ще се радвам ако тук намеря хора, които да ми помогнат.
Оператора ми не е от най-общителните и в общи линии си свърши работата, но не ми даде никакви насоки, освен само след 2 месеца да махна патериците.. А след 6-7 месеца да почна вече да се натоварвам повечко- колело и плуване. и такам...
До колкото разбрах ако нямам оплаквания дори и на рентген нямало да мина на контролният преглед, който ми предстои след седмица?!? Имам обаче някакво странно усещане за пукане в ставата, не в движение, а когато съм легнала и свивам бедрените мускули. Нямам възможност за рехабилитация, затова ви моля за съвети!
Благодаря ви предварително!
не се притесняваите и моята пука вече 3 години важното да няма болка

# 72
  • Мнения: 572
Здравейте! Бих ви посевътвала да се обърнете към клиниката по ''Ортопедия и Травматология'' в Елин Пелин. Лекарите и рехабилитаторите са на страхотно ниво.
https://www.facebook.com/Skin.Systems.Orthopedics/?epa=SEARCH_BOX

# 73
  • Мнения: 2
Здравейте galia_m, току- що прочетох коментара ви във форума ''Живот с изкуствена ТБС'' за брат ви. На мен след смяна на едната става кракът ми е по-дълъг с почти 3 см, доктора се опитва да ме убеди, че това е вследсвтие  на скъсяване на здравия крак,  в което няма никаква логика дори и за мен , която не съм мед. лице. Казва ми че ще трябва да нося стелки. Другия лекар специалист в отделението ми каза, че разлика от 1см е допустима. Също така лекуващия ми каза в лицето, че КАТО сменим и другата става всичко ще е наред, което ме навява на мисълта, че това е практика за печелене на пари. Моля да споделите как се справи брат ви с несъответствието в дължината на краката. Благодаря и бъдете  здрави!

# 74
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Странно.

Моята съсипана ТБС е по-къса от здравата с повече от 4 см. Да, слагам стелки, ама на болната.

Общи условия

Активация на акаунт