Проблем с езикова школа - моля за помощ

  • 11 235
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 976
    Уважаеми рицарю или коннико, (не знам каква роля сте избрали, но забележката не е особено рицарска). За хора, които са заети с работа и гледане на семейство наистина е трудно за всеки оплакващ се от нещо да ровят в профила и в последните му публикации. Най-приятелски.

# 16
  • Мнения: 614
    Уважаеми рицарю или коннико, (не знам каква роля сте избрали, но забележката не е особено рицарска). За хора, които са заети с работа и гледане на семейство наистина е трудно за всеки оплакващ се от нещо да ровят в профила и в последните му публикации. Най-приятелски.

    Уважаема Мари дьо ла Фер,
няма нужда да се рови на всеки оплакващ се в профила. В случая се хвърля един динамичен поглед по мненията и излиза, че е писал в тема за Немски език. От там нататъка мистерията е наполовина решена. Смятам, че времето прекарано в темата ще набъбне с до минута максимум ако се погледнат мненията. А тази минута не вярвам, че ще окаже някакво сериозно влияние върху работата или гледането на семейството.

                                                                                                             Аз също най-приятелски  Peace

# 17
  • Мнения: 6
По едно стечение на обстоятелствата се наложи да търсим за работа професионалисти по конкретен език. Явиха се доста кандидати, които бяха преподаватели на хонорар към разни езикови центрове. И тъй като нашия подбор беше осъществен от професионален лингвист с няколко издадени речника, имахме способност да направим доста зряла оценка на кандидатите. Няма да ви кажа какви хора се явяваха.... И си мисля за себе си... ако ми се наложи да посещавам център, за да науча език и ми се падне такъв преподавател... не знам какво ще науча. Препоръката ми е - доверявайте се само на авторитетни центрове!

# 18
  • Мнения: 614
Препоръката ми е - доверявайте се само на авторитетни центрове!

И аз това казвам. Само в утвърдени центрове по конкретният език. Плащаш, но знаеш за какво плащаш. Дори само А1 да изкараш и повече да не ти трябва или да не искаш, то да си научил правилно тези основни неща които се учат в А1. Тези измислените школи с преподаватели които хал хабер си нямат от езика пък камо ли да го преподават са живи и ще са живи защото примамват неориентираните хора с ниски цени. И те си казват "ох, каква оферта, като 6-ца от тотото, ще спестя сега тука едни 100-200 лв." и после реват като... То не че в утвърдените школи не може да ти се падне някой който много не разбира или не ти допада, но все пак има една приказка, че евтиното винаги излиза по-скъпо  Peace

П.П. Да уточня, че говоря по принцип, а не за конкретният случай, защото тук не знаем дори за коя школа става въпрос. Не знам защо е тази тайственост. От друга страна пък е по-добре, защото пък ако човека напише името на школата хората започват да се съмняват дали пък умишлено не я плюе и клевети. Опасна работа  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 138
Школата е "Учебен център Сити" на бул.Христо Ботев" ,  смениха ми преподавателката , да се надявам ,че тя поне ще е читава ..... Цените там са наистина адски ниски , ясно защо .....

Някой може ли да ми даде мнение за Образователен център ЕС България ? Мисля там да си изкарам Б1 и Б2 нивата? Благодаря!

# 20
  • Мнения: 614
По принцип никъде не е човек на 100% застрахован, че няма да се падне някакъв такъв преподавател. Навремето бях в една утвърдена школа в която докато учех през 3-те години през които я посещавах се смениха 3-4 преподаватели. Един от тях беше някакъв Индиец ли какъв беше и беше със супер странно произношение, но по принцип си спомням, че преподаваше ок, но доста се пооплакаха от него останалите от групата и даже ме викаха на 2 пъти при директорката да си кажа и аз мнението обаче освен странното му произношение да думите аз си бях ок  Joy Както и да е - смениха го.

Защо просто не отидеш в Гьоте или в някоя друга където се знае че е качествено? Не знам ти си преценяваш, но като се учи език никак не е лошо да се учи в школа с утвърдено име и все пак не прекалено надута цена. То школи вече много и добри има доста и така. Има избор. Особено по Английски, Немски и Френски. За останалите малко сложно, но по тези 3 езика има доста голям избор. Успех иначе  Peace

# 21
  • Мнения: 138
Да , съжалявам ,че записах там! Евтиното излиза скъпо .... В гьоте ми е скъпо , а и аз все пак работя и мога само събота/неделя. Аз още съм в шок , как може един "учител" уж с образование и т.н да не знае определителния член на някой думи , да не говорим ,че има и думи , които въобще не им знае превода .................

# 22
  • Мнения: 614
И аз не мога да си го представя това. Как изобщо е назначен на работа този човек. Че то ако е баш така както го описваш аз мога да ти преподам повече Немски от него/нея  Mr. Green

Разгледай темите из форума които касаят уроци по Немски език и прецени къде има смисъл. Аз нямам поглед, а и го мразя този език. Но 100% трябва да има съботно-неделни курсове по школите. И да - тези официалните школи по езиците са с доста високи цени. Гьоте, Френският Институт, Сервантес... Някоя алтернативна школичка потърси с поносими, но не евтинджос цени, добро име, доволни курсисти и си ти  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 1
Какво бихте ме посъветвали ?
За първи път ми се случва нещо подобно Sad
[/quote]

Здравейте,
Ние имаме същият проблем със същата школа. Записах детето на уроци там и се оказа, че преподавателите са крайно некомпетентни за съответното ниво. Сега школата има да ни връща пари, но това явно няма да се случи, защото след многократни разговори и обещания от тяхна страна - нищо. С две думи пихме една студена вода и нищо не научихме!

# 24
  • София
  • Мнения: 38 431
Сити са най-долната школа на света!
Аз още си чакам едни 350 лв от тях и никога няма да ги дочакам!
Намират се в една стара и миризлива къща на Ботев и Пиротска.
Зимата нямат отопление, лятото умират от жега.
Дъските са стъкло, закрепено на стената!
Стискат се да купят маркери.
Компютрите стартират ако искат, защото са по-стари и от баба ми.
Пълна трагедия!

# 25
  • Мнения: 603
Самия факт, че курсистът подписва подобен договор за мен говори, че си знаят що за стока е учителят. И аз изкарах няколко нива в различни школи и по частни учители, но за първи път чувам за подобен договор.

Именно.

Общи условия

Активация на акаунт