Аудио книги - четци и библиотеки

  • 33 729
  • 95
  •   1
Отговори
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 285
По ред причини понякога се налага да се ползват  аудио книги.
За мен е важно да са съпроводени и да се синхронизират с текст.

Предпочитам варианта четец, НЕ телефон, таблет или компютър - подреждам ги по степен на нежелание  Grinning
На какви устройства ги ползвате? Откъде сваляте или купувате книги?

Интересът ми е предимно към книги за възрастни и то за предпочитане на език, различни от български.

# 1
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 285
Надявам се на отговори по темата.
Засега  ще копирам тук от друга тема моята информация за аудио книгите и четците.

За аудиокнигите и Киндъл четците и др. им устройства.
Audible е компания на Амазон, която предлага аудио книги, записани с текста на книгата от  професионалисти.
Работи на принципа на абонамента по около 20 лв/месец.
На Киндъл , Киндъл 2 и Киндъл DX трябва да се инсталира приложение за да могат да се ползват книгите. С тях може да се ползва и абонамента.
На четците   Kindle Keyboard и  Kindle Touch няма нужда да се инсталира нищо, но не може да се ползва абонамента, а само да се купуват аудио книги.
На таблетите Fire HD   като че ли няма ограничения.
Приложението на Audible  може  да се свали и на компютър, както и на телефон с Андроид , ?? но не и с Windows /не съм сигурна за това?/.
С помощта на една функция  Whispersync, можем да превключваме „четенето”=слушането,  от мястото, до което сме прекъснали на другото устройство.  Не се заплаща допълнително.
 Ако ползвате Киндъл приложението за е-книги на компютъра си, знаете кака става. Ако са се разминали местата, до които сте стигнали,  приложението на Киндъл ви  пита дали искате да го синхронизирате с по-напредналата позиция.
Сега за Immersion Reading- най-прекрасната функция! – което е възможността едновременно да четеш книгата и да я слушаш, като думата, която се чете се осветява в текста за четене. Нещо като посещение на караоке, предполагам че няма проблем и да си пеем. Не се плаща нищо допълнително към абонамента и за тази опция.
Специално да подчертая, че като се купува книга трябва да се види дали има двете опции  за да ги наречем синхронизиране.
И сега!  голямото НО за тази функция. Киндъл я предлага само за таблетите си Fire с всичките им модификации.  Също така за Андроид устройствата.
По неизвестни причини Киндъл вече не поддържа говор на новите си четци! Дори най-последните модели на Киндъл нямат опция звук. Ако се зачетете във форума на амазон ще видите, че хората от цял свят масово недоумяват защо. И са бесни. Както и аз.
Другата опция на Амазон за слушане е Kindle Unlimited . Работи на принципа на абонамента и съвсем отскоро се предлага и за Европа. Принципно абонаментът  за Unlimited включва много ползи, като напр. хиляди безплатни книги, ВКЛ. и опцията ” безплатно слушане”  , с възможностите да синхронизация.  Трябва да се избира от безплатинте книги, като се проверява дали имат двете опции за Които писах покори.
Остава обаче въпросът за електронните книги  на Киндъл, които просто НЕ  поддържат звук.

# 2
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 285
Интересувам се и за възможността за слушане на аудиокниги, без да се придружени с текста, т.е. от аудио устройства . Ползвали ли сте такива?
Те очевидно трябва да имат някакво приложение, което да ви връща на същото място до което сте стигнали при предишното четене или когато ви е паднала батерията и др.

Другата опция е текст-то-спиййч, който да чете от екран на телефон, таблет или комп.
 Какви приложения сте ползвали и на какви устройства? Безплатни - платени  и т.н.

# 3
  • Мнения: 97
А има ли на бълг. ез.?

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 777
Никога не съм се замисляла за аудио книги за възрастни, но идеята е страхотна. Ако мога да си слушам книгата докато домакинствам ще съм най-изрядната домакиня. Но като гледам темата, май много хора не се възползват от аудио книгите.
Аз имам Киндъл 4 и в интерес на истината не знам дали поддържа звук, и не разбрах от къде мога да си сваля книги на български  или руски, други езици за съжаление не говоря, но синът ми би се зарадвал на английски такива. Неговия четец е Нуук - те дали имат такъв абонамент като Амазон?

# 5
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 285
Елария,
не знам за Нук как стои въпроса.  Не съм търсила защото  нашия Нук вече не го ползва никой. Минахме на новите версии на Киндъл.
Ние в къщи активирахме Audiblе и лятото активно го ползвахме. Сега аз лично съм много заета и нямам време за книги, за съжаление дори и за четене. Държа една страхотна книга на Киндъл-а вече един месец и не успявам да я завърша.
Твърдо съм решила обаче да довърша проучването за запис, който да се слуша без да се чете текст.
Ще пиша ако намеря.
Дано и някой друг се включи.

# 6
  • Мнения: 19 268
Да изтупам праха от темата с един въпрос.
Искам да слушам понякога аудиокниги в колата, но записът е твърде нисък. Дори вкъщи със слушалки и звук на макс трябва да се напрягам, за да чувам добре.
Четох в нета за програми, увеличаващи звука. Пробвах и става чудесно, но трябва файл по файл да се преработва. Става адски бавно и се отказах. Намерих уж функция за много файлове наведнъж, но програмата заби (AVS4 беше). Свалих Audacity, но и на нея не стана. Ако някой знае лесен начин за компресиране и увеличаване на звука на множество аудио файлове, много ще се радвам да сподели.

# 7
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Здравейте! Знаете ли сайт за безплатни аудиокниги на английски език? Audible е много хубаво приложение, но всеки месец по 15 долара, е солено...

# 8
  • Мнения: 3 743
Здравейте,
Аз "чета" аудио книги вече близо година. Имa приложение(аз съм с андроид, нз за айфон), което е безплатно с хиляди аудио книги, предимно класики. Ето го - Audiobooks, също и Audio Books, библиотеката е еднаква, просто формата е малко различен. Това са записи на Livri Box, от сайта им също може да се слуша. Отделно Audible може да се споделя на 3 устройства, т.е. да делите цената на 3. За две книги на месец е 22 $, по-евтино излиза, ако делите с някой един акаунт вместо два отделно. Книги вече могат и да се изпращат на семейство и приятели, пак безплатно.

# 9
  • Мнения: 19 268
Емилиана, благодаря за препоръката! Сега свалих едното приложение за тел. и поне там се чува много добре.

# 10
  • Мнения: X
Здравейте, интересува ме дали има приложение за андроид, което чете на български книга, която не е аудио. Имам приложението eReader, но то чете само книги на английски, като не ги чете много правилно, особено имената. Но дори нещо такова на български ще ми свърши работа. Искам да прочета една поредица и си купих физическите книги, но все нямам време да ги прочета, после ги намерих и в читанката с мисълта, че след като телефона е през повечето време с мен ще имам време да чета, но не става. Затова искам приложение, което да ги чете за мен. Или пък, ако някой е срещал аудио книги Вещерът, без значение на английски или български?

# 11
  • Мнения: 3 743
Здравейте, интересува ме дали има приложение за андроид, което чете на български книга, която не е аудио. Имам приложението eReader, но то чете само книги на английски, като не ги чете много правилно, особено имената. Но дори нещо такова на български ще ми свърши работа. Искам да прочета една поредица и си купих физическите книги, но все нямам време да ги прочета, после ги намерих и в читанката с мисълта, че след като телефона е през повечето време с мен ще имам време да чета, но не става. Затова искам приложение, което да ги чете за мен. Или пък, ако някой е срещал аудио книги Вещерът, без значение на английски или български?
Няма идея за такова приложение. "Вещерът" поредицата ги има на английски в Уou Tube, просто пишеш The Witcher Audiobook и излиза. Също и в Audible и Google play store, но естествено се купуват.

# 12
  • Мнения: X
Здравейте, интересува ме дали има приложение за андроид, което чете на български книга, която не е аудио. Имам приложението eReader, но то чете само книги на английски, като не ги чете много правилно, особено имената. Но дори нещо такова на български ще ми свърши работа. Искам да прочета една поредица и си купих физическите книги, но все нямам време да ги прочета, после ги намерих и в читанката с мисълта, че след като телефона е през повечето време с мен ще имам време да чета, но не става. Затова искам приложение, което да ги чете за мен. Или пък, ако някой е срещал аудио книги Вещерът, без значение на английски или български?
Няма идея за такова приложение. "Вещерът" поредицата ги има на английски в Уou Tube, просто пишеш The Witcher Audiobook и излиза. Също и в Audible и Google play store, но естествено се купуват.

Благодаря! Не искам да ги купувам пак, след като вече ги купих на хартиен носител. Как не съм се сетила да погледна в YouTube, не знам. Simple Smile

# 13
  • Мнения: 9 569
Точно щях да се включа и аз с това, че има аудио книги и в Ютюб. Слушала съм някои оттам, но като цяло не ми допада, защото ако слушам, докато правя нещо друго, неминуемо се разсейвам и губя нишката в историята. А пък ако седна специално да слушам само, то тогава предпочитам просто да чета.

# 14
  • Мнения: 6 991
Аз съм се абонирала за Сторител и слушам от там.

# 15
  • Мнения: 18 268
Голяма мъка ми е с приложенията за слушане на аудиокниги. Със стария Андроид нямах проблем, но с IOS, каквото и да сваля - или е само с безплатен trial, или не ми намира книгата. А аз имам доста книги, не искам да слушам онлайн.

В thepiratebay има много аудиокниги на известни заглавия. В момента влизам с прокси, защото явно е забранен по нашите ширини.

# 16
  • Мнения: 367
Аз в момента съм в пробен период на Storytel. Има книги на български(при това сравнително нови), добре прочетени от актьори. Не е кой знае какво разнообразието, но има..  Нооо нещо не съм въодушевена от аудио книгите. Разсейвам се, заспивам вечер. Възприятието ми е различно, гласът на четеца не е това, което ми подскава въображението, въпреки че четат изразително и с интонация. Може би няма да го ползвам повече. Не е мойто нещо. Идеята да правя нещо друго, докато ми  четат книга, не ми допада защото не се потапям в действието някакси.

# 17
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
В началото ми беше странно и аз губех връзката, но сега вече свикнах. Слушам, докато върша работа вкъщи, разхождам се с количката или просто искам да си почина.
Пак чета книги, но само вечер.
И ММ се "запали" и той слуша, когато отива/прибира се от работа.

# 18
  • Мнения: 3 913
Ако знаете как ме запалихте!!! А безопасно и е да се шофира и да се слуша? Има ли пподобен опит?!

# 19
  • Мнения: 3 743
Ако знаете как ме запалихте!!! А безопасно и е да се шофира и да се слуша? Има ли пподобен опит?!

# 20
  • Мнения: 3 743
Ако знаете как ме запалихте!!! А безопасно и е да се шофира и да се слуша? Има ли пподобен опит?!

Ами за мен е същото като да слушаш радио, музика или да говориш с някой. Аз слушам по абсолютно всяко време. Докато разхождам кучето, готвя, чистя, гримирам се, маникюр си правя. Даже една книга, която така ме грабна не я оставих цял ден. Беше около 7 часа, от сутринта си изчистих и подредих цялата  къща, даже накрая я довърших с топла вана. Определено си е предимство, особено ако си мултитаскър. А и някои книги смело мога да кажа, че са си направени точно за слушане не за четене.

# 21
  • Мнения: 9 569
Ако знаете как ме запалихте!!! А безопасно и е да се шофира и да се слуша? Има ли пподобен опит?!


Ами аз слушам докато карам и както вече писах много се разсейвам и пропускам от книгата. Все пак гледам да обръщам повече внимание на пътната обстановка. Чак опасно не мисля, че е - както казаха по-горе като радио е, минава ти покрай ушите. Но пък ако караш по спокоен път, без много ситуации, си е готино да си слушаш.

# 22
  • Мнения: 4 364
Oт началото на годината започнах и аз да ползвам Storytel - изкарах пробния период, но не ми хареса изборът заглавия и продължих вече втори месец с Audible. Ползвам приложенията на италиански език. Радвам се на темата и ще започна да я следя!

# 23
  • Мнения: 746
Какви са тези приложения на италиански език?

# 24
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Какви са тези приложения на италиански език?
Audible е приложение на Amazon за слушане на аудиокниги и предлагат книги на френски, немски, английски, италиански, испански, руски, китайски и други езици.

# 25
  • Мнения: 4 364
Какви са тези приложения на италиански език?
Storytel и Аudible - ползвам ги на италиански език.

# 26
  • Мнения: 2 640
Може ли да се слуша Сторител през Киндъл?  Опитвам се да се ориентирам с аудио книги и програми...

# 27
  • Мнения: 4 364
Може ли да се слуша Сторител през Киндъл?  Опитвам се да се ориентирам с аудио книги и програми...
Устройството трябва да е приспособено за слушане. Това са приложения, които се инсталират. Сторител дори и през компютър не може, докато Audible - да.

# 28
  • Мнения: 2 640
Може ли да се слуша Сторител през Киндъл?  Опитвам се да се ориентирам с аудио книги и програми...
Устройството трябва да е приспособено за слушане. Това са приложения, които се инсталират. Сторител дори и през компютър не може, докато Audible - да.

Благодаря. А Audible може ли да се слуша през четец с колонка?

Значи ли че Киндъл и другите само могат да четат ел. книги? А къде слушате на телефон, таблет?

# 29
  • Мнения: 4 364
Може ли да се слуша Сторител през Киндъл?  Опитвам се да се ориентирам с аудио книги и програми...
Устройството трябва да е приспособено за слушане. Това са приложения, които се инсталират. Сторител дори и през компютър не може, докато Audible - да.

Благодаря. А Audible може ли да се слуша през четец с колонка?

Значи ли че Киндъл и другите само могат да четат ел. книги? А къде слушате на телефон, таблет?
На телефон и таблет е възможно, както и на компютър (Audible).
Киндъл не знам да има опции за слушане (поне моите нямат такава) и възможност за сваляне и инсталуране на приложенията. Все пак, трябва да става през някакъв Аpp-store, за да се приема и регистрира плащане.

# 30
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
През телефона слушам книги.

# 31
  • Мнения: 262
Аз съм от тези, които още ходят на "училище"Simple Smile)) Можете ли да ми дадете идея за хубав апп, който да ми "чете" лекциите/учебниците докато карам за работа? Имам файлове на word и pdf. Има много приложения за текст то спийч, но нещо не мога да уцеля подходящо...
Телефонът ми е с андроид, би било супер да функционира и оффлайн апп-а, ще мога да го пускам и на лаптопа докато карам...
Благодаря предварително!:hibiscus:

# 32
  • Мнения: 164
Здравейте! Ще съм ви благодарна, ако ми помогнете да намеря тази книга на Долорес Кенън  "Съдбата на душите". Усмихнат ден!

# 33
  • Мнения: 1
Oт началото на годината започнах и аз да ползвам Storytel - изкарах пробния период, но не ми хареса изборът заглавия и продължих вече втори месец с Audible. Ползвам приложенията на италиански език. Радвам се на темата и ще започна да я следя!

Здравей, имам въпрос относно Audible. Неограничен брой книги или само по 1 на месец може да се слуша, когато си платиш абонамента? От това, което прочетох, останах с впечатлението, че имам правото само на 1 книга на месец? Или мога да си слушам колкото и когато поискам!? Благодаря! Simple Smile

# 34
  • Мнения: 3 743
С абонамент в Audible получавате по една книга/кредит на месец за £8. Отделно всеки ден има deal of the day с различна книга, която струва от £1 до £3, което обаче не е равностойно на 1 кредит и ако искате да я върнете, няма да получите такъв обратно за нова, а ще ви върнат парите. Доста често правят и промоции 2 книги за 1 кредит, или 3 за 2. На мен в последно време ми предлагат и оферта 3 кредита/книги за £6 всеки, вместо £8. Също така се възползвах и от намаление 3 месеца на половин цена кредитът.

Общо взето като станеш абонат и предлагат много изгодни оферти. Не е чисто £8 за книга, нон стоп се провеждат промоции + има безплатни програми и подкастове, които също са интересни за слушане. Не е нужно да взимате абонамент с два кредита на месец, ако смятате, че един ще ви е малко.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 688
Ползвам Storytel докато пътувам с колата.Доволан съм,но бих предпочела да има по-голямо разннобразие от книги Simple Smile

# 36
  • Мнения: 4 364
Ползвам Storytel докато пътувам с колата.Доволан съм,но бих предпочела да има по-голямо разннобразие от книги Simple Smile
Ползвам го на няколко езика и този на руски е с най-голяма колекция.

# 37
  • Мнения: 39
Ползвам Storytel докато пътувам с колата.Доволан съм,но бих предпочела да има по-голямо разннобразие от книги Simple Smile
Ползвам го на няколко езика и този на руски е с най-голяма колекция.

Как активираш други езици? При мен дава възможност да слушам само на български и английски Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 4 364
Ползвам Storytel докато пътувам с колата.Доволан съм,но бих предпочела да има по-голямо разннобразие от книги Simple Smile
Ползвам го на няколко езика и този на руски е с най-голяма колекция.

Как активираш други езици? При мен дава възможност да слушам само на български и английски Rolling Eyes
Регистрирам се според езика, абонаментът варира. На български не съм се абонирала, пробвала съм и италианския.

# 39
  • София
  • Мнения: 3 688
Аз слушам изцяло на бъргарски,но съм свалила книгите на Хари Потър на английски с тайна надежда някое от децата да прояви интерес.

# 40
  • Мнения: 4 364
Аз слушам изцяло на бъргарски,но съм свалила книгите на Хари Потър на английски с тайна надежда някое от децата да прояви интерес.
Отдавна не чета книги на български, а и видях, че каталогът на българския "Сторител" е доста беден. Редувам или застъпвам Audible на италиански и "Сторител" на руски и италиански, а те са включват и английски.

# 41
  • Мнения: 10 512
От десет минути се опитвам да намеря информация на сайт на Сторител колко струва абонамента и не успявам!
Моля кажете колко струва?

# 42
  • Мнения: 3 743
10лв на месец е😊

# 43
  • Мнения: X
Досега не бях ползвала, започнах със storytell, от лятото имаме куче и малко ми доскучава понякога да го разхождам, а иска многооооо разходки. Поне по час на ден миткам аз с него, още толкова сина ми и мъжа ми, преди storytell беше доста досадно. Също и вечер се приспивам. Наистина е ограничен каталогът, но като за начинаещ е напълно достатъчен. Зарибих и малката.  Ходя пеша за работа, пътьом също, така много увеличих времето за ходене пеша.

# 44
  • Мнения: X
Пак съм аз. Препоръчайте нещо от Сторител.

Последна редакция: нд, 26 апр 2020, 19:36 от Анонимен

# 45
  • София
  • Мнения: 700
От скоро ползвам Сторител. Исках да пробвам. Допада ми, но мисля, че не е подходящо за всеки тип книга. Не знам на по-динамичните сюжети дали ще успея да се съсредоточа и няма да изпускам нишката. До тук слушах биографията на Катето Евро и "Падение и спасение " на Весела Тотева. Днес започнах "Вечерята" на Херман Кох.
Не разбрах защо рекламират абонамент 9.99 , а ме тарифиха 12.99 след 14 дневния тестов период.

# 46
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Когато абонаментът се направи през сайта, а не през мобилното приложение, тогава е 9.99 лева.

# 47
  • Мнения: 9 569
Аз се отказах от сторител. Според мен абонаметнът е много висок. Също така книгите за четене са доста ограничени, а пък аз все още предпочитам да чета, вместо да слушам. Също така нямам супер много време да го правя и въобще не мога да си избия абонаметна. Но за хора, които имат повече възможност от мен да четат/слушат, предполагам си заслужава.

# 48
  • София
  • Мнения: 700
Когато абонаментът се направи през сайта, а не през мобилното приложение, тогава е 9.99 лева.
Много хитро, няма що. Изборът е ограничен наистина. В момента, в който няма да мога да избера книга , ще го прекратя. Аз слушам докато готвя, чистя,
 пазарувам,  ходя - все време, в което не мога да чета. Така че мисля, че е полезно все пак.

# 49
  • Мнения: X
И аз така. Докато ходя и домакинствам, вечер на заспиване.
Хванах Давид Лагеркранс - Мъжът, който търсеше сянката си. Добре започва. Реших и да дам още един шанс на Крис Картър.

# 50
  • София
  • Мнения: 107
Въпрос за Сторител -  Не мога да открия дали има ограничение на колко устройства може да се инсталира приложението.
Дали можем да го ползваме аз и детето с еднакъв юзър и пас по различно време ?

# 51
  • Мнения: 2 640
Ние ползваме един акаунт на 4 телефона, няма проблем.

# 52
  • Мнения: 11
Здравейте,
Може ли да ми препоръчате приложение за компютър? Искам да има и книги на български - ще пускам на баба да слуша.
Благодаря Simple Smile

# 53
  • Мнения: X
Въпрос за Сторител -  Не мога да открия дали има ограничение на колко устройства може да се инсталира приложението.
Дали можем да го ползваме аз и детето с еднакъв юзър и пас по различно време ?
Да.
Малката /7 г. / много се зариби. Последно слуша Синбад мореплавателя. Баткото/15/ уви не успява да захапе засега.
Сега слушам Крис Картър - Хищникът. Преди това изслушах "Един по един". Има много ситуации, в които хартията не е вариант - на опашка, на плаж също понякога ми идва твърде шумно, кънти музика, деца крещят, шумни туристи. На детската площадка също слушам. Бяхме в болница, за 3 дни изслушах една книга.

# 54
  • Мнения: 62
Здравейте,
Да видим ще размърдаме ли малко темата 🙃
С две малки деца и няколко купчинки от книги, които продължавам да трупам, уви обаче чакат ли чакат някакви други времена, напоследък предимно успявам да чета и препрочитам детските приказки и толкова , замислям се за това приложение и сега и въпросът ми: дори и да го пробвам с 14 дневния срок на БГ , примерно, едва ли бих го продължила пак на БГ , прочетох по- нагоре в коментарите че го сваляте на други езици , в чиито пакети влиза и англ. автоматично /ако правилно съм разбрала/, и се чудя как да го платя на руски + англ, като ми предлага в рубли 🤔

# 55
  • Мнения: 49
@MomOfTwo
За какво ти е да плащаш за аудиокниги на английски или руски?!? Въпросните "книги" представляват най-обикновени MP3-ки. А в руските торент тракери е пълно с такива. За един ден можеш да си свалиш напълно безплатно повече аудиокниги на руски и английски, отколкото си в състояние да изслушаш до края на живота си.

Ако не можеш сама да си намериш споменатите тракери (не зная дали не е против правилата да се дават линкове към такива ресурси), отвори най-добрата търсачка без цензура - Yandex - и потърси каквото ти трябва. Ще намериш директни линкове към страниците на съответните тракери още в първата страница с резултати. А не като в Google - 20 страници с фалшиви линкове и съобщение, че супурнайсе хиляди резултата са премахнати поради оплаквания от собствениците на авторски права.

Последна редакция: чт, 11 фев 2021, 00:01 от Trimurtii

# 56
  • София
  • Мнения: 9 879
Ние ползваме един акаунт на 4 телефона, няма проблем.
Как става този номер? Тъпото е че другия ще вижда какво четеш и планираш...

Ако вече си бил с абонамент за 2мес...можеш ли да се докопаш до промоция?
Пп. На черния петък взех два месеца на цената на 1м. Т.е. 10 лв

Последна редакция: вт, 23 фев 2021, 10:53 от Starrydream

# 57
  • Мнения: X
В Storytel няма абонамент за български, английски и т.н., всичко е в един кюп. Не знам как да го напиша по-ясно. Не плащаш за аудиокниги на английски език, на практика плащаш за аудиокниги на български език и получаваш и такива на английски език /които са полезни, когато книга не е преведена на български например/.
Опитай с един пробен абонамент за 14 дни, достатъчни са, за да си създадеш представа дали би ти било полезно, аз съм с куче, което иска много разходки и аудиокнигите много улесниха този процес.
Аз и малката сме с един акаунт, на нейния телефон сме включили режим Kids mode, тя гледа само детските книги, при мен се виждат моите и нейните. Когато тя слуша на нейния телефон детска книга, при мен това не се появява, слушаната от мен книга си стои тази, която аз последно съм отваряла. Скоро не съм пробвала дали можем двете едновременно с един акаунт да слушаме различни неща, имам спомен, че преди година не можеше, ще проверя и ще ви напиша!

Последна редакция: вт, 23 фев 2021, 14:07 от Анонимен

# 58
  • Мнения: 4 364
Ползвам Storytel и абонаментите за различните езици са на рязлична цена. Има вариант за добавяне на английски към всеки друг, но не и комбинации между всички езици.

# 59
  • Мнения: 12
Здравейте ! Бих искала да попитам дали някой не разполага с код за намаление ? Виждам , че в момента абонамента излиза 12.99лв. , а преди мисля , че беше 9.99лв.
Благодаря

# 60
  • Мнения: 4 364
Здравейте ! Бих искала да попитам дали някой не разполага с код за намаление ? Виждам , че в момента абонамента излиза 12.99лв. , а преди мисля , че беше 9.99лв.
Благодаря
13 лв на месец за изключително оскъдния избор на българския Storytel не бих дала.
От личен опит, понеже редувам такъв на италиански и руски, изпращат оферти (не код) на 6 месеца неактивност.

# 61
  • Мнения: X
Зависи, зависи, най-малкото за детето си заслужава. И 1 книга да добави месечно, се е изплатило Wink

# 62
  • Мнения: 12
В случая,  искам да пробвам за себе си абонамента, докато чистя или съм в движение и няма как да чета през това време. Иначе за себе си съм сигурна,  че винаги ще предпочитам хартиения носител и точно заради това 13лв. ми се струват повече.
 Детето ми е 1 клас и всеки ден чете , така че не бих му предложила варианта със слушане на книги.

# 63
  • София
  • Мнения: 9 879
За 12мес идва под 10лв. А разбрах че може и да се споделя.

# 64
  • Мнения: X
Да, аз точно така го ползвам, не 'вместо' четене на книги, а плюс - в моментите, в които разхождам куче, правя гимнастика, домакинствам и т.н. и т.н. еднообразни дейности, които докато ги извършваш, по принцип скучаеш. Не гледам телевизия и това в някаква степен ми го замества.
А на детето защо не би предложила аудио? Аз даже сега по съвет от други теми свалих и Мечо пух например - не е книгата, а драматизация, но за мен не е толкова важно, по-важното е, че не е телевизор, филм или друг вид екран. За детето също - не 'вместо' четене, а в добавка към него, 'вместо' екран.

# 65
  • Мнения: 12
Засега не бих му предложила,  тъй като така или иначе е доста натоварен в училище , ходи и на английска школа , както и на плуване. Чете с удоволствие . Аз също не гледам телевизия и много често като види ,че чета изгася телевизора , взема си книга и сяда до мен. След някоя друга година ще му кажа и за този вариант , но засега за мен е по-важно да чете , да вижда думите как се пишат и когато не разбере нещо да потърси в речника или да ме попита.

# 66
  • Мнения: 4 364
Зависи, зависи, най-малкото за детето си заслужава. И 1 книга да добави месечно, се е изплатило Wink
Разбира се, че всеки си преценява, но аз правя сравнение със същите услуги на други езици и не ме интересува, дали ще си изплатя една книга (която предпочитам да си купя в такъв случай), а защо на бълграски език имаме обидно малък избор и несъотносими цени.
За справка: офертите, които Storytel ми правят са най-често евро за месец на италиански език и около два лева на руски език, а там изборът е огромен и за взискателен слушател като мен.

Настрани от темата, предпочитам дъщеря ми да чете на този етап. Лично за мен опцията е да слушам, за да пестя време и не на последно място, изборът, който на български език не намирам или е на цени, които не ме удовлетворяват.

# 67
  • Мнения: X
За 12мес идва под 10лв. А разбрах че може и да се споделя.
Да, можеш да се логнеш от няколко устройства, но не може да се слуша едновременно. От различни устройства по различно време може. Едновременно може само ако ти слушаш книга от библиотеката за възрастни, а детето с включен kids mode слуша книга от детската библиотека!
Иначе аудио книги на бг не съм открила за момента, не съм и търсила де.
A за цената, мисля, че плащаме 10 лв. /явно 9.99, ако държим на точността/, ММ се занимава. В началото беше повече, не знам изобщо как сме стигнали до тази цена. За мен има достатъчно книги все още, но държа да отбележа, че доста години изобщо нямах време за четене и бях /и още съм/ доста изостанала със съвременните.
И не на последно място да кажа, че не съм от най-претенциозните Wink

Последна редакция: пн, 19 апр 2021, 11:14 от Анонимен

# 68
  • Мнения: 11
заслужава ли си storytel? Постоятнно ми излизат реклами и много се чудя...

# 69
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Аз си слушам от Librivox безплатно, имат всички стари творби на всякакви езици.

# 70
  • София
  • Мнения: 17 141
Много ме изненада поста по-горе, че абонаментът за Сторител бил само за български книги. Не мисля, че е така, аз съм с най-най-елементарния основен абонамент и е пълно с книги на английски. Дъщеря ми изслуша Хари Потър на английски няколко пъти вече, слуша си преди лягане и докато си рисува и се занимава нещо в стаята си без екрани.

# 71
  • Мнения: 5 669
Да ви питам. Заредих Сторител. Тръгвам да се абонирам, зарежда данните на кредитната ми карта, закачена за Гугъл профила ми, след което изскача един прозорец с покана "потвърждаване на самоличността" Какво ли не въвеждах там, не приема и не приема. След три опита ме информира "Не можем да потвърдим картата ви."
Моля, ако знаете кажете ми какво е това "потвърждаване на самоличността" Писах си името, което е и върху картата, не става.

# 72
  • София
  • Мнения: 9 879
А защо не попитахте банката

# 73
  • Мнения: 5 669
А защо не попитахте банката
Защото на картата и няма нищо. През ден разплащам в интернет с нея - от компютъра и телефона, във всякакви сайтове. Просто не разбирам за какво удостоверяване питат, няма и никакви пояснения.

# 74
  • Бостън
  • Мнения: 13 359
Има шанс Сторител да са чарджили картата за малка номинална сума и в описанието на трансакцията да има код, който вие трябва да въведете в този прозорец. На принципа на потеърждаване на карти, който прави/правеше Пейпал.  Може да се види през онлсйн банкирането. Само спекулирам, предполагам, че първо сте опитали да въведете CVC кода от гърба ма картата?

# 75
  • Мнения: 9 569
Имаш ли четирицифрен пин към тази банка (не пин-а за картата)? На мен при някои транзакции ми иска да си го въведа. Да не би за него да става въпрос?

# 76
  • Мнения: 5 669
Имаш ли четирицифрен пин към тази банка (не пин-а за картата)? На мен при някои транзакции ми иска да си го въведа. Да не би за него да става въпрос?
Само за него не се бях сещала. Ще пробвам.

# 77
  • Мнения: 31
Здравейте!
Реших и аз да се пробвам със слушане на книга, но... не е мойто. Не се средоточавам хубаво и това е. Не е за мен. Искам да се откажа, тъй като след два дни ми изтича пробния период. Проблемът е, че не откривам как точно трябва да стане...?!
Влизам в сайта им, в моя профил и после къде? Ще съм благодарна да съдействате!

# 78
  • София
  • Мнения: 184
От сайта би трябвало да е Моите страници > Моят профил > Абонаментен план > Вашият текущ план > Управление > Прекратете абонамента си > Потвърди.
Ако е през телефона, пробвайте Google play store > Avatar > Payments and subscriptions > Subscriptions > Cancel subscription. Повече информация: https://support.storytel.com/hc/bg/articles/360010486719-%D0%9F% … 0%B0-%D1%81%D0%B8

# 79
  • София
  • Мнения: 9 879
В сторител има опция за сваляне?! Дали ще могат да се слушат след изтичането на абонамента Simple Smile) или е просто да имаш вариант без интернет - виждам че буфера е 2-3 мин

# 80
  • Мнения: 4 364
Не могат след периода на абонамента.

# 81
  • Мнения: 256
Здравейте Simple Smile С две малки деца съм и вече свикнах да си пускам книги от телефона на телевизора докато си върша домакинска работа вкъщи (т.е. трудно ще се откажа Grinning) Току що, обаче установих, че вече не се появява бутона за предаване към телевизор. Някой знае ли нещо по въпроса или как да "оправя" проблема? Confused

# 82
  • Мнения: 1 255
Здравейте,как мога да премахна профила си в Storytel.?Абонамента успях да го прекратя,но тъй като по погрешка съм си направила два профила на различни имейли единият искам да го премахна. Влизах в моят профил ,но има само опция прекрати абонамента,а аз искам изцяло да премахна профила си.

# 83
  • Мнения: 1
А някой знае ли дали ,ако човек спре абонамента за кратко би могъл да използва офлайн запазените книги ?

Допадна ми слушането на книги ,на този етап имам много малко време за четене ,затова и се наслаждавам да слушам ,като мога да кажа ,че пак не успявам да се възползвам максимално . Та се зачудих дали бих могла да си изслушам запаметени те книги ,ако спра абонамента за малко.

# 84
  • София
  • Мнения: 619
Не мога да кажа със сигурност, но се съмнявам да е възможно.
А някой знае ли дали ,ако човек спре абонамента за кратко би могъл да използва офлайн запазените книги ?

Допадна ми слушането на книги ,на този етап имам много малко време за четене ,затова и се наслаждавам да слушам ,като мога да кажа ,че пак не успявам да се възползвам максимално . Та се зачудих дали бих могла да си изслушам запаметени те книги ,ако спра абонамента за малко.

# 85
  • Мнения: 4 364
Не е възможно. Слушат се само в периода на абонамента.

# 86
  • Мнения: 569
Здравейте, подариха ми Сторител, но не разбирам как да го слушам през компютъра, позволява ми само да чуя откъс от книгата. Какво трябва да направя?

# 87
  • Мнения: X
Не мисля, че е възможно през компютър, само на телефона с приложението.

# 88
  • Мнения: 97
Свържете компютъра с телефона.

# 89
  • София
  • Мнения: 1 154
Радвам се , че се абонирах сега ,когато има доста по-голям избор на книги на БГ.
Докато пътувах с метрото за  работа изчитах по  1 книга на седмица , но от както шофирам ми липсва това. За сега съм супер доволна от абонамента.

# 90
  • Sofia
  • Мнения: 58
А ако си спра временно абонамента, после мога ли да се включа пак към някоя от по-изгодните им оферти, които често пускат - примерно 50% такса и тн. Или офертите важат само за чисто нови абонаменти?

# 91
  • Мнения: 97
Веднъж регистриран никога не предлагат оферти.

# 92
  • Мнения: 4 364
Веднъж регистриран никога не предлагат оферти.
Напротив. Тези дни дори получих, но преди изпращаха много повече.

# 93
  • Мнения: 97
Къде получавате офертите на имейл ли?

# 94
  • Мнения: 4 364
Къде получавате офертите на имейл ли?
Да, но аз ползвам на други езици, мисля, че на български не са толкова “щедри”. Отделно, ползвам и Audible.

# 95
  • Мнения: 6 991
Няколко пъти съм спирала и пускала абонамент, всеки път като пусна, съм на по-висока такса от предния Grinning Мъжът ми плаща по-малко от мен, като някакси е абониран през А1, плаща 11-12 лв. Аз съм на 14.

Общи условия

Активация на акаунт