Отговори
# 105
  • Мнения: 396
Привет,
по принцип знам от моя приятелка лаборантка, че тромбоцитите и левкоцитите могат да покажат по-високи стойности, ако се стиска пръстчето като се взима кръв, така че капилярната т.е. от пръста не е съвсем точна.  Peace
Е_len добре, че всичко е наред с бебенцето!

Последна редакция: сб, 14 май 2016, 21:25 от Bubbi

# 106
  • Мнения: 57
 Simple SmileЗдравейте, докато ви изчета.... и хоп нова тема Simple Smile
Относно ехографа-ЛЛ на  консултация в 5 -ти месец ми каза, че предстои след 6-тия такъв преглед и  изследвания (без да съм я питала) , като тя щяла да ми даде направление. Така и стана, аз си поисках и за ортопед -даде ми се охота.
Захранването: Момичета, аз за месец вкарах картофи, моркови, пащърнак, спанак, ориз, тиква, тиквички, домат и плодови пюрета: ябълките, кайсии, праскови, круша, сливи.
Във тази връзка за Запека- круша и слива вкарах, точно защото Росен се запече първите дни и ефекта беше мигновен Simple Smile
Обаче при този режим на захранване видимо отслабна и все беше гладен, като прибавим и зъбите, заради които млякото с лъжичка давах, горе долу си караше на едно зеленчуково и едно плодово пюре:( Отидох при частното педи и таквъв режим на хранене ми направи, че едва ли не, всеки ден да въвеждам нещо ново. И сега за  седмица  вкарах жълтък,заешко, давам и първа каша на Хип, днес дадох и без глутен бисквитки в млякото.
Въпроса ми е : кое е по-добре да вкарам с приоритет -месата или кашите? Утре си мислех да  пробвам просото. Има ли други "бързащи" като мен Simple Smile ?
Всичко купешко давам.
Нощната гимнастика продължава......мислех, че след като извади и втория зъб и се обръща от корем по гръб ще мога да се похваля, че спя, но уви....; )
И нашите изследвания са извън норма, но в понеделник ще видим какво ще ни кажат...
За зъбите освен Дентокинд мажа и с Дентинокс -честно казано аз кой знае каква разлика не намирам , но нали уж него да облекчава. ..
Много дълго стана, Лека Simple Smile

# 107
  • Мнения: 121
Имам едно питане към мамите на който им е дошъл вече цикъла.. Дали са измали неразположения като болки нещо преди да дойде първия цикъл ..Нещо при мен са много оплетени нещата включително,че усещам движения( пърхотене като при бременност ,но правих тест и е - ) стягания в областа на матката и леки болки в яйчниците newsm78

# 108
  • Мнения: 121
Simple SmileЗдравейте, докато ви изчета.... и хоп нова тема Simple Smile
Относно ехографа-ЛЛ на  консултация в 5 -ти месец ми каза, че предстои след 6-тия такъв преглед и  изследвания (без да съм я питала) , като тя щяла да ми даде направление. Така и стана, аз си поисках и за ортопед -даде ми се охота.
Захранването: Момичета, аз за месец вкарах картофи, моркови, пащърнак, спанак, ориз, тиква, тиквички, домат и плодови пюрета: ябълките, кайсии, праскови, круша, сливи.
Във тази връзка за Запека- круша и слива вкарах, точно защото Росен се запече първите дни и ефекта беше мигновен Simple Smile
Обаче при този режим на захранване видимо отслабна и все беше гладен, като прибавим и зъбите, заради които млякото с лъжичка давах, горе долу си караше на едно зеленчуково и едно плодово пюре:( Отидох при частното педи и таквъв режим на хранене ми направи, че едва ли не, всеки ден да въвеждам нещо ново. И сега за  седмица  вкарах жълтък,заешко, давам и първа каша на Хип, днес дадох и без глутен бисквитки в млякото.
Въпроса ми е : кое е по-добре да вкарам с приоритет -месата или кашите? Утре си мислех да  пробвам просото. Има ли други "бързащи" като мен Simple Smile ?
Всичко купешко давам.
Нощната гимнастика продължава......мислех, че след като извади и втория зъб и се обръща от корем по гръб ще мога да се похваля, че спя, но уви....; )
И нашите изследвания са извън норма, но в понеделник ще видим какво ще ни кажат...
За зъбите освен Дентокинд мажа и с Дентинокс -честно казано аз кой знае каква разлика не намирам , но нали уж него да облекчава. ..
Много дълго стана, Лека Simple Smile


До колкото знам аз е месото,но ако не си давала жълтък ,но гледам ,че ти даваш затова някоя друга по компетентна от мен да каже ( признавам си ,че съм малко невежа в тази област)

# 109
  • Мнения: 3 196
rovimi, аз лично първо бих въвела кашите, след това месото. Но от друга страна с твоето темпо 2-3 вида месо можеш спокойно да вкараш за 10-12 дни и след това да почнеш кашите, че те са повечко. Друг вариант е редуването - въвеждаш един вид месо, после една каша и така Simple Smile
Ама не разбирам защо питаш кое е с преоритет, като ти вече си въвела и заешко месо, и каши....И изобщо никак не ми се струваш изостанала със захранването

Тъпунгерче, много е странно това, което описваш, мен ме боли, но непосредствено преди да ми дойде, така беше и преди. Направи още един тест  Wink

# 110
  • Мнения: 396
Добро утро, момичета,
Rovimi четири нови неща, и то от различни групи за седмица малко множко ми се струва.... Защо сте се разбързали толкова?

# 111
  • Мнения: 57
Bubbi,  притеснихме, че детето не е нахранено   Laughing
 И на мен много екстремно ми дойде, особено, след като прочетох как се движат момичетата тук newsm78
Явно с право имам чуденки Confused. Ще намаля темпото, достатъчно разнообразно е менюто му към момента  Laughing
Благодаря момичета Heart Eyes
 Може би Shiker е права, поне да довърша месата  Joy
Тъпунгерче, при първите ми два цикъла , имах същите усещания, гинеколожката каза, че матката докато се прибере напълно ще е така. Отиди да те видят, ако можеш, за да си напълно спокойна.
Хубав ден от мен  Hug

# 112
  • Мнения: 165
Здравейте, момичета Simple Smile! Толкова много теми сте обсъдили. Аз с малката нещо нещо не успявам да стигна до компютъра. Моето захранване върви с бавни темпове - досега съм дала оризова каша, пащърнак и от няколко дни яде сладък картоф. Ще се опитам за около месец да заместя хранене. Иначе аз част от пюретата ги купувам, друга част ще си правя. Изчетох сума ти неща кое е полезно, кое е вредно, някои от теориите си противоречат и честно казано ми писна да го мисля. Децата сега са малки и естествено се опитваме да им осигурим най - доброто, но след около година, две няма да ядат само био. Още повече, майка ми се занимава с домашно земеделие и се опитва да не ползва много препарати, но не става почти нищо без тях, та не знам това промишлено земеделие от което правят бебешките пюрета колко точно е био newsm78?
E_len, дано всичко е наред с детето. Иначе не знаех, че имаме право за преглед при мамолог, но аз така или иначе ще ходя защото от преди това си имам мастопатия и ги проследявам нещата. Но гинеколожката ми каза да отида след като спра да кърмя, та имам още време , но е хубаво наистина да се отиде.

# 113
  • Мнения: 143
Имам едно питане към мамите на който им е дошъл вече цикъла.. Дали са измали неразположения като болки нещо преди да дойде първия цикъл ..Нещо при мен са много оплетени нещата включително,че усещам движения( пърхотене като при бременност ,но правих тест и е - ) стягания в областа на матката и леки болки в яйчниците newsm78

Да, при мен беше така с усещане за движение. От матката е, не се притеснявай  Hug


Мами, следобед като давате каши на мъниците, какъв грамаж им правите? Имам предвид горе долу колко вода сипвате? По колко ви изяждат и после дохранвате ли с АМ/кърма? newsm78

# 114
  • Мнения: X
Имам едно питане към мамите на който им е дошъл вече цикъла.. Дали са измали неразположения като болки нещо преди да дойде първия цикъл ..Нещо при мен са много оплетени нещата включително,че усещам движения( пърхотене като при бременност ,но правих тест и е - ) стягания в областа на матката и леки болки в яйчниците newsm78

Да, при мен беше така с усещане за движение. От матката е, не се притеснявай  Hug


Мами, следобед като давате каши на мъниците, какъв грамаж им правите? Имам предвид горе долу колко вода сипвате? По колко ви изяждат и после дохранвате ли с АМ/кърма? newsm78

От инстантните каши правя горе - долу колкото е описано на опаковката - 4 суп. л. каша и 120 - 130 вода / АМ, става към 160 гр. и добавям малко плод до 200 гр. Ако го изяде цялото (или почти) не давам мляко, а ако не иска, разбира се - давам. Тя обикновено или не иска въобще или изяжда цялата каша.
От скоро давам всеки ден.

А без препарати може да се гледа продукция. На ММ родителите му гледат и ни дават някои плодове - не са пръскани и торени грам! За съжаление имат много малко неща - само плодове няколко вида.

Аз и сега понякога имам усещане за движение в корема, но все си мисля, че е от червата защото и преди съм го имала.

При мен (да чукна на дърво) има положителна промяна в цикъла след раждането - по - оскъден е и много по - безболезнен (преди не издържах без хапче никога)! Иначе си ми идва редовно още от втория месец, че и овулация имам абсолютно всеки месец, но не съм кърмила, което също има значение.

# 115
  • Мнения: 270
Бърз запис, че покрай юбилея на ММ, правенето на покани за сватбата и пътуването за два дена на балкан, на което изнесох почти всичко на малкия, а - и като бонус, там му избиха два горни зъба и други два са на път.... купонът си тече с пълна сила.  Joy

Донесоха ми заек.  Но как да го варя - с костите ли? Кисне ли се в нещо  месото преди това? Колко време се вари? Помагайте  Hug
Дано после ми остане време да ви изчета  #Crazy

# 116
  • Мнения: 3 196
И аз чакам да ми донесат домашен заек, та ще ми е интересно да разбера, но предполагам, че първо бих накарала ММ да го разфасова. След това да сваря например едно или две бутчета и после да обезкостя, пасирам и сложа във форми за лед. Така процедирах с пуешкото Simple Smile Иначе трябва да се вари толкова, колкото е нужно, докато стане готово, едва ли някой знае точно време  Laughing Laughing
Само да кажа, че намерих охладено пуешко долно бутче, което беше 500гр с костите. Сварих и направих във форми за лед и излязоха 20 кубчета за 20 хранения, а аз давам през ден, така че ще ми стигне за около 40 дни. Какво по-хубаво от това, един ден си играх, после цял месец ще има да папа  Sunglasses

За кашите използвам мерителните лъжички от АМ, които са по около 4гр. Слагам 5 лъжички каша (около 20гр) и вода на око (може би в съотношение 1:1) и варя, докато се сгъсти. Ако е необходимо добавям още водичка. Накрая слагам 1 лъжичка АМ на прах и напоследък добавям и плод. Изяжда си всичко и не дохранвам с АМ. Преди дохранвах като не й стигаше, но вече знам по колко каша да правя, така че да се наяжда.

# 117
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
И на мем вчера ми донесоха зайче.Сварих го с костите,някъде около час и половина,два.Като изстина ММ го обезкости и го накъса на малки парченца.Аз започнах да меря на ел.везна по 40 гр късчета месо и ги наредих в малки бурканчета,вътре сипвах и от бульона на заека.Сложих ги във фризера.
И на мен ми излязоха към 20 бурканчета и съм много доволна.Ще вадя бурканчето сутрин да се размразява,а на обяд ще пасирам заедно със зеленчуците.

Относно цикъла - и при мен първият беше много обилен,но втория доста по-оскъден.И също така и моят беше много болезнен преди да родя,а сега(засега) не ме боли Whistling
И аз същи усещах това пърхане в стомаха и се чудих какво е,наподобяваше ритничета на бебе хихихи Вече си внушавах,че ми се струва,че усещам такова нещо,добре,че вие споделихте,че и при вас го е имало bouquet.

Лека нощ Hug

# 118
  • Мнения: 1 368
Честита месечинка, Алтая Hug
Елен, съжалявам за притесненията, дано всичко да е наред Praynig

# 119
  • Мнения: 121
Благодаря мами за отговорите ..Успокойхте ме ,че не откачам  Crazy .. Ама мисля ,че ми е време да ходя да си прося преглед ,че след раждането още не съм ходила ..Тия хора тук само в случай ,че ти има нещо те пращат да не говорим ,че най близкия час е след не по-малко от месец  Close

Общи условия

Активация на акаунт