Отговори
# 390
  • Мнения: 57
Благодаря за отговорите за млякото, малко късно,  но с това скапано време се разболях,(дано малкия го прескочи) Simple Smile
За сухарите - и аз търсих само ръжени, но във всички имаше и пшеница, а в някои и спелта дори, и още един куп зърна, затова накрая взех на Хип с възможно най-малко боклуци , а той ИЗОБЩО не ги хареса и сега пак търся....Sad За моя изненада хареса ръжено-пшеничен хляб, който яде баща му. Препекох и му дадох пет шест хапки, за да не прекъсвам глутена, но се страхувам да му давам повече.
Дори и да ми се разсърдят, не бих рискувала да събера детето с болни деца!!!!!Режа всички ! !!! Който иска да се сърди!!!
Джинджира е направо "вълшебна"Simple Smile Ползвам я от месец, и то не при всяка смяна.
За дневни разходки от 50 фактор на  Бочко съм доволна,  утре мисля да открием плажния сезон и ще го намажа пак с него, надявам се да е ок.
И да ви застрелям с въпрос  #2gunfire, ако е ял овесено брашно, то овесени те ядки нова храна ли са?  Simple Smile

# 391
  • Мнения: 1 368
Аз от както се е родил мажа със Судокрем при всяка смяна на памперс. Мия дупето, Судокрем и олио Хип. Това на А-Дерма ползвам понякога, което Шикер писа. Доволна съм. Препоръчваха ми Павловична мас, ама мисля, че е слабичка. Иначе за тяло до скоро всяка вечер след банята правех масажа с крем/олио, напоследък заради жегите пропускам.
Скитър, за Созопол.
Скрит текст:
Всяка година сме там последните много години. В самия град са малки семейни хотели, не бих препоръчала. Зависи от възможностите, по-скъпи са, но ако търсите комплекс препоръчвам Анел и още един….пфууу забравих му името. Като се сетя ще пиша. И двата не са в самия град.
Днес Б. падна от спалнята Cry. Много плака милото, а на мен ми омаляха краката. Все си мислех, че ще го опазя. Педито каза да следя координация крайници, зеници, да не повръща, да не е по-ленив и сънлив. Вие друго да знаете? newsm78

# 392
  • Мнения: X
Киселото мляко трябва да е пълномаслено - поне 3,6 %.

rovimi, в този случай овесените ядки не са нова храна.

ivivkata123, и аз тези признаци знам, че се гледат. И аз много се шашнах миналата седмица и от тогава Симона вече не я оставям изобщо на спалнята. Но спокойно, те главите им са гумени още  Hug

# 393
  • Мнения: 3 595
Киселото мляко трябва да е пълномаслено - поне 3,6 %.
+1  Peace

# 394
  • Мнения: 121
Мами ...тати е с алергия към слънцето (влизал е дори и в болница ) както и от всякакъв вид мазила (само като се намажа с нещо и го пипна се е изринал целия).. Свекър ми също е алергичен даже повече от М ..и явно идва наследствено..И при тези раздразнения който имаше бебо съм много скиптична пак да си правя експерименти със слънцезащитния крем докато оцеля правилния ... Както казах казвам и сега ,че той на слънце не седи искам само лека защита за всеки случай ,( защото има така наречени пречупени лъчи и дори и да си на сянка пак стигат до теб )
И кажете ми каква ще е разликата да си купя натурален слънцезащитен крем и от този който ще си направя ...аз не намирам...целта ми е сега докато е още крехак да го мажа само с натурални продукти да не развие някоя алергия като баща си...защото първия път като му намазах само лицето,че беше с дълъг ръкав му излезна много ситни пъпчици ведната го измих и на другия ден отминаха ,...и как сега да си правя опити с други кремове като ме е страх да не развие по голяма непоносимост.Не съм маниак на натурални продукти ,но нямам друг избор мисля ,че това е най одачно.

# 395
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
И кажете ми каква ще е разликата да си купя натурален слънцезащитен крем и от този който ще си направя
разликата е, че това, което ще купиш е минало медицински контрол и тестове, а това, което ти ще нарпавиш нито знаеш дали ще го разтопиш на правилната температура, нито знаеш какво точно са ти продали и дали е подходящо за целта, поради факта, че огромна част от маслата на пазара не са подходящи за термична обработка .. ако свекър ти и мъж ти са толкова силно алергични, вероятността и детето да е в кюпа също е толкова голяма .. на твое място не само, че нямаше да го плескам с домашно приготвена козметика, ами щях да използвам качествена такава, препоръчана от адекватен лекар ..

# 396
  • Мнения: 3 595
И кажете ми каква ще е разликата да си купя натурален слънцезащитен крем и от този който ще си направя ...аз не намирам

Напротив! Огромната разлика е, че ВСЕКИ натурален слънцезащитен натурален продукт съдържа или цинков оксид или титаниев диоксид като активна съставка, защото те блокират слънчевите лъчи. Така недолюбваният от теб цинков оксид е за предпочитане, защото блокира 100% от UVA и UVB лъчите. Единствено трябва да се избягва цинков оксид с наночастици. Докато кремът, който ти искаш да правиш няма нито една съставка, която реално да предпазва от слънцето. Двете цитирани масла са уж с фактор 5 и фактор 10, достатъчно ли е това според теб за бебешка кожа? Разбирам ти проблема с чувствителната кожа, но за мен твоето решение просто не е правилното. Даже в статията ти има линк към онлайн магазин с натурални кремове, за тези, които имат нужда от по-висок фактор (аммм, например бебетата?!), ако обърнеш внимание на съдържанието им ще видиш същото. И моят Eco Cosmetics е там, БЕЗ цинков оксид щом не искаш, както и има с цинков оксид с изрично упоменато, че е без наночастици.

# 397
  • Мнения: X
Подкрепям mecani и Skeeter!

tupunger4eee, на твое място бих завела детето при добър дерматолог и бих му обяснила за кожата и алергиите на баща му, за да препоръча качествена хипоалергенна козметика, подходяща за бебета.

Особено щом ТМ има алергия към слънцето, защитата трябва да е много сериозна! Мисля, че много повече трябва да се притесняваш от изгаряне отколкото от цинковия оксид или там някоя друга съставка. Тези кремове са дерматологично тествани за поносимост точно от бебешка кожа.  Simple Smile

# 398
  • Мнения: 264
Здравейте,
вкъщи сме си вече. Всичко е наред и сме само на мляко, бананче и оризова каша, защото от тези антибиотици коремчето й е раздразнено. Надявам се скоро да си хапва вече, както преди, но ще трябва да мине време.

Имам чувството, че след всичко съм като в лека депресия. Не знам какво се случва - нито ми се говори, нито ми се смее, нищо не ми се прави. Само искам нещата да са, както преди. Много ми тежи това състояние и се надявам и то скоро да премине.  Tired Извинявайте, но...наистина много ми е тежко.

Благодаря на всички за подкрепата!  bouquet Hug

# 399
  • Мнения: 57
Kalin a Благодаря Simple Smile
Baby G нормално е, умората си оказва влияние Sad Само след първото нормално хранене ще ти "светне"  Flutter

# 400
  • Мнения: X
Baby-G, радвам се, че вече сте вкъщи!  Simple Smile
Нормално е след антибиотици, а и от самия вирус, коремчето да е раздразнено ще мине малко време докато се нормализира, но ще се оправи. И само на мляко да остане не се тревожи, важното е да се оправи напълно.

Нормално е и да се чувстваш така след всичко - боледуване, болници, лекарства, манипулации...но важното е, че Калина вече е здрава и много скоро ще го забравите!

Всичко ще е наред! Hug

# 401
  • Мнения: 270
tupunger4eee, всички се включват със съвет, защото искат да ти помогнат да вземеш най-правилното решение с оглед на повече гледни точки, не само на твоята. Аз също подкрепям мнението им, но в крайна сметка решението си е твое. Просто когато човек пише тук, трябва да е готов и за несъгласие с неговото мнение  Peace

Baby-G, радвам се, че вече сте добре   Hug

С настъпване на лятото, трябва да мислим и за още нещо - комари.  Аз лично тези дни ще поръчам машинка против комари на Чико за количка. Препоръча ми я приятелка. Безжична е, на батерии.  Безвредна. Смятам да не го мажа. Освен това ще си вържа и торбичка с лавандула.

И последно да питам - някой ще минава ли на лятна количка вече?

# 402
  • Мнения: 1 735
Baby-g, радвам се, че сте вкъщи!
Далия, моята количка е 3 в 1, за сега ми е удобна. "Летния" кош(тоя за след шестия месец) може да се поприбере така, че става максимално открит. Станичните "стени" се сгъват, отзад на сенника имам огромна мрежичка за въздух. Ето защо не мисля за лятна количка. А и чак толкова не мислим да пътуваме,за да ни трябва допълнително място за багаж в колата.
За комари ще взема спрей, не съм чувала за такива машинки за количка newsm78 Гривни не мисля да взимам, не ме предпазват  мен. Иначе пръскаме двора против буболечки, най вече заради кучето ни и няма гадини, но навън не сме защитени за жалост. Най съм доволна от таблетките на "Райд", но не мисля да ги ползвам вече, особено при Ния.

# 403
  • Мнения: 1 368
Бейби, и аз смятам, че умората, притеснението и напрежението са си казали думата. След някой друг ден у дома ще сте си като преди Hug
Нашата количка е с различни кошове и от 6 месец сме със седналия, т.нар. летен кош. Открит е изцяло.

# 404
  • Мнения: 121
Здравейте мами...аз няма да пиша тук ако не искам мнение...и да вдеиствителност ме разобедихте да правя крем(понякога съм доста найвна надявам се да не засегна някой извинявам се предварително)кремчето ми е предписано от лекар и затова се психясах толкова може би трябва да го давам полека как правя с други неща и ще се получи от самосебе си.
За комарите тук аз съм късметлика защото нямаме ,но пък за сметка на това пръскат града с някакъв препарат.
Ние сме с летния кош от доста одавна .
И мами да се похваля ,че вчера ни избиха още 2 зъбчета и вече си имам 4 от горе и 4 от долу..и днес дори заради което се разплаках,че т легнало положение си седна сам без дори да се хване ...😌

Общи условия

Активация на акаунт