Отговори
# 405
  • Мнения: 57
Ние сме със лятна количка от началото на 6-ти месец .
За машинката на Чико -днес я купих, тази вечер за първи път я пускам, ще споделя мнение след уикенда (поне две вечери да я пробвам Simple Smile )

# 406
  • Мнения: 3 595
Ох, да се оплача, че вече ми се реве - от три дни не се спи в нашата къща. Нито денем, нито нощем. През деня двете дрямки се пропускат, за сметка на това се реве от умора, нощем през час е будна Мила. Проблемът - става права. Тя това го прави от десетина дни, но как реши, че сега в кошарата трябва да става не знам. Ляга, очите и тежат, супер изморена, дремне 30 мин до час и се събуджам от рева и стои права гледа ме и реве. Слагам я долу, тя започва да се смее и или си сяда или пак става права, и така по 30 минути, докато стане вече супер изморена и кисела и пак с рев се приспиваме. Не знам какво да правя вече, навсякъде пише, че ще отмине, но на мен сили не ми остават вече, особено, че това 9-килограмово бебе още го приспиваме на ръце  Cry Tired Tired Tired

# 407
  • Мнения: 1 735
Скийтър, ще мине, Ния Заспиваше самичка вечер, след половинчасово галене. Много се радвах, но прабаба й я научи да заспива на ръце. Докато не можеше да седи, тя я вдигаше и я разнасяше из стаята и й говореше нежно, а тя така се унасяше от говора й. Сега вечеря, гушкам я и 1-2песни и заспива. Ако съм изморена сядам и я люшкам седнала, протестира малко, но пак върши работа, а и не тежи толкава така като седя.
Можеш ли да пробваш да я оставиш да спи на вяшето легло, така ако се събуди няма да може да се изправя, но трябва да си там. (Иначе давам съвети, ама като ми се случи на мен, ги забравям Grinning)
Аз да ви се оплача също. Моят племеник е на 1,6г. цяла зима е болен. Преди седмица спря антибиотика, още кашля. Майка му упорито твърди, че е здрав: " само като се заиграе му тече носът и като се затича почва да кашля". Не че виждам връзка м/у сополите и играенето... и за капак го остави за 2 вечери да го гледаме. Живеем със свекърите ми, заради тях(друга тема е това), говорих... говорих...резултат няма - даже не ми се и сърдят като кажа болен да но го водят. За тях щом не пие антибиотик значи е здрав  #Cussing out Даже се принудих веднъж демонстративно да събера багажа на Ния и да спим в нашите.  Направо не зная какво да правя- ММ говореше преди, но и той е вдигнал ръце.. Когато идва, режимът на Ния тотално се обърква- нито може да яде нормално, нито да спи, постоянно се разсейва покрай него.Ако сега Ния се разболее, не зная какво да правя, но си мисля, че ще стигна до крайности.  Разбирам, че им е внук, мил им е, ама това не значи да си играят със здравето на едно бебче.. оплаках се, простете ми  Cry

# 408
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
Купи си домашна люлка и просто ще се родиш ..

# 409
  • Мнения: 3 595
Имаме люлка, но в малкото пъти, в които така сме я приспивали като се събуди нощем иска пак с люлката да бъде приспивана, като пътуваме трябва да мъкнем и нея и реално за нас не е решение на проблема, а замяната му с друг (който поне ще е по-милостив към гърба ми, което не е за пренебрегване, но все пак...). А и от месец ако я сложим в люлката пищи като пред умиране  Rolling Eyes

# 410
  • Мнения: X
Ами за люлката зависи, Симона преди заспиваше в нея, но от известно време изобщо не иска, стои там не повече от 10 мин. Ние продължаваме да се приспиваме само в количка и вътре и навън...

Skeeter, явно така ще бъде като се научат нещо ново да правят...Симона пък се върти и се учи да пълзи на сън  Tired дано скоро да премине този вашия период  Hug а тя м/у другото като е в количката вързана с колани и не може да се върти спи много по - спокойно отколкото като е в креватчето...

Altaya, разбирам те...те и моите роднини, за които писах по - напред са така - щом не са на антибиотик значи са здрави, "само малко кашлят, иначе нищо им няма", сега уж били наистина здрави и ще се видим за малко навън. Дано да няма издънки, че ходихме на манту и може да се наложи да ни слагат ваксина. Лошото е, че на вас ви се налага да сте в една къща...според мен освен крайни мерки друго няма да помогне, за съжаление  Hug

# 411
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
Скитър пищи щото знае, че там ще заспи, а тя не иска .. И при нас беше така, за щастие мина за 7-8 месеца ..

# 412
  • Мнения: 1 368
Алтая, не съм на твое място, но и аз бих се притеснявала. Ако не ме чуват и не се съобразяват бих взела крайни мерки. Все пак това си е твоето дете и ти му мислиш най-доброто Hug
Какво представлява тази домашна люлка? Ние се приспиваме в кошарата люлка и идея си нямам ако отидем някъде другаде как ще я караме. Или в баби ако го оставяме да спи.

# 413
  • Мнения: 3 595
Мецани - успокои ме  Mr. Green
Поздрави в 2:50 немско време от мен, вече почти час стоя до крещящото си бебе, която ако не друго поне прилично сяда в един ъгъл на кошарата и крещи така... #Crazy

# 414
  • Мнения: 270
Добро утро  bouquet
Режимът при нас тотално се обърка, след като няколко пъти излизахме навън до по-късно. Заспиваше в количката към 20 часа и като се приберем до 23:30 е кукуряк  #Crazy То за сега не ни е проблем, защото така  или иначе лятото ще излизаме, а и от както заспива по-късно, пак спи поне до 5:30, което реално му беше начинът на спане преди да започне да заспива в 21:30 -22:00.... Абе луда работа, вече отдавна спрях да се тормозя толкова за тези часове. Когато иска, тогава да спи. Само да спи! Също вече няколко пъти се случва да заспива в легнало положение на нашето легло само с галене или просто да го гушнеш. Хвана ли го на ръце и започна ли да го приспивам, усеща, както казва Мецани, и започва да се гърчи като червей и да пищи. Вече е близо 9 килограма, не ми се разнася на ръце като няма да спи. Оставям го на спалнята докато не видя че мноооого му се спи. тогава за 5 минути е заспал.

Skeeter, на мен като ми крещи така, веднага му противодействам - започвам да си слагам ръката на устата му на интервали и се получава нещо като индиански вик а-аа-ааа-аа. Става му интересно от къде идва този звук и спира  Joy Joy Joy ММ първият път си помисли, че го бия през устата и тръгна да ми се кара, но като видя, че тактиката действа, сега сам той я ползва  Joy Joy Joy Joy Пробвала ли Дормикинд - то ги успокоява за съня, при нас определено действа  newsm78

При нас няма нищо ново, с изключение на това, че детето ми обича да яде стените, буквално! Дори в момента яде шпакловката на ръба на прозореца  hahaha hahaha hahaha
А като ви питах за летните колички, нямах предвид летния кош на комбинираната количка, защото аз съм с него от 4-ти месец, а за отделната категория летни колички - като цяло се различават, че са по-леки като конструкция, по-ниски са, защото са предвидени за деца, които вече прохождат и така могат сами да слизат и да се качват или ако не сами, то поне по-лесно. Ние с приятелката ми смятаме да си вземем именно такива, тя, защото нейната е мнооого тежка, а аз, защото на моята има едни железа, които при изцяло седнало положение и като заспи, се удря в тях. Но като сме взимали кой да ни каже да внимаваме за тези неща, аз по цвят си я харесах  #Crazy

# 415
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
Skeeter, на мен като ми крещи така, веднага му противодействам - започвам да си слагам ръката на устата му на интервали и се получава нещо като индиански вик а-аа-ааа-аа. Става му интересно от къде идва този звук и спира  Joy Joy Joy
hahaha hahaha hahaha всички сме минали оттам Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Мецани - успокои ме  Mr. Green
винаги на линия Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 416
  • Мнения: X
ivivkata123, нашата люлка е такава - http://www.minimod.bg/26816/graco-%D0%BB%D1%8E%D0%BB%D0%BA%D0%B0 … bounce-benny-bell

работи с батерии, люлее, пее, вибрира, има най - различни звуци. Симона откакто беше на 1,5 месеца и до сега заспива под звуците на птичките от люлката. Седалката се откача и става на шезлонг. Като цяло съм суууупер доволна и това ни е една от най - смислените покупки за бебето, не съжалявам за нито една стотинка за нея! Само не знам дали вече не е малко късно за тези люлки, защото ако не се лъжа поне нашата май беше до 9 кг.  newsm78

Лятна количка няма да купувам засега, моята си ме устройва идеално в летен вариант. Евентуално догодина, ако нещо се е скапала, иначе - не  Simple Smile

# 417
  • Мнения: 3 595
Далия - не съм пробвала Дормикинд, няма го тук, трябва някой да ми го прати от България или другия месец като се приберем за море да го потърся. Но ако тогава все още е такова положението ще съм се гръмнала отдавна  Tired

И аз няма да купувам лятна количка, нашата така ме устройва прекрасно, а и достатъчно пари дадохме, че и за още една сега да дадем.

# 418
  • Мнения: 57
Аз имам предвид точно лятна количка: ) Лека е, с дълбок сенник (не нося чадър) Дори вече я изпробвах и на плажа Simple Smile
Машинката на Чико върши много добра работа Simple Smile  Препоръчвам я Simple Smile

# 419
  • Мнения: 1 368
Калина, благодаря. Не разбрах, че за люлка шезлонг става дума. Май късно ще ми е за такава покупка.
Днес купих биберон с мрежичка за плодове, утре ще пробвам Peace

Общи условия

Активация на акаунт