Отговори
# 450
  • Мнения: 3 196
Аз бих препичала хляб, защото от пресния трябва да изяде много филии и да се ошишка Grinning

# 451
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
И аз си мисля, че може с хляб, дори си се чудя на акъла защо купих сухари.
аз правя попарата с хляб от първия ден на захранване с глутен - препичам филийки и ги оставям на въздух за час-два - стават идеални сухари, после ги прибирам в торбичка за следващия, че и за по-следващия ден .. та така хляб, сирене, масло и вода ги връткам за 10 секунди в блендера, че не ми се занимава да мачкам на ръка и попарата е готова .. спокойна съм за хляба, защото свекърва ми работи в местния хлебозавод и имам наблюдения как го правят ..

# 452
  • Мнения: 3 595
Далия - аз пък съм останала с впечатлението, че нарязаният хляб доста бързо мухлясва, лятото в България правя често пържени филии с нарязан хляб от магазина и купуваме, оставям 1-2 дни да поизсъхне, а той взел, че мухлясал... ММ започна да го слага в хладилника.

Иначе аз с моя био магазин пак, но там има много видове хляб, само че за съжаление всички с мая. Искам да си правя хляб с квас ама едва ли ще ми стигне времето особено ако тръгна и на работа. А и в крайна сметка прекален светец и Богу не е драг, не мога на всички фронтове да се боря  Mr. Green

Аз въведох риба забравих да кажа - е няма такъв кеф, бях се притеснила, защото сложих много малко, но пюрето много миришеше на риба (сьомга), но Мила как го изяде с кеф. Въвеждах три дни подред и увеличавах леко дозата, сега слагам около 25-30 грама на пюре, яде като невидяла. Много се радвам, защото и аз ям предимно риба и рядко месо. Намерих страхотни порционирани пакетчета био риба за бебе. Обезкостена, сварена и замразена в порции по 15 грама. Като правя пюрето пускам 1-2 порцийки, те се размразяват докато другото се задушава и заедно ги пасирам. Но за съжаление освен сьомга няма друг вид риба за бебе, та останалото аз ще трябва да го приготвям и замразявам на порции, но не е проблем.

# 453
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
ММ започна да го слага в хладилника.
мда и аз имам твоите наблюдения в интерес на истината, само като съвет мога да дам - оставяйте го извън торбичката на въздух /така няма да мухляса/, но не и в хладилника, защото там се развиват друг вид микроорганизми, които за разлика от мухъла, са опасни за здравето Peace

# 454
  • Мнения: 3 595
Мецани, мерси! То рядко ни се случва, ние сме по един път в годината в България по 1-2 седмици, та колкото и пържени филии да изядем не е чак фатално предполагам, но не го знаех това и е добре, че ми каза, за да си знам вече и да не го слагаме  Hug

# 455
  • Мнения: 1 735
Аз взех сухари на Елит, видяха ми се по-малкото зло, но бях забравила да купя и ходих късно до денонощния супермаркет. Дадох веднъж, после минах на домашен хляб от домашната пекарна. Мисля,че със сухари, става по-вкусна попарата. Всяко бебче около мен,обичащо попара, е от сухари, а тези дето не я обичат-правена е от хляб,пресен.(мои наблюдения).
Бях ви писала за многократните пелени, вчера пристигнаха първите 4 чифта, канадски, от по-народните цени. Очаквам едни от ибей и едни от по-скъпите. Изпрах ги- два часа пране(трябваше по-кратка програма, но кой да се сети), 1 час съхнене на слънце. Преди малко сложих на Ния,заспа, ще видим като стане как ще е.  На вид дупето й е огромно, бодитата не могат да се закопчават...кято пате е, но пък май позицията на крачетата е супер.Точно като жабче.

# 456
  • Мнения: X
Благодаря за отговорите за копривата. Гледах, че в ДК я предлагат в менюто от време на време, но мислех, че се дава по - късно.

За хляба - аз засега не мисля да давам, но иначе бях писала, че имаме хлебопекарна и си правим, съдържа само: брашно, зехтин, сол, вода и мая. Но и самото брашно не е никак ок по принцип, но все пак мисля, че е по - малкото зло от този от магазина. Правим и безглутенов, но струва...айде няма да казвам колко ни излиза...
Иначе този нарязаният (от магазина) у нас мухлясва за 2 дни точно!
Мисля, че състава на тези купените сухари е по - зле отколкото на хляба.

От вчера давам сирене, засега в пюрето. След 2 - 3 дни мисля да включа и краве масло и да пробвам да й направя овесена каша с масло и сирене, да видя дали в такъв вариант няма да й хареса повече.

Altaya, пиши отзиви за многократните пелени, че и аз се замислям за тях Hug!

# 457
  • Мнения: 1 735
Калина, Ния я харесва овесената каша именно така- със сирене и масло. Ще пиша за пелените, за сега смятам само вкъщи да ползвам. Много й се зачервява дупето, с крем минава, но мазането не решава изцяло проблема. Ако мога поне малко да понамаля подсичането ще е супер. Дай Боже да ми хареса и да мина изцяло на МП, тогава съм склонна да инвестирам повечко средства в "по-качествени" пелени.

# 458
  • Мнения: 57
Altaya,  моля те наистина да споделиш за пелените Simple Smile
Последните три дни много трудно стана храненето -Чеше си венеца с лъжицата и не мога да го накарам да си отвори устата -голямо мазало! !!!! Laughing
Аз с такова нетърпение вкарах глутена и сиренето и масълцето , за да правя попари, а той ИЗОБЩО не ги хареса  #Cussing out
Сега сухари и сирене слагам в обедното пюре. А сухарите също мисля да ги махна и да давам хляб като свършат.
Толкова много неща съм вкарала, за да може разнообразно да се храни и все нещо липсва Simple Smile
Може би кухнята е Добър вариант за да се вкарат останалите храни. Ще попитам и аз днес Simple Smile

# 459
  • Мнения: 3 595
А как слагате сиренето, пасирате ли го? Или ситно натрошено?

# 460
  • Мнения: 1 735
Скийтър, аз го намачквам с лъжичката в чинията. Забелязала съм,че ако има повече парчета, Ния дъвчи без проблем, ако е пюре с 1-2 парченца, не дъвчи и съответно се дави.
За пелените, ще изкажа мнение след 1-2 дни, за сега са супер, но искам да ги ползвам повечко време и да дам адекватно мнение. Simple Smile

# 461
  • Мнения: X
Аз мислех да го натрошавам, но Симона се дави и й се повръща и от най - малката трохичка или бучка и за това днес като го натроших пасирах пюрето. Имам чувството, че ще яде пасирано до 3 години Crazy

# 462
  • Мнения: 3 196
И аз го намачквам с лъжичката, така правя и с жълтъка, но пък я усещам, че като има някое парченце по-голямо започва да й се повдига. Като почна да правя попара може и аз да пробвам да я блендирам като Мецани

# 463
  • Мнения: 1 735
Връщаме се от консултация:+3см(71) / +400гр(8200). Каза да захраня с жълтък. Попитах и за детска кухня: "щом яде жълтък и белтък-може да я запишеш и да взимаш супа и десерт". Някоя от вас давала ли е белтък? Той не се ли дава по-късно? Пропуснах да питам за праскови и кайсии.

# 464
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
Белтък след годинката, праскови и кайсии вече може да се дават - достатъчно са големи .. Аз лично захраних Здравко преди 2 дни с кайсия, праскова ще дам по в сезонно време Peace

Общи условия

Активация на акаунт