Отговори
# 540
  • Мнения: 3 595
Babylove на ДМ има каша три зърна с овес, ечемик и спелта.
Милупа имат каша 7 зърна с ориз, овес, пшеница, просо, царевица, ръж и ечемик.

Не съм ги пробвала, също не знам дали ги има в България, но ако някой реши, че иска да въвежда ечемик и ръж с инстантни каши може да ги потърси.

# 541
  • Мнения: X
Момичета, сега се сещам да ви питам: Къде ще ходите на море с децата?
От 3 дни търся да резервирам за края на август, но не знам къде. Искам хем да е сравнително спокойно, хем да не пукнем от скука.
Мислех в Балчик (не съм ходила от мнооого малка), но разбрах, че нямало плаж...
Южното черноморие (където по принцип ни харесва повече) ни е малко далеч и затова търся нещо на север от Бургас..
Вие къде решихте?

# 542
  • Мнения: 264
tupunger4eee честит рожден ден! Да си жива и здрава ти и цялото семейство!  bouquet nbirthday

И при нас снощи беше много топло и отворих вратата на хола и банята, и в спалнята се живееше вече. Не мога да отворя вратата на спалнята, защото пищят, викат, музики се чуват (нали е сезон сега) и няма как да спим.

Ох, аз вчера бях така мнооооооооооооого изтощена и силите ми бяха на финала. Днес съм по-добре. Кофти е, когато няма кой да ти помогне дори за 30 мин.  Tired Всеки ден с нетърпение чакам ММ да се прибере от работа. Но така ще е докато пораснат малките ни слънчица. Много пъти сме ги говорили тези неща, колко ни е трудно и как едвам смогваме, но по такъв начин се подкрепяме и си помагаме да продължим с усмивка. За това прегръдка за всяка от вас - не сте сами, всички се борим със съня  Hug  Laughing

# 543
  • Мнения: 396
Babylove на ДМ има каша три зърна с овес, ечемик и спелта.
Милупа имат каша 7 зърна с ориз, овес, пшеница, просо, царевица, ръж и ечемик.

Не съм ги пробвала, също не знам дали ги има в България, но ако някой реши, че иска да въвежда ечемик и ръж с инстантни каши може да ги потърси.


комбинирани има доста, даже в България открих интересни комбинации, които пък тук не ги намирам, също  и сред пюретата. Останах с впечатление, че въпросът е за самостоятелни такива Peace
Според мен също е рано за каши с нормално сухо мляко, както и за кисело мляко, но разполагайки с достатъчно информация всеки сам си решава  Peace

# 544
  • Мнения: 3 595
Относно киселото мляко: интересно научно изследване за развиването на атопичен дерматит сред бебетата (също казват, че той е като врата към следващи алергии, голям процент от децата с атопичен дерматит развиват по-късно алергии или астма). Та в статията пише, че въвеждането на кисело мляко по-рано е с много положителен ефект. Също казват, че голямото разнообразие от въведени продукти в първата година развива имунната система и предпазва от атопичен дерматит.

http://www.jacionline.org/article/S0091-6749(12)00433-2/pdf

Според друго научно изследване от Швеция въвеждането на риба преди 9-тия месец също има много положителен ефект върху развитието на атопичен дерматит.

Та да, с достатъчно информация всеки може да реши сам, аз затова реших, че скоро ще въведа киселото мляко  Peace Сухо мляко или прясно мляко, обаче, няма да въвеждам преди годинката аз лично.

# 545
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 379
Калина,ние ще пропуснем морето тази година.

Благодаря за отговорите за ечемика и ръжта,момичета.Искам да въведа глутена постепенно.Тези дни ще погледна в ДМ за това,което е посочила Скийтър.

Последна редакция: чт, 23 юни 2016, 15:53 от ♥ LoVeLy Wife ♥

# 546
  • Мнения: X
Има разлика в обработката на белтъка между кисело и прясно мляко, затова и КМ може, а прясно още не е желателно.
Кашите на ХИП са с АМ. Peace

# 547
  • Мнения: 264
Ох, по-рано забравих...почерпете се днес Калина става на 9 месеца  newsm44

# 548
  • Мнения: 396
Skeeter, много интересно проучване. Малко  спекулативно, също така  Shocked Аз също съм правила PhD  и мога да ти кажа, че човек може да докаже абсолютно всичко, което реши, като използва подходящите цитати  Laughing
Относно йогурта, все пак се отдава значение на пробиотиците в него, а не на самото кисело мляко.
 Както и да е, мен това проучване не успя да ме убеди в полезността на даването на кисело мляко на тази възраст, лично аз ще изчакам с това!
Но се възхищавам на желанието ти да си информирана и да информираш нас също  Peace
Baby G, честита месечинка на Калина! Черпя се веднага  Laughing!

# 549
  • Мнения: 270
Момичета, много сте се актиивизирали и едва успявам да не ви изпусна.  Просто освен сватбата, последната седмица следобед беше едно мрънкане, чудо! И какво да видя вчера, до долните два зъба, от двете страни пробили още два  Shocked вече 8 зъба, май ще трябва четка и паста да му взимам  Joy странното е, че вечер спеше добре и затова не съм ги усетила.

Кашата, която споменава Skeeter (овес, ечемик и спелтаа на ДМ), вече една седмица я давам. Просто ми отказа домашните каши категорично. Първо дадох овес на ХИП, после тази. Но да знаете че в ДМ има каша чист овес на babylove на същата цена сато хип-ската, но двоен грамаж, също био. И двата вида каши, които съм въвела, правя с вода и добавям плодово пюре.

Друго ново при нас е, че сам си разреди храненията през 4-5 часа.
От другия месец мисля да започвам с АМ, но ще го обсъдя и с педи. Причината е, че както съм споделяла вече,  след сватбата мислим да отскочим до Гърция поне за 2-3 дена, а искам да го отбия спокойно, без да бързам. Съвети?
Skeeter,  ти ще спираш ли с кърменето?  Аз хич не искам и се чудя какво ще правя после, но ако сега не отидем на меден уикенд поне, после няма да е същото и мисля, че поне това можем да си позволим. Пък и така или иначе щях да го кърмя до годинка, два месеца мисля че не са фатални.

За киселото мляко и аз се чудя, затова следя с интерес дискусията и се радвам,  че Буби и Скийтър изскочиха с полезно инфо.
Климатик се принудих да пускам, иначе в нас не спи, буди се често и е нервен.

# 550
  • Мнения: 3 595
Буби, аз Ph.D. не съм правила, но бакалавър и магистър и съм съгласна с това с цитатите. Имах и статистика и ни учиха едва ли не как да завъртим резултатите, за да кажат каквото искаме, нищо, че може да излиза реално обратното. То и това проучване е с друг фокус като цяло, но аз и заради други прочетени неща на навършени 9 месеца ще дам кисело мляко. Но си права - всеки се информира и прави съответно избор, щом е информиран това е най-важното, иначе нищо не е само черно и само бяло, уважавам всеки, който знае защо избира или не избира нещо. Hug

Далия - сега видях. Да, ще се наложи, че май ще се връщам на работа след годинката. Но ще спирам към 11-тия месец ако все още няма проблеми до тогава.

# 551
  • Мнения: 396
Често казано, аз фокуса на това проучване не можах да го разбера, групите не са рандомизирани, липсват ясни критерии, както и като видя  "може да се дължи" просто подскачам от яд  Laughing
Аз не знам какви са твоите основания да дадеш на 9 навършени месеца кисело мляко, аз лично ще дам на 10 навършени поради следните причини и алергичната реакция не е основната. Особеното на имунната система на бебето е, че е незряла, както всички вече знаем, защото доста сме го коментирали. На 8-9-10 месечна възраст е все пак достатъчно зряла, за да реагира на алерген и достатъчно незряла, за да не бъде тази реакция бурна, а забавена, отложена, дори след седмици - като въпросния атопичен дерматит например. Лошото е, че алергичната нагласа на организма я има, най-често родителите също имат алергии и вероятността такова дете да реагира на даден алерген е по-голяма. По важното за мен е, че киселото мляко съдържа голямо количество протеини, които особено ако детето яде по-голямо количество натоварват бъбреците. Особено пък ако детето не пие достатъчно вода, както например моето доскоро.
Освен това при наличието на толкова създадени специално за бебета храни, не виждам какво повече може да ми даде киселото мляко, още повече, че моето е немско Simple Smile)

Последна редакция: чт, 23 юни 2016, 20:16 от Bubbi

# 552
  • Мнения: 3 595
Принципно си права, но именно, че има доста условности. Първо - Мила пие ужасно много вода, в момента сме до 400 милилитра на ден и то аз не и давам повече, защото искам да пие кърма, не вода, но това даже не ми играе роля в решението. Киселото мляко смятам да слагам по 0,5-1 супена лъжица в зеленчуковото пюре. Така смятам да редувам месо, кисело мляко, риба, жълтък. Нямам никакво намерение да и сервирам купа с кисело мляко за следобедна закуска например. Протеините не ме притесняват, защото в 100 грама кисело мляко има много по-малко протеини, отколкото в 100 грама месо примерно или риба, а аз далеч не давам 100 грама от никое от тях, както и не комбинирам две високо протеинови храни заедно. Също в нашето семейство няма нито една алергия, което за мен е и основното, по което се водя като решавам какво и как да въвеждам. С по-особените продукти повече внимавам и по-дълго въвеждам. Ако се страхувах от алергии или имах основания да мисля, че и Мила ще има по коренно различен начин щях да въвеждам храните. И като цяло историята със създадените "специално за бебета" храни също до голяма степен е маркетингова машина, вече установихме и доста подробно обсъдихме колко съставки има в някои "бебешки" храни, които нямат място там. Може да не водят до алергии повечето от тях, но пък водят до друго. Аз например сто пъти предпочитам да дам кисело мляко, отколкото каша за лека нощ със захар. Така че отново няма черно и бяло.

# 553
  • Мнения: X
Аз имам намерение да давам кисело мляко (100-120 гр.) с плод и евентуално 1 л. зърнена храна (общо 200 гр) за закуска (сутрин или следобед, все тая). Както съм писала не веднъж Симона не харесва каши и не знам какво друго да й измисля за закуска. Просто не мога да заместя хранене, трябва да й давам само месно-зеленчукови пюрета иначе. Надявам се тази комбинация да й допадне. Не знам тези 120 гр. на ден малко ли са много ли са...при положение, че само до преди няколко години когато не е имало АМ всички некърмени бебета са се изхранвали само с КМ от първия си ден, не ми се струва да е проблем  Wink Майка ми например почти не е кърмена и от 3 - тия си ден е била на КМ. Наскоро също чух за наши съседи (доста бедни), които си хранят едномесечните близначета с КМ. Аз от 5-тия си месец също съм била на КМ (със захар  #Crazy) В никакъв случай не казвам, че така трябва да бъде, нито мисля скоро да заменям АМ с кисело, но просто, че и така може. Затова не мисля, че сега на 8 - 9 месеца е проблем да се даде. Не съм чела нещо съществено по темата просто така реших. Прясното мляко вече е друго, макар че в някои ДК готвят с него и са от 10 - ти месец. Даже смесват мляко и месо в едно ядене.

# 554
  • Мнения: 396
Skeeter, аз не споря за полезността или вредността на киселото мляко в никакъв случай,  коментирах конкретния ти пример  за протективния ефект на ранното въвеждане на кисело мляко и други храни в посочената статия  Peace
Аз си имам свои разбирания за този продукт, които си позволих да споделя, ама ти пък взе че много се разлюти  Joy Не приемай така лично нещата, просто си говорим  Peace А забравих за солта в киселото мляко, която също не е в малко количество.  По същата логика съдържащата се в едно бурканче каша захар също не е толкова много. А пропо има каши Лека нощ, които са без добавена захар и аз давам точно такива (Предполагам че мен визираш с кашите Лека нощ  Simple Smile)
Kalina. така е, хранени са бебетата с кисело мляко, разредено в началото в съотношение 1 към 3 с вода, а после едно към 2 именно заради протеините и солта и невъзможността на бебешките бъбреци да концентрират урината в тази възраст.
Предлагам да спрем дотук, мисля, че се разбраха гледните точки  Peace

Общи условия

Активация на акаунт