Въпрос за фотопринтери

  • 4 622
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 285
Здравейте, мамчета (и не само) Simple Smile!
Купих си фотоапарат, но в една оферта имаше включен и някакъв фотопринтер, което досега не знаех, че съществува. Та може ли някой запознат да ме светне, колко пари отиват за консумативи, на колко време се сменят тонер-касетите (доколкото прочетох, май това е най-главният разход) и прочее. Въобще заслужава ли си?
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 4 500
Фотопринтерите, ако е фото наистина, работят с мастилени касети, е не с тонер касета. С тонер касета работят лазерните машини.
На пазара вече има и съвместими мастилници, тоест неоригинални, цената им е в пъти по-ниска от оригиналните. Това е плюса.
Минуси: Ако са китайски съвместими, често не тръгват, машината не ги разпознава. Могат да се пълнят с рефил, но това е тегаво, ти едва ли ще можеш да го направиш, защото дюзите изискват прецизно почистване, което в домашни условия не става. Но пък можеш да се обърнеш към фирма, която рециклира мастилници.
Първоначално принтера ще е зареден със стартови мастилници - една черна и една цветна или по 1 брой от цвят - черно, жълто, синьо и червено.
Аз работя в такава фирма, но НЕ пълним мастилници.
Освен това мастилниците спрямо тонер касетите са за много по-малко копия.
За какъв принтер става дума? Марка и модел?

# 2
  • София
  • Мнения: 4 285
Още нямам никаква идея за нищо, просто ми хрумна идея това става ли за вадене на снимките от дигиталния ми апарат и акода, за какво да давам пари за хартиени копия. Иначе апаратът ми е Канон, но търся възможно най-евтиния вариант, даже не ми е необходимо, просто се замислих, че на хартия снимките ще могат да се гледат повече и по остават. Така се засислих ито след офертата, която видях.

# 3
  • Мнения: 2 752
Да, ще става за разпечатване на снимки от фотоапарат. Нашият принтер е Canon от серията IP и е точно за снимки. Снимките се разпечатват на специална фотохартия за принтер, която може да бъде мат или гланц, но това сигурно го знаеш. Всеки принтер си има своя марка фотохартия.

Само да кажа още, че на лазерен принтер не става да се разпечата качествено снимка, така както това става с инк джет (мастилено-струен) принтер.
Не, че не може, но качеството е много зле.

Цената на снимка, разпечатана у дома на мастилено-струен принтер, е по-евтина от цената на снимка, разпечатана във фотостудио. При това качеството е съпоставимо. И снимките, отпечатани във фотостудио и тези, отпечатани от мастилено-струен принтер, са светлочувствителни. Ако ги сложиш на слънце, и двете ще избелеят след време, но тези от мастилено-струйния принтер ще избелеят по-бързо.
В домашни условия снимки, които се държат във фотоалбум или в рамки и не са изложени на пряко слънчево влияние, няма опасност да избелеят. Не и в следващите 10-20 години. Ние имаме вече 15-годишни снимки от мастилено-струен принтер и досега нищо в качеството или в цветовете им не се е променило.

За пълнене на мастилници – в София едно време в офиса на Canon пълнеха мастилници на доста поносима цена. Сега не мога да кажа как е.

# 4
  • Мнения: 4 500
Само да кажа още, че на лазерен принтер не става да се разпечата качествено снимка, така както това става с инк джет (мастилено-струен) принтер.
Не, че не може, но качеството е много зле.
Само да вметна, че хубав, наистина хубав, лазерен цветен принтер, ще даде страхотно качество. Ама те са с четирицифрени цени  Crazy
Има значение и хартията, разбира се  Simple Smile
На доста места в София пълнят мастилници, но не очаквай качество като с оригинален консуматив.
 bouquet

# 5
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Само да вметна, че хубав, наистина хубав, лазерен цветен принтер, ще даде страхотно качество. Ама те са с четирицифрени цени  Crazy
Абсолютно.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 271
Аз имам на Канон принтер за фото, но само в малък размер - някъде 13 на 16 примерно не знам точно. Безжично се свързва с компютър или телефон. Интересна джаджа е, защото е малък, мобилен и можеш да си го носиш навсякъде. Например някъде на парти с приятели снимаш с телефон и веднага изваждат снимката. Няма пълнене на касети, а се купува цял комплект, който съдържа хартия и цветни касети, които са си достатъчни. Т.е. като свърши хартията свършва и тонер касетите. Последните 3-4 снимки са с малко по-бледи цветове.
Подарък ми е и не знам колко струва, но съм си купувана консумативи комплекта с хартия и констатират,  че снимките са на цена горе-долу колкото във фото студио.

# 7
  • Мнения: 4 500
Това е мобилен принтер  Peace Сравнително нов продукт на пазара.

Последна редакция: вт, 17 май 2016, 14:52 от Nefertarri

# 8
  • Мнения: 2 752
Абе, не са никак нов продукт. Има ги над 10 години вече.

Общи условия

Активация на акаунт