Размери на плода

  • 4 789
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14
Момичета в 6 календарен месец съм и на прегледа ми преди седмица разбрах,че бебчо ми е 543 грама,а лекарката ми проверява в някакво календарче и каза,че трябва да е 650 грама.В интернет прочетох,че в този месец достига до 600 грама.Обърках се вече.Кажете вие какво мислите и знаете по въпроса Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 775
УЗ апаратът не е кантар и дава много големи отклонения при измерване. Реално той мери на база на това, което отбелязва оператора за дължина на бедрена и предмишнична кост, диаметър на главичката и т.н. Само няколко милиметра да й мръдне ръката на лекарката ти, апаратът ще сметне различна стойност. € календарен месец не е добър ориентир, защото бебчето расте усилено и размерите му са различни в началото и края на месеца. Та по-добре се ориентирай по гестационната седмица, ако цикълът ти е точен и смяташ, че е правилно изчислена.
Още нещо, ако не се чувстваш комфортно с твоята лекарка, отиди на преглед при друг специалист за биометрия на бебчето, можеш да отидеш и на фетална морфология в 3тия триместър (28-32 г.с.), за да разгледат подробно плацента, кръвоотток, жизнени показатели и размери на плода.

# 17
  • Мнения: 14
Благодаря Simple Smile Най-доброто е да изчакам да вляза в 28-ма седмица и да отида на това изследване особено по отношение на плацентата и тонуса на детето.Само така ще получа отговори на всичките си въпроси и дай боже успокоение.Правих ФМ в първия триместър и всъщност от там знам за проблема с плацентата.

# 18
  • Мнения: 3
Да не пише 1,4 см? Защото 14 см за 11 седмица май са множко!

Здравейте аз съм в 12- та г.с и на коремен ехограф дължината на бебето излиза,че е 33 мм това не е ли мноко малко или ехографа да не би да превръща сънтиметрите в милиметри благодаря предварително

# 19
  • Мнения: 134
В 11 г.с бебето е около 4-6 см дълго и около 13-15 грама.При всеки е различно все пак.Успех.

Общи условия

Активация на акаунт