Избелване на зъби у дома

  • 127 524
  • 420
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 2 440
Сигурно всички пасти съм пробвала,които се предлагат на пазара,от 1 до 20 евро.Тази която показах ми дава най-добри резултати.
И куркума съм пробвала,но се омазвам и не я търпя,а за сода бикарбонат зъболекарка ми е казвала,че разбива емайла на зъбите ако се ползва продължително и не смея.
Питала съм и за професионално избелване.Зъболекарите казаха,че е много вредно за зъбите и се прави само при изключително проблемни зъби.Друг е въпросът,че в БГ се прави за да се вземат парите,без да ги интересува какво се случва със зъбите на хората

# 316
  • Мнения: 18 547
И на мен зъболекар ката ми каза, че е вредно. Особено като съм с чувствителни зъби. Но масово виждам жени с много бели зъби и явно масово се избелват. И аз искам да си ги избеля. Но не знам със шини дали ще има ефект. Отделно ми каза, че след време пак ще ми потъмнеят дори и да ги избелим. И ми каза, че пастите категорично не действат(ама аз май не съм много съгласна).
Един вид зъболекарката направо си ми каза да не ги избелвам.Само с шина, защото било по-щадящо.
Аз ще ползвам една система за избелване по-нататък, пък да видим и накрая ще поръчам и шини ако няма ефект. Просто моите зъби са толкова проблемни, от дете съм все по зъболекари и не знам какво ще им се случи.

# 317
  • Мнения: 80
Аз моите зъби ги поддържам бели с една паста Arm & Hammer Advance White Extreme и избелващия листерин. Иначе не пропускам сутрешното кафе, хапвам шоколад и т.н., но зъбите ми са прилично бели и правят впечатление.
Ползвала съм и какви ли не други щуротии, лентите на крест, пасти с активен въглен, домашното избелване с куркума, сода и кокосово масло, но за мен действаща и щадяща е горната схема с пастата и водата за уста. От лентите и содата зъбите ми стават ужасно чувствителни...

# 318
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 515
От няколко дни и аз пробвам с кокосово масло, но не издържам повече от 5 мин. Grinning След това си измивам зъбите с паста. Мисля да включа и аз избелващия Листерин. Преди го ползвах и за стягане на венците.
Вие какво кокосово масло използвате? Колко често жабурите с него и правите ли почивки (имам предвид например 5 дни жабурите и 5 дни почивате)?

# 319
  • Мнения: 18 547
От ДМ ми кокосовото. Вече втор буркан ползвам. Много съм доволна. Аз не жабурукам, а слагам на четката и четйам със сода или сол.

# 320
  • Мнения: 2 440
Мис,тези жени със супер белите зъби сигурно нямат вредни навици или са с фасети.
Я споделете какви са тези шини.Аз имам едни силиконови джаджи,но си седят в шкафа,голяма играчка ми се вижда

# 321
  • Мнения: 18 547
Или са с фасети или са правени в кабинета. Но масово го виждам. Не са естествено бели. Няма как да са, вижда се.
Шините се правят при зъболекар, прави се отливка по твоите зъби и ти дава един гел и с него се мажеш. И стоиш с шините всеки ден.

# 322
  • Мнения: 2 440
Оооо тука ме загубиха Grinning няма как да вися всеки ден с тях.Мерси Мис

# 323
  • Мнения: 1 145
Аз моите ги носих 6 нощи през вечер по съвет на зъболекаря. Малко е странно да спиш с тях, но не е чак толкова зле колкото си го представях. Питах дали не е по-добре да ги нося през деня (бях си вкъщи по майчинство), но той предположи, че ще ми е трудно 7-8 часа да не ям. Пиенето на вода също е трудно, но през нощта го ограничавам до веднъж.

# 324
  • SF
  • Мнения: 21 096
Шините се слагат вечерта за през нощта. Всеки месец по 5 нощи. На мен на третата зъбите ми стават много чувствителни. Не си избелвам зъбите всеки месец.
Ползвам пасти с активен въглен, но ефектът не е нещо особено видимо. В момента на измиването стават бели, но след 1-2 кафета и чай, естественият им цвят се връща. 
Шините с гел дават най-сериозен ефект.

# 325
  • Мнения: 1 145
При мен също се появи чувствителност на зъбите, но всичко отшумя ден-два след като спрях ползването на шините. Предполагам, обаче, че е индивидуално.

# 326
  • SF
  • Мнения: 21 096
Да, отшумява за ден. Но острата болка, докато зъбите са чувствителни, не е търпима и означава, че трябва да спрем, защото нервите на зъбите са станали чувствителни.

# 327
  • Мнения: 9
Чувала съм, че с кората на зелени орехи се избелват добре. Прави се на паста и мият зъбите с нея.

# 328
  • Мнения: 1 145
Не знам как се прави паста, но знам, че корите на орехите съдържат йод и всеки, който е брал орехи, знае как се боядисват пръстите от тях.

# 329
  • Пловдив
  • Мнения: 5 931
И аз точно това си помислих Simple Smile Тези кори, където се докоснат, после няма измиване.

Общи условия

Активация на акаунт