За пушенето вкъщи

  • 22 808
  • 125
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 54 061
Бивш пушач съм, но никога не съм пушила вътре. Студ, пек, на терасата.
Преди да имам дете, разрешавах за гости, но то е било рядко.
Обаче след детето, не, категорично и без изключения.
Дразни ме много неприятно миризмата на цигари и гледам да съм на голямо растояние от пушачи.
Това пушене под аспиратора не го разбирам. После да се вмирише на цигарен дим, гадост! Sick
Жалко, че в повечето заведения не се спазва забраната за пушене. Дори и с добра аспирация, пак е неприятно.

# 106
  • Португалия
  • Мнения: 3 764
не пуша от 13г-ще станат на 21ви септември
но,и тогава не пушех в спалнята-егати гадостта!
и,никога не е било нормално гостите да дават тон с пушенето-каквото кажат домакините -това е!

Последна редакция: вт, 20 авг 2019, 12:47 от Не се сърди, човече

# 107
  • Мнения: 18 522
И аз съжалявам, че съм пушила навремето. Но никога вкъщи - дразни ме да мирише на цигари. Спрях ги преди повече от 10 години и ми е супер. Не ме дразни никога някой да пуши, само да не е у дома.

# 108
  • Мнения: 1 118
Пушим в къщи, но никога в стаите за спане.

# 109
  • Другата България
  • Мнения: 36 882
Където и да пушиш в къщи, миризмата се просмуква и влиза навсякъде, дори и в стаите за спане. Не можеш да опазиш, да не говорим колко се осмърдяват мебели, пердета, дрехи, всичко попива и после няма оправия. В къщи открай време всички врати навсякъде постоянно са отворени, вкл. и на банята и тоалетната, лято, зима-все е отворено. Дори и на терасата като се пуши и за малко се усеща вътре, какво остава ако е системно и е в стаите. Не бих си го позволила, гостите ми знаят и се съобразяват, всички пушат на терасата, няма лято, няма зима. Съжалявам, не правя компромиси.
Писала съм за съседите един етаж под нас, които пушат навсякъде в апартамента си, по много. При махнато капаче на вентилатора в банята за отрицателно време в нас замирисва на градски кенеф, от най-долнопробните. Mr. Green Не мога да си представя да го дишам това постоянно.

# 110
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Пуша на терасата. Няма значение зима, лято - там. Вътре не допускам гости да пушат - има си тераса, която щом аз ползвам, и те могат.

# 111
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
И у нас се пуши само на терасата.
Ако сме в къщата -само на двора.
Без значение дали е лято или зима.
И за гостите важи същото правило.

# 112
  • София
  • Мнения: 11 436
Където и да пушиш в къщи, миризмата се просмуква и влиза навсякъде, дори и в стаите за спане. Не можеш да опазиш, да не говорим колко се осмърдяват мебели, пердета, дрехи, всичко попива и после няма оправия. В къщи открай време всички врати навсякъде постоянно са отворени, вкл. и на банята и тоалетната, лято, зима-все е отворено. Дори и на терасата като се пуши и за малко се усеща вътре, какво остава ако е системно и е в стаите. Не бих си го позволила, гостите ми знаят и се съобразяват, всички пушат на терасата, няма лято, няма зима. Съжалявам, не правя компромиси.
Писала съм за съседите един етаж под нас, които пушат навсякъде в апартамента си, по много. При махнато капаче на вентилатора в банята за отрицателно време в нас замирисва на градски кенеф, от най-долнопробните. Mr. Green Не мога да си представя да го дишам това постоянно.
Напълно съгласна съм, имам приятели, които твърдят, че у тях не миришело, защото тя пуши на терасата или под абсорбатора, ами мирише си. Не знам защо много пушачи си мислят, че абсорбаторът дърпа всичко. Може и да има такива в супер луксозни домове, но със сигурност стандартните, дори и от малко по-висок клас, вършат работа колкото да не е задимено в стаята.

# 113
  • Мнения: 3 051
Мъжът ми пуши вкъщи, през повечето време на терасата, много рядко в кухнята на пуснат аспиратор и отворен прозорец. При топли месеци за мен е абсурд да се пуши вътре, рядко позволявам на гости да пушат в кухнята на масата. Зимата - по-често, но ми е неприятно, когато не се съобразяват и димят всички вкупом. Неудобно ми е да ги  изритам на терасата в студа, а трябва. Simple Smile

# 114
  • Мнения: 4 409
И двамата с ММ сме пушачи. Пушим в кухнята, която е изнесена на терасата и има врата. Т.е. вътре не се пуши. Зимата разреших на гости да пушат в трапезарията, при което в 1 часа посред нощ прах пердета. Просто ми смърдеше ужасно. На другата вечер пак имахме гости и ММ вика - ей сега нося пепелник. Не знам как съм го изгледала, но не донесе и гостите пушиха на терасата. Ами не ми е хубаво, когато вляза у нас да ми мирише на цигари.
Също и в колата не пушим. Той си позволява понякога, когато е сам. Аз също от време на време, особено ако ми е нещо напечено. От няколко месеца съм на IQOS и поне не мирише като другите цигари. Ако успея да ги откажа ще е най-добре, но нещо волята ми ме предава.

# 115
  • Другата България
  • Мнения: 36 882
Пердетата ще изпереш, домашните дрехи, косата ще измиеш....ама то се просмуква и в мебелите, дамаските на дивана, столове, гарнитура...изобщо не ми е неудобно да изкарвам гостите на терасата. След като аз пуша там, ще го правят и те.

# 116
  • София
  • Мнения: 12 374
Просмуква се навсякъде, винаги мирише. У дома никой никога не пуши, изключения НЕ правим. Никакви тераси и абсорбатори, всеки, който пуши, излиза на двора.

Ско, просто им посочваш вратата и толкоз Simple Smile

# 117
  • Мнения: 2 039
В къщи не разрешанам да се пуши.Ако имаме гости пушачи излизат на балкона.Понеже знаят ,че съм категорична по този въпрос,даже се въздържат и после казват" Е  то можело да не се пуши два часа"

# 118
  • София
  • Мнения: 17 591

Никой не се е и опитвал да пуши вкъщи. Изобщо никога не е било поставяно като въпрос. И не понеже сме маниакални непушачи - аз все още пуша (малко, но все едно), ММ ми пушеше по близо 2 кутии докато Врячо не стана на 2. Не ни е било обидно всеки път да излизаме  Mr. Green - нито пък някога е било обидно на гостите ни.

# 119
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Расла съм в дом, където се пушеше навред. Е, без стаята на децата, ама все тая, миризмата беше просмукана във всичко! Пуша навън, независимо колко е студено, какво вали, как пече и т.н. Същото се отнася и за гостите ми, без изключения.

Общи условия

Активация на акаунт