Това ли са контракциите

  • 1 501
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Здравейте на всички,
бременна съм в 19 г.с. и снощи за пръв път усетих стягане на стомаха, /стомаха, а не матката/ стана твърд като стена за около минута и трудности с дишането. Обадих се на наблюдаващия ме лекар, тя ми каза, това са контракции, лягай и днес ела да ти дам болнични. От снощи съм добре, не  се е повторило, днес съм на работа и мисля, че е малко пресилено да лежа в къщи. Това ли представлява контракцията, защото аз си го представях ниско долу, а не горе, чак до ребрата. Това ми е първа бременност и всичко, което е необичайно за тялото ми го мисля като ненормално.
До скоро     :shock:

# 1
  • Мнения: 1 722
Мисля, че за твоята седмица трябва да усетиш един-два пръста под пъпа и то нещо като вътрешно стягане, може и да не е болезнено. В стомаха няма как да почустваш контракции  Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: Dimitrova_V
Здравейте на всички,
бременна съм в 19 г.с. и снощи за пръв път усетих стягане на стомаха, /стомаха, а не матката/ стана твърд като стена за около минута и трудности с дишането. Обадих се на наблюдаващия ме лекар, тя ми каза, това са контракции, лягай и днес ела да ти дам болнични. От снощи съм добре, не  се е повторило, днес съм на работа и мисля, че е малко пресилено да лежа в къщи. Това ли представлява контракцията, защото аз си го представях ниско долу, а не горе, чак до ребрата. Това ми е първа бременност и всичко, което е необичайно за тялото ми го мисля като ненормално.
До скоро     Shocked


Щом си усетила стягане и втвърдяване, значи е контракция. ПОслушай лекарката си и си вземи болничен. Изобщо не е пресилено, по-добре полежи малко, после да няма проблеми!

# 3
  • Мнения: 2 489
Цитат на: Dimitrova_V
Здравейте на всички,
бременна съм в 19 г.с. и снощи за пръв път усетих стягане на стомаха, /стомаха, а не матката/ стана твърд като стена за около минута и трудности с дишането. Обадих се на наблюдаващия ме лекар, тя ми каза, това са контракции, лягай и днес ела да ти дам болнични. От снощи съм добре, не  се е повторило, днес съм на работа и мисля, че е малко пресилено да лежа в къщи. Това ли представлява контракцията, защото аз си го представях ниско долу, а не горе, чак до ребрата. Това ми е първа бременност и всичко, което е необичайно за тялото ми го мисля като ненормално.
До скоро     Shocked


Точно това са контракциите! Аз ги имам от няколко седмици, но ми изписах Магнерот и сега нямам оплаквания! Ако зачестят при теб - би трябвало да ти изпишат някакъв магнезиев препарат.
Но-шпато има съвсем друго действие и няма да предотврати контракциите, а ще ги успокои.

# 4
  • София
  • Мнения: 750
Миличка честно да ти кажа на мен ми е втора бременност ама и аз не знам, а чувствам същите неща само че при движение.
Вчера цял ден бях така, накрая с бодежи ниско, ама пък днес нищо ми няма иначе и аз бях решила направо на консултация да ходя.
Надявам се да не са или пък да са в рамките но нормалното.

Някой знаещ да сподели моля!

# 5
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 733
Цитат на: Anita_79
Мисля, че за твоята седмица трябва да усетиш един-два пръста под пъпа и то нещо като вътрешно стягане, може и да не е болезнено. В стомаха няма как да почустваш контракции  Laughing


При мен е точно така и е болезнено. Лекаря ми изписа папаверин и ако не помогне магнерич, но от папаверина адски ме боли главата и го спрях. Сега вземам Магнерич 3 пъти по 1 таблетка на ден, но засега няма промяна, продължава да ми се втвърдява матката ниско долу и да ме наболява от време на време. Не бих казала че болките са нетърпими, но определено ги има. Дали е опасно!!! Не знам да се обаждам ли на доктора или да чакам магнерича да подейства, вземам го от 3 дни.  Sad

# 6
  • София
  • Мнения: 750
Е аз докато пишех вие сте отговорили - явно си трябва намесата на специалист.
И аз благодаря!

# 7
  • Мнения: 1 770
Цитат на: Valka
Цитат на: Anita_79
Мисля, че за твоята седмица трябва да усетиш един-два пръста под пъпа и то нещо като вътрешно стягане, може и да не е болезнено. В стомаха няма как да почустваш контракции  Laughing


При мен е точно така и е болезнено. Лекаря ми изписа папаверин и ако не помогне магнерич, но от папаверина адски ме боли главата и го спрях. Сега вземам Магнерич 3 пъти по 1 таблетка на ден, но засега няма промяна, продължава да ми се втвърдява матката ниско долу и да ме наболява от време на време. Не бих казала че болките са нетърпими, но определено ги има. Дали е опасно!!! Не знам да се обаждам ли на доктора или да чакам магнерича да подейства, вземам го от 3 дни.  Sad


На мен ми казаха ако имам контракции да взимам Магнерич 3 пъти по 2 и ако се наложи може да се взима освен него и Но-шпа. 3 пъти по 1 магнезий по едно време хич не ми вършеше работа. За бебето не се притеснявай, няма проблем. Аз пих магнезий през цялата бременност.

# 8
  • Мнения: 2 489
Valka, три дни са много малко време. След десетина дни може би ще усетиш ефекта. Аз първата седмица пиех 3х2 Магнерот, а сега ги пия 3х1.

# 9
  • Мнения: 1 770
Цитат на: Asia
Е аз докато пишех вие сте отговорили - явно си трябва намесата на специалист.
И аз благодаря!


Задължително трябва намеса на специалист.

# 10
  • Мнения: 5 370
Ами аз да си го кажа директно-скоро даже бях пускала тема по въпроса.Имам ги същите присвивания,болката е като при цикъл и се появяват даже когато съм абсолютно спокойна.А щом има и нерви-ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.В момента съм в болничен,снощи лекарят ми след преглед заръча да отида за продължение другата седмица.Не е никак безобидно или пък пресилено.Все пас ролята на контракциите ,когато сме били в цикъл,е била да изхвърли нещо ненужно,а сега трябва да го пазим!!! Grinning

# 11
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 733
Цитат на: sunny_zt
Valka, три дни са много малко време. След десетина дни може би ще усетиш ефекта. Аз първата седмица пиех 3х2 Магнерот, а сега ги пия 3х1.

Ами то така си пише и в листовката Embarassed  Ще взема да вземам по 2 около седмица а после ще мина на 1. Дано да помогне и да не се налага да звъня на доктора за нищо.

# 12
  • Мнения: X
Ами в стомаха ми се струва странно, но щом си имала стягане и задух....послушай лекарката си, ако искаш се консултирай с още един лекар.

# 13
Ами странно ми се струва болка в стомаха да е контракция но аз не съм лекар Sad Аз имах доста контракции, но моите бяха по-ниско.. болката е като при цикъл... Може би е различна при всяка жена... Но доколкото знам леките контракции сами по себе си не са нещо страшно...Аз не съм пила лекарства за тях, ако не ти пречат и лекаря не настоява да пиеш лекарства по-добре недей. Все пак контракциите са естествената подготовка на тялото за раждането...

# 14
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз заради контракции бях в болница. Извинявайте, но прочетох мнения за самоволно пиене на лекарства и увеличаване на дозите им. Обаждайте се на лекаря си и за най-малкото притеснение. По-добре една минута разговор отколкото дни притеснения. Аз пия магнерот 2 пъти по две. Казаха ми след 10 дена да мина по две на ден, но ми се появиха пак контракции и сега съм към старата схема. Внимавайте с лекарствата и си пчивайте повече. Дано не обиждам никой!

# 15
  • Мнения: 4 358
Това са контракциите. Трябва да кажеш на наблюдаващия те лекар, че си имала контракции, особено ако зачестят или станат болезнени.
Аз изкарах почти цялата си бременност на магнезий заради това стягане.

Общи условия

Активация на акаунт