Доходи в Пловдив

  • 4 302
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте,
Мислим да се преместим да живеем в Пловдив и бих искала да попитам тези от вас, които живеят в Пловдив или имат инфо, какви доходи са нужни, за да се поддържа някакъв нормален стандарт? Давам си сметка, че е относително, и вероятно ще кажете баба знае 2 и 200, но ще ми е от голяма полза да чуя различни мнения. Благодаря

# 1
  • Мнения: 1 762
Дай малко повече информация - на квартира ли ще се местиш, сама ли си или с мъж, имаш ли дете и т.н.
Въпросът ти е неясен.
Иначе е по-скъп град от Стара Загора и по-евтин от София

# 2
  • Мнения: 11
Да, наистина трябваше да уточня, със семейството си (съпруг и 1 дете) в собствено жилище ще живеем, няма да изплащаме жилище или кола. Благодаря

# 3
  • Мнения: 3 597
Много зависи къде ще живеете - на квартира или собствено жилище , колко членно е семейството и др. Предимството на големите градове е , че е пълно с големи вериги магазини , промоции и отстъпки . Също е важно и отоплението , доста семейства са на газ вече .

# 4
  • Мнения: 11
Здравейте, в собствено жилище ще живеем със съпруга ми и детенце. Отоплението е е подово, нямаме кредити. Благодаря

# 5
  • Мнения: 1 762
Ами имам близко семейство, което е в същата конфигурация и се оправят с 1300-1400. Отопление на ток, нямат кола, нямат село или друг вид хранителна и друга помощ. Нормални развлечения.
Ние живеем с 800-900, но нямаме дете.

# 6
  • Мнения: 11
@amonqk
Много благодаря

# 7
  • Мнения: 598
Ако се храните с домашна храна, не пиете, не пушите и нямате харчове за кола, за нормален стандарт ще ви трябват към 1500 лв примерно. Пак е според зависи какви са транспортните ви разходи, с каква храна обичате да се храните, дали ви е все едно дали вземате евтино или скъпо сирене примерно, месо или кренвирши и т.н. Зависи и от това колко е голямо детето. От това какви хобита имате и как обичате да прекарвате свободното си време и какви харчове имате по това. Сумата, която съм посочила може и да ви е малка, може и да ви остава да спестявате. Зависи и как сте със здравето и колко биха ви трябвали за лекарства. Зависи и как се отоплявате зимата, дали сте с ТЕЦ или не, зиморничави или не...

# 8
  • Мнения: 3 597
Ние живеем в Асеновград , но имаме много близки в Пловдив . Едни от приятелите ни са с 2 деца , кредит и техника на изплащане и се справят чудесно с към 1500 лв. Понякога се чудя как се справят , защото по нищо не личи да се ограничават . Скоро правиха и ремонт . Казват , че всичко им е купено на промоция . Храна пазаруват веднъж седмично от големи магазини . Може би зависи как ще се разпредели семейния бюджет , за да стигне за всичко . И все пак мисля , че минимума е 1000 лв.  

# 9
  • Мнения: 11
Много благодаря @мери и @galentse
Знам, че е много относително и бюджетите се разпределят различно. Прави ми впечатление, че има голяма разлика със София.

# 10
  • Мнения: 9 991
Много благодаря @мери и @galentse
Знам, че е много относително и бюджетите се разпределят различно. Прави ми впечатление, че има голяма разлика със София.

По-евтино е от София и Варна. За нормален живот, всеки разбира различно. Заплатите са малки.

# 11
  • Мнения: 11
Много благодаря @мери и @galentse
Знам, че е много относително и бюджетите се разпределят различно. Прави ми впечатление, че има голяма разлика със София.

По-евтино е от София и Варна. За нормален живот, всеки разбира различно. Заплатите са малки.

А как вървят заплатите в Пловдив? Благодаря

# 12
  • Мнения: 1 762
Средно са по-ниски от София между 25% и 40% в зависимост от професията.

# 13
  • Мнения: 11
Средно са по-ниски от София между 25% и 40% в зависимост от професията.
Благодаря @amonqk

# 14
  • Мнения: 9 991
Скрит текст:
Много благодаря @мери и @galentse
Знам, че е много относително и бюджетите се разпределят различно. Прави ми впечатление, че има голяма разлика със София.

По-евтино е от София и Варна. За нормален живот, всеки разбира различно. Заплатите са малки.

А как вървят заплатите в Пловдив? Благодаря

Aми зависи от длъжността. Определено са по-ниски от софийските. Има и заплати от по 400 лв.

Общи условия

Активация на акаунт