Доходи в Пловдив

  • 4 303
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 17
Ако живеете много пестеливо и не ползвате кола ще се поберете в 800 - 1000 лв, а ако искате по-нормален живот ще трябват 2000 - 2500 лв. Храната е евтина и има доста големи супермаркети, но и заплатите са доста по-ниски от тези в София и черноморието  newsm78

# 16
  • Мнения: 11
Ако живеете много пестеливо и не ползвате кола ще се поберете в 800 - 1000 лв, а ако искате по-нормален живот ще трябват 2000 - 2500 лв. Храната е евтина и има доста големи супермаркети, но и заплатите са доста по-ниски от тези в София и черноморието  newsm78

Благодаря много @DaniX

# 17
  • Мнения: 9 991
Ако живеете много пестеливо и не ползвате кола ще се поберете в 800 - 1000 лв, а ако искате по-нормален живот ще трябват 2000 - 2500 лв. Храната е евтина и има доста големи супермаркети, но и заплатите са доста по-ниски от тези в София и черноморието  newsm78
\
По черноморието не са по-високи. Ако са то е 50-100 лв. за сметка на много по-скъпия стандарт на живот там. Варна е по-скъпа от София. Но и в Пловдив работа по-трудно се намира, особено ако нямаш стаж в града.

# 18
  • Мнения: 1 780
Зависи каква работа търси човек, защото в новата индустриална зона само от сега има 1500 работни места. Естествено не са високи заплатите за неспециалистите.
А всъщност, ако имаш стаж в София и търсиш работа в Пловдив, имаш предимства. Аз от опит  говоря, но от преди няколко години.

# 19
  • Мнения: 9 991
Зависи каква работа търси човек, защото в новата индустриална зона само от сега има 1500 работни места. Естествено не са високи заплатите за неспециалистите.
А всъщност, ако имаш стаж в София и търсиш работа в Пловдив, имаш предимства. Аз от опит  говоря, но от преди няколко години.

Aми аз от Варна се преместих в Пловдив. Целият ми дотогавашен стаж, беше във Варна. Били мислели, че като съм от Варна си търся работа временно, а те уж търсели дългосрочно. Също са ме питали, като съм работила за повече пари, а те давали по-малко, седят и недоумяват. Отделно специалността, която съм завършила в Пловдив я няма, и това вместо да ми е предимство, то се оказва недостатък, защото те не я знаели. Единственото ми предимство е, че говоря езици, което в града не е привилегия на всеки, за разлика от Варна.  Peace Смотан град е, ама не казва авторката с какво сравнява. Ако е със Стара Загора или Айтос да идва. Ако е със София, Варна или Бургас, да си седи там.

Отделно жегите в Пловдив, празните улици лятото събота вечер, и селския манталитет на гражданите не понасят на всеки.

# 20
  • Мнения: 11
Верно? Аз все си мислех, че Пловдив е дръпнал напред, след всичките тези новини за предприятия в индустриалната зона. Явно само привидно е така. Наясно съм, че в София заплатите са по-големи и възможностите са по-големи, но пък и живота и е по-скъп и по-трудно се гледа детенце.

# 21
  • Мнения: 9 991
В завод ако ти се работи за 500-600 лв. заплата с нощни смени и това го намираш за добре? Ако си имаш хубава работа и добри доходи в София, не се лъжи да идваш във филибето.  Peace

# 22
  • Мнения: 4 871
Аделинда всъщност е права. Това, което ме дразни, е, че в неделя Пловдив е като умрял-нищо не работи. Не дай си Боже да ти потрябва нещо, почти за всеки магазин ще удариш на камък. Иначе аз лично харесвам града-пооправиха го, преди години съвсем беше замрял, но вече се пооживи и отново  има туристи, оправиха вида на града-фонтаните в градската градина отново заработиха, а преди си стояха неремонтирани и не беше приятна гледка някакъв пресъхнал фонтан. Друг плюс, който отчитам, е градския транспорт.  Много е добре! Като казвам добре, имам предвид наистина много много добре! Аз не слизам от автобусите, имам си карта и прехвърлям сумата сигурно 2-3 пъти. Навсякъде пътувам с градския, има много удобни линии и ми е в огромна помощ!
Мисля, че е добър град за семейство с (малко) дете, аз лично бих предпочела да си отглеждам децата в агломерациите, но и в самия град пак е добре.

# 23
  • Мнения: 11
Аделинда всъщност е права. Това, което ме дразни, е, че в неделя Пловдив е като умрял-нищо не работи. Не дай си Боже да ти потрябва нещо, почти за всеки магазин ще удариш на камък. Иначе аз лично харесвам града-пооправиха го, преди години съвсем беше замрял, но вече се пооживи и отново  има туристи, оправиха вида на града-фонтаните в градската градина отново заработиха, а преди си стояха неремонтирани и не беше приятна гледка някакъв пресъхнал фонтан. Друг плюс, който отчитам, е градския транспорт.  Много е добре! Като казвам добре, имам предвид наистина много добре! Аз не слизам от автобусите, имам си карта и прехвърлям сумата сигурно 2-3 пъти. Навсякъде пътувам с градския, има много удобни линии и ми е в огромна помощ!
Мисля, че е добър град за семейство с (малко) дете, аз лично бих предпочела да си отглеждам децата в агломерацииите, но и в самия град пак е добре.

Много благодаря за мнението, ами решили сме го вече, дано имаме късмет.

# 24
  • Мнения: 4 871
RusTo, пожелавам ви да имате късмет и да успеете да се уредите бързо в Пловдив! Мисля, че ще ви хареса все пак, града е хубав. Още веднъж успех и всичко хубаво!

# 25
  • Мнения: 11
Много благодаря! Хубав уикенд!

Общи условия

Активация на акаунт