"Бисери" в учебния автомобил

  • 23 198
  • 88
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 048
Моят инструктор е много добър човек и голям шегаджия.
Любимата ми ситуация е:
Караме в една тясна уличка. Инструктора ми казва да паркирам. Аз пускам аварийните. Зад мен се е залепил един джип.
Питам инструктора: "Да продължа ли на пред за да пропусна джипа, не мога да паркирам тук?"
Той:  "Паркирай!"
Аз му казвам: "Не мога!"
Той отново: "Паркирай!"
Аз съвсем бавно започвам да паркирам назад.
Той отваря прозореца и вика на този с джипа: "Не виждаш ли, че ще паркираме?"
Този с джипа отстъпи и аз паркирах. След което инструктора слезна от колата и започна да се кара с него.

# 76
  • Мнения: 5 820
Много интересна и забавна темичка Grinning

Моят инструктор беше много голям шегаджия и със сигурност не съм запомнила всичките му изцепки.
Най-редовните бяха като влизам в дупките "Магоо,ако и твоята дупка я пазиш както тези,направо не знам"  Laughing Joy или другото беше "По-полека го хващай този лост бе,ако това е гаджето и го хванеш така,знаеш ли какво ще стане" hahaha hahaha
Когато завивах репликата беше "Върти,щот няма да се ожениш" Grinning


Е,години по-късно и се ожених и си опазвам дупката  smile3534 smile3521 Joy Joy Joy bowuu

   Това много ме разсмя.  Joy Joy Joy

# 77
  • Мнения: 5 820
Моят инструктор, първи учебен час - разучаваме колата.
,,
- И запомни когато светне нещо на таблото е лошо - спираш колата и не я караш повече.
- А когато светне ,,лампата на Аладин вече е много,много, по-лошо...,най-вероятно колата за нищо вече няма да става,гледай нищо да не свети....

- Как жена да сменя гума - Отваряш багажника ако можеш изваждаш резервната гума и се надяваш някой да спре да ти я смени... ,,
 Laughing Laughing Laughing

 Joy Joy Joy Защото духът от лампата на Аладин няма да се появи и да ни изпълни желанието да оправи колата.

# 78
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Последните бисери са голям смях. Crazy Joy

# 79
  • Мнения: 266
- Завиваме на дясно!
    Аз давам ляв мигач....
- Днес е вторник, дясното е на другата страна......  SatisfiedSatisfiedSatisfied  Blue CarBlue CarBlue Car 

# 80
  • Мнения: 29 321
Не е баш учебен, че имам книжка, но с ММ карам, че са минали 100 години, откакто съм изкарала книжка и да си опресня. Той - завивай вдясно, аз най-чинно се престроявам вляво и давам мигач. При това супер горда, че съм се престроила...хахаххаха

# 81
  • Мнения: 34
Преди да започна курса, приятел се беше опитвал да ме учи на една Вектра. Та още в началото похвалих на инструктора колата, че е нова и изобщо не усеща дупките. И той ме изгледа малко странно и каза "Усеща ги! И колата, и аз ги усещаме!" Animal Joy Cat
Веднъж приближаваме една по-дълбока и той с най-сериозен тон каза "Ако влезеш сега в тая дупка, слизам от колата и си тръгвам!"

# 82
  • Мнения: 873
Оооо, страхотна тема, разведри ме и ме успокои. В момента карам курса и ми се струва, че по-трагично същество от мен не се е появявало по пътищата. Напоследък рядко кормувам и инструктора ме успокоява с думите "Нищо не си забравила! Няма как да забравиш нещо, което не си запомнила и не знаеш". Нервак е и малко грубичък на моменти, а това още повече ме шашка. Иначе си назубрих теорията, но зад волана всичко забравям и понякога тотално блокирам - започва се едно хаотично натискане на педали, ръчкане на лостове... Много тъпа изцепка имах последния път - карам си и той ми казва "Сега направо, дай пътепоказател.", което всъщност означава да се престоя в съответната лента (наляво), която е за направо. Обаче, спеченият ми мозък трескаво се опитва да си спомни "Егати! Кой беше пътепоказателя за направо!". Утре шофирам пак. Сигурно ще има какво да напиша.

# 83
  • Мнения: 5 820
Оооо, страхотна тема, разведри ме и ме успокои. В момента карам курса и ми се струва, че по-трагично същество от мен не се е появявало по пътищата. Напоследък рядко кормувам и инструктора ме успокоява с думите "Нищо не си забравила! Няма как да забравиш нещо, което не си запомнила и не знаеш". Нервак е и малко грубичък на моменти, а това още повече ме шашка. Иначе си назубрих теорията, но зад волана всичко забравям и понякога тотално блокирам - започва се едно хаотично натискане на педали, ръчкане на лостове... Много тъпа изцепка имах последния път - карам си и той ми казва "Сега направо, дай пътепоказател.", което всъщност означава да се престоя в съответната лента (наляво), която е за направо. Обаче, спеченият ми мозък трескаво се опитва да си спомни "Егати! Кой беше пътепоказателя за направо!". Утре шофирам пак. Сигурно ще има какво да напиша.

   Нормално е да забравиш теорията, когато шофираш. Всичко идва от страха и притеснението.

# 84
  • София
  • Мнения: 4 548
Цитат
Sea Breeze, може да ти помогне, ако когато те вози друг, го помолиш да коментира знаците, край които минавате. Така ще имаш време да им обърнеш внимание. Аз така ги научих още като дете от баща ми и нямах никакви проблеми с взимането на листовките.

# 85
  • Мнения: 873
Благодаря! Откакто карам курсовете, обръщам много по-голямо внимание на знаците, а и на ситуациите по пътя. Основно съм пешеходец и до сега ме е вълнувал сигнала на светофара и къде е пешеходната пътека. Вече всичко ми е доста по-различно.

# 86
  • Мнения: 5 820
   Още не съм започнала курсовете за шофиране, но като пешеходец вече се интересувам кой знак какво означава и гледам пътната маркировка и светофарните сигнали и се поставям на мястото на шофьорите на пътя.

# 87
  • София
  • Мнения: 3 261
Я един по-сериозен въпрос извън темата - стават ли курсовете в СБА? Simple Smile

# 88
  • Мнения: 3 788
Я един по-сериозен въпрос извън темата - стават ли курсовете в СБА? Simple Smile

Ако имаш бол свободно време около 2-3 месеца поне, стават, да Simple Smile

Моят инструктор е много готин. Последният път едно момиче кара след мене, аз се возя само отзад. Преди една пешеходна една баба върви по тротоара и се чуди дали да пресича, той ѝ казва "Давай газ, какво я чакаш тая", момичето дава газ, минава, вече кара още 200 метра и инструктора и вика: "Ето, казах ли ти, чак сега взе решение дали да пресече, така е, ще пускаш само готините момичета с къси поли, другите-не" Sweat SmileSweat Smile (естествено в кръга на шегата:) )

Общи условия

Активация на акаунт