Медицински център 'Радост" - Варна - Мнения

  • 36 541
  • 111
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4
Здравей,в момента и аз съм на стимулации по дълъг протокал като Вас.И вярвам,че др.Емин ще направи чудеса!! Какъв е Вашият резултат в момента,тъй като поста Ви е от 02.2019 ???
Надявам се - Положителен !😊😊😊

# 91
  • Мнения: 27
Здравейте. Аз също искам да споделя моя опит в тази клиника.
Съвсем скоро бях на стимулация и за съжаление приключи неуспешно. Бях пациентка на доктора малко повече от 1 година. След първата консултация при него бяхме останали с добри впечатления, даде ни фиш с изледванията, които трябваше да пуснем и двамата с обща стойност около 600лв (кръвни, спермограма, миокробиологични, цитонамазка и т.н). На кръвните изследвания се установи, че антителата за хламидии в кръвта ми са високи и доктора каза, че трябва да ги лекуваме, в което разбира се няма нищо лошо, но това лечение продължи цели 8 месеца. Пих 3 вида антибиотик (единия от Германия, другия от Турция) през 2 месеца, но уви стойностите не падаха. Накрая доктора реши да ми пусне ДНК-тест (PCR) и чудо нямах хламидии, но кръвните ми все още са над нормата. Според мен още след първия антибиотик можеше да пусне ДНК теста и да не губим време и пари, но както и да е. За тези 8 месеца лекуване на хламидии пуснахме 3 пъти пълни изследвания, които са по около 500лв. Така след това загубихме малко вяра към доктора, но все пак продължихме. После 2 месеца ходих да ми следи фоликулите и все не бяха наред (не бяха с еднакви размери). Накрая ми изписа противозачатъчно, за да се уеднякват фоликулите. Разбира се трябваше да повторим пак част от изследванията, защото вече не бяха валидни.
Една седмица преди трансфера ми вливаха имуновенин, явно това е практика при доктора. Платих 1100лв. Пихме и добавките 3-4 месеца.
Стимулацията ми беше по дълъг протокол с декапептил и пурегон. В началото се виждаха над 10 фоликула, но единия ми яйчник въобще не реагира (фоликулите не порастнаха). В крайна сметка извадиха само 2 узрели яйцеклетки и трансферираха 1 тридневен ембрион.
В деня на трансфера беше голямото ми разочарование. Доктора се опита да ме убеди да замразим този ембрион и да направим още една стимулация на следващ цикъл, което разбира се струваше над  1000 лева. Каза ми, че повече няма да ме одобрят от фонда, защото АМХ-то ми е под 1, а всъщност единствения път, в който ми изследваха АМХ-то ми беше около 3, но тогава в паниката не се сетих да му кажа, че не е така. После ми каза, че най-вероятно това ми е единствения и последен шанс, защото яйчниците ми са много зле и некачествени, че вече трябва да чакам донорска яйцеклетка и т.н. Всичко това преди трансфера съсипа цялото ми настроение, бях в шок и ужас, но аз настоявах и така трансфера ми беше 5 часа след уговорения час и през цялото време чаках с пълен мехур. Беше ужасен ден и после една седмица имах болки при уриниране.
Както писах резултата беше отрицателен и последния път като отидох при доктора да му съобщя резултата, го попитах защо ми е казал, че АМХ-то ми е под 1 при положение, че не е така, той нищо не можа да ми каже и започна да обвинява мен: най-вероятно съм имала генетичен проблем, имала съм излишни килограми, че нямам шанс освен донорска яйцеклетка и т.н. т.н. Не мога да разбера как успя да го каже след един единствен опит, вместо да смени подхода и да пробва с други лекарства може би. Имам чувството, че прилага един и същ метод при всеки и ако стане стане, ако не значи проблема е в жената.

В крайна сметка изхарчихме над 6000лв + 5000лева от фонда + 1 година почти всеки месец ходене в клиниката и пускане на изследвания.
Всеки сам решава и всеки сам преценява какви са му финансовите възможности, но ние определено съжаляваме за загубеното време и изхарчените пари. Парите се възстановяват, но времето, което загубихме в лечение на нещо което съм нямала .... за тази 1 година можех да пробвам поне още 3 опита. Единственно мога да благодаря на ембриолозите, акушерката и двете момичета на касата и на регистратурата, страхотни са и много ме подкрепяха.
Сега вече сме се насочили към Истанбул. Според докторите там, пиенето на противочатъчно 1 месец и после декапептила са подтиснали разстежа на фоликулите, че този метод е много остарял. Казаха, че по света вече дълъг протокол почти не се практикува (с изключение на по-специалните случаи) и т.н. Относно имуновенина според тях е недоказано лечение, т.е. нямало доказателства че помага и се отричало като лечение от доста медицински среди.

Извинявам се за дългия коментар, но знам че всеки търси информация в интернет и всичко ще му е много полезно. Целта ми не е да оплювам или да възхвалявам някого, просто описах това което преживях. Просто за нас не беше правилния доктор...

Успех на всички ви, дано да успеете още от първия опит.

# 92
  • Мнения: 4
Съжалявам NufiB, не се отчайвайте вярвайте повечко и не се отказвайте.И при нас ни излезе над 6000лв.лечение и медикаменти + 5000лв от фонда.Аз съм с миома и Ендометриозна киста(шоколадова така наречена) и ми извадиха 14 узрели яйциклетки повечето от единият яйчник.И направихме трансфера.Аз съм на 15 дни след ембриотрансфер и си направих уринен тест у дома днес показа ми 2 черти,но 2-та е малко по бледа.Надявам се да е положителен.Утре ще правя и кръвен тест.Дано се зарадвам много.За 1 път ми е в тази клиника при Др.Емин и мисля,че щe е успешна защото апетита ми се засили и пишкам през 5-10 мин.Спя по цял ден и т.н симптоми като за бременна.Но знайте,че след ембриотрансфер всичко останало е в Божиите ръце.Каквото е писано това ще стане.Ще пиша пак момичета когато разбера резултатите.Успех на всички !

Последна редакция: пн, 27 май 2019, 19:47 от Диди Стоянова 628720

# 93
  • Бургас
  • Мнения: 5 630
Успех желая Simple Smile дано на кръвния тест се види трицифрена стойност!

# 94
  • Мнения: 4
Направих днес 1 кръвен тест,отчете 45,5   !!!
Надеждите ни намаляха.След 2 дни ще повторим теста,ако се повиши ще е ок .Ако спада ще е ужасно ! 😟

# 95
  • Мнения: 27
Направих днес 1 кръвен тест,отчете 45,5   !!!
Надеждите ни намаляха.След 2 дни ще повторим теста,ако се повиши ще е ок .Ако спада ще е ужасно ! 😟

Благодаря Ви Simple Smile  не съм се отчаяла, само съжалявам за загубеното време. Ще започваме процедура в Турция при следващ цикъл.
И аз имах същите симптоми като вашите и първи кръвен ми беше 66, но след 2 дена падна на 20. То е заради хориомона дето ни бият (поне на мен ми биха 4 инжекции). Д-р Емин беше ми казал, че е имало имплантация, но не се е развило, но не знам дали да повярвам на това Simple Smile
Успех и много се надявам всичко при вас да е ок.

# 96
  • Мнения: 1 251
И при мен беше така.
Това мисля, е част от неговата схема.
Имало е бременност но нещо му е попречило да се развие и дава положителни фалшиви резултати.

# 97
  • Бургас
  • Мнения: 5 630
Не се ли слагат 4 броя Прегнтил 1500 или 2500 единици?
Аз бях на тази схема 4*1500. Нито веднъж при неуспешните опити не съм имала стойност над 10.
За стойности 40-50 действително е имало бременност, но нещо се е объркало. Това не са фалшиви резултати, а съвсем реални такива. Биохимична бременност.
Малкия го хванах на кръвен със стойност 40, но докато не се удвой изобщо не си давах надежди. Въпреки, че съм с инсеминации, схемата във втората фаза на цикъла няма съществена разлика и реално няма какво да влияе на кръвния ЧХГ тест.

# 98
  • Мнения: 27
Не се ли слагат 4 броя Прегнтил 1500 или 2500 единици?
Аз бях на тази схема 4*1500. Нито веднъж при неуспешните опити не съм имала стойност над 10.
За стойности 40-50 действително е имало бременност, но нещо се е объркало. Това не са фалшиви резултати, а съвсем реални такива. Биохимична бременност.
Малкия го хванах на кръвен със стойност 40, но докато не се удвой изобщо не си давах надежди. Въпреки, че съм с инсеминации, схемата във втората фаза на цикъла няма съществена разлика и реално няма какво да влияе на кръвния ЧХГ тест.

Прегнил и хориомон са едно и също и съдържат ЧХГ. Първия кръвен тест за бременност си направих 48 часа след поставянето на инжекцията и показа уж бременност Simple Smile  даже ако прочетете листовката на пикливите тестове пише, че ако скоро сте приели прегнил трябва да повторите теста след няколко дена пак. При нормални условия стойности над 50 се приемат за 100% бременност, съгласна съм, а на мен от клиниката ми казаха, че трябва да е над 100 Simple Smile . Защо трябва да е над 100, при положение че около 50 е достатъчно? Защото според мен и те знаят, че прегнила(хориомона) влияят на резултата.
В крайна сметка всеки организъм реагира по различен начин, важното е да има повечко родени здрави бебчета Simple Smile 

# 99
  • Бургас
  • Мнения: 5 630
От мен искаха удвояване, за да потвърдим. Естествено, че препарата влияе на ЧХГ-то и зависи колко единици са приложени.
Мисълта ми е, че при тест 48 часа, след приложени 1500 единици, резултат над 50 няма как да бъде само от прегнила. Но няма и да говори за надеждна бременност. В този ред на мисли:  "Д-р Емин беше ми казал, че е имало имплантация" си е съвсем резон.

# 100
  • Мнения: 2 416
Здравейте, знаете ли в клиниката дали работят с ДЯ и колко се чака?

# 101
  • Мнения: 906
Не съм сигурна, но можете да проверите, има безплатна консултация с д-р Емин.

# 102
  • Мнения: 1 251
Сигурна съм, че работят с донорски програми. Обаче внимавайте и проучете внимателно нещата. Лично аз никога не бих правила опит там, още повече с донорски материал.

# 103
  • Мнения: 2
Здравейте, момичета,
когато прочетох няколко от постовете се изкуших и аз да разкажа за моя случей при Д-р Емин. Прочетох в пост от м.05.2019 за продължило лечение на момиче, около 1 година което следтова е отишло в Турция-напълно подкрепям. Моят случей е същия с тази ралика че съм по-наивна и лечението ми при Емин беше много по-дълго.
Аз и мъжът ми се лекувахме при Д-р Емин около 2-3 години...и без резултат. Бяха ни го препоръчали като най-добрия възможен избор във Варна, успял е да извърши чудеса и да помогне на много хора след неуспешни техни опити в други клиники. При него обикновено при проблем се прилагат лечения които може да продължат 1 година... Първо проблема беше при мъжа ми, лоша спермограма и последвало лечение от 3 месеца с инжекции прегнил - в следствие на което показателите му бяха по-лоши, тотална липса на сперматозиди, но доктора предварително ни каза че не може да се предвиди рекацията на организма и ни даде този вариант като някаква възможност.
После започнах прием на много добавки и по фонд направихме 1 стимулация, от която формирах само 1 яйцеклетка, оплоди се и отидох на трансфер, но докторът ми обясни че шансовете за бременност са минимални поради високи стойности на прогестерон, затова я замразихме с препоръка за следваща стимулация и връщане на още 1 оплодена яйцеклетка. За съжаление  тази стимулация така и не се състоя в продължение на 2 години. Ходих почти всеки месец на преглед при което той постоянно не харесваше фоликулите, били много малко, трябвало да са поне 10, а моите стигаха най-много до 5-6. През това време направихме много активно лечение с много хранителни добавки и витамини, специален хранителен режим, както и много почивки, спорт, танци, ходих и на иглотерапия 3 месеца, пробвах и билколечение 3 месеца. Чувствах се много добре от тази разнообразна дейност, обаче срока на 2-рата заповед по фонд изтече, а мъжът ми засили недоверието си в доктора и постоянно настояваше да го сменим. При последните посещения той започна да ни говори да мислим за донорска яйцеклетка... и също така искахме да удължим срока на заповедта поради изтичането й, обаче се оказа че моя амх е 0,1 а техните критерии се променили и нямало да ме одобрят. Изобщо нещата отиваха към отчаяние... и тогава мои близки ми дадоха инфо за Турция. Решихме на своя глава да се откажем, и да започнем в Истанбул и нямаше проблем, и в момента съм бременна, от 1вия опит.
Така че моето мнение че, че при намален яйчников резерв и недай си боже и лош мъжки фактор, както беше при мен, Д-р Емин едва ли ще помогне за естествен материал.

Последна редакция: сб, 27 юли 2019, 23:07 от nefi81

# 104
  • Мнения: 4
Здравейте момичета. Искам да споделя и аз моя опит в тази клиника, който завърши с неуспех.
Всичко започна с една безплатна консултация, като в последствие разбрах, че доктора по този начин си набира пациенти. Даде ми фиш с изследвания за 600 лв, които ми казаха, че е хубаво да пусна в тяхната клиника.
 В последствие разбрах, че неговите цени са значително по-високи от другите лаборатории.
 Аз също ходих всеки месец да следи фоликулите и все нещо не му харесваше. Всеки месец нова микробиология, защото старата изтичаше и 500 лв за нови задължителни  изследвания.
 Аз също мисля, че използва един протокол и ако нещата се случат, значи сте имали късмет. Стимулираха ме също по дълъг протокол с декапептил, пурегон и разбира се пих месеци добавки. Всички показатели от изследванията ми бяха в норма, но доктора каза, че е хубаво да си вливам имуновенин. Платих 1000лв още за нищо. Върнаха ми два ембриона.
Чгх-то ми беше 30,но това явно е част от неговата схема, защото ми слагаха инжекции, които съдържат хормона на бременноста. Като видях положителен тест така се зарадвах и след два дни като пуснах отново беше 10. Това е още по тежко и подигравателно за жените. След като казах на доктора, че Чгх- то е 30, той започна да ме убеждава, че е имало имплантация и да подам пак по фонда, да опитаме пак.
Стана мил и любезен и започна да ми обяснява, че имам шанс и ще успея, трябва само да подам пак по фонда и да опитаме.
За  доктора една процедура е само пари, но за мен беше всичко!
 Препоръчвам ви да избирате големи клиники, с добра, нова апаратура, добра успеваемост, голям екип където има наистина контрол.

Общи условия

Активация на акаунт