Ноемврийската дружина премина половин година! (тема 3)

  • 53 960
  • 707
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 1 308
Аз от няколко дни започнах да дохранвам с АМ. Все на гърдата виси и не съм сигурна дали кърмата я засища, а и не знам точно колко изпива. Обаче сега с шишето ми е трудно да се ориентирам кога точно е гладна. Давам й първо шишето изпива около 50-60 мл, рядко 90 мл., като редовно остатъка го изхвърлям. Малко по-късно обаче започва да пълзи и да си търси гърдата, цока, след което разбира се, заспива. Опитвам се да направя някакъв режим, но някак не мога да организирам храненията  Embarassed

И още нещо да попитам - докато въвеждам отделно зърнените култури, съдържащи глутен, мога ли да въвеждам и нови храни? Днес е 3 ден на овесени ядки, а скоро искам да въведа броколи от купешко пюре.

# 391
  • Мнения: 144
До годинката не се замества хранене, освен ако бебето само не прояви желание за това. Това са съвременните препоръки. Ако педиатърът ви казва друго, значи си кара със знанията отпреди 30 години.
Аз давам гърда половин час преди или след твърдо хранене. Това защото доскоро повръщаше понякога след кърмене, та предпочитах да има разстояние. Напоследък основно аз съм инициатор на кърменията и то защото не иска вода и ме е страх.Излизат му двата горни зъба едновременно и след няколио лъжички не иска повече, хваща лъжицата и настървено я гризе. Затова разделям обедната порция на две и другото давам като за вечеря. Нямаме следобедна закуска, защото той понякога спи и до 18:30.По натам ще предлагам само плод. Вече се опитваме да вечеряме заедно на масата  Laughing
Nimfea, защо не я оставиш няколко дни да цока често, за да си изработи млякото? Аз не бих давала АМ, освен ако не искам да отбивам. Още повече в нашия случай при алергия се предлага хидролозорано ам, което е отвратутелно на вкус.

# 392
  • Мнения: 110
Ние сме заместили 2 хранения и не виждам проблем. Педиатъра също каза така, но съм заместила 2 хранения, не защото педиатъра така ми е казал, а защото аз така съм преценила.
Общо взето малкия има 4 или 5 хранения.
2 или 3 АМ и 2 твърда храна.
8:00ч АМ-210мл.
12:30ч каша, попара, овесени ядки или домашно кисело мляко с бебешки бисквити.
16:00ч зеленчуково или местно пюре през ден, два по-половин жълтък.
Някой път давам кремче или пресен плод около 18:00ч
Или вместо кремчето и плода пак пие АМ-210мл, но към 20:00
И накрая за вечеря АМ - 210мл.

# 393
  • Мнения: 2 299
Ние сме заместили 2 хранения и не виждам проблем. Педиатъра също каза така, но съм заместила 2 хранения, не защото педиатъра така ми е казал, а защото аз така съм преценила.
Общо взето малкия има 4 хранения.
2 АМ и 2 твърда храна.
8:00ч АМ-210мл.
12:30ч каша, попара, овесени ядки или домашно кисело мляко с бебешки бисквити.
16:00ч зеленчуково или местно пюре през ден, два по-половин жълтък.
Някой път давам кремче или пресен плод около 18:00ч
И накрая за вечеря АМ - 210мл.
И защото бебето яде...и аз бих заместила, ама като не иска да изяжда повече от 100-120гр твърдя храна и си търси млякото...няма как. И да ми каже педиатърката замествай...детето, каго не иска, на сила не става.

# 394
  • Мнения: 110
Ние сме заместили 2 хранения и не виждам проблем. Педиатъра също каза така, но съм заместила 2 хранения, не защото педиатъра така ми е казал, а защото аз така съм преценила.
Общо взето малкия има 4 хранения.
2 АМ и 2 твърда храна.
8:00ч АМ-210мл.
12:30ч каша, попара, овесени ядки или домашно кисело мляко с бебешки бисквити.
16:00ч зеленчуково или местно пюре през ден, два по-половин жълтък.
Някой път давам кремче или пресен плод около 18:00ч
И накрая за вечеря АМ - 210мл.
И защото бебето яде...и аз бих заместила, ама като не иска да изяжда повече от 100-120гр твърдя храна и си търси млякото...няма как. И да ми каже педиатърката замествай...детето, каго не иска, на сила не става.
Peace Точно така

# 395
  • Мнения: 1 308
Nimfea, защо не я оставиш няколко дни да цока често, за да си изработи млякото? Аз не бих давала АМ, освен ако не искам да отбивам. Още повече в нашия случай при алергия се предлага хидролозорано ам, което е отвратутелно на вкус.
Диана, тя цока постоянно. Нямаме режим и ако може ще е залепена за гърдата. Все дърпа и търси  Mr. Green Отделно неспокойният нощен сън, който има, от пюретата яде по малко, та затова реших да дохранвам. Нашето мляко също е за деца с АБКМ и наистина вкусът е неприятен, но глезлата си го пие.

# 396
  • Мнения: X
Аз имам едно напълно заместено хранене- това на обяд. Мога и другите две да зместя- сутрешното и следобедното. Засега я дохранвам с кърма след сутрешното, понякога и след следобедната каша.
Омръзна ми да чета за нови и стари школи, всъщност откакто посещавам специалист по захранване изобщо не се интересувам от това как го правят на запад, изток и пр. новаторите. Щом детето ми се чувства и изглежда добре, значи се справям чудесно.

# 397
  • Мнения: 150
Малчо също има 2 заместени хранения и половина, защото едното е междинно. И 2 хранения с мляко- сутрин като се събуди и вечер преди да заспи. Заместени са, защото той се засища и напълно сам показа, че няма нужда от дохранване с мляко.
Опитах сутрин да редувам 1 ден мляко, 1 ден попара - не я иска и реших да пробвам след 1-2 седмици.
Вчера и днес си яде и пюрето в 12, че го отказваше близо седмица.
А да ви питам в тая жега спят ли малчовците през ноща. Тук е адска жега и спи по 1 боди и пак е вир вода и само се върти. По- принцип ми спи без проблем вечер, но само пъшка и се върти.

# 398
  • Мнения: 144
Мисля уточних, че не се замества освен ако детето не покаже обратното.
Теичка, само който не си е патил от лекарска грешка може категорично да заяви, че щом посещава специалист значи всичко е ясно и спокойно. Аз също посещавам специалист и схемата на въвеждане на месо и глутен е коренно различна от това което ти сподели. Затова се водя от личната си преценка и интуиция. В крайна сметка децата хранени по ЗВБ се захранват с глутен директно с кора хляб например.
Освен това гастроентеролозите обичат да повтарят че малки деца не се тестват за алергии, което е абсолютно невярно, но защото те самите не могат да назначат тестове и трябва да препратят към алерголог и. ..да не продължавам


# 399
  • Мнения: 919
Естлар, реших да пробвам, както си предложила. След плода дадох АМ. Еми изцока си 4 дози детето. Добре се получи. Ще видя след месното пюре дали ще иска мляко. Нищо не пречи да пробвам.

Дианче, напатила съм си доста от лекарски грешки. Поради неадекватно лечение от 2011г. насам си имам шум в ухото, който си е съвсем постоянен, но за щастие успявам да го игнорирам. А пих повече от 6м. сумати лекарства - сутрин, обед, вечер по три хапа. Абе ужас.  После ходих и по други лекари за тоя проблем без резултат. Една ме прати на ЯМР като сама си намерих лекар, който да ми го назначи. И въпросния си помисли явно, че щом ме пращат на ЯМР, аз трябва да съм наясно защо съм там и направо ми рече нещо за тумор в мозъка. Ей, вярвате ли ми, зави ми се свят и си седнах на дупето. Оня тогава се притесни и т.н.
И колко още има, ама няма да спамя темата.
Идеята е да нямате абсолютно доверие на лекар.

# 400
  • Мнения: 4 954
Супер, че е сработило. Аз си предлагам количеството, което се очаква уж да може да изяде за върастта. Ако му харесва, изяжда всичко, ако не му харесва, едва успявам да му вкарам и половината. На "незаместените храненета" директно продължава с кърма. На "заместените" предлагам или кърма, или вода, зависи колко е поел. До час пак иска да суче, така че... Има си нужда от мляко. Или от течности. Или зъби го тормозят. Каквото и да е, приемам, че има някаква нужда и действам така. Доколкото почти изяжда това, което съм си решила, че трябва да яде като грамаж, съм спокойна, че си набавя хранителните вещества, които ги няма в млякото. Т.е. печели и от двете така.

# 401
  • Мнения: 919
Добре правиш, Етлар.
Аз сега си отчитам, че само съм измъчила и детето, и себе си. Но оттук насетне ще давам колкото иска мляко през деня. А от другите храни тя просто не желае да поеме по колкото трябва. Но ще продължа да предлагам. Все нещо хапва. Пък тя сама ще си покаже като е готова за промяна.

# 402
  • Мнения: X
Мисля уточних, че не се замества освен ако детето не покаже обратното.
Теичка, само който не си е патил от лекарска грешка може категорично да заяви, че щом посещава специалист значи всичко е ясно и спокойно. Аз също посещавам специалист и схемата на въвеждане на месо и глутен е коренно различна от това което ти сподели. Затова се водя от личната си преценка и интуиция. В крайна сметка децата хранени по ЗВБ се захранват с глутен директно с кора хляб например.
Освен това гастроентеролозите обичат да повтарят че малки деца не се тестват за алергии, което е абсолютно невярно, но защото те самите не могат да назначат тестове и трябва да препратят към алерголог и. ..да не продължавам
Никой не е застрахован от грешки, разбира се. Но аз се изказвам така смело тъй като (ще се повторя)- детето ми се развива прекрасно, а това означава, че съм попаднала на добър лекар. Относно схемите- има ли смисъл да обсъждаме кой специалист на какво мнение е, при положение, че няма универсална формула нито за деца с АБКМ, нито за такива без.

# 403
  • Варна
  • Мнения: 477
Аз пък мисля, че причината захранените бебета да спрат с качването на теглото е, че те все още не са готови да обработят храната, която им се дава. Когато заместиш хранене, коремчето им се пълни, но организма не успява да извлече хранителните вещества и да ги усвои. Ние миналия месец качихме 200 гр, а тоя 100 гр. Това е мое лично наблюдение Peace

Алерголога е отпуск, ще почакаме, днес не сме кихали.

Пп. Колко грама се води заместено хранене, ние ядем между 100 и 200 гр., ако ми се струва малко я кърмя след това.

# 404
  • Мнения: 1 478
И ние нямаме изцяло заместено хранене, от няколко дни и правя кашичка сутрин, та и предлагам твърда храна три пъти ма ден, сутрин каша, обяд зеленчуци/месо/жълтък и слетобед плод. Напоследък зъби ли я мъчат, незнам, но след 2-3 лъжизатваря устата и не иска. Иначе вода си пие доста, може цяло шиши от 500 мл да изпие.
А за кърменето, няма никакъв режим, предлагам, тя ако иска. През нощта се буди 2-3 пъти, цока си, но и това няма да трае вечно😊

Общи условия

Активация на акаунт