Ноемврийската дружина премина половин година! (тема 3)

  • 53 953
  • 707
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 144
Ефремов Горна Баня ортопедичния център.
Мерси Теичка!

# 466
  • Мнения: 919
Направо съм пред нервна криза! Не ще да яде това дете. Много е инат. От 10:30 на почивки яде едно пюре и не го изяжда. Гладна е, няма как да не е. И пак не ще.Не знам какво да я правя. Едвам се сдържам да не закрещя вече. Толкова ми писна от това нейно неядене, че...Имам чувството, че никога няма да прояде. Точно две неща яде с лъжица - домашна каша и едно пюре на "Слънчо" телешко с домати и ориз. С всичко друго е драма и то голяма.
Ох, оплаках се.

Последна редакция: чт, 21 юли 2016, 14:16 от Beboche2015

# 467
  • Мнения: 200
Бебоче, съчувствам ти! Бебо в момента много харесва една изключително проста пилешка супа, ако искаш пробвай. Има точно 3 съставки и 2 подправки.
Скрит текст:
Сваряваш пилешки гърди с парченце джинджифил (джинджифилът после се маха и се хвърля). Отделно задушаваш 3-4 моркова в зехтин, бърка се постоянно, че бързо загарят. Прецеждаш бульона, да е бистър и към него добавяш самото месо, накъсано на парченца и морковите. Вариш известно време и слагаш десетина лъжици овесени ядки. Като се сварят и е готова. Слагаш и малко магданоз.
Майка ми по принцип така си готви пилешката супа, само че след това я застройва с яйце и лимон. Няма почти никави съставки, а е страхотна на вкус. А може да правиш и по половин доза.
За бебо я пасирам и му я давам в шише с биберон от тези за по-гъсти течности.

# 468
  • Мнения: 1 308
Бебоче, и моята дъщеря напоследък е така. Много трудно яде и то по няколко лъжички, даже и АМ ми го отказва вече, само на гърда иска. В сряда заради липсата на апетит бяхме на консултация и за месец е качила само 100 гр. В края на месеца пак ще отидем да я види педиатърката и ще правим изследвания.
На обяд изяде половин бурканче пюре с месо и сега спи, а после ще й правя млечна каша с плодове. Не се отказвам обаче и предлагам постоянно.

# 469
  • Мнения: X
Бързо да сев върща апетита при вас !
Аз днес правих кисел с царевично нишесте, круша пюрирана и кой ме би през ръцете да сложа банан размчкан... Тя прави физиономии и се напъва да поръща като яде банан (пресен, не от пюре), но си мислех, че ще минем само с мръщенето. Да, ама не. Така повърна всичко, че се наложи да я изкъпя. Накърмих я едно хубаво и сега спи.   Crazy

# 470
  • Мнения: 1 308
Глезлата току-що си изяде пюрето безпроблемно. Дано това е само период заради зъбите.
Точно в деня на консултацията бях направила на малката пюре със зеленчуци, добавих и телешко месо от купешко пюре - всичко е въведено отдавна и следобяд ми повърна 3 пъти, та даже и в чакалнята на педиатърката. Ама и аз на обяд настоявах да яде, мъжът ми ме предупреждаваше, че може да повърне, а аз се притеснявах да не остане гладна, та вече си научих урока.

# 471
  • Мнения: 919
Охайо, мерси за рецептата!

И аз се надявам да е период и да отмине. Малечка поне не повръща. Макар че имаше тези дни позиви за пжвръщане, ама не. Само върна много малко след като й дадох кисело мляко, ама то беше студено от хладилника.

Днес купих на бебка обиколници и съм много доволна. Сега се перат и като изсъхнат край на блъскането.

# 472
  • Мнения: 110
А как перете обиколниците?
Аз не съм ги прала във пералня, тъй като мисля, че ще се втупат. Носих ги два пъти на химическо, но ми излиза скъпо всеки път да ги нося. То по добре да си къпя нови за парите, които ще дам за химическо, а се случва малчо да повърне и във кошарата. Но и да не повръща пак трябва да се перат от време на време.
?

# 473
  • Мнения: 2 299
А как перете обиколниците?
Аз не съм ги прала във пералня, тъй като мисля, че ще се втупат. Носих ги два пъти на химическо, но ми излиза скъпо всеки път да ги нося. То по добре да си къпя нови за парите, които ще дам за химическо, а се случва малчо да повърне и във кошарата. Но и да не повръща пак трябва да се перат от време на време.
?
И в пералня и в сушилня ги пускам...нищо им няма. Моите са от тези дебелите, като възглавници.

# 474
  • Мнения: 919
И аз ги пуснах в пералнята, нищо им няма.

# 475
  • Мнения: 390
Бебоче, все едно описваш нашата ситуация. Не иска и не иска, само на гърда иска и овесена каша яде с апетит. А, и пъпеш...ядене не сме замествали, има два зъба и още два са тръгнали

# 476
  • Мнения: 919
Аз на тоя етап съм много доволна, че не кърмя. Тя и без това хапе, а при кърмене не искам да знам как е.

# 477
  • Мнения: 2 299
Моята щерка има един зъб и то не излезнал напълно и редовно го точи на биберона на шишето  Grinning

# 478
  • Мнения: 4 954
Е, на гърдата няма как да точи. Не хапят.

# 479
  • Мнения: 144
Аз като се замисля, откакто сме започнали захранване на него се зъби му никнат. Първо двата долни почти успоредно. Таман се показаха изцяло и му сш поду горния венец и хоп-пак два зъба почти едновременно се показаха, но има още да растат. Дали пък това не е причината да хапва по малко. Просто в един момент хваща лъжицата и настървено почва да я гризе.
Иначе се е случвало в началото да ме гризне докато суче. И ми се хили. Казвам не и прекратявам кърменето, ако се разплаче разбира се му давах пак. Сега вече не го прави.

Общи условия

Активация на акаунт