Ноемврийската дружина премина половин година! (тема 3)

  • 53 944
  • 707
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 4 954
Препарат за под - ползваме един на Medix уж антибактериален. Ама домашната мръсотийка е полезна.  Laughing Трябва да изграждат имунитет. Подът вкъщи е добро начало. Земята с шишарките и тревата в парка са следващата стъпка за смелите.

# 511
  • Мнения: X
На мен и педиатъркаа и гастрото ми казаха да изчакам с падпадъчите, защото бил много концентрирани.
За под аз ползвам някакъв на Мр Пропър. Някъде бях чела, че майки почиствали само с вода и лимон. Аз слагам към всичко, което бърша по една капачка спирт.

# 512
  • Мнения: 144
Малкият в началото приличаше на баща си уж, светла коса, сини очи. Сега се променят чертите му и определено заприлчва на мен.
Изобщо не се тревожа да давам готови пюрета, но честно казано само на хип, а круша и слива само съм давала на гербер. Ето днес за обяд имах приготвено от снощи, но решихме да се качим на витоша и взех набързо едно готово пюренце  Crossing Arms. Можех да взема домашното, но някакси ми е по-притеснено в тия жеги.
Подът мия  с фрош, но там където седи детшто напоследък мия само с чист парцал потопен във вряла вода със сода.

# 513
  • Мнения: 110
Моичкото пък преди много приличаше на мен. Когато се роди беше с черна косичка след това кестенява каквато е и моята. А сега е русичка дори малко червена  Laughing. Единствено очичките са като моите-кафяви, а на таткото са зелени.
Пода у дома го мия със мистър пропър.

# 514
  • Мнения: 2 299
Аз не мога да определя на кого прилича дъщеря ми, но който я види казва, че на баща си, дори хора, който не го познават, като ги видят двамата и казват, че на него прилича. И естествено той е много горд от този факт, дори не може да скрие самодоволната усмивка от лицето си и често я нарича „малък Пламен”.
Имаше твърдение, че децата взимали ушите на майките си и аз бях щастлива едната вечер, като разбрах, викам си моите е взела, че са ми хубави  Grinning ама на сутринта, като стана започнах да ѝ оглеждам ушите и тези на баща ѝ, еми неговите са...цвета на очите пък е взела на  моя баща, той е със синьо-сиви и нейните, поне за сега са такива. От мен е взела само една тръпчинка и моята е над брадичката, а нейната е на скулата, ама смятам, че от мен е, тъй като.и аз и тя имаме само по една тръпчинка...иначе май нищо друго от мен...слаб ми е гена  Grinning
Преди да се роди казвах на близки, че.искам да е със сини очи, бяла кожа и със светла коса, когато ми я донесоха след раждането беше червена и повита, не можах да определя колко е бяла тогава, очите ѝ бяха сини, но повечето бебета се раждат със сини очи, та не бързах да се радвам и за капак беше с черна гъста коса...в първия момент нищо общо с това, което бях казала, но сега е такава - сини очи, много бяла и с тъмноруса коса. Моя приятелка после ми викаше „ей каза каква ще е и тя взе, че такава излезе”.  Laughing

# 515
  • Мнения: 144
Мамчета, давали ли сте домашно пюре от сливи(сварени) или пък сурови. Опитах се и уж подбрах сладки, а като ги сварих леко и станаха кисели? Давала съм слива само от купешки пюрета и ми се щеше да пробвам със плода как ще е.

# 516
  • Мнения: 110
Малкия от вчера има разтройство от какво ли ще да е. От жегите, а може и от зъбките венците доста са подути.
Какво затягащо мога да дам?

Последна редакция: пн, 25 юли 2016, 17:16 от Еми ☺♥

# 517
  • Мнения: X
Правя редивно сливи на пара. Леко киселеят. Много ги харесва, но аз ги блендирам с ябълка.

# 518
  • Мнения: 4 954
За запичане - банан, ябъково пюре, ориз.
За сливите - а какво като е кисело? Те нали и този вкус трябва да пробват и приемат? Не е лимон, все пак.

# 519
  • Варна
  • Мнения: 477
Малкия от вчера има разтройство от какво ли ще да е. От жегите, а може и от зъбките венците доста са подути.
Какво засягащо мога да дам?
Estlar ти е отговорила, но следи за други признаци, да не някакъв вирус. Може и зъбки да са, така съм чувала. Те на тази възраст май на всички бебчета венците са подути.

Чиста слива (пюре)не съм давала, но си яде и кисели пюрета. Даже й давах обелена синя слива и си я яде.

П.п Ние и от картоф се запичаме.

# 520
  • Мнения: 574
Аз сливите почнах първо малко към овесените ядки да я слагам на контлона, после една сурова слива към кашата с ябълка, след това увеличих като видях че няма реакции.

# 521
  • Мнения: 110
Малкия от вчера има разтройство от какво ли ще да е. От жегите, а може и от зъбките венците доста са подути.
Какво засягащо мога да дам?
Estlar ти е отговорила, но следи за други признаци, да не някакъв вирус. Може и зъбки да са, така съм чувала. Те на тази възраст май на всички бебчета венците са подути.

Чиста слива (пюре)не съм давала, но си яде и кисели пюрета. Даже й давах обелена синя слива и си я яде.

П.п Ние и от картоф се запичаме.
Ами нещо не е в настроение малкия не знам. Сутринта го болеше коремче и само мрънка. Правих му оризова каша със банан не пожела да хапне изобщо. А и от около седмица не иска да яде. А това не му е присъщо..

# 522
  • Мнения: 1 308
Ohayo, как яде 6 пъти по 200? Твърди храни аз давам сутринта, на обед и за следобедна закуска.
Аз също съм давала сурова, сушена слива, както и от готово пюре - нямаше реакция.
Тези дни глезлата хапва повече, а утре сме на консултация отново.

# 523
  • Мнения: 144
Да, аз също не давам чисто от слива. Мислех си да не му раздразни коремчето като е кисела. 
В крайна сметка прибавих 2-3 лъжички към кашата с круша, че ние пък сме със запек сега..

# 524
  • Мнения: 590
не съм писала отдавна, бяхме на вилата почти месец. По 5-6 дни изкарвахме там, прибираме се в София за 2-3 дни и отново.Прочетох изпуснатото, не сте писали много.
Слива съм давала досега само от бурканче. по принцип си пригатвям сама зеленчуковите пюрета, а плодовите купувам. Давала съм като плод диня, пъпеш и череши, директно от ръката ми да ги де.  Вчера се опитах да направя пюре от пъпеш,  естествено стана като сок. Изпи си го с лъжичката. Много и хареса.
Случва с да купувам и зеленчукови пюрета, когато нямам време да ги приготвя.  В повечето сучай взимам Бейбивита. Хип и слънчо също съм давала. Слънчото не го харесва особено. Четох етикетите на Ганчев-в плодовите има захар , а в зеленчуковите сухо мляко.
Бебето е одрало кожата на баща си, както и кака и.
Ние имаме заместени  хранения- на обяд и следобяд, другите 3 са мляко по 180мл.
Еми, разстройствата може да е и от зъбките. Нас много ни мъчат от 3 седмици, но още нямаме. Давам дентокинд и мажа с генгигел. Не съм сигурна, че имат ефект, бебето пак си плаче и мрънка по цял ден. Даже започна и да е буди през нощта.
За яйцата-досега давах домашни, но и намен ми свършиха. Имам само едно яйце, което утре ще и дам. И аз незнам какви да купувам. Вие спазвате ли стриктно да е през ден?

Последна редакция: пн, 25 юли 2016, 22:18 от mimoni_

Общи условия

Активация на акаунт