Тетанус

  • 4 070
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Добър ден. На 16 съм и преди 2 дни ми удариха инжекция против тетанус. Аз бях болничка но не се сетих да го споделя с лекарката. Сега ръката ми е подуто и има жестока болка на мястото, където е ударена инжекцията. Също така е зачервено. И болестта ми, в случая настинка, още продължава с кашлици. Попитах приятелки и те ми отговориха, че може ваксината да не е подействала или пък за това, че съм била болна. При моя съученик няма такъв ефект, при него е леко подуто и няма болки, а при мен се влошава с всеки изминал ден. Не знам какво да правя, да се притесня ли или да чакам да си мине само..

# 1
  • Мнения: 1 765
Нормално е мястото да е подуто и да те боли след ваксинация. Ще премине за около 10 дни.

# 2
  • Мнения: 17
Да, обаче се притеснявам за това, че бях болна, когато ме ваксинираха..

# 3
  • Мнения: X
Да, обаче се притеснявам за това, че бях болна, когато ме ваксинираха..

Сподели това с лекаря който ти е правил Тетанус, за ваксините знам че е добре да си здрав, напълно, пък и си сгрешила че не си казала че си болна още преди ваксинацията  Crossing Arms

# 4
  • Мнения: 68 644
Ваксината ще хване, рискът в случай, че се бие на не здрав човек, е от евентуални усложнения.
Отиди при ЛЛ за консулт...да хвърли едно око все пак на мястото, нищо не губиш Peace

# 5
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Няма страшно, спокойно!

# 6
  • Мнения: 19 296
Защо изобщо са ти били ваксина, ако няма някакво нараняване?
Следи се и ако продължи да се влошава, иди на лекар. Може да слагаш компреси с риванол на мястото.
А най-добре сподели с родителите си и те да преценят какви мерки да вземат.

# 7
  • Мнения: 11 337
При някой така боли.
Слагай компреси от риванол.

# 8
  • Мнения: 17
Благодаря ви много, че ме успокоихте. Ще следвам съветите ви. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 480
Да, обаче се притеснявам за това, че бях болна, когато ме ваксинираха..

Не е трябвало да се случва! Защо не и отказа точно с това обяснение? А вашите къде бяха?

Понякога подуването не минава лесно и е необходимо мазане, с каквото препоръчат или с разни методи на народната медицина. Мазане с риванол е добра идея. В коя част на ръката я правиха? Може да е било в по-долната, което е грешка и твърде плитко-още една грешка! От такива грешки боли цял месец понякога. Някои хора нямат научаване как се правят тези елементарни инжекции, а уж това са учили.....

Да не говорим, че и тя като ваксина вече е излишна......Тетанус мнооого отдавна няма по нашите ширини и дължини.

Последна редакция: пн, 13 юни 2016, 00:21 от vl

# 10
  • Мнения: 2 480
Нормално е мястото да е подуто и да те боли след ваксинация. Ще премине за около 10 дни.

Ако се прави калпазански е нормално. Ако е прецизно направена, е малко вероятно да се случи.

# 11
  • Мнения: 566
Добри съвети са ти дали момичетата - налагай мястото с риванол, по - бързо ще се разнесе отока. На много хора се получава така. Ако не спадне до седмица или на мястото се получи абсцес, отърси лекар. А тетанус няма именно заради имунопрофилактиката. Аз работя в здравеопазването и лично съм виждала болна от тетанус жена преди няколко години, която впоследствие почина. Оказа се, че няма личен лекар и няма поставяна ваксина против тетанус.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 21
Здравейте, имам следното питане. Вчера се убодох на една ръждива и мръсна безопасна игла, която видях и в пристъп на любопитно малоумие вдигнах от прашоляка. Как да е, личната ми ме посъветва да си бия ТАП, така или иначе мисля че пропуснах реимунизацията на 35, а сега съм на 42, а и да съм я била са минали поне 5 години. Намерих позната медицинска сестра, която каза, че ще ми я постави. Купих си от аптеката ваксина Тетатокс, спринцовка + допълнителна, за да се смени иглата(както пише на упътването). Ваксината си беше течна, в рамките на половин час ми я поставиха, но питам за следните неща(благодаря за търпението дотук Simple Smile:
1) Сестрата добре разклати флаконът с ваксината, но като я издърпа със спринцовката ( от тези за инсулин, че "по-меко вървяла" ) седеше известно време като желирана, неразтворена, в крайна сметка стана хомогенна сместа, но дали е нормално това?
2) Не смени иглата, с тази от инсулиновата спринцовка, с нея издърпа ваксината и ми би я в ръката.

3) Не е ли твърде къса иглата , би ми я в мускула на ръката, нормално слаби ръце имам , но все пак?
Много благодаря предварително и лека!

# 13
  • Мнения: 2 480
На опаковката не видяхте ли срок на годност? Колко дълга е въпросната игла?

А сега боли ли? В коя част на ръката я правиха? Не зная дали е нормално да изглежда като желе. Дано някой от четящите да знае и да ви отговори.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 21
На опаковката не видяхте ли срок на годност? Колко дълга е въпросната игла?

А сега боли ли? В коя част на ръката я правиха? Не зная дали е нормално да изглежда като желе. Дано някой от четящите да знае и да ви отговори.

Оказа се че е в годност, до 07,2018 .Сестрата предполага че поради много тясната спринцовка и игла се е получило така, така или иначе към днешна дата само леко се е надуло мястото, което е обичайно(съдя по моята щерка) и съм жива Simple Smile Simple Smile Simple Smile А иглата е към 2см, та по-скоро са ми я поставили подкожно, отколкото мускулно, така или иначе са минали 30-на часа, каквото е напъплило в мен си се е настанило вече  Joy Joy Joy. Благодаря все пка и лека  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт